Fanpolis - otevřená encyklopedie fanouškovské tvorby

S radostí zveřejňujeme oznámení o založení otevřené encyklopedie fanouškovské tvorby Fanpolis. Více informací najdete po rozkliknutí. Držíme palce, ať se obsah rychle a kvalitně rozrůstá!

Pravidla Letní dobročinnosti – verze 2014

Vyhlašujeme Letní dobročinnost 2014!
Seznamte se s pravidly této povídkové soutěže.

BINGO!

V tomto článku najdete seznam úspěšných účastníků Sosáckého klišé binga v pořadí, ve kterém dokončili řádek/sloupec/úhlopříčku. (Slíbenou odměnu dostanou e-mailem.)
Všem moc gratulujeme!

Sosácké klišé bingo: verze Rebel

Říkáte si po přečtení pravidel, že byste se možná chtěli zapojit, ALE...
...chtěli byste psát svou originální tvorbu?
...chtěli byste rozvolnit pojetí toho, jak je v pravidlech chápáno to
které klišé?
...chcete do tabulky zahrnout nějakou svou rozpracovanou povídku,
kterou se teprve chystáte dopsat?
...máte problém s nějakým jiným pravidlem?

Protože bychom hlavně celou akcí chtěli autory podnítit k další tvorbě, ať už jakékoli, je řešení i pro vás (samozřejmě velmi neoficiální): Staňte se rebelem!
Nechali jsme se inspirovat NaNoWriMem, kde je rebelem někdo, kdo porušuje některé z pravidel, ale zároveň je přesvědčený, že udělá stejnou dávku práce jako klasický účastník.
Jak se stát rebelem? Přihlaste se jako klasický účastník, pište si, co chcete, akorát nečekejte, že dostanete stejnou odměnu jako úspěšný klasický účastník. (Možná dostanete něco jiného.) To, že chcete být rebelem, nám nemusíte hlásit a můžete se rozhodnout třeba až v průběhu psaní.

Pravidlo, kterým by se ovšem měli bez výjimky řídit všichni, kdo se kolem Sosáckého klišé binga ochomýtají, je: neberte tuto akci moc vážně. Netrapte se, tvořte!

Seznam účastníků Sosáckého klišé binga

Do tohoto seznamu budou postupně přibývat jména účastníků Sosáckého klišé binga a odkazy na jejich hrací karty.

Aveva pro účastníky připravila bannerek, který si můžou hrdě vystavit, kde je zrovna napadne.
Seznam účastníků a kódy pro vložení bannerů najdete po rozkliknutí článku.

Sosácké klišé bingo: Pravidla

Každé klišé začínalo svou kariéru jako výborný nápad. Nápad, který v povídce dokonale zafungoval, nadchl čtenáře, stal se legendárním – a užívaným do té míry, až mu jednoho dne někdo nalepil cedulku “klišé”. Proto ale nepřestal být výborným nápadem, který může být opět oživen a znovu sloužit k tomu, k čemu má – k vyprávění příběhu, k inspiraci autora a k potěše čtenáře. Proto vyhlašujeme sosácké klišé bingo!

Pravidla
Klišé bingo je nesoutěžní challenge pořádaná výhradně pro pobavení všech zúčastněných.
Funguje na podobném principu jako hra bingo. Ke hře je potřeba tabulka o 5x5 políčkách. Do každého políčka, kromě středového, účastník napíše libovolné číslo od 1 do 50 (čísla v políčkách se nesmí opakovat). Úkolem je vyškrtat všechna čísla v jedné řadě, jednom sloupci nebo jedné úhlopříčce. Ultimátním vítězstvím je vyškrtat všechna čísla v tabulce. V našem případě je ovšem zaškrtnutí políčka v tabulce podmíněno napsáním povídky na zadané téma.
Vytvořili jsme totiž seznam 50 klišé, která se ve fanfiction běžně vyskytují. Abyste si mohli políčko v tabulce zaškrtnout, musíte napsat povídku, která bude obsahovat klišé v políčku nadepsané. Pro podrobnosti čtěte dále!

Edit 11. 6.: Na základě rozmanitých dotazů a podnětů byla v pravidlech revidována sekce "Charakteristika bingo povídky".

50 klišé pro Sosácké klišé bingo

Abecední seznam padesáti klišé pro Sosácké klišé bingo. Pořadí v abecedním seznamu nijak nesouvisí s tajnými čísly, přidělenými jednotlivým tematům!

Piknik 2014

Nakonec jsme se po loňském úspěchu rozhodli opět pro Letenské sady. Kdo milujete Stromovku, nezoufejte, třeba na ni zase dojde příští rok. Začínat budeme v poledne, aby si to užili i ti, kdo musí v odpoledních hodinách vyrazit v dál. Samozřejmě můžete dorazit kdykoli mezi polednem a cca pátou odpoledne, ceny na vás počkají :)

Kdy: V sobotu 7. 6. 2014
Místo: Letenské sady
Místo srazu: Hlavní vchod do Národního technického muzea, Kostelní 42, Praha 7
Čas srazu u NTM: 12:00. Po srazení se zvolna přesuneme procházkou parkem na nejvhodnější místo. Křídovými šipkami budeme značit cestu pro ty, kdo přijdou později.
Občerstvení a spol.: Co si přinesete, to si sníte a vypijete a na to se také posadíte. My zajistíme plastikové kelímky, zbytek je na vás :) V blízkosti místa srazu se nachází stánek se základním občerstvením a toalety.
Milý doprovod je vítán. Děti, které jejich rodiče zvládnou, jsou vítány. Slušně vychovaní psi jsou vítáni.

Možné změny:
Jsou vyhrazeny. Sledujte prosím tento článek, kde se budou průběžně objevovat aktualizace a den před piknikem také kontaktní telefon. Jste-li zázračnou osobou, která může v případě nepřízně počasí nabídnout nebo doporučit zastřešený pražský prostor vhodný cca pro 70 lidí, kde se mohou konzumovat přinesené potraviny a nápoje, ozvěte se nám na sos.hp.ff@gmail.com, budeme vás uctívat :)

Kdo netrefíte k NTM, ozvěte se v komentářích, pokusíme se zajistit doprovod z nějaké blízké stanice metra. Není-li vám něco jasné, ptejte se.

O cenách pro nepřítomné: Budeme se je samozřejmě snažit předat i později - dalšími místy předání budou Festival fantazie, Praha kdykoli během prázdnin a nejistě možná i nějaké podzimní setkání. Můžeme vám také vaši cenu poslat po někom, kdo se zúčastní pikniku a bydlí nedaleko od vás. Prosím, buďte v tomto ohledu aktivní - znáte-li někoho, kdo by vám cenu mohl doručit do vašich končin, rovnou se s ním domluvte. Jestliže žádný kontakt nemáte, zkuste se poptat v komentářích. V naprosto krajním případě využijeme i Českou poštu.

Prosíme, zapište do prezenční piknikové listiny, zda dorazíte, či ne. Poslouží nám k tomu, abychom věděli, kolik cen sebou máme vzít, jaký prostor v případě extrémně nepříznivého počasí hledat a jak předat ceny těm, kteří nebudou přítomni. Svůj zápis můžete kdykoli změnit - třeba když pro vás v pátek přiletí Tardis nebo Mr. Spock.

P.S. Jestliže vám od loňska/předloňska dlužíme hlavní cenu či odznáček, napište nám na tentýž mail a dejte nám vědět, zda vám ji máme brát na Letnou.

E-kniha DMD 2014 je na světě!

Drazí autoři, komentátoři a všichni ostatní příznivci DMD, díky Galadionovi vám přinášíme úžasný výdobytek nejnovější techniky - výběr z letošních drablů v podobně eknihy. Máme čtyři verze ve třech formátech, a to vše v úhledném grafickém provedení s báječnou obálkou od Ave.
K dispozici je:
ePub
Mobi
PDF pro tisk
PDF pro PC

Velebení prosím tentokrát směřujte ke Galadionovi a k Ave! A samozřejmě i ke všem autorům, kteří drabble pro e-knihu napsali a vybrali.

E-kniha DMD 2014

Milí účastníci DMD, je na čase odkrýt karty! Tajemná akce, o které jsme cosi naznačovali, má název E-kniha DMD 2014. Galadion nám již před začátkem akce nabídl, že bezúplatně zpracuje výběr z letošních drabblů do e-knihy, kterou si budete moci stáhnout do mobilních zařízení, chlubit se jí babičkám, oslňovat budoucí zaměstnavatele a lákat příští drabblisty. A my jsme samozřejmě nadšeně kývli!

E-kniha bude v zásadě fungovat podobně jako Autorský výběr, každá autorská identita do ní může zařadit jedno letošní drabble, ideálně takové, které pokládá za nejpovedenější nebo nejčtivější. Drabble se může, ale nemusí krýt s drabbletem zařazeným do Autorského výběru.
JAK? Ke všem vašim drabblatům přibylo tlačítko “Zařadit do e-knihy”. Klikněte na něj u drabblete, které chcete do e-knihy zařadit.
DO KDY? Vyberte a oklikejte své drabble do neděle 11. 5., 23:59. Co není okliknuto, jako by nebylo.
Další technické podrobnosti: E-kniha bude vytvořena nejpozději do konce května a bude ke stažení zdarma na těchto webových stránkách. Bude zpracována ve formátech epub, mobi a pdf.
Zařazení drabblete do e-knihy samozřejmě není povinné, můžete mít spoustu důvodů, proč tak neučinit. Je to akce zcela dobrovolná, co se sejde, to tam bude :)
Edit: Pokud si chcete zkontrolovat, co jste do seznamu zařadili, či se podívat, co tam dali ostatní, podívejte se na adresu: http://sosaci.net/dmd/ebook2014.

Autorův výběr 2014

Do tohoto tématu může každý autor, který se účastnil DMD 2014 (a který bude samozřejmě chtít), znovu vložit jedno jediné drabble, ke kterému má nejsilnější citový vztah, o kterém si myslí, že se mu opravdu povedlo, a které třeba čtenáři napoprvé nedocenili... zkrátka které by vážně stálo za to si připomenout. Může k němu připojit i poznámku, proč vybral právě toto atd.
Jednak tak bude učiněno zadost naší přirozené sebepropagační touze a jednak by mohl vzniknout seznam opravdových skvostů, pojatý zase trošku z jiné strany :)

K drabble prosím připište do poznámky i téma, na které bylo napsáno.
Kromě fandomu daného drabblete připojte také za čárku fandom Autorův výběr 2014.

Za nápad na tento výběr patří věčný dík Rebelce, která nás do něj uvrtala v roce 2012.

Platné do: 
31. 5. 2014

DMD 2014 – ikonky

Přinášíme vám první letošní odměny, ikonky od Avevy, které jsou tradičně krásné a dokonalé!

Hrdě jich může užívat každý, kdo v rámci DMD 2013 napsal alespoň sedm drabblat. Neostýchejte se nabrat si plnými hrstmi, zasloužíte si to!

Květen - měsíc deseti nej! 2014 (a pár informací navíc)

Milí účastníci DMD 2014, to byla tedy jízda na punkové nutrii! Letošní DMD bylo zase o něco větší, úžasnější a zábavnější - a můžete si za to vy sami! Psali jste jako o život, četli jste, co to šlo, romnožovali jste kachny a obětavě jste komentovali. Smekáme před vámi a děkujeme vám, bez vás by byl duben šedivý a nudný!
Děkujeme také KaTužce a Nifredil. Za stále více challengových životních okolností a zrychlujícího se pracovního tempa jste nám přichystaly skvělá témata a hlavně jste četly a kontrolovaly a počítaly. Nechápeme, jak to zvládáte a ještě si zachováváte přirozený šarm a nebeskou trpělivost. Jsme hrozní klikaři, že vás máme.
Tak a my teď jdeme konečně číst! Je mezi námi sice několik zářných vzorů, které stíhaly vše systematicky pročítat, ovšem my všichni ostatní potřebujeme Květen, měsíc deseti nej! Takže jak na to:

Kdokoli, kdo je na DMD zaregistrován, ať už se účastnil jako autor, komentátor nebo čtenář, může pro ostatní vytvořit svůj seznam deseti nej a klidně ho i drobet okomentovat. Deset nej nemusí znamenat jen „deset drabble, co se mi ze všech nejvíc líbila“, ale může se jednat i o mnohem užší nebo praštěnější výběry – „deset nejlepších drabble ve kterých se vyskytují osoby podměrečné výšky“, „deset drabble s padouchy“ atd. Očekává se, že v případě, že vymyslíte hodně inspirativní kriterium, ostatní se k vám připojí a nabídnou v komentářích své vlastní favority, kteří se kritéria tématu týkají.

Svůj seznam vložte do tohoto tématu úplně stejně, jako byste vkládali drabble. V seznamu musí být vždy uveden autor a název drabblete. V ideálním případě vložte název rovnou jako odkaz na drabble, do tagů <a href="www.adresadrabble.cz">drabble</a>. Seznam vložte do fandomu "DMD výběr 2014".

Můžete vložit více seznamů „deseti nej“ než jeden, jediné omezení, které zatím platí, je, že smíte jako jedna osoba vložit jen jeden seznam denně. Můžete také počet doporučovaných drabble číselně mírně omezit či naopak natáhnout, když to věci pomůže.

Ještě během dneška zde najdete první odměny - báječné ikonky od Avevy určené všem, kteří napsali sedm a více drabble.
Během několika dní zde najdete také jedno či dvě velmi zajímavá překvapení, jejichž detaily zatím domlouváme (snad to vyjde!)

Datum DMD pikniku, na kterém budou mimo jiné předány DMD odměny, je diktátorsky stanoveno na sobotu 7. 6. 2014, sraz je ve Stromovce u Planetária ve 14:00. Zhruba 14 dní předem zde najdete ještě pár dalších informací. Předem se omlouváme všem, kterým toto datum nevyhovuje, červen je zkrátka akcemi nabitý a má jen čtyři soboty. Těm, kdo se nebudou moci zúčastnit, se vynasnažíme předat odměny jinak.

Edit: Jste-li druhá identita a napsali-li jste 30 a více drabble, dejte nám o tom prosím vědět na mail sos.hp.ff@gmail.com. Nemusíte se přiznávat ke své identitě hlavní, jde jen o to, abychom pro vás zbytečně nevyráběli hlavní cenu. Napište nám prosím i v případě, že jste si téměř jisti, že o vaší druhé identitě víme. Je pro nás jednodušší mít to všechno pohromadě. Děkujeme.

Platné do: 
31. 5. 2014

DMD Bonus č. 9 pro 30. 4. 2014.

V tomto bonusu můžete napsat jakékoliv jedno téma, které jste během dubna nestihli a doplnit si tím body. Bonusy psát nemůžete.
Nezapomeňte do poznámky uvést název tématu, který si nahrazujete, jinak nebudou bodíky.

Toto téma bude uzavřeno 30. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
30. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 30. pro 30. 4. 2014. Téma: Pac a pusu

Měsíc je v podstatě za námi a my vám přinášíme poslední téma. Jako obvykle to velice rychle uteklo. Chtěly bychom všem poděkovat za účast a podporu. Zároveň vyzýváme, abyste si zkontrolovali bodíky a pokud by nějaký chyběl, dejte do konce týdne vědět.
Užijte si poslední drabble a možná se tu za rok zase sejdeme.
Pac a pusu
Nifredil a KaTužka

Téma pro 30. 4. 2014: Pac a pusu
Toto téma bude uzavřeno 30. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
30. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 29. pro 29. 4. 2014. Téma: Za poslední stránkou

Také jste vždy chtěli vědět, co bylo potom? Teď máte šanci.

Téma pro 29. 4. 2014: Za poslední stránkou
Toto téma bude uzavřeno 29. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
29. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 28. pro 28. 4. 2014. Téma: Sněz mě

Doporučuji před psaním menší hladovku;)

Téma pro 28. 4. 2014: Sněz mě
Toto téma bude uzavřeno 28. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
28. 4. 2014 v 23:59

DMD Bonus č. 8 pro 27. 4. 2014.

V tomto bonusu můžete napsat jakékoliv jedno téma, které jste v uplynulém týdnu nestihli a doplnit si tím body (tj. Téma 20, 21, 22, 23, 24, 25 a 26). Bonus č. 1, 3, 5 a 7 nemůžete psát. Můžete také napsat pouze jedno drabble.
Nezapomeňte do poznámky uvést název tématu, které si nahrazujete, jinak nebudou bodíky.

Toto téma bude uzavřeno 27. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
27. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 27. pro 27. 4. 2014. Téma: Proč tam stojí tamta pumpa?

Jelikož pomalu finišujeme, chtěla bych vás poprosit, abyste si zkontrolovali, že máte všechy body, co máte mít (samozřejmě pokud už je dobodováno). Zjistíte-li nějaký renonc, dejte nám vědět na mail.

Jinak tradičně přeji pěkné drabblení!

Téma pro 27. 4. 2014: Proč tam stojí tamta pumpa?
Toto téma bude uzavřeno 27. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
27. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 26. pro 26. 4. 2014. Téma: Je lepší býti mrtvý, nežli ženatý

Už jenom posledních pět témat! Taky vám přijde, že to letos hrozně rychle uteklo?

Téma pro 26. 4. 2014: Je lepší býti mrtvý, nežli ženatý
Toto téma bude uzavřeno 26. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
26. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 25. pro 25. 4. 2014. Téma: Volání přírody

Přeji pěkně drabblení!

Téma pro 25. 4. 2014: Volání přírody
Toto téma bude uzavřeno 25. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
25. 4. 2014 v 23:59

Bonus č. 7 pro 25. 4. 2014. Téma: Vejce - crossover

V tomto bonusu budete mít za úkol napsat crossover na téma Vejce v ICH formě. To znamená, že jednou z postav budete muset být vy sami a vyprávění bude z vašeho úhlu pohledu. Jeden z fandomů proto zvolíte Realita, která bude reprezentovat vaši osobnost/postavu/tento svět. Další fandom si zvolíte podle následujících pravidel, přičemž z drabble musí jasně vyplývat, o který fandom se jedná (tj. nesmí být zaměnitelný s jiným fandomem), a musí dojít ke střetu vaší postavy s tímto fandomem (tj. dva fandomy se prolnou, nebudou stát jen vedle sebe).

1. Druhý fandom může být jeden nebo jich může být i více. Můžete je navíc i utajit.
2. Druhý fandom může být váš vytvořený svět/fandom, kterému jste již dali jméno a na který jste již nějaké to drabble dříve napsali. (př. Království ostrovů od Tess). Druhým fandomem ale může být i klasický fandom jako třeba Harry Potter, Star Wars, Star Trek apod.
3. Můžete použít i fandom Historie, kdy vy sami v podstatě můžete cestovat časem a setkat se s nejrůznějšími postavami, či se jen účastnit nějakého historického okamžiku.
4. Je zakázáno používat (ne)fandomy Originální, Ze života, Ze života (nikoliv mého), Krutá realita, Krutá budoucnost, DMD apod.
5. Ve druhém fandomu nesmí být výskyt vaší osobnosti/postavy kanonický. Např. pokud píšete o svých domácích mazlíčcích, kde výskyt jejich páníčka je úplně normální.
6. Druhým fandomem se nesmí myslet žánr, takže např. Červená knihovna povolena není, ale Esmeralda už ano, neboť je to konkrétní příběh, který má autora.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz či pochybnosti, ptejte se v diskuzi, ať potom nemusíme zbytečně neuznávat drabble. Návod, jak zadávat crossovery najdete ve FAQ.
EDIT: Vy sami si prosím ponechte v drabbli své zdejší jméno, to znamená, že opravdu budete vystupovat sami za sebe, ne za někoho jiného.

Téma pro 25. 4. 2014: Vejce - crossover
Toto téma bude uzavřeno 26. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
26. 4. 2014 v 23:59

Třetí toužebné tázání aneb Dotazník!

Znejmilejší drabblisté, jedete jak fretky! Stále vás více než sto každý den píše, ať je téma sebešílenější! Když vám docházejí síly či trpělivost, zaremcáte si a, ztěžka se opírajíce o svůj brk, znovu povstanete, abyste prokláli další téma! Jste báječní, jste úžasní - a my o vás chceme vědět víc!

DMD č. 24. pro 24. 4. 2014. Téma: Presumpce viny

Tak se zase trochu zklidníme a zvolníme tempo. Nečekala jsem, že přizdisráč vzbudí takové emoce, takové roztomilé slovo, až se k němu bojím přiznat:-)

Také vás moc prosím o trpělivost, více strýce, transakce a pábení čekají na mě, až je oboduji, a to teď bohužel moc slibně nevypadá (zkusím dnes v noci dojet aspoň transakci). Ale já se k tomu jednou dostanu!:)

Téma pro 24. 4. 2014: Presumpce viny
Toto téma bude uzavřeno 24. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
24. 4. 2014 v 23:59

Duben Měsíc Drabble 2014 - Pravidla

Vyhlašujeme pátý ročník drabblovací challenge Duben Měsíc Drabble! Pročtěte si Pravidla i FAQ, doznaly drobných změn.

Duben Měsíc Drabble (dále DMD) je multifandomová challenge pořádaná Společností pro osvětu spisovatelů (dále SOS) a Týmem Bleskobrku. Jejím cílem je vybičovat tvůrčí aktivitu účastníků a donutit je napsat tolik fanfiction drabble, kolik se do měsíce dubna vejde. Pravidla jsou následující:

DMD č. 23. pro 23. 4. 2014. Téma: Přizdisráč

Všimli jste si, že nám dmd pomalu finišuje? Jak byl začátek pozvolný, tak teď je to jedna perla za druhou:) Přeji pěkné drebblení!

Téma pro 23. 4. 2014: Přizdisráč
Toto téma bude uzavřeno 23. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
23. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 22. pro 22. 4. 2014. Téma: Více strýce

Dneska vkládám rekordně brzo, tak si to užijte. Po zbytek týdne se mi to spíš nepoštěstí:)

Téma pro 22. 4. 2014: Více strýce
Toto téma bude uzavřeno 22. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
22. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 21. pro 21. 4. 2014. Téma: Cesta pravé ženy

Doufám, že máte mazance napečeny, vejce obarveny a čekáte na zasloužený výprask zítra. Dnešní téma můžete brát pěkně tematicky. Cestu pravé ženy vám přinesla KaŤužka.

Přeji pěkný zbytek večera a produktivní drabblení!

Téma pro 21. 4. 2014: Cesta pravé ženy
Toto téma bude uzavřeno 21. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
21. 4. 2014 v 23:59

DMD Bonus č. 6 pro 20. 4. 2014.

V tomto bonusu můžete napsat jakékoliv jedno téma, které jste v uplynulém týdnu nestihli a doplnit si tím body (tj. Téma 13, 14, 15, 16, 17, 18 a 19). Bonus č. 1, 3 a 5 nemůžete psát. Můžete také napsat pouze jedno drabble.
Nezapomeňte do poznámky uvést název tématu, které si nahrazujete, jinak nebudou bodíky.

Toto téma bude uzavřeno 20. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
20. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 20. pro 20. 4. 2014. Téma: Transakce

Přináším další krásné téma tentokrát od Nifredil.

Letos trochu bojujeme s pozdním odevzdáváním drabblů z důvodu nefunkčnosti webu před půlnocí. Na problému se stránkami se samozřejmě pracuje. Chceme vás ale upozornit, že ode dneška už nebudeme uznávat takováto drabble. Na drabble máte poměrně dost času, když to necháte na poslední chvíli, berete riziko na sebe, že to třeba nestihnete vložit, ať už je důvod jakýkoliv. DMD je challengová akce a musíte k tomu také tak přistupovat, navíc máme možnost si drabble nahradit v neděli. Samozřejmě pokud stránky nepojedou hodinu a více před deadline, tak povolíme pozdní odevzdání, ale dosavadní problémy se tykají zatím pouze 10 min před půlnocí.
Jsme s Nifredil ještě ochotné přistoupit na to, že pokud opravdu nebude zbytí, tak můžete přinejhorším nám poslat drabble na mail (samozřejmě před deadline) a až se stránky zprovozní, vložit drabble na ně. Přistupujte k tomu ale pouze jako k úplně poslední možnosti, nechceme, abychom každý den byly zaplaveny spoustou vašich mailů.

Téma pro 20. 4. 2014: Transakce
Toto téma bude uzavřeno 20. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
20. 4. 2014 v 23:59

Stránky

-A A +A