25. Cesty k sobě

Obrázek uživatele Regi
Fandom: 
Povídka: 
Úvodní poznámka: 

Předchozí kapitola, ve které Ron Weasley dostane dopis od svého bratra George, byla zveřejněna včera odpoledne, ale ve skutečnosti mezi ní a tou dnešní uběhlo jen několik vteřin.

Kapitola: 

Ron mrkl na nástěnné hodiny. Dopis, ve kterém mu George oznamoval, že je mamka oba zve na nedělní oběd, ledabyle pohodil na psací stůl. Volným krokem sešel do přízemí. Recepčnímu řekl, že si jde na Příčnou koupit něco k jídlu, protože má až do pozdního večera co dělat s papírováním. Pak pomalu došel k nejbližšímu krbu a následně v něm zmizel.
Na Příčné ulici už se loudat nemusel. Vydal se co nejrychleji ke Kratochvilným kejklům. Když vyběhl schody do prvního patra a rozrazil dveře, našel George a Freda uprostřed vášnivé, ale souhlasné diskuze, ve které se až příliš často objevovalo jméno jeho nejvyššího nadřízeného, ministra kouzel Rolfa Scamandera.
„Nazdárek šerloku,“ zahlaholil ze svého obrazu Fred, který si Rona všiml jako první.
„Čau kluci. Co se děje, že je to tak důležité? Mám málo času. Za dvě hoďky musím být u ministra. Pozval mě na víno. A nebylo by špatné mít do té doby hotovou zprávu o včerejší akci, kdyby ji chtěl vidět.“
„Gratuluju, brácho, slyšel jsem, že jsi tuhle šachovou partii s přehledem vyhrál,“ usmál se pochvalně George. „To je super. Protože to vypadá, že je rozdána nová hra, a sázky jsou pořádně vysoko. U ministra máš být za dvě hodiny? Tak to máme co dělat. Sedni si a poslouchej.“
„Zdá se, že jsme všichni měli pořádnou kliku, když jsme tě sem zavolali zrovna teď,“ poznamenal Fred, a v co největší zkratce Ronovi zopakoval všechno, co vyprávěl Georgeovi včera v noci.
Když skončil, Ron jen zhluboka vydechl. „Jo. To teda máme kliku jako od bradavických vrat. Říkal jsem si, jak je možné, že se z tolika rozumných lidí stali užiteční ministerští idioti. A kdoví, možná jsem byl na řadě. Teď je otázka, co s tím. Je tady hromada důvodných podezření, jenže bez pořádných důkazů.“
Fred i George se oba najednou nadechli k odpovědi.
„My nějaké nápady máme…“
„…ale teď není čas na vysvětlování.“
„Nesmíš pana ministra nechat čekat…“
„…a musíš se u něho chovat jako užitečný idiot.“
„Nadšený a ochotný idiot.“
„S tím bys neměl mít moc práce…“
„…troubu ani nemusíš hrát,“
„prostě se chovej jako vždycky.“
Ron obracel hlavu z jednoho na druhého a pusa se mu roztáhla do širokého úsměvu. „Teda, volové, měl bych se urazit, ale je mi fuk, že ze mě děláte blba. Vždyť vy jste konečně zase jako kdysi!“
„Jo, můj živý bratr nějak ožil, co?“ zubil se Fred.
George se zašklebil „Možná že ožil. Ale teď končí sranda. Někdo tady musí mít rozum. Rone, pojď se mnou do laborky, naliju ti panáka. Nechtěj vědět, co v tom sajrajtu je. Tohle ti řeknem někdy později. I to, proč a odkud ho máme. Zatím ti musí stačit, že se pak můžeš v klidu napít toho ministerského vína.“

Komentáře

Obrázek uživatele Tora

Tak teď se na tu Ronovu návštěvu u ministra těším.

Obrázek uživatele Regi

Aspoň někdo se na ni těší. Protože o Ronovi se to rozhodně říct nedá. :-)

Obrázek uživatele KattyV

Kluci se opravdu skvěle doplňují, tak jako kdysi. A zajímalo by mě, jak se jim povedlo vyrobit ten antivínin.

Obrázek uživatele Regi

Jo, mám z nich stejnou radost jako Ron. A neboj, všechno se dozvíš. :-)

Obrázek uživatele mila_jj

Jo, dvojčata jsou někdy jedna duše ve dvou tělech, v tom jsou naprosto přesní.
Možná, když bude hrát pěkně úslužného idiota, tak na něj ministr nebude plýtvat tím vynikajícím červeným, ale jistota je jistota, že? A bude to fungovat?

Obrázek uživatele Regi

Vzhledem k tvým zkušenostem s dvojčaty mě tvá pochvala těší.
Jestli ten panák, který George do Rona nalil, bude fungovat? Uvidíme... :-)

Obrázek uživatele Arenga

teda to je napínák :-) jsem zvědavá, jak to dopadne s tím vínem - a zdá se mi to, nebo Ron skutečně tak nějak dospěl? ;-)

Obrázek uživatele Regi

Nezdá se ti to. Jakmile nestojí dvacet čtyři hodin ve stínu Harryho a Hermiony, může být sám sebou, dělat věci po svém a svým tempem. Najednou se může chovat dospěle a zjišťuje, že to vlastně ani není tak těžké.

Obrázek uživatele Aries

To je zajímavý. Už stačili přijít i na to, co do toho vína ministr dává?

Obrázek uživatele Regi

Šikovní kluci, jsou jako blesk, že? ;-) (Ale ne, ono je to trošku jinak.)

Obrázek uživatele kytka

Jinak? Jako že ministr do vína nepřidává tajné přísady? Tak to jsem ještě zvědavější!

Obrázek uživatele Regi

Jinak ano, ale takhle ne. ;-)

Obrázek uživatele Wee-wees

Spíš mají nějaký univerzální supercloumák. :)

Obrázek uživatele Regi

Možná lehce přihořívá :-)

Obrázek uživatele kytka

Moc se mi líbí, jak Tvoje dvojčata dokončují věty. Nevím, jestli to bylo překladem, ale v kánonu mi to přišlo dost nepřirozené, těm tvým to věřím.

Obrázek uživatele Regi

No toto?! Díky, ale překvapilas mě. Já si říkala, že se musím snažit, aby to bylo aspoň trošku přirozené, tak jako v knížce. ;-)

Obrázek uživatele Esti Vera

Tak jsem si konečně udělala čas na dohánění restů a přečetla si to všechno v celku. Lenka je prostě skvělá, mám ji hrozně ráda, Molly jsi vystihla přesně a Ron se tu chová i docela rozumně. A pan ministr je povedený záporák :D

Obrázek uživatele Regi

Ráda rehabilituji Rona. Rozhodně jeho budoucnost nevidím tak, že zůstal zastydlý ve své vlastní pubertě. ;-)

-A A +A