6. část

Obrázek uživatele L.P.Hans
Fandom: 
Povídka: 
Úvodní poznámka: 

Inspirováno dílem Jiřího Kulhánka. Nevhodné pro děti a mladistvé. Obsahuje násilí a krev.

Kapitola: 

Baron Manfred von Fürstheim byl německý šlechtic z počátku sedmnáctého století, žoldák, ale hlavně psychopat. Už za svého života byl krvelačnou stvůrou, která se raději protloukala zahraničními válkami, než aby se starala o vlastní panství. Měl jsem tu čest (nebo možná smůlu) se s ním setkat ještě během jeho života. Byl to výborný šermíř a ještě lepší střelec. A možná právě proto ho některý z mých bratrů přivedl zpět z říše mrtvých poté, co padl během třicetileté války. Baron byl revenant, mrtvé tělo do kterého se vrátila duše zemřelého. Tělo s nadlidskou silou a reflexy, schopné zacelit jakékoliv rány. Tělo hnané vpřed temnou vůlí svého pána.
Moji bratři revenanty používali jako lovce, strážce, služebníky. Barona si vybral Nestor, aby ulovil mě. A baron mi byl na stopě téměř bez přestávky poslední tři století. Posledních sedmdesát let se mi ho podařilo setřást, nebo jsem si to alespoň myslel.
Nestor ze něj bude mít opravdovou radost.
Baron mě chytl za řetěz na levé ruce a táhl mě chodbou pryč. A přestože to byl už řetěz poslední, nedokázal jsem se mu vysmeknout.

-A A +A