22. Cesty k sobě

Obrázek uživatele Regi
Povídka: 
Úvodní poznámka: 

V minulé kapitole Lenka přimalovala do svého obrázku něco, co do něj nepatřilo, ráno byla probuzena Tirou a velmi dobře posnídala. Tentokrát se v souladu se zadáním vracíme v čase, ale jen malý kousek. Přesně do tohoto okamžiku na konci předminulé kapitoly:
Když se za ní zavřely dveře, Molly se pustila do sklízení nádobí. Najednou zůstala zamyšleně stát u Fredova portrétu. „Poslyš, nebylo ti na tom příběhu něco divného?“
„Jenom něco? Slabé slovo, mamko. Divných věcí v něm bylo až až.“

Kapitola: 

Molly, v rukou tác s nádobím, se zase posadila do nejbližšího křesla. „Myslíš? A co? Mně nějak nesedí jen ten Xenofilius. Znám ho už od školy. Trošku potrhlý byl vždycky, ale tohle? Lenka byla přece jeho všechno a teď ji nechá takhle živořit a nepomůže jí?
„Přesně, mamko,“ pokýval hlavou Fred. „Ale nesedí tam hromada dalších věcí. Co třeba Rolfův věk? Pamatuješ? On byl v prváku na vysoké a Lenka dělala NKÚ. To je rozdíl tak tři čtyři roky, ne? A náš pan ministr má kolik?“
„No jo, když ho předloni zvolili, byly noviny plné řečí o nejmladším ministrovi v historii a že právě překročil nutnou hranici třiceti let…“
„Vidíš to?! A to ještě není všechno. Co ten Lenčin prsten? A Xenofiliův přívěsek? A víno, kterým oba napájel?“
Molly na namalovaného syna hleděla čím dál tím překvapeněji. „Máš pravdu. Je to všechno divné. A navíc se teď ministr Lence mstí. To, že holka nemá pořádné zakázky, není samo sebou. Vždyť je hrozně šikovná. Já si říkala, proč je tak hubená, jestli nedrží nějakou nesmyslnou módní dietu, ale vůbec mi to k ní nesedí a ten meruňkový koláč jedla s takovou chutí… chudinka.“ Najednou plácla dlaní do tácu, až na něm porcelánové hrnečky poskočily. „Musíme jí nějak pomoct. Promluvím s Tirou a něco vymyslíme. Ale teď už musím domů. Strašně jsem se tady zdržela, Artur přijde za chvíli z práce a já ještě ani nezačala přemýšlet, co udělám k večeři. Pozdravuj George, až se vrátí, a vyřiď mu, ať se taky někdy zastaví. Taťka by ho rád zase jednou viděl.“ Zmizela v malé kuchyňce, chvíli tam šramotila a pak už bylo slyšet, jak schází ze schodů, aby se ještě dole v obchodě rozloučila s prodavačkou.
Fred došel ke stolu v pozadí svého obrazu a nabral si z misky hrst oříšků a sušeného ovoce. Senzace! Konečně se něco děje a bude dít. Mamce zatím nedošlo, že tady fakt nejde jen o Lenku a o jídlo. Ale Georgeovi by to rozhodně docvaknout mělo. Jestli ho ani tohle nevyburcuje, tak už nic. Hodně se změnil, o spoustu věcí úplně ztratil zájem. Vtipně hláškující bráška se někam vytratil a jen při společném vymýšlení nových legračních předmětů se na krátké chvilky vracel.
Život magického portrétu byl zvláštní. Žádné tělesné potřeby Fred neměl. Jíst a spát opravdu nepotřeboval. Ale všechno, co souviselo s duší, pociťoval velmi. Lenka věděla, proč mu namalovala stůl plný dobrot, polici s hlavně dobrodružnými knížkami a velký pohodlný ušák s podnožkou. A proč přiměla George, aby utratil spoustu galeonů za několik magických obrazů různých krajinek, které mu pomohla rozvěsit po celém domě včetně laboratoře a obchodu. Sama mu dokonce věnovala dva obrázky, které namalovala na kurzu ve Španělsku. Fred jí byl hrozně vděčný. Mohl se tak pohybovat domem, procházet se po loukách, koupat v moři… Bez všech těch věcí by se ukousal nudou. S čím ale Lenka nepočítala, bylo to, že se z George stane téměř morous, který maličko ožívá jen tehdy, když myslí na práci. Fredovi, který zůstal stejný jako před svou smrtí, hrozně chybělo jeho zábavné, trošku lehkomyslné druhé já.

Komentáře

Obrázek uživatele Aries

Ta Fredova část se mi moc líbí

Obrázek uživatele Regi

Díky, docela jsem se těšila, až se k ní dostanu. :-)

Obrázek uživatele Tora

Tak snad jí pomůžou.

Obrázek uživatele Regi

Každopádně se o to pokusí. Molly to vzala holt přes jídlo. :-)

Obrázek uživatele mila_jj

To je nejlepší první pomoc a vysvětluje to dokonala vpád Tiry se snídaní.
Ta horší práce čeká na dvojčata - ale Georgovi zjevně nějaké vytržení ze stereotypu udělá jen dobře.

Obrázek uživatele Regi

Vystihlas to úplně přesně. Díky. :-)

Obrázek uživatele strigga

Tahle část je skvělá, a navíc to vypadá, že tam bude víc Dvojčat a že by to mohlo George trochu probrat, yay!

Obrázek uživatele Regi

Můžu slíbit, že se teď bráškové začnou v příběhu vyskytovat víc než často. :-)

Obrázek uživatele KattyV

Bezva. Konečně bude o Lenku někdo pečovat.
Těším se na intrikujícího Freda. (Tedy, doufám, že bude intrikovat).

Obrázek uživatele Regi

Doufat můžeš, to není nic proti ničemu ;-)

Obrázek uživatele Arenga

A jsem ráda,že jim to došlo a jsem zvědavá, co s tím hodlají provést.

Obrázek uživatele Regi

A já jsem ráda, že jsi zvědavá. Průšvih by byl, kdyby ti to bylo jedno a vůbec jsi neměla chuť to číst. ;-)

-A A +A