DMD č. 20. pro 20. 4. 2014. Téma: Transakce

DMD č. 20. pro 20. 4. 2014. Téma: Transakce

Přináším další krásné téma tentokrát od Nifredil.

Letos trochu bojujeme s pozdním odevzdáváním drabblů z důvodu nefunkčnosti webu před půlnocí. Na problému se stránkami se samozřejmě pracuje. Chceme vás ale upozornit, že ode dneška už nebudeme uznávat takováto drabble. Na drabble máte poměrně dost času, když to necháte na poslední chvíli, berete riziko na sebe, že to třeba nestihnete vložit, ať už je důvod jakýkoliv. DMD je challengová akce a musíte k tomu také tak přistupovat, navíc máme možnost si drabble nahradit v neděli. Samozřejmě pokud stránky nepojedou hodinu a více před deadline, tak povolíme pozdní odevzdání, ale dosavadní problémy se tykají zatím pouze 10 min před půlnocí.
Jsme s Nifredil ještě ochotné přistoupit na to, že pokud opravdu nebude zbytí, tak můžete přinejhorším nám poslat drabble na mail (samozřejmě před deadline) a až se stránky zprovozní, vložit drabble na ně. Přistupujte k tomu ale pouze jako k úplně poslední možnosti, nechceme, abychom každý den byly zaplaveny spoustou vašich mailů.

Téma pro 20. 4. 2014: Transakce
Toto téma bude uzavřeno 20. 4. 2014 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.

Platné do: 
20. 4. 2014 v 23:59

Téměř zmařená transakce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

BJB. Psáno narychlo. Nicméně na můj oblíbený seriál.
Dnes třetí drabble...

Drabble: 

Zákazník vejde do antikvariátu. Chvíli se zmateně rozhlíží, pak přejde k jednomu z regálů a nervózně zakašle.
Bernard s hlavou opřenou o desku stolu rozespale vzhlédne.
„Co chcete? Co tady pohledáváte?“ křikne na něj Bernard
„Jsem tu kvůli knihám, sire. Mluvil jsem po telefonu s...“
„Nechci vaše peníze, nechte si je. Neprodávám žádné knihy.“ přerušil ho Bernard.
„A tohle všechno okolo je...?“ ptá se muž.
„Výstavka. Chlubíme se tím, co všechno máme. A teď vypadněte!“
„Ale já knihy nekupuji. Vlastně je prodávám.“
Ze skladu vyjde Manny: „Ááá, náš hlavní dodavatel. Na toho musíš být milý, Bernarde. Co nabízíte tento měsíc?“

Vulkánec pro kostku cukru i k Ferengovi skočí

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Předělávka filmu Někdo to rád horké na Někdo to rád logické v podání TyJáTreku... :-)

Drabble: 

"Takže jsme domluveni." Pravil velvyslanec Soval.
"Vy nám doručíte 200 kilo cukru a dodávky budete opakovat každý týden ve stejnou dobu. A my vám za to dáme 40 prutů do zlata raženého latinia. Samozřejmě vše tak, aby se o tom nedozvědělo Vrchní velení."
"Ale jistě, vždyť nás přeci znáte. My Ferengové přeci nešidíme své zákazníky. Vše bude splněno k vaší plné spokojenosti."
"Dobrá, tedy. A kdybyste k tomu semo tamo přidali nějakou čokoládu či podobbnou komoditu, samozřejmě by to bylo náležitě oceněno."
"Ale jistě, náš zákazník, náš pán." Zašklebil se ferengský obchodník.

* * *

"Teda, řeknu ti, s Vulkánci je radost obchodovat."
Obrázek uživatele Envy

Smůla... teda kouzla

Fandom: 
Drabble: 

Matěj právě stál u platebního terminálu obchodu s elektronikou, a naťukával do něj pin svojí kreditky.

Už popáté za měsíc si byl koupit nový počítač. Měl totiž smůlu, ehh, tedy magické schopnosti, ale byl to nadšenec elektrotechniky a tak si to neustále odmítal připustit. Přestože skoro každá věc která spadala pod moderní elektrotechniku se v jeho přítomnosti dřív nebo později rozbila.

"No tak, proč se to nechce načíst." Pronesl Matěj po nějaké době, kdy na displayi platebního terminálu běhalo, jak transakce probíhá, ale stále nebyla ukončena. Náhle display zčernal. Ozval se zkrat, vyprskly jiskry a Matěj měl zase zašedivělý obličej.

Závěrečná poznámka: 

Oh taková blbost, a přitom to mojí hlavě znělo jako dobrej nápad...

Obrázek uživatele Dede

Setkání v jeskyni

Úvodní poznámka: 

¨Toto drabble navazuje na Bonus č. 6

Drabble: 

„Když se zmenšíš, tak se odtud dostaneš! Říkalas, že jsi kouzelná, tak to udělej!“
„Nemůžu!“ kvílela dračice nešťastně. „Nedokážu se zmenšit, když mi hrozí nebezpečí! To je absolutně proti všem mým instinktům!“
„No jo, ale takhle se všema instinktama umřeš, protože to křídlo budeš mít rozmačkaný!“
Alžběta sice úplně nevěděla, jestli se jí to nezdá, ale toho draka jí bylo děsně líto. Byl na tom momentálně ještě hůř než ona. Zoufale se snažila vymyslet nějaké řešení.
„Tak se dohodneme – já odvelím ty kluky a ty se zmenšíš, abys z toho vypadla, platí? A potom tě ochráním.“
A podala dračici ruku...

Obrázek uživatele Quiquilla

Láska na prodej

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Už jsem myslela, že dneska nic nestvořím ani na takhle jednoduchý téma. No, nakonec se mi podařilo něco vyplodit, ale byl to mazec.

Drabble: 

Zapadl do první hospody kterou našel a objednal si pivo.
Tak ubohé místo si nedokázal představit ani v nočních můrách.
Dnešní noc na tom však nezáleželo.
"Já vás přivedu na jiný myšlenky, milostpane," přisedla si k němu nějaká zrzka. Nebyla hezká a zapáchala.
Přesto po chvíli přikývl.
Zatáhla ho jen na zadní dvorek. Rozepnula mu poklopec a vyhrnula si sukni.
Měl dostatek peněz na to, aby pronajal pokoj, ale neudělal to.
Když skončili, zaplatil jí tři šilinky o které si řekla. Něco za ním volala, ale neohlédl se.
Neudělal se. Nezapomněl. Nemohl ho mít.
A kostelní zvony zrovna odbíjely půlnoc.

Obchodnický talent

Drabble: 

"Milostivá, podívejte se na tuto překrásnou krajku. Nejjemnější krajka, lepší v Paříži nesežene! Ach, děkuji pěkně. Zde tato prodavačka vám ji zabalí. Deniso, okamžitě sem pojď!! Doporučuji oddělení dámských šatů, dnes máme mimořádne zboží."
*
"Dovolím si Vám nabídnout tuto látku, objev sezony. Potisk v motivu růží, vhodná především na vycházkové úbory. Deniso, postav se sem, madam chce vidět, jak se látka pohybuje!! Vidíte, drahá paní, jak se řasí? Převelice děkuji. Deniso, odnes zákaznici zboží do kočáru."
*
"Slečinko, řekněte mi, je zde oddělení deštníků? Děkuji."
Denisa svírá v ruce frank. Její první peněžní transakce po dvou týdnech prodávání u Štěstí dam.

Obrázek uživatele L.P.Hans

Král elfů

Drabble: 

Skupina pihovatých kluků zastavila na dohled Zelené pevnosti třímajíc dřevěné zbraně. Jejich vůdce vystoupil a zakřičel směrem k pevnosti.
„Hej zelenáči! Vedeme zajatce! Provedeme výměnu.“
Chvíli se nic nedělo a pak nad pevností vykoukly hlavy druhého gangu. Potom z ní vylezl vůdce, dekorovaný větvičkami a listím.
„Vy se odvažujete přijít ke králi elfů a něco požadovat? Výměna nebude! Zajatce si vezmeme sami.“
Na to se z pevnosti vyrojili další výrostci s bojovým pokřikem. Obě skupiny se do sebe pustily. Netrvalo dlouho a v okně nad nimi se objevil starý Ohlejžek a začal je kropit hadicí.
„Táhněte z mojí zahrady chuligáni!“

Obrázek uživatele Ebženka

Jak to sakra dělají?

Fandom: 
Drabble: 

Karavana obchodníků zatajila dech. Bylo jasné, že se blíží velká příležitost. Mladý muž na unaveném koni. Pomačkané a zašlé, ale vysoce kvalitní šaty, postroj a sedlo z nejjemnější kůže.
Kdo byl až doteď kamarádem, stal se náhle rivalem. Všichni prodejci honem dorozkládali zboží, nejlepší kousky přikryli ubrouskem a zaujali pózu. Přijížděl princ.

Princ seskočil, procházel pomalu mezi vyloženým zbožím, konverzoval lehce s obchodníky a ti mu odkrývali největší perly svých stánků. Když prošel celým improvizovaným tržištěm, vrátil se k jednomu stánku a ukázal. Pak odepjal od pasu celý měšec a hodil jej kupci.
Bez počítání.
Princové to tak vždycky dělají.

Závěrečná poznámka: 
Tohle mi vždycky vrtalo hlavou. Dělají to tak princové ve většině pohádek, co znám, vždycky hodí celý měšec, nikdy nic nepřepočítávají, a přesto mají po zbytek cesty stále peněz dost. Kde je proboha furt berou?
Obrázek uživatele Owlicious

Winter Games

Drabble: 

Princess Celestia's idea, that the next Equestria Games should have a winter section meant transporting supply of snowclouds and equipment to Crystal Empire. This quest fell down to the mane six. Rainbow Dash gathered and stuffed the clouds into Derpy Hooves's wagon. Rarity and Twilight were supplying cushioning and stabilizing charms and Fluttershy flying vanguard.
"Ooooh, I'm so nervouscited about this!" Pinkie jumped around.
"Still not a real word," gritted Applejack, pulling a wagon of equipment.
"This is the best transportation action in the history of Equestria!" Pinkie went on. "And the biggest success too! Trans-success!"
Applejack rolled her eyes.

Obrázek uživatele may fowl

Mezi regály

Fandom: 
Drabble: 

Měli takovou nepsanou dohodu. Potkávali se každé odpoledne ve studovně u zelených lampiček, mezi regálem genderových studií a několikadílným svazkem o MI6. Byla to nejvzdušnější místnost knihovny a oni vždy, když na sebe narazili, měli potají chvilku pocit, že se nadnášejí. Každý se usadil k jednomu konci stolu. Ten, kdo přišel později, se na druhého pousmál, a pak už se oba mlčky pustili do práce.
Nerušili se. Ona mu pohlídala počítač, když si šel odskočit, a on rozháněl zdrojů lačné studentíky od jejího sloupce bichlí, když si odběhla koupit kaštany. Byl to prostý výměnný obchod.
Dokud nedostala k Vánocům čtečku.

Závěrečná poznámka: 

Románky z knihovny nejsou legenda. To tam jen trávíte málo času.

Obrázek uživatele Ness

Strasti literární masochistky

Fandom: 
Drabble: 

Ana nechápala, proč si vybral zrovna ji, když on je sexy miliardář a ona jen obyčejná studentka, zatímco její vnitřní bohyně křepčila oslavný tanec. Olízla si rty a pohledla na tlustý dokument před sebou. Sice nechápala, proč nabízený milenecký vztah považuje za nutné ošetřit písemnou smlouvou, ale když on byl tak tajemný a tak sexy! Jeden podpis na dohodě o mlčenlivosti a pak se konečně dozví, co vlastně znamená být milenkou Christiana Greye...*
***
"No jo, jenže pak," ještě teď se otřesu, když si ten děsivý moment vybavím, "představ si, ona mu podepsala tu dohodu a vůbec si ji předtím nepřečetla!"

Závěrečná poznámka: 

A/N: Opravdu se to tam stalo. A ještě spousta dalších kravin, při kterých se logika jen schovává v koutku a tiše kvílí. Nečtěte to, zvlášt ta část o uzavírání smluv je opravdu jen pro silné či slaboduché povahy.

*čímž upozorňuji, že to není přepis, jedná se o zhuštěný děj jedné nebo dvou kapitol

Obrázek uživatele Stevko

Anča Bankomat

Úvodní poznámka: 

Ja už píšem iba BJB.

Drabble: 

- A či si mi tu, Pištík môj?
- No a kde by som mal byť?
- No veď ja len tak, či si nešiel dolu do dediny. Tam ti je teraz veľká sranda. Predseda zariadil, že máme na pošte bankomat a tak ho všetci skúšajú. A Anča z toho najviac zblbla. Už vie všetky hlásenia naspamäť.
- Jáj, tak preto keď som ju naposledy požiadal, tak mi odpovedala „Čakajte prosím. Na vašej transakcii sa pracuje“.
- Veruže preto. Ale keď ju požiadal predseda, tak mu povedala „Transakcia zamietnutá“. Tak sa rozhodol, že bankomat musí preč.
- To má preto, že nevie Anči správne tlačidlá postláčať.

Obrázek uživatele Galadion

Výhodná investice

Fandom: 
Drabble: 

„Celé je to krajně podezřelé,“ řekl hostinský a přimhouřil oči.
„Naopak, je to naprosto jasné a fér. Dáte mi první splátku a pojíštěnic vás ochrání proti všem pohromám,“ vysvětloval trpělivě Dvoukvítek.
„Takže když mi barák sežere červotoč...“
„Dostanete stonásobek vkladu.“
„A když mi ho vezme velká voda...“
„Stonásobek.“
„A když vyhořím?“
„Opět stonásobek.“
„Dobrá, zkusíme to. Tady máte moji splátku,“ řekl hostinský a oba si plácli.
Mrakoplaš vzdychl a zakroutil hlavou. Tenhle turista s IQ pečeného holuba tady po městě uzavřel stejnou dohodu s desítkami lidí. Půlka města už hořela a do té druhé právě nadšení majitelé nemovitostí přinášeli pochodně.

Ulice světel

Fandom: 
Drabble: 

„Aleku, vyzvedl jsi všechny vzkazy pro kočku z Rhiminee?“ zeptal se Seregil, když se vpodvečer potkali u Kohoutka.
„Moc tam toho nebylo, jen jeden úkol – vyzvednout nějaké listiny od milenky lorda Therila.“
„To bys mohl zvládnout sám, co myslíš?“
„No neměl by to být problém. Listiny mají být schované v soukromé pracovně a lord Theril by měl být celý víkend pryč v pracovních záležitostech. A co máš v úmyslu ty?“ zeptal se Alek poněkud podezřívavě.
„Musím provést nějaké transakce v Ulici světel. A mám pocit, že tobě nejsou ty domy příliš sympatické. Neboj, nezdržím se,“ dodal po Alekově smutném pohledu.

Obrázek uživatele Ginger

Shopaholik v rauši

Drabble: 

Nádherný ručníky. Nejlepší budou tmavomodrý. A zelený.
Ještě něco na sebe bych potřebovala. Hele, cestou je kuchyně. Pěkný formičky. Silikonovej vál se bude hodit.
Pláťáky ve slevě, no to je super! A krásnej svetr. Smetanovej by se mi hodil víc, ale je to výhodný. No a tyhle náušnice prostě musím mít.
Kuba zas bude mít kecy...
Jé, palmička v květináči, ta je roztomilá.
Ještě že jsem tu autem.

Hm, radši to vezmu na kreditku, na kartě už mi nebude stačit limit.
Jestlipak já si pamatuju správnej PIN...
Transakce proběhla v pořádku.
Anooo! Lepší než výhra v loterii. Miluju svou samostatnost.

Obrázek uživatele Gary Stu

Bilance míšení

Úvodní poznámka: 

Tak koukám, že je to jasné BJB, ale když už jsem to napsal...

Drabble: 

“Třepačka vypla. Příchází napínavá část. Molekuly jsou důkladně promíchané. Teď musíme čekat. Všichni známe pana Gibbse ve formě G = H - TS. Převládne v roztoku entropie S či enthalpie H? Ano, chceme minimalizovat Gibbsovu energii. Mají se tedy ony dvě látky v této baňce dostatečně nerady, aby enthalpie byla příliš velká? Či převládne entropie - bude nepořádkovost dostatečná, aby se za pokojové teploty T=25°C kapaliny promísily? Je to velmi napínavé. Ale zdá se, že... enthalpie vítězí… Skutečně to vypadá, že kapaliny se nemají rády… Ano, vznikají dvě oddělené fáze...”

Profesor znechuceně pohlédne na laboranta: “Co jste čekal, když mícháte vodu a olej?”

Závěrečná poznámka: 

...výjimečně jsem si přepl na vzhled počítající slova a řídil se jím - tak snad to počítá stejně jako hodnotitelé :-)

Jejda.

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

bjb

Drabble: 

"Viděla jsi tamtoho chlapa?"
"Jo, párkrát jsem na něj narazila v kavárně. Je to obchodník každým coulem. Věřila bys tomu, že má na peněžence placku MILUJU TRANSAKCE?"
"Věřila. Je to moje dlouholetá kamarádka."
"No moment, jak to myslíš, kamarádka?"
"No, Jiřina se sice narodila jako kluk, ale už od mala si uvědomovala, že je něco špatně. Připadala si mnohem víc jako dívka a také se za ni považuje, ale ani teď, když už jí skoro táhne na čtyřicítku prý neuvažuje o tom, že by se nechala předělat na holku."
"Ach bože, nedošlo mi, že by to mohly být trans akce!"

Obrázek uživatele Carmen

Soumrak mafie IV

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Na vysvětlení ťuk, případně ještě ťuk a poslední ťuk.
Pro lenochy: Drobné příhody poněkud netradiční mafiánské rodinky.

Drabble: 

Psoun Carlos čistil zbraň a čistě pro formu skřípal zuby.
Drsňák Igor si nasadil klobouk do čela právě tak, aby mu vrhal na obličej zlověstný stín a zahaloval jej tajemstvím, urovnal si kravatu a vzal do ruky houslové pouzdro.
Psoun Carlos tázavě zaskřípal zuby.
„Mám dnes večer jednu prácičku,“ temně odvětil Drsňák Igor.
Psounovy stoličky chápavě zavrzaly.
Drsňák Igor vyšel do noci za doprovodu táhlé houslové melodie; Mrožák Igor nacvičoval ukolébavku.

Z limuzíny s tmavými skly vystoupili chvatně dva muži.
„Máte?“
„Mám,“ ucedil.
„Ukažte.“
Houslové pouzdro cvaklo.
„Skoro pravé stradivárky,“ nadšeně vysvětloval Drsňák Igor, „za tu cenu, no nekupte to!“

Závěrečná poznámka: 

(Psala jsem to natřikrát, protože píšete-li přímo do editoru a máte-li potřebu používat ty blbé klávesové zkratky pro české uvozovky, někdy se stane, že si omylem vypnete Num Lock a přehodí vás to kamsi, a ne, nejde se pak vrátit k rozepsanému textu, haú!)

Obrázek uživatele Layla TB

Rampelník

Fandom: 
Drabble: 

Rampelník se pochechtával, když si prohlížel podepsanou smlouvu.
"Smlouva vstupuje v platnost tímto okamžikem. Ráno tady bude zlata, že by si tuhle kopku spletli s tureckým přístavem."
Neměla ponětí, k čemu se právě upsala. A Rampelník se už těšil na nový přírustek do rodiny.
Při té myšlence se dal rychle do práce. Jak slíbil.

Ráno byla místnost plná zlatého vlákna, jak slíbil.

Když se mladé královně narodilo dítě, přišel. Jak slíbil. Ale královně se najednou smlouva nezdála. Dítě mu ne a ne předat.
Nakonec prohrál, když uhádla jeho jméno. Jak slíbil.
"Už nikdy se na podobné transakce nedám," láteřil poté.

Úľava na nezaplatenie

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Historka pomerne stupídna, a čo horšie, úplne autentická

Drabble: 

Boli sme v meste, kamarát si potreboval uľaviť, a pretože nechcel znečisťovať verejné priestranstvo, pustil sa hľadať príslušné zariadenie. Zakrátko odtiaľ vyliezol s nešťastným výrazom: "Ja som taký debil, som sa bol vyšťať za štyridsať jedna korún!"
"Prosím ťa, jak za štyridsať jedna, šak vstupné na ten záchod malo stáť korunu?"
"To síce hej, lenže než som začal sa na mňa nalepil nejaký chlap a mlel, že ak mu nedám aspoň štyridsať korún, tak neodíde a bude sa na mňa pri tom dívať. Ostal som tak perplex, že ma ani nenapadlo ho poslať do hája a nájsť si nejaké kríky."

Obrázek uživatele Saya

Dobrá koupě

Fandom: 
Drabble: 

Léto si vůbec neužili. Pracovali od rána do večera.
Vydělávali na zbytečnosti. Hračky.
Košťata. K čemu? Zbytečná investice. Vzhledem k rodinným předpokladům je stejně za pět, šest let odloží a pořídí si cestovní hole.
Inzerát byl stále aktuální.
„Prodám 2 košťata zn. Puhysh.“
Když prodejce viděl zájem, obratem navýšil cenu. Víc peněz neměli.
„Taky umím dobře rušit prokletí,“ řekla dívka.
„Nepotřebuju,“ odmítl prodávající.
„Taky umím dobře proklít,“ nabídl se její bratr.
Nakonec se dohodli.
Když se o deset let později řítilo k zemi koště, přetížené nad konstrukční hmotnost, byli rádi, že investovali do kvality.
Jiná značka by tenhle pád nevyrovnala.

Obrázek uživatele Dangerous

Na zastávce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Únor 2009. Aneb jak Daniel ke spolubydlícímu přišel. O jeho spolubydlícím Honzovi jsem už psala v drabble tady.

Drabble: 

Bylo už pozdě, zima zalézala pod kabát a z nebe padala hnusná směska sněhu a deště. Daniel spěchal na nejbližší zastávku, unavený po nevydařeném rande.
„Dane!“
„Honzo?“ Bubeníka Punkové nutrie už dva roky neviděl, ale ty dredy by poznal vždycky.
„To je náhoda! Máš se? Hele… nechceš zajít na čínu? Zvu tě.“ Honza vytáhl z kapsy pár drobných. „No… Nebo aspoň na půlku.“
Daniel přemýšlel, jak odmítnout.
„Prosím! To je to nejmenší, co můžu udělat!“
„Za co?“ Daniel nechápal.
Honza uhnul pohledem. „Vyhodila mě holka. Punková nutrie je dávno v prdeli. No… a já dneska taky. Potřebuju nutně někde přespat.“

Obrázek uživatele Lejdynka

Tento způsob, jak trávit volný čas, vám nedoporučujeme

Úvodní poznámka: 

Nestíhám, nestačím, omlouvám se, nemyslím to zle a už vůbec si z toho nechci dělat srandu. Jen mě to tak napadlo.

Drabble: 

Byla jednou jedna akce,
která nešla zcela hladce.
Je však fakt, že zpočátku
jelo to i pozpátku.

Lidé se tu veselili,
maso jedli, whisky pili,
tanec byl a obchod také,
prolily se litry saké...

Když tu náhle v okamžení
situace se dost mění -
kvůli jisté dohodě
končí ten bál na vodě.

Stačí chvilka, loď je v půli,
a to vše jen smlouvě k vůli.
Ledovce se dohodly,
že chtějí mít pohodlí.

Loď je trochu otrávila,
stačila však hrubá síla -
- proti vůli dopravce
změnila se trans-akce.

Malé čluny klepou kosu,
míří někam k Barbadosu.
Doktor říká: "Don't panic,
potopil se Titanic.
"

Obrázek uživatele Blanca

Atrakce mladých slečinek

Drabble: 

"Bude to legrace, uvidíš!" prosila Laureen.
"Copak jsem nějaká laciná pouťová atrakce?" rozčilovala se čarodějka. "Legrace bylo to 'věštění' u Luciena. Tohle je šílenost. Člověk by si neměl zahrávat s druhým světem..."
"Nemám o nic větší chuť mluvit s mrtvými, než ty," ujistila ji Laureen. "Nikdo po tobě nechce, aby ses opravdu uvedla do transu, jenom abys to věrohodně předstírala. To bude úplně bezpečné. Ve městě jsou teď seance velká móda, uřízla bych si ostudu, kdybych nějakou nezorganizovala."
"Jak si tedy představuješ, že by tahle trans-akce měla probíhat?" kapitulovala čarodějka s pocitem, že bude lépe, když na svoji přítelkyni dohlédne.

Obrázek uživatele Zuzka

Cinkání v Miltonu

Drabble: 

Bavlna za peníze.
Peníze za látky.
Žoky za peníze.
Peníze za látky.
Stroje za peníze.
Peníze za látky.
Pracovníci za malé peníze.
Peníze za látky.
Elegantní domov za peníze.
Peníze za látky.

Musel uznat, že tok jeho financí byl alespoň z jedné strany velmi jednotvárný. V nedávné době mu to celé začalo připadat jednotvárné a ploché. Skoro si ani nepovšiml, kde se ty myšlenky vzaly... jenže, čím splatí ztracené zdraví dělnické čtvrti? Jak zaplatit dětem za tatínka? Za co si koupí důvěru pracujících rukou?
A za jaké poklady by v tomto děsivě šedém městě dokázal získat vlídný pohled Miss Hale?

Obrázek uživatele Azereth

Sliby chyby

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Ehm. To nějak samo. Nevím, co to je. :)

Drabble: 

Smutná uslzená tvář a psí oči.
"Pustím tě, pokud mi slíbíš, že splníš moji vůli."
"Pustím tě, pokud mi zapřísaháš, že se do klekání vrátíš zpět."
"Pustím tě, pokud mi řekneš, že neobejmeš jakoukoliv duši."
Transakce nabídnuta.

Slíbila, zapřísahala, řekla. Prý udělá všechno, co si bude přát.
Transakce přijata.

Večer a už téměř noc.
"Pojď už domů, již mám hlad." Nešla.
"Pojď už domů, již chci spát." Nešla.
"Pojď už domů, dítě pláče." Chtěla jít. Ale nešla.
Transakce pozastavena.

Zlostný řev její matky. Neochota a porušení dohody.
Na prahu v kaluži krve mrtvé tělíčko dítěte. Pak jeho hlava.
Transakce zamítnuta.

Z dopisu manželského

Drabble: 

...jak dny plynou, tiší mé obavy z tohoto soužití. Můj choť, ač je starší, je ku mně milý a pozorný a nemá ani pakostnici, ani pleš, tedy se mohu těšit, že jsem dopadla hůře. Také navštívi-li mou ložnici, dá se jeho pozornost snésti. Já jsem mu reprezentativním doprovodem ve společnosti a velitelkou jeho domácnosti. Vím, že na výměnném obchodu tohoto druhu funguje většina manželství, a mohla bych tak být dokonce šťastná... kdybych nepoznala příslib skutečné lásky.
Jediné, co mne skutečně a bezvýhradně těší, jest dosud tajemstvím, které nechci zakřiknouti - dle všeho se kromě choti za několik měsíců stanu i matkou...

Obrázek uživatele Sindual

Z ručky do ručky

Fandom: 
Drabble: 

Bilbo by strašně nerad vypadal jako zrádce. Jenže on nemohl jinak, a tak se z Hory odplížil do vojenského ležení pod ní.
Chvíli z úkrytu naslouchal rozmluvě Barda s Thranduilem o tom, co by bylo nejlepší podniknout. Pak ale s tichým odkašláním vstoupil do mihotavého světla ohně.
"Cože, vy? Jak, proč..." vyhrkl Bard překvapeně.
"Víte, mám pro vás takovou nabídku," zašoupal Bilbo nervózně nohama a vytáhl z kapsy Arcikam.
"Co za něj chcete," hlesl bezvýrazně elfský král a oči nespouštěl z jiskřivého klenotu.
"No, tedy, stehýnko z té vaší pečínky, co voní až do Hory by pro začátek nebylo špatné..."

Stránky

-A A +A