Vánoční nadílka 2014 - Zabírání obdarovaných

Od 22. 10. 20:00 do 24. 10. 24:00 si můžete zabírat osoby, jimž budete psát ve Vánoční nadílce, na mailu sos.hp.ff@gmail.com. Napište prosím vždy i jméno náhradníka a nezapomeňte se podepsat. Kdo si v termínu nezabere, tomu bude přiděleno.
Níže máte uvedena jména všech obdarovávaných, jak budou postupem času zabíráni, budou jména mizet. Všichni byli úspěšně rozebráni. Ať se vám hezky píše!

Vánoční nadílka 2014 – Pravidla

Listí na javorech začíná zlátnout, jeřabiny jsou rudé jako krev, je čas vyhlásit sosáckou Vánoční nadílku!

Dopisy Ježíškovi - 2014

Zde můžete v komentářích vyslovit své přání a požádat Ježíška o vysněnou povídku. Než Ježíškovi napíšete, musíte se přihlásit (případně registrovat) a přečíst si Pravidla.
Přihlašovací fáze skončí 21. 10. 2014 ve 24:00, proto s dopisem zbytečně neotálejte!

Letní dobročinnost 2014

A je tu Letní dobročinnost! Čtěte, komentujte, posílejte DMSky!
A pozor, letos slouží kachničky jako počítadlo DMS! Klikejte na ně tedy pouze, jestiže jste DMS opravdu odeslali.
DMSkou můžete ocenit více než jednu povídku a více než jednou. Dobročinnosti se meze nekladou!
Díky všem autorům, kteří se zúčastnili, i všem laskavým a štědrým čtenářům.

Obrázek uživatele Čespír

Jak to bylo se southamptonským spiknutím

Milí čtenáři,
žiju. To jen Keneu mě drží zkrátka. Ona řekne: "Klidně si překládej, já jdu spát," a myslí si, jak je benevolentní. Takže z té rozpřekládané povídky, kterou jsem sliboval, mám asi šestinu a budu ji zveřejňovat na pokračování u Keneu na blogu. Ale díky prokrastinaci se mi povedlo napsat i dokončit krátký a věřím, že i humorný, útržek o southamptonském spiknutí, kterým jsem si z překládaného fandomu chtěl udělat legraci. Takže příjemnou zábavu a mrkněte se ke Keneu, do jakých sítí se zamotávají čestní mužové.

Fandom: Jindřich V.
Přístupnost: neomezená
Shrnutí: dávejte si pozor, koho si přizvete ke spiknutí. A na druhou stranu, dávejte si pozor, koho si berete do postele.
Prohlášení: dílo Williama Shakespeara je už nějaký čas volné, z čehož mám nezměrnou radost.
Varování: nespisovný jazyk, smrt postav a několikadenní škytavka.
Poděkování: co nevím přímo od Shakespeara, to mi poradila anglická Wikipedie. A taky mnohokrát děkuji za možnost zveřejnit dobročinnost se zpožděním.
Podporovaná organizace: občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha - První dny na svobodě

o úroveň výš
66 users have voted.
Klikejte pouze, pokud jste odeslali DMS!
Obrázek uživatele Danae

Píseň do tmy

Fandom: Star Trek, TOS
Přístupnost: 15+ (to stay on a very safe side)
Shrnutí: Daleko od domovské planety a ve zcela neočekávaný čas Spock začíná vykazovat první příznaky plak tow, horečky krve. Jim Kirk musí rychle přijít na řešení, než jeho první důstojník zemře...
Děj povídky se odehrává po epizodě “Případ Enterprise” (The Enterprise Incident), ale pro její pochopení není znalost tohoto dílu zásadní.
Pro děj této povídky JE zásadní znalost písně Girl from Ipanema, pusťte si prosím před čtením tuhle báječnou anglicko-portugalskou verzi s Frankem Sinatrou a A. C. Jobimem, případně si přečtěte text .
Prohlášení: Svět Star Treku patří G. Roddenberrymu a jeho partě.
Upozornění: Kirk/Spock, preslash, pon-farr, noob píše ST, noob píše slash, songfiction, klišé. Předem se omlouvám všem skalním trekkies za jakékoli zásadnější odchylky od kánonu. Snažila jsem se, ale znáte nooby.
Tato povídka se zároveň účastní sosáckého Klišé binga, a to v kategorii “milostná kouzla/substance/afrodiziaka”, tak se prosím vás ničemu nedivte.
Podporovaná organizace: Domácí hospic Cesta domů

o úroveň výš
58 users have voted.
Klikejte pouze, pokud jste odeslali DMS!
Obrázek uživatele Elrond

Dědictví králů

Fandom: Pán prstenů
Přístupnost: bez omezení
Prohlášení: povídka nebyla napsána za účelem zisku, postavy a svět patří J. R. R. Tolkienovi.
Podporovaná organizace: Magna - humanitární pomoc pro děti v tísni

o úroveň výš
55 users have voted.
Klikejte pouze, pokud jste odeslali DMS!
Obrázek uživatele Iantouch

Listí ve větru

Fandom: Silmarillion
Přístupnost: bez omezení
Prohlášení: Toto dílo jsem nenapsal se záměrem materiálně obohatit svou osobu. Charaktery a místa jsou duševním vlastnictvím J.R.R. Tolkiena. Básně a písně náleží Magloru Fëanorionovi, z quenyi je přeložil Erestor Ilwion, úpravy provedl Lindir.
Podporovaná organizace: Sdružení SOS dětských vesniček - podpora pěstounské péče

o úroveň výš
56 users have voted.
Klikejte pouze, pokud jste odeslali DMS!

Fanfiction a SOS v Pátku Lidových novin

V magazínu Pátek Lidových novin vyšel 1. 8. 2014 článek o fanfiction Napíšeme si to sami, jehož zdroji byli SOS a Dangerous.
Zde najdete jeho naskenovanou podobu a také několik poznámek o jeho vzniku.

Brněnský piknik

Birute a Ness zvou na brněnský DMD (a vůbec fan) piknik!

Protože dobrého jídla, pití a společnosti není nikdy dost, přišel čas uspořádat letní brněnský piknik. Těšíme se na účastníky z blízka i z daleka. Přijďte, přijeďte, přileťte – parkovací místa pro draky v okolí radnice zajištěna.
Kdy: v sobotu 9. 8. od 14:00
Kde: v Brně, Lužánkách
Místo srazu: Ve 14:00 před vchodem Střediska volného času Lužánky
Pokud ještě někomu chybí DMD ceny, hrdě se o ně hlaste.

Fanpolis - otevřená encyklopedie fanouškovské tvorby

S radostí zveřejňujeme oznámení o založení otevřené encyklopedie fanouškovské tvorby Fanpolis. Více informací najdete po rozkliknutí. Držíme palce, ať se obsah rychle a kvalitně rozrůstá!

Pravidla Letní dobročinnosti – verze 2014

Vyhlašujeme Letní dobročinnost 2014!
Seznamte se s pravidly této povídkové soutěže.

BINGO!

V tomto článku najdete seznam úspěšných účastníků Sosáckého klišé binga v pořadí, ve kterém dokončili řádek/sloupec/úhlopříčku. (Slíbenou odměnu dostanou e-mailem.)
Všem moc gratulujeme!

Sosácké klišé bingo: verze Rebel

Říkáte si po přečtení pravidel, že byste se možná chtěli zapojit, ALE...
...chtěli byste psát svou originální tvorbu?
...chtěli byste rozvolnit pojetí toho, jak je v pravidlech chápáno to
které klišé?
...chcete do tabulky zahrnout nějakou svou rozpracovanou povídku,
kterou se teprve chystáte dopsat?
...máte problém s nějakým jiným pravidlem?

Protože bychom hlavně celou akcí chtěli autory podnítit k další tvorbě, ať už jakékoli, je řešení i pro vás (samozřejmě velmi neoficiální): Staňte se rebelem!
Nechali jsme se inspirovat NaNoWriMem, kde je rebelem někdo, kdo porušuje některé z pravidel, ale zároveň je přesvědčený, že udělá stejnou dávku práce jako klasický účastník.
Jak se stát rebelem? Přihlaste se jako klasický účastník, pište si, co chcete, akorát nečekejte, že dostanete stejnou odměnu jako úspěšný klasický účastník. (Možná dostanete něco jiného.) To, že chcete být rebelem, nám nemusíte hlásit a můžete se rozhodnout třeba až v průběhu psaní.

Pravidlo, kterým by se ovšem měli bez výjimky řídit všichni, kdo se kolem Sosáckého klišé binga ochomýtají, je: neberte tuto akci moc vážně. Netrapte se, tvořte!

Seznam účastníků Sosáckého klišé binga

Do tohoto seznamu budou postupně přibývat jména účastníků Sosáckého klišé binga a odkazy na jejich hrací karty.

Aveva pro účastníky připravila bannerek, který si můžou hrdě vystavit, kde je zrovna napadne.
Seznam účastníků a kódy pro vložení bannerů najdete po rozkliknutí článku.

Sosácké klišé bingo: Pravidla

Každé klišé začínalo svou kariéru jako výborný nápad. Nápad, který v povídce dokonale zafungoval, nadchl čtenáře, stal se legendárním – a užívaným do té míry, až mu jednoho dne někdo nalepil cedulku “klišé”. Proto ale nepřestal být výborným nápadem, který může být opět oživen a znovu sloužit k tomu, k čemu má – k vyprávění příběhu, k inspiraci autora a k potěše čtenáře. Proto vyhlašujeme sosácké klišé bingo!

Pravidla
Klišé bingo je nesoutěžní challenge pořádaná výhradně pro pobavení všech zúčastněných.
Funguje na podobném principu jako hra bingo. Ke hře je potřeba tabulka o 5x5 políčkách. Do každého políčka, kromě středového, účastník napíše libovolné číslo od 1 do 50 (čísla v políčkách se nesmí opakovat). Úkolem je vyškrtat všechna čísla v jedné řadě, jednom sloupci nebo jedné úhlopříčce. Ultimátním vítězstvím je vyškrtat všechna čísla v tabulce. V našem případě je ovšem zaškrtnutí políčka v tabulce podmíněno napsáním povídky na zadané téma.
Vytvořili jsme totiž seznam 50 klišé, která se ve fanfiction běžně vyskytují. Abyste si mohli políčko v tabulce zaškrtnout, musíte napsat povídku, která bude obsahovat klišé v políčku nadepsané. Pro podrobnosti čtěte dále!

Edit 11. 6.: Na základě rozmanitých dotazů a podnětů byla v pravidlech revidována sekce "Charakteristika bingo povídky".

50 klišé pro Sosácké klišé bingo

Abecední seznam padesáti klišé pro Sosácké klišé bingo. Pořadí v abecedním seznamu nijak nesouvisí s tajnými čísly, přidělenými jednotlivým tematům!

Piknik 2014

Nakonec jsme se po loňském úspěchu rozhodli opět pro Letenské sady. Kdo milujete Stromovku, nezoufejte, třeba na ni zase dojde příští rok. Začínat budeme v poledne, aby si to užili i ti, kdo musí v odpoledních hodinách vyrazit v dál. Samozřejmě můžete dorazit kdykoli mezi polednem a cca pátou odpoledne, ceny na vás počkají :)

Kdy: V sobotu 7. 6. 2014
Místo: Letenské sady
Místo srazu: Hlavní vchod do Národního technického muzea, Kostelní 42, Praha 7
Čas srazu u NTM: 12:00. Po srazení se zvolna přesuneme procházkou parkem na nejvhodnější místo. Křídovými šipkami budeme značit cestu pro ty, kdo přijdou později.
Občerstvení a spol.: Co si přinesete, to si sníte a vypijete a na to se také posadíte. My zajistíme plastikové kelímky, zbytek je na vás :) V blízkosti místa srazu se nachází stánek se základním občerstvením a toalety.
Milý doprovod je vítán. Děti, které jejich rodiče zvládnou, jsou vítány. Slušně vychovaní psi jsou vítáni.

Možné změny:
Jsou vyhrazeny. Sledujte prosím tento článek, kde se budou průběžně objevovat aktualizace a den před piknikem také kontaktní telefon. Jste-li zázračnou osobou, která může v případě nepřízně počasí nabídnout nebo doporučit zastřešený pražský prostor vhodný cca pro 70 lidí, kde se mohou konzumovat přinesené potraviny a nápoje, ozvěte se nám na sos.hp.ff@gmail.com, budeme vás uctívat :)

Kdo netrefíte k NTM, ozvěte se v komentářích, pokusíme se zajistit doprovod z nějaké blízké stanice metra. Není-li vám něco jasné, ptejte se.

O cenách pro nepřítomné: Budeme se je samozřejmě snažit předat i později - dalšími místy předání budou Festival fantazie, Praha kdykoli během prázdnin a nejistě možná i nějaké podzimní setkání. Můžeme vám také vaši cenu poslat po někom, kdo se zúčastní pikniku a bydlí nedaleko od vás. Prosím, buďte v tomto ohledu aktivní - znáte-li někoho, kdo by vám cenu mohl doručit do vašich končin, rovnou se s ním domluvte. Jestliže žádný kontakt nemáte, zkuste se poptat v komentářích. V naprosto krajním případě využijeme i Českou poštu.

Prosíme, zapište do prezenční piknikové listiny, zda dorazíte, či ne. Poslouží nám k tomu, abychom věděli, kolik cen sebou máme vzít, jaký prostor v případě extrémně nepříznivého počasí hledat a jak předat ceny těm, kteří nebudou přítomni. Svůj zápis můžete kdykoli změnit - třeba když pro vás v pátek přiletí Tardis nebo Mr. Spock.

P.S. Jestliže vám od loňska/předloňska dlužíme hlavní cenu či odznáček, napište nám na tentýž mail a dejte nám vědět, zda vám ji máme brát na Letnou.

E-kniha DMD 2014 je na světě!

Drazí autoři, komentátoři a všichni ostatní příznivci DMD, díky Galadionovi vám přinášíme úžasný výdobytek nejnovější techniky - výběr z letošních drablů v podobně eknihy. Máme čtyři verze ve třech formátech, a to vše v úhledném grafickém provedení s báječnou obálkou od Ave.
K dispozici je:
ePub
Mobi
PDF pro tisk
PDF pro PC

Velebení prosím tentokrát směřujte ke Galadionovi a k Ave! A samozřejmě i ke všem autorům, kteří drabble pro e-knihu napsali a vybrali.

E-kniha DMD 2014

Milí účastníci DMD, je na čase odkrýt karty! Tajemná akce, o které jsme cosi naznačovali, má název E-kniha DMD 2014. Galadion nám již před začátkem akce nabídl, že bezúplatně zpracuje výběr z letošních drabblů do e-knihy, kterou si budete moci stáhnout do mobilních zařízení, chlubit se jí babičkám, oslňovat budoucí zaměstnavatele a lákat příští drabblisty. A my jsme samozřejmě nadšeně kývli!

E-kniha bude v zásadě fungovat podobně jako Autorský výběr, každá autorská identita do ní může zařadit jedno letošní drabble, ideálně takové, které pokládá za nejpovedenější nebo nejčtivější. Drabble se může, ale nemusí krýt s drabbletem zařazeným do Autorského výběru.
JAK? Ke všem vašim drabblatům přibylo tlačítko “Zařadit do e-knihy”. Klikněte na něj u drabblete, které chcete do e-knihy zařadit.
DO KDY? Vyberte a oklikejte své drabble do neděle 11. 5., 23:59. Co není okliknuto, jako by nebylo.
Další technické podrobnosti: E-kniha bude vytvořena nejpozději do konce května a bude ke stažení zdarma na těchto webových stránkách. Bude zpracována ve formátech epub, mobi a pdf.
Zařazení drabblete do e-knihy samozřejmě není povinné, můžete mít spoustu důvodů, proč tak neučinit. Je to akce zcela dobrovolná, co se sejde, to tam bude :)
Edit: Pokud si chcete zkontrolovat, co jste do seznamu zařadili, či se podívat, co tam dali ostatní, podívejte se na adresu: http://sosaci.net/dmd/ebook2014.

Autorův výběr 2014

Do tohoto tématu může každý autor, který se účastnil DMD 2014 (a který bude samozřejmě chtít), znovu vložit jedno jediné drabble, ke kterému má nejsilnější citový vztah, o kterém si myslí, že se mu opravdu povedlo, a které třeba čtenáři napoprvé nedocenili... zkrátka které by vážně stálo za to si připomenout. Může k němu připojit i poznámku, proč vybral právě toto atd.
Jednak tak bude učiněno zadost naší přirozené sebepropagační touze a jednak by mohl vzniknout seznam opravdových skvostů, pojatý zase trošku z jiné strany :)

K drabble prosím připište do poznámky i téma, na které bylo napsáno.
Kromě fandomu daného drabblete připojte také za čárku fandom Autorův výběr 2014.

Za nápad na tento výběr patří věčný dík Rebelce, která nás do něj uvrtala v roce 2012.

Platné do: 
31. 5. 2014

DMD 2014 – ikonky

Přinášíme vám první letošní odměny, ikonky od Avevy, které jsou tradičně krásné a dokonalé!

Hrdě jich může užívat každý, kdo v rámci DMD 2013 napsal alespoň sedm drabblat. Neostýchejte se nabrat si plnými hrstmi, zasloužíte si to!

Květen - měsíc deseti nej! 2014 (a pár informací navíc)

Milí účastníci DMD 2014, to byla tedy jízda na punkové nutrii! Letošní DMD bylo zase o něco větší, úžasnější a zábavnější - a můžete si za to vy sami! Psali jste jako o život, četli jste, co to šlo, romnožovali jste kachny a obětavě jste komentovali. Smekáme před vámi a děkujeme vám, bez vás by byl duben šedivý a nudný!
Děkujeme také KaTužce a Nifredil. Za stále více challengových životních okolností a zrychlujícího se pracovního tempa jste nám přichystaly skvělá témata a hlavně jste četly a kontrolovaly a počítaly. Nechápeme, jak to zvládáte a ještě si zachováváte přirozený šarm a nebeskou trpělivost. Jsme hrozní klikaři, že vás máme.
Tak a my teď jdeme konečně číst! Je mezi námi sice několik zářných vzorů, které stíhaly vše systematicky pročítat, ovšem my všichni ostatní potřebujeme Květen, měsíc deseti nej! Takže jak na to:

Kdokoli, kdo je na DMD zaregistrován, ať už se účastnil jako autor, komentátor nebo čtenář, může pro ostatní vytvořit svůj seznam deseti nej a klidně ho i drobet okomentovat. Deset nej nemusí znamenat jen „deset drabble, co se mi ze všech nejvíc líbila“, ale může se jednat i o mnohem užší nebo praštěnější výběry – „deset nejlepších drabble ve kterých se vyskytují osoby podměrečné výšky“, „deset drabble s padouchy“ atd. Očekává se, že v případě, že vymyslíte hodně inspirativní kriterium, ostatní se k vám připojí a nabídnou v komentářích své vlastní favority, kteří se kritéria tématu týkají.

Svůj seznam vložte do tohoto tématu úplně stejně, jako byste vkládali drabble. V seznamu musí být vždy uveden autor a název drabblete. V ideálním případě vložte název rovnou jako odkaz na drabble, do tagů <a href="www.adresadrabble.cz">drabble</a>. Seznam vložte do fandomu "DMD výběr 2014".

Můžete vložit více seznamů „deseti nej“ než jeden, jediné omezení, které zatím platí, je, že smíte jako jedna osoba vložit jen jeden seznam denně. Můžete také počet doporučovaných drabble číselně mírně omezit či naopak natáhnout, když to věci pomůže.

Ještě během dneška zde najdete první odměny - báječné ikonky od Avevy určené všem, kteří napsali sedm a více drabble.
Během několika dní zde najdete také jedno či dvě velmi zajímavá překvapení, jejichž detaily zatím domlouváme (snad to vyjde!)

Datum DMD pikniku, na kterém budou mimo jiné předány DMD odměny, je diktátorsky stanoveno na sobotu 7. 6. 2014, sraz je ve Stromovce u Planetária ve 14:00. Zhruba 14 dní předem zde najdete ještě pár dalších informací. Předem se omlouváme všem, kterým toto datum nevyhovuje, červen je zkrátka akcemi nabitý a má jen čtyři soboty. Těm, kdo se nebudou moci zúčastnit, se vynasnažíme předat odměny jinak.

Edit: Jste-li druhá identita a napsali-li jste 30 a více drabble, dejte nám o tom prosím vědět na mail sos.hp.ff@gmail.com. Nemusíte se přiznávat ke své identitě hlavní, jde jen o to, abychom pro vás zbytečně nevyráběli hlavní cenu. Napište nám prosím i v případě, že jste si téměř jisti, že o vaší druhé identitě víme. Je pro nás jednodušší mít to všechno pohromadě. Děkujeme.

Platné do: 
31. 5. 2014

DMD Bonus č. 9 pro 30. 4. 2014.

V tomto bonusu můžete napsat jakékoliv jedno téma, které jste během dubna nestihli a doplnit si tím body. Bonusy psát nemůžete.
Nezapomeňte do poznámky uvést název tématu, který si nahrazujete, jinak nebudou bodíky.

Toto téma bude uzavřeno 30. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
30. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 30. pro 30. 4. 2014. Téma: Pac a pusu

Měsíc je v podstatě za námi a my vám přinášíme poslední téma. Jako obvykle to velice rychle uteklo. Chtěly bychom všem poděkovat za účast a podporu. Zároveň vyzýváme, abyste si zkontrolovali bodíky a pokud by nějaký chyběl, dejte do konce týdne vědět.
Užijte si poslední drabble a možná se tu za rok zase sejdeme.
Pac a pusu
Nifredil a KaTužka

Téma pro 30. 4. 2014: Pac a pusu
Toto téma bude uzavřeno 30. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
30. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 29. pro 29. 4. 2014. Téma: Za poslední stránkou

Také jste vždy chtěli vědět, co bylo potom? Teď máte šanci.

Téma pro 29. 4. 2014: Za poslední stránkou
Toto téma bude uzavřeno 29. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
29. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 28. pro 28. 4. 2014. Téma: Sněz mě

Doporučuji před psaním menší hladovku;)

Téma pro 28. 4. 2014: Sněz mě
Toto téma bude uzavřeno 28. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
28. 4. 2014 v 23:59

DMD Bonus č. 8 pro 27. 4. 2014.

V tomto bonusu můžete napsat jakékoliv jedno téma, které jste v uplynulém týdnu nestihli a doplnit si tím body (tj. Téma 20, 21, 22, 23, 24, 25 a 26). Bonus č. 1, 3, 5 a 7 nemůžete psát. Můžete také napsat pouze jedno drabble.
Nezapomeňte do poznámky uvést název tématu, které si nahrazujete, jinak nebudou bodíky.

Toto téma bude uzavřeno 27. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
27. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 27. pro 27. 4. 2014. Téma: Proč tam stojí tamta pumpa?

Jelikož pomalu finišujeme, chtěla bych vás poprosit, abyste si zkontrolovali, že máte všechy body, co máte mít (samozřejmě pokud už je dobodováno). Zjistíte-li nějaký renonc, dejte nám vědět na mail.

Jinak tradičně přeji pěkné drabblení!

Téma pro 27. 4. 2014: Proč tam stojí tamta pumpa?
Toto téma bude uzavřeno 27. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
27. 4. 2014 v 23:59

DMD č. 26. pro 26. 4. 2014. Téma: Je lepší býti mrtvý, nežli ženatý

Už jenom posledních pět témat! Taky vám přijde, že to letos hrozně rychle uteklo?

Téma pro 26. 4. 2014: Je lepší býti mrtvý, nežli ženatý
Toto téma bude uzavřeno 26. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
26. 4. 2014 v 23:59

Stránky

-A A +A