DMD č. 18. pro 18. 4. 2014. Téma: Hemžení

DMD č. 18. pro 18. 4. 2014. Téma: Hemžení

Snad si trochu po kruzích odpočinete:)

Prosíme vás, abyste při reakci na komentáře, které jsme vám zanechaly u drabble, v emailech vždy uvedli odkaz na toto drabble (viz FAQ 22). Ušetříte nám spoustu práce a my jí určitě nemáme málo. Děkujeme.

Téma pro 18. 4. 2014: Hemžení
Toto téma bude uzavřeno 18. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
18. 4. 2014 v 23:59

Dance macabre

Drabble: 

Jakub přišel na místní slavnost. Jak ale tančit s mrtvými, když zbytek odporuje. Vnuk potká dědečka. Babička vnučku. Jakub tátu. "Jak si dneska zatančíme?" "Viděl bych to na waltz." Někteří z nemrtvých se zamysleli.
Viděli členy svých rodin po letech, ale právě proto měli velkou radost.
Jakub viděl, jak dcera tančí s otcem v jedinou noc, kdy je to možné,kdy se mlůžou živí a mrtví setkat a nemění to přirozený řád věcí. I Jakub si zatančil i jeho maminka se zjevila a právě proto si i ve svých pětaosmdesáti letech zatančili. A hemželi se po parketu až do rána.

Dabo

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Inspirováno knihou Padlí hrdinové.

Drabble: 

Na Promenádě vládl čilý ruch. Konečně se vše po bojích uklidnilo a návštěvníci se opět věnovali svým záležitostem a svému obchodu. I Qaurkův bar byl opět naplněný lidmi.
Ještě před nedávnem tu byly jen samé trosky. Tedy, ale spoň tak si to pamatoval.
V rohu postával konstábl Odo a hemžení s nadhledem a jakýmsi zklamáním pozoroval. Přemýšlel o nedávných událostech. Jak málo stačilo a všichni ti "lidé" by byli mrtví.
Zvláštní, že pokaždé, když se něco semele, je to jen na něm a na Quarkovi. A že i přes neshody tvoří dobrý tým.
Dle Quarkova výrazu, přemýšlel právě o tomtéž.

3/ HACHAMEL

Drabble: 

Zase sedíme na mostě. Nevím, proč se musíme scházet vždycky na mostech. Tradice, řekl by Jofaniel. Dnes je to tedy Karlův most. Nejveřejnější místo v celé Praze, víc lidí tady snad už být nemůže; všichni se proplétají a křižují a míjejí.

"Takže děláme i sebevrahy? Ale to je přece zakázaný." Ilmuth se rozdurdila.
Nith-Haiah ji rychle obejme kolem ramen. "Jasně že ne. Jenom se snažíme ulehčit jejich blízkým. Rozumíš? Ti na to doplácejí vždycky nejvíc."

Dívám se na pouličního umělce, který se na své jednokolce za chvíli rozjede do Vltavy.
Jofaniel na mne smutně pokývá hlavou. "Jen taková malá laskavost."

Obrázek uživatele Tess

Katastrální selhání

Úvodní poznámka: 

Billieho mám ráda. A on je milý. Jednoduchý, ale milý.
Jen
neprvokovat!

Drabble: 

Billie byl alegorický na lidi, kteří chtěli opravovat jeho způsob vyjadřování. Dobře věděl, že v používání cizích termitů není příliš suterénní. Říci cokoliv pro něj bylo rizoto.
Sebastian si toho byl vědom. Přesto se rozhodl pro káru jazykového podvratce.
Skončilo to fiakrem.
„Zklapni už! Mám toho tvýho hemžení plný zuby!“
„Myslíš hemzání... správněji hemzů... vlastně řečí...“
Sebevražda.
Tak by se tato věta dala kvazifikovat.
Naštěstí pro Sebastiana nestál hrad na skále, ale uprostřed bažin.
Takže když byl přepaden přes hradby, neskončil placatý či rozprsklý na nevábné kousky, jenom mokrý, zabahněný a nastydlý.
V životoryse tuto pracovní zkušenost radši nikdy neuváděl.

Obrázek uživatele Envy

Druhé setkání

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nepřímo navazuje na drabble První setkání.

Drabble: 

Lenka, tentokrát se svým novým kamarádem Lukášem, se znova vydala do baru za zábavou. Věděla, že tam bývá vždy víc lidí, než by jí bylo příjemné, ale tentokrát byl bar narvaný, lidma se to tam jen hemžilo. Než se pořádně dostala na taneční parket, tak se v tom lidském hemžení s Lukášem nejen ztratili navzájem, ale spousta myšlenek, ji málem přinutila otočit se a odejít. Když se konečně dostala na parket, začali hrát ploužáka. Někdo si ji neohrabaně přitáhl do náruče. A to byl teprve zážitek. Bez řádných tvarů, s rozpitými barvami a pln optimismu.
Tak díky hemžení potkala Rogera.

Závěrečná poznámka: 

Tak děj tohohle drabble jsem chtěla původně zpracovat v drabble na téma Spřízněná duše a když to nevyšlo, tak na téma Říše. Jenže u toho všeho bylo moc škrtání a nepovedlo se to zkrátit na požadovaných 100 slov. =)

Kdyby někoho napadl název fandomu pro lidmi se špatně přiřazenými super schopnostmi, tak prosím napište do komentářů...

Hemžení

Fandom: 
Drabble: 

Sirius pobízel Klofana k ostrému výkrutu při už tak bezhlavém letu, když si všiml něčeho třpytivého dole na zemi. Přitáhl si opeřenou hlavu a otočil mu zobák tím směrem. Hipogryf zprudka přitáhl křídla a střemhlav se řítil k zemi. Věděl, že jeho jezdec prudké lítání miluje, i teď se mu za krkem ozývalo nadšené výskání z jízdy. Jezdec, který se stal jeho druhem na nebi, stejně hrdý a divoký jako on, se mu teď tiskl ke krku a se zájmem sledoval hemžení kolonie. Modravá vlákna pavučin se táhla přes míle lesa a vytvářela smrtící hedvábný domov. Líně vystoupali zpátky vzhůru.

Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Z dětského hřiště

Úvodní poznámka: 

Hrdinové našeho fandomu se nescházejí jen v hospodě. Naštěstí. Když je pěkné nedělní dopoledne, jsou svými drahými polovičkami vyexpedováni spolu se svými dětmi na hřiště.

Drabble: 

Nedělní dopoledne. Dětské hřiště se postupně zaplňuje. Dítka v tento čas přicházejí převážně se svými tatínky, neboť maminky většinou vaří.
Je zde Lev s Otíkem, přichází Jimram se Zachariášem. Než se nadějí, objevuje se i Tadeáš s Tobiášem a Tabitou.
"Oto, počkej, zastrčím ti mikinu do kalhot."
"Tabito, do písku si nesedej, je mokrý, a ty, Tobiáši, neházej ten písek ven z pískoviště!"
"Zachariáši, slez z té skluzavky, další děti také chtějí jet."
"Hergot, to je ale hemžení", povzdychne si Lev.
"Neskuhrej, měkoto, máš na povel jen jedno dítě, já dvě", kontruje Tadeáš a jde opět umravňovat svá rozdováděná dvojčata.

Závěrečná poznámka: 

Myslím, že tito spoluštamgasti z hospody U Médi nemají v tuto chvíli na pivo ani pomyšlení.

Obrázek uživatele Lagertha

Revoluce lidskosti

Fandom: 
Drabble: 

Co je pro někoho absurdní, je pro jiného vším, co jeden odmítá, druhý chce a tak je to se vším. Nic není jen černé nebo bílé, nikdo není jen dobrý nebo špatný.. všichni jsme tak rozdílní, ale přesto tak stejní.. Bez úsměvu, bez pochopení, bez soucitu.. to lidské hemžení se v ulicích, jako prázdné schránky co ztratily poslední zbytky lidskosti a citu.. míjíme se bez povšimnutí, honíme se za časem, který pak z většiny promarníme.. a tak si říkám, zpomalme, zastavme a rozhlédněme se, na světě je tolik krásy, která nám uniká.. nebuďme otroky předsudků, změňme to hemžení na družení..

Obrázek uživatele Stevko

Hľadajú ho

Úvodní poznámka: 

BJB, nechcelo sa mi moc vymýšľať a ani času mnoho nebolo.

Drabble: 

- A či si mi tu, Pištík môj?
- No a kde by som mal byť?
- Nuž veď ja len tak, či si do hory neodišiel, keď sa to tu každý deň hemží toľkými ženskými, čo ťa hľadajú, a do studne sa musíš schovávať.
- No, neodišiel, ale veru asi budem musieť. Včera sa jedna aj do studne pozrela, tak som sa rýchlo musel pod vodu schovať. A aj som sa napil a veru už ani nepamätám, kedy som vodu naposledy pil.
- A nehovoril som ti minulý rok, že máš tie študentky na brigáde na pokoji nechať. To by ťa tu teraz nehľadali.

Obrázek uživatele Owlicious

Great Galloping Gala

Drabble: 

Great Galloping Gala bylo největší událostí každoroční sezóny.
Pro Celestii a Lunu však bylo zejména nejdelší a nejednotvárnější audiencí. V podstatě celý večer strávily stáním v trůním sále a vyměňováním zdvořilostních frází s důležitými poníky své říše.
Ačkoli jejich barvy byly pestré a jejich róby soutěžily v originalitě a šokovém potenciálu, jejich řeči byly jako kolovrátek, jejich úklony byly na milimetr přesně vyměřeny a jejich představa o zábavě spočívala v lehce znuděném korzování a ohrnování nosíků nad vybranými lahůdkami i barevnými koktejly.
Celestia doufala, že když pozve šestici kamarádek z Ponyville, podaří se jí zatuchlou atmosféru "dvorské zábavy" poněkud rozvířit.

Obrázek uživatele erebri

Co číhá ve tmě

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Podivné téma mě přimělo oprášit fandom ve kterém jsem ještě nikdy nepsala.

Drabble: 

Sarah se přikrčila za rozbořenou obvodovou stěnu věžáku a vykoukla ven z už neexistujícího okna. Ulice byly přeplněné malými, a přesto smrtelně nebezpečnými zerglingy, v jejich řadách se syčením proplouvali hydraliskové.
Byla obklíčená a bylo jí jasné, že na tuhle armádu jí munice stačit nebude. Ani její schopnosti jí nepomůžou dostat se k lodi, nastartovat, a odletět bez toho aniž by ji dostali.
Znovu se podívala dolu, kde tisíce zergů připomínaly rudou parodii na včelí plástev, a pak se zahleděla na polorozpadlý věžák na druhé straně ulice.
Hnízdo bylo dole pod zemí, stejně jako laboratoře.
Vezme ty bestie s sebou.

O několik dopisů později...

Drabble: 

... vládne zde chaos, personál o sebe doslova zakopává, služebné neví, kam dřív skočit, a majordomus nestíhá otevírat všem švadlenám a dodavatelům. Mamá celá září a otec je nadšený, jaký výhodný obchod to udělal. Vím, že jsou to ostrá slova, ovšem zcela zasloužená; však mne doslova prodal!
A pak zde zbývám já. Všechny slzy jsem již vyplakala a tak mi většinu doby připadá, jak bych všechen ten mumraj okolo pozorovala za tlustým sklem; otupěla jsem, možná z té touhy se z této noční můry probudit. Výjimkou jsou okamžiky, kdy mi někdo bezelstně blahopřeje, jaké jsem udělala štěstí - to mám chuť křičet...

Závěrečná poznámka: 

A/N: Koho že si má A. brát? A proč vůbec není šťastná? A stýskalo se mým věrným (asi dvěma :-)) čtenářům?

Obrázek uživatele hidden_lemur

Pozorovatelé

Úvodní poznámka: 

Únava materiálu je obrovská. Příště bude líp.

Drabble: 

Měli to rádi. Jenom tu stát, pít kafe a pozorovat lidské hemžení. Poslouchat, jak město dýchá. I po všech těch letech jim Londýn připadal jako hráč a mistr převleků. Pořád samé překvapení. A že už je dokázalo překvapit máloco.
Bastet se choulila pod kapucí a tiše sledovala černé houby deštníků, plujících po dláždění hluboko dole. Anup měl pro změnu oči zvednuté k mrakům. Jako vždycky pozoroval Vlákna. Rychle jich přibývalo. Brzy bude tohle město plné Vidoucích.
Shorty už, pokud věděli, poslala pozvánku skoro každém z nich. Teď nezbývalo než počkat. A jak známo, ten nejlepší přehled máte vždycky ze střechy.

Obrázek uživatele Demis

Dobrota pro nejmenší

Úvodní poznámka: 

(2014 AD)

Drabble: 

V přítmí nebylo vidět kdovíjaké detaily, ale pokud se člověk soustředil, dokázal se docela dobře orientovat v prostoru, aniž by si přivodil nějaký úraz. Oni lidé nebyli, ale i tak si museli dávat pozor a postupovali pomalu.
„Co to tady smrdí?“ řekl potichu fousatý skrček a v hlavě začal srovnávat pach s trpasličí latrínou.
„To budou ta těla,“ odtušil upír a sehnul se, aby mu křivolaká větev nevypíchla oko, „nejsou daleko.“
„To cítím,“ zabručel trpaslík a trochu se zarazil, když spatřil šestici ležících hromádek, které se nepříjemně ošívaly. „Myslel jsem, že jsou mrtví?“
„To budou jen brouci.“
„Docela divoký, nemyslíš?“

Obrázek uživatele Kfira

Život si najde cestu

Fandom: 
Drabble: 

Nepřiznala by to, ale to, že se s manželem už víc než půl rok marně pokoušeli o dítě ji ničilo. Když se jejich vztah opět zlepšil natolik, aby chtěli plánovat tak velký společný krok, brala to jako vysloveně pozitivní posun. Teď ale začali sklouzávat zase zpátky do hádek, stresu a rozhořčení. A pak jedno odpoledne, cestou z práce, potkala Chrise. Zašli na kafe a skončili u něj.
Vypadalo to jako neškodný úlet.
Jak ironický dokáže život být zjistila, když ve stejný den, kdy objevila, že je těhotná, přišel její muž s výsledky testů plodnosti s verdiktem "neplodnost kvůli nízké hemživosti".

Obrázek uživatele Saya

Kulturní vyžití

Fandom: 
Drabble: 

Nejlepší střechou koncertního sálu byla stejně vždycky obloha.
Obilí se vlnilo v zběsilém rytmu barelů. Sbor tenkých hlásků držel základní melodii, zatímco sólista se překonával ve svém výkonu. Obecenstvo začalo tančit. Brzy nadšení ztrhlo i zpěváky a koncert se proměnil v nekoordinované hemžení, jak nutrie křepčily po poli, vytvářejíce roztodivné obrazce a pobrukujíce si pod fousky populární i méně populární melodie. Ladilo jim to.
Když padla rosa, všechny už pochrupovaly ve svých norách.
Ráno vypadalo pole zcela normálně, až na nějaké ty kruhy v obilí.
Ty se připsaly magickým silám, jako obvykle.
Další koncert bude příští neděli o pole dál.

Obrázek uživatele Viviana Stellata

Řešení hemžení

Fandom: 
Drabble: 

Nejpozději v květnu se u nás rok co rok začnou hemžit mravenci. S psychikou rozhozenou po porodu jsem nad nimi hystericky štkala. Později jsem budovala obranný pásmo z badyánu, hřebíčku a skořice. Kuchyně voněla vánočně, mravenci si na to pozvali příbuzný. Pak mi někdo poradil jedlou sodu. Snědí ji, nadmou se a zhynou! Zhynul jeden. Asi smíchy.

Skorošvagra jsem přistihla, jak zaujatě civí na průvod mravenců, mizících kdesi pod naší lednicí.
"Maj to promyšlený," vysvětloval. "Až jich tam bude dost, odnesou si celou lednici."

Nakonec jsem postavila za okno sklenici od medu.

Moji Nobelovku za mír asi zašantročili na poště.

Závěrečná poznámka: 

Doufám, že mě ještě posedne nějaký silnější múzák, než tenhle... :)

pomalu do kelu

Drabble: 

S manželkou jsme byli v ordinaci už počtvrté. Pořád stejný problém, stále žádné řešení. Spousta vykrucování, planých nadějí, léků a rad. Začínali jsme z toho být oba velmi unavení. Jako vždy, i dnes doktor naznačoval, že od minula přišel na něco převratného.
"Je tedy problém ve stravě?"
"Ne, ve stravě ne." Doktor si nervózně odkašlal a upravil si plášť u krku. Pak si začal hrát s perem vyčuhujícím z náprsní kapsy.
"Nenapínejte mě, mluvte. Tak co je tady tedy za problém?"
Začínal jsem se cítit frustrovaně, zatímco doktor byl ztělesněním rozpaků: "Eh, uh, no... vaše spermie se prostě málo hemží."

Obrázek uživatele Azereth

Hemžení

Úvodní poznámka: 

Doufám, že nikoho nevykrádám... :)

Drabble: 

V něčem tak velkém nebyla už dlouho. Obvykle chodívala do útulného, opuštěnějšího.
Nejdříve ji ten dav lidí vyděsil. Hemžící se masa všemožného věku, výšky, vrstvy. S rozdílnou rychlostí chůze. Ale za stejným účelem.
Poté si řekla, že to nějak bude muset překousnout. Snažila se vmísit.
Brala jen to nejnutnější. Přesto se neubránila špatného dojmu z fanatických pohledů a z hesla "vezmi všechno!"
Když byla venku, hluboce si oddechla. Do chvíle, než zjistila, že ji sleduje nějaký divný chlap. Byl pořád za ní. Nakonec se ukázalo, že chtěl jen vozík, neboť všechny došly.
Tedy, sleva, nesleva, v supermarketu už ji neuvidí.

Závěrečná poznámka: 

Ne, skutečně nemám ráda nakupování.

Obrázek uživatele L.P.Hans

Expedice

Drabble: 

Kosmická loď dosedla na povrch planety v oblaku prachu. Na boku se otevřel průlez a z něj se spustil žebřík. Po něm začal slézat astronaut ve skafandru. Dospěl asi do poloviny, když se zastavil.
„Velení mise, na povrchu se něco hýbe.“
Sestoupil o několik dalších příček a shlédnul do hemžící se masy na konci žebříku.
„Bože můj, za to mě neplatí dost. Velení mise, vracím se.“
Astronaut se vrátil do vnitra lodi a zapojil dálkovou komunikaci
„Houstone? Tady expedice Pytheas. Mám pro vás dvě zprávy. Planeta podporuje život. Bohužel je planeta už obydlena a to pavouky asi tak velikosti talířů.“

Obrázek uživatele Erys

Hukot před bouří

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tradičně doufám, že nikoho příliš nevykrádám; s omluvou za nečtení vás už snad ani zdržovat nebudu. Kdo z nás nepotřebuje víkend?
Drabble zcela neviditelným způsobem vykrádá část reálií některých mých příběhů.

Drabble: 

Roniel se prodíral mezi lidmi, kteří spatřivše ho se k němu vrhali s prosbami o pomoc, a taky nekončící nadějí. Za brany kláštera se jich stahovalo stále víc a víc. Spousta jich jen seděla někde na trávě a vyčkávala, ještě víc jich pobíhalo z místa na místo. Někteří hledali přátele a sousedy, další obyčejnou radu nebo třeba půlhrst správné bylinky. Mnohé děti vesele štěbetaly, jako by se ani nemělo dít nic hrozného. Mezi nimi všemi pobíhali mniši snažící se situaci aspoň trochu organizovat. Tak moc by si přál těm utečencům, každému jednomu z nich, pomoci. Ale teď měl jiný úkol.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Kdy kvetou stromy

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

To, co mě původně napadlo, bych rozhodně označila (v souladu s fandomem) READER DISCRETION ADVISED. Tohle je nakonec více krotké, než jsem zamýšlela, ale možná je menší varování na místě. Taktéž doufám, že i když není téma explicitně vyjádřeno, bude to dostatečně jasné :).

Drabble: 

Skrze stromy se prodraly první paprsky slunce, les opět ovládl den, snad jen kousek mlhy připomínal někdejší korunovaci noci. Právě tudy proletěl první motýl. Nádherný, lehký a nehmotný. Za ním celé stovky jeho bratří. Jak je to krásné. Jak se z mrtvého rodí živé. Jak z masa vzniká vítr.

„Vždy jsem si přál odejít obklopený přáteli. Nakonec je to hezké. Děkuji vám.“
Usmál se a tiše pokračoval v práci.
„Najdou mne asi za měsíc. Budou už kvést stromy.“ Trochu to štípalo, ale jinak necítil vůbec nic. Ani živé maso odhalené světu.
„Otevřete oči, profesore,“ řekl a pozvedl další motýlí vejce.

Závěrečná poznámka: 

Ze zoologického a vůbec jakkoli vědeckého hlediska je to pochopitelně blábol, proto se poníženě omlouvám a prosím za odpuštění :).

Obrázek uživatele Ginger

Zase jeden začátek

Drabble: 

Postava ve starém vaťáku šťourá mezi kontejnery.
"Zatracený neprůhledný pytle," mumlá tiše.
šťouch
"No dopr***!"

Potřebuje panáka. A rovnou řekne Frankovi, ať volá policajty.

"...jsem do toho pytle strčil a ten hnusnej sajrajt se na mě vyvalil," bojuje s artikulací o hodinu později.
"Hele, ten hnusnej sajrajt je člověk, jasný?" ohradí se fešnej kravaťák.
"To už je jedno, ty troubo, ne?" obrátí se zpátky k paní doktorce.
"Se to na mě vyvalilo a celý se to hemžilo."

"Dobře, lidi. Miku? Pošli tělo co nejdřív do laborky, ať nám ty hnusný červíci nesežerou všechny důkazy."
"Červy odvézt taky!" doplní Kůstka důrazně.

Upalování

Fandom: 
Drabble: 

Jindy poklidné město toho dne pořádně hučelo. Atmosféra byla plná strachu a podezřívání. Pokud už kouzelníci Ero navštívili, rozhodně nebyli moc vidět v ulicích. Ohaři číhali na jakoukoliv zmínku nespokojenosti, která mohla být vyložena jako zrada krále. Lord Niryn posílal své ohaře jako špehy do hospod, kde se kouzelníci scházeli.

Na náměstí se hemžili lidi, protože místo obvyklých trhů se dnes na stejném místě měly konat popravy zrádců a upálení čarodějů.

Iya pocítila strach, protože někteří z čarodějů, kteří měli být upálení, u sebe měli její oblázek. Doufala, že ji neprozradili, protože to by byl konec snahám ukončit tuhle krutovládu.

Obrázek uživatele Layla TB

Otrava vesmíru

Fandom: 
Drabble: 

"Vidíš to? Ta světélka? Do tmy zahalená část Země se mění v záplavu žároviček. Lehce ironické, jak v noci připomíná odtuď to, o co se těmi světly sama připravila."
Rose se obrátila k Doktorovi s výrazem, který si pojmenoval Vím, že se chystáš urážet mou planetu.
"Všechno to vaše lidské hemžení tam dole? Jed. Otravujete nejen sebe ale i zbytek vesmíru. Slyšela jsi třeba o světelném znečištění? Díky němu na nebi není vidět ani zlomek toho, co by mohlo být. Nedělej si s tím ale hlavu. Zkázu si způsobíte jinak. Už na ní pracujete."
"Stejně nás máš rád," podotkla.
Přikývl.

Závěrečná poznámka: 

Mám takový menší sen, který je součástí většího snu. Cestovat a moci se podívat na nebe, jak by ve skutečnosti mělo vypadat.

Obrázek uživatele Profesor

Když ony se prostě hemžej

Drabble: 

Magdalena Vytáčková seděla na lavičce před obchůdkem své dcery Zuzany. Byl vlahý letní podvečer, denní hemžení pomalu unikalo a ona chvílemi podřimovala, chvílemi vzpomínala na uplynulý den.
„Nazdárek, Vytáčková!“ přetrhl vzpomínání bodrý hlas.
„Máme zavřeno,“ oznámila babka a neochotně otevřela pravé oko.
„Ále jděte, Vytáčková,“ hlaholilo bodře individuum v otrhané montérkové bundě. „Potřebuju prostředek proti blechám.“
„Neprodáváme.“
„Ale no táák. Punťa se celý hemží blechama. Porád se jenom škrábe. To jako furt,“ upřesnilo individuum a poškrábalo se na olysalé lebce.
„A nejen on, co Toncku?“ Magdalena zkoumavě pohlédla na osloveného. Ošil se.
„Když ony se… Prostě tó… Hemžej!“ vykřikl vítězně.

Obrázek uživatele Keneu

Chumel koťátek

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

navazuje na loňskou stoslůvku Kardinál a kočka

Drabble: 

Kardinál se pokoušel pracovat. Komplikoval mu to chumel koťátek. Jedno kotě se mu usadilo na klíně, druhé na rameni, třetí chňapalo po psacím brku a čtvrté rozťapávalo rozlitý inkoust po důležitých státních listinách.
Když kardinál libovolné kotě odstrčil nebo přemístil, okamžitě se mu na dané místo nasukovalo jiné. Jejich máma na to hemžení dohlížela a, to by se kardinál vsadil, ještě je svým mňoukáním pobízela k většímu zmatku.
„Cavoisi!“
„Vaše Eminence.“
„Ty kočky mají tady v paláci nějaké vyhrazené místo, je to tak?“
„Ano, mají tu kotec, ale ještě tam ani nevkročily.“
„Vemte ty papíry, Cavoisi. Odcházím pracovat do kotce.“

Obrázek uživatele Ebženka

Malí pomocníčci

Fandom: 
Drabble: 

"To byl teda dýl, to ti řeknu, kapitáne. Hotová výhra! Nechali sme se sice zachránit před jistou smrtí, ale von nás pak půlku pošlapal, ještě než jsme mu ty perly stihli najít, trouba."
"Já už tam nejdu! Ne a ne! Neví nic vo zdravý výživě našeho druhu! Hele makáme jako barevný, a co za to? Hrách a čočka? Málem jsem vypustil duši, jak mě to nadýmalo!"
"To sem se zas nechala do něčeho navízt... za kus chleba se sejrem, a teď abych ho nosila na zádech, zametala hory doly a tahala se po všech čertech. Příště si radši chytnu žábu."

Obrázek uživatele Zuzka

Záře v zahradě

Drabble: 

V bezpečné ohrádce živých plotů na slunné straně školních budov bylo odpoledne živo, jako vždycky. Dívčí škola tvořila podstatnou část ospalého Highbury.
Před večerním vyučováním, večeří a modlitbami měly chovanky pár chvil radostného volna.
Mrs Goddard svoje drahoušky milovala, od nejmenší cácorky po nejdospělejší slečny, které samy pomáhaly s vyučováním.
Sad zvonil smíchem, dívčí hry, tance a procházky se proplétaly v jedno klubko hemžících se úsměvů a loken.
Zahradní branka zavrzala, rej na okamžik ustal. Sad se nadechl šeptáním.
Přišla mezi ně na obvyklý čaj. Sotva starší, než vychovatelky.
Vzácná paní se usmála.
Hemžení se rozběhlo nanovo.
Pod jejím dohledem.

Stránky

-A A +A