Dopisy Ježíškovi - 2017

Obrázek uživatele sos

Zde můžete v komentářích vyslovit své přání a požádat Ježíška o vysněnou povídku. Než Ježíškovi napíšete, musíte se přihlásit (případně registrovat) a přečíst si Pravidla.
Přihlašovací fáze skončí 23. 10. 2017 ve 24:00, proto s dopisem zbytečně neotálejte!

Komentáře

Obrázek uživatele Rebelka

Milý Ježíšku,
no, ne, že bych letos úplně sekala dobrotu... ale myslíš, že bys vylovil ze (D)dna pytle dáreček i pro osoby, co byly aspoň převážně neškodné?

Ráda bych si přečetla o něčem, co je běžnému smrtelníkovi skryté. Tajný spolek, tajné místo, tajný dvojí život nějaké postavy... možností je dost. A klidně si z toho udělej srandu. Nebo taky nemusíš :).

Mám ráda Harryho Pottera, Zeměplochu, Dobrá Znamení, Doctora Who, Kingsmany (kdyby se ti tam povedlo propašovat nějaký slash mezi Galahadem starším a Merlinem, byla bych v sedmém nebi), Supernatural, Archiv Bouřné záře, Stranger things, Torchwood, Firefly, pohádky, historii, detektivky, gamebooky, Vlaštovky a Amazonky od Ransoma, Zlatý kompas, Narnii, Sandmana, Hobita, Fables, Atlas mraků (a mnohé další, když budeš tápat, stačí se podívat, o čem píšu drabblata).

EDIT: A protože svět je malý a o náhody tu není nouze, přidávám ještě speciální dovětek. Pokud jsi, milý Ježíšku, podobně jako já propadl paraglidingu, nic by mi neudělalo větší radost než zasvěcená padáčkářská pohádka plná konejšivého pípání varia a zpackaných křížových startů :). To já jen tak. Kdyby náhodou :). Ale cokoliv z výše uvedených přání mě potěší taky tak.

Doufám, že tě psaní bude bavit a že mě nebudeš proklínat.

Děkuji pěkně.

Rebelka

Obrázek uživatele mamut

Milý Ježíšku :)
Já byla letos hodná (trošičku), pracovitá (velmi) a pilně se učím (neb od září toho hodně učím :D )
Takže by se mi líbilo nějaké povídání co na duši pohladí a u srdce zahřeje.
Trošku pohádkové, trošku tajemné, prostě vánočně kouzelné.
(A úplně nejraději mám ta kočkovitá :D - ale není podmínkou)

Těším se na tebe i na všechna ostatní čtení
mamut

Obrázek uživatele Blanca

Milý Ježíšku,

bydlenkovský život mi pořád ještě nejde, stěžuju si střídavě na osamělost (když tu nejsou lidi) a nedostatek soukromí a času pro sebe (když tu lidi jsou) a píšu daleko míň, než bych chtěla a měla. Ale v rámci možností se snažím být hodná.
Proto si dovoluju Tě požádat i letos o povídku.
Nejvíc by mě potěšila nějaká špionovina - nemusí mít macho hrdinu, radši si přečtu o týmu, kde každý dělá něco a jeden za druhého chytne i kulku, když je třeba. Potěší chytrá hádanka, kterou můžu řešit spolu s hrdiny... a samozřejmě dobrý konec.
Postavy trap dle libosti, ale pokud se rozhodneš pro nějaké mučeníčko, nech ho z větší části "mimo záběr", stejně jako případnou erotiku (a prosím, nic 'nedobrovolného' v téhle oblasti).
Kdyby se ti tam podařilo vpašovat hebrejská písmenka a nějaký židovský svátek, roztekla bych se blahem.
Není třeba zasazovat do konkrétního fandomu, ale (pro inspiraci) Spooks(MI5), Berlin Station, Night Manager, Strike Back, Agents of S.H.I.E.L.D., nebo třeba Kingsman (případně libovolný crossover) by určitě potěšily.

Jestli špioni nejsou tvoje forte, tak poprosím o povídku o některé z vedlejších (nebo i "hlavních") ženských postav, která podle tebe dostala v kánonu málo prostoru, nebo je potřeba k ní něco doříct - fandomově: My Little Pony, Hobbit/LotR, Sherlock, všechny 3 Starversy, Dr. Who+TW, HP vč. Fantastic Beasts, Disneyovky (kreslený), Nightrunners, Good Omens, Hunger games, Avengers (popř. Agent Carter), Doctor Strange, Honor Harrington, Safehold, Mass Effect, Dragon Age, Once Upon a Time, Daredevil, Castlevania (nová z Netflix), period dramas. Jediný požadavek je, aby hrdinka měla srdce na správném místě a v hlavě mozek, který používá.

A pokud si náhodou nevybereš nahoře, tak mi napiš povídku, kde bude hlavní roli hrát kupa sněhu za okny, oheň plápolající v krbu a horká čokoláda. U té si přeju pouze, aby po ní zůstaly červené líce a dobrý pocit.

Ať ti nápady dobře padají do klávesnice (nebo pod pero)!

Moc děkuju,

Blanca

-A A +A