Klaun

Obrázek uživatele Rebelka

O dalších dvacet let později
Šapitó je až po strop naplněné barvami, smíchem a vůní pražené kukuřice. Přes žlutočervené plátno dovnitř pronikají sluneční paprsky.
Tygři! Akrobati! Slon! A nejlepší je rozhodně támhle ten klaun. Jeho knoflíky jsou jako obrovské cukrové bambule, jen si je strčit do pusy, a úsměv tak široký, že by mohl polykat velkoměsta. V ruce oranžové balónky. Je tu nový, ale pro cirkus hotový poklad.
„Děti,“ zakřičí klaun a z očí mu létají jiskřičky, „kdo si chce šáhnout na můj knoflík pro štěstí? Až skončí představení, můžete za mnou přijít do maringotky. A choďte po jednom, prosím.“

Fandom: 
Rok: 
2010
Komentáře (archiv): 

St, 2010-04-07 16:10 — Lejdynka
Fujfujfuj. Já vím, proč se

Fujfujfuj.
Já vím, proč se bojím klaunů.
Tenhle je jako z Noční strany.
To polykání velkoměst je nějaký záměr? Neznám totiž, jako obvykle, fandom.
(=ale moc líbí).
-otřásla se-
Skvělé.

St, 2010-04-07 17:28 — Rebelka
Neznáš? *s děsivým výrazem s

Neznáš? *s děsivým výrazem s mne ruce a začíná školení*
TO je horor od S. Kinga a jestli tomuto žánru aspoň trošku holduješ, tak doporučuji všemi deseti. TO na sebe velice rádo bere podobu klauna, který se pořád mile usmívá, když zrovna necení zuby, a nevyjde ven bez několika balónků. Polykání velkoměst na kánon navazuje jen z části - Derry je docela malé městečko, ale stejně si myslím, že kdyby TO chtělo, tak zvládne i něco většího.
Podle filmařů klaun vypadá asi takhle: http://images.amazon.com/images/P/B00006FDCD.01.LZZZZZZZ.jpg, ale já osobně si ho představuju trochu jinak.
Od té doby, co jsem TO přečetla, se bojím klaunů. A kdyby věděl, že jsem ho strčila do cirkusu, tak by se mnou byl ámen.
*končí přednášku*

Čt, 2010-04-08 17:13 — Lejdynka
Tedy, Kinga znám, a knihu

Tedy, Kinga znám, a knihu podle názvu, ale nečetla jsem.
Žánru holduju velice, ale jak jsem ho zkoušela číst, tak mě moc neoslovil :( Připadal mi takový - utahaný, ucouraný, jako kdyby nechtěně rozmělňoval vekšeré napětí a strach, co by tak člověk mohl pociťovat. ALe ještě to s ním nevzdávám, a tohle mi zní jako slušná možnost.
Ošklivé, ošklivé. Takový obraz klauna ale přesně sedí do mé obecné představy o klaunech.
POdle obrázku se mi nějak nezdá, představovala bych si ho taky jinak. Spíš jakoby - umělejšího. Aby vypadal míň jako člověk, nebo na něm bylo i v jeho lidské podobě cosi pokřiveného a v nepořádku, a aby to zneklidňovalo. Stejně jako kdyby na jeho místě byl třeba strašák na vrány - úplně neživá, uměle vytvořená věc, s tím rozdílem, že je živá.
-něco jako Jack Doskoč, ale toho asi neznáš-
Děkuji moc za přednášku, třeba se stane zázrak a ta kniha mi něco řekne :)

St, 2010-04-07 17:35 — ioannina
Já si ho teda taky

Já si ho teda taky představuju podstatně jinak. Především má bílý rukavice, a obecně je podobnější tomu z McD... A má mnohem zlověstnější škleb.
*huhu* *brrr*

St, 2010-04-07 17:41 — Rebelka
V mých představách hlavně

V mých představách hlavně nemá ty trapné drápy a je děsivý nenápadně.
Pamatuji si, že když jsem TO dočetla, šla druhý den do školy, před ní zrovna probíhala nějká propagační akce a chlápek převlečený za klauna tam rozdával oranžové balónky. Utekla jsem a dodnes jsem přesvědčená, že to nemohla být náhoda :D.

St, 2010-04-07 15:28 — ioannina
Uf.

Jelikož mě mrazí, když projdu kolem toho reklamního klauna z McDonalda...
Teď jsi k tomu teda přidala ještě maringotku. No fajn.
Není nad kvalitní mrazení. :-))
*Velmi* dobře vybranej fandom!

St, 2010-04-07 17:31 — Rebelka
Dík. Tu knížku... pro

Dík. Tu knížku... pro nedostatek vhodných výrazů použiju mám moc ráda, ale nějak to nevyjadřuje, co k ní cítím :). A vždycky, když vidím klauna si na Pennywise vzpomenu.

St, 2010-04-07 14:59 — Kleio
*oklepala se*

Já vím, proč tak nesnáším klauny! :D

St, 2010-04-07 17:31 — Rebelka
A dobře děláš :).

A dobře děláš :).

-A A +A