Dopisy Ježíškovi - 2018

Obrázek uživatele sos

Zde můžete v komentářích vyslovit své přání a požádat Ježíška o vysněnou povídku. Než Ježíškovi napíšete, musíte se přihlásit (případně registrovat) a přečíst si Pravidla.
Přihlašovací fáze skončí 21. 10. 2018 ve 24:00, proto s dopisem zbytečně neotálejte!

Komentáře

Obrázek uživatele Owes

Milý Ježíšku, je zvláštní, že po tobě letos nikdo nic nechce. Věřím, že by sis ten odpočinek po létech tvrdé dřiny jistě zasloužil, nicméně já si něco přát budu. Ona tě ta povídka pro mě nezabije a aspoň nezlenivíš. ;)

Rád bych si přečetl - stejně jako předchozí roky - povídku z Harry Potter fandomu. Tentokrát na trochu pochmurné téma: Své mrtvé nech za sebou. Nebudu tě nijak svazovat výběrem postav, ale pokud bys mi chtěl udělat jó radost, tak by hlavními postavami nemusely být náctileté osoby. Nějakým napínavým bitevním scénám se rozhodně nebráním, stejně jako romantice a decentnímu patosu. :D

A kdyby ti náhodou nevoněl tenhle fandom, klidně napiš na dané téma něco originálního nebo historického.

Děkuji převelice a snad se svým přáním nezůstanu sám.

Obrázek uživatele neviathiel

Milý Ježíšku,

jak dobře víš, letos jsem značně upadla ve fyzickém i psacím cvičení, stále jsem se nenaučila pravidelně vytírat podlahy a říkat lidem ne, ale snad si i přesto zasloužím dárek.

Ráda bych si přečetla povídku o stáří a stárnutí, prosím pokud možno z fandomu, který znám (Harry Potter, Budeč, MCU, Mignolaverse, Monstress, LXG, Runaways, Sherlock Holmes, Watchmen, špionážní, steampunk, historie, verneovky, mrazivé příběhy z dalekého severu, mysteriózní detektivky či třeba nějaký místní DMD fandom, však ty už víš).

Na oplátku obdaruji a snad i potěším někoho dalšího.

Tvá

neviathiel

Obrázek uživatele mamut

Letos to vypadá, že všichni mají všechno splněno - co si naplánovali, co chtěli, po čem toužili.
Také bych mohla napsat, že jsem si splnila spoustu svých tajných přání, ale přesto si myslím, že nějaké maličké se ještě najde.
A protože mám ze všeho nejraději ten nejobyčejnější život, tak bych si přála obyčejnou povídku - o naději a o snech a když to vyjde také o hvězdách a andělech.
Vidíš, ono zas není tak jednoduché říct obyčejný život. Jeden by z toho hned udělal román. Ale to nechám na obdarovateli, co z toho se bude dobře psát.
Ještě maličkost na závěr.
Ano, milý Ježíšku, nebyla jsem úplně hodná, sem tam jsem i zazlobila. Na druhou stranu, kdo někdy nezlobí.
Krásné vánoční těšení přeje
Mamut

Obrázek uživatele Keneu

tohle byl hodně zvláštní rok. Asi poprvé, co Ti tady píšu přání, si troufnu říct, že jsem byla hodná a hodnotná a opravdu jsem na sobě pracovala. Ne, uklizeno nemám, zázraky umíš jenom Ty ;).
Chtěla bych si v čase vánočním přečíst nějakou povídku, která by mi nějak rozšířila obzory, nějakou, co by dělala parťáka mému obvyklému knihovnicko-informačnímu povídání. A o čem? O naději, vytrvalosti, touze něco změnit k lepšímu a o klikaté cestě - nechci říct ke štěstí, úspěchu, spíš o cestě dál, o cestě co je sama cílem.
Nejlepší by bylo zakotvení reálné, historické, ale není to nutné.
Alternativy:
Trýznivý osud spisovatele, který píše sáhodlouhé série, prequel střídá sequel, pak se série protnou, potom zatočí do spirály... Kdo to má propojovat, jak to má čtenář číst? Vzpoura postav doporučena. Hororové prvky vítány.
Problémy crossdressingu aneb copak vážně nevidíte, že je to ženská? Shakespeare, pohádky, Noc na Karlštejně...
Songfic na Something Just Like This. Pokud Tě svádí ke komiksáku, věz, že se vyznám líp v DC, ale co se Marvelu týče, Loki neškodí v jakémkoli množství.
Moje fandomy jsou rozsáhlé, doporučuji historii, shakespearovky, Bibli a mytologii, dále pohádky, Potter, Tolkien, Narnie, Zeměplocha, Kronika Královraha, Gaiman, Princezna nevěsta...
Ježíšku, moc Ti děkuji za Tvůj zájem a snahu.
Tvá Keneu

-A A +A