Bonusové drabble pro Ryu

Rok: 
2015
Fandom: 
Obdarovaný: 
Rya

Milá Ryo,
na podzimním setkání jsem Ti slíbila, že se letošní nadílky zúčastním alespoň drabbletem. Nakonec jsem neměla odvahu si o povídku napsat, protože mne nic dlouho nenapadalo a na psaní jsem neměla čas ani síly. Před pár dny mne napadlo toto - není to sice nic moc, ale snad Tě to trochu potěší.

Drabble:

Pergamen sa 2015

"A stalo se, když archa plula sedm dní na vodách, že se Noemova žena vzpomněla a pospíchala za svým mužem: „Zapomněli jsme na dědečka!“ Noé roztrhl svůj šat, zanaříkal a pozvedl ruce k Hospodinu: „Pane, zachraň otce mého otce Metúšelacha! Slibuji, že hodím přes palubu tu bečku s vínem, kterou jsem na archu tak pracně dopravil s pomocí páru hrochů. Kvůli ní jsem totiž zapomněl na své vnukovské povinnosti!“
A když potom oschl svrchek země, hle! Z vod se vynořil velký kytovec a vyvrátil Metúšelacha na břeh.
A žil Metušelach ve veliké úctě a vážnosti ještě čtrnáct let po potopě."

V Genesis 5 je seznam, kolika se který z praotců dožil let. Když si to člověk začne počítat, vyjde mu, že ten, který se z nich dožil nejvyššího věku, Metúšelach (neboli Metuzalém) zemřel v roce, kdy měla být potopa - podle všeho se tedy při ní utopil. Nicméně když to počítáme podle Septuaginty (prvního řeckého překladu Bible asi ze třetího století před, tak Metúšalech zemřel 14 let po potopě. Některý z rabínů, kteří Genesis překládali, asi nepřipustil, aby se Noé zachoval tak podle a dědečka tam nechal.

Komentáře

Obrázek uživatele neviathiel

Přiznávám se k sprostému očítání cizích dárků! Tohle je geniální!

Obrázek uživatele Zuzka

to je doslova boží :D

Obrázek uživatele Aries

žasnu :-)

Obrázek uživatele Julie

Výborný!
Obrázek uživatele Rya

Dárek navíc, jupí! A tak strašně chytrý! Taky žasnu a moc děkuju :-)

To mám velkou radost, že drabble potěšilo. Na sosacích jsou tak strašně fajn čtenáři ... Díky!

Obrázek uživatele Aveva

Noe, ty sklerotiku! :o)
-A A +A