Horáček a Pažout

Obrázek uživatele Rya

Horáček a Pažout

Postavy, soudím, netřeba představovat. Fandom by měl obsahovat všechny historky o Horáčkovi a Pažoutovi vzniklé v rámci DMD (první pochází už z 19. dubna 2013!)
Vyzývám proto autory (Blueberry Lady, ef77, Brygmi...), aby, je-li jim libo, tam svá drabblata přesunuly. Já tak rovněž postupně učiním a se.ida k tomu přiměji. Tak budeme mít chlapce pěkně pohromadě!
Obsahuje-li Vaše drabble také Macha a Šebestovou (případně Macha a Machovou), použijte prosím oba fandomy, tj. Mach a Šebestová i Horáček a Pažout.

Obrázek uživatele Rya

Jak měl Pažout rýmičku

Drabble: 

Já toho mám vážně dost, prohlásil Horáček, všude ponožky, a jak smrdí!, nádobí po celým bytě, postel věčně rozestlaná, co aspoň trochu vyvětrat, ale Pažout zaječel, néééé, víš, jak je mi mizerně, nejspíš umřu a ty tady řešíš ponožky, ale Horáček odpověděl, co bys umíral, máš obyčejnou rýmu, na rýmu se neumírá, načež Pažout povídal, člověče, Horáčku, aby to nebylo něco horšího, a Horáček zakoulel očima, nic ti není, rýma stejně není příznak, uvařím ti čaj, ale nehraj na mě umírání, nejsem tvoje manželka ani máma, a Pažout zachrchlal, to teda ne, kdybys byl ženská, byl bys na mě HODNĚJŠÍ!

Obrázek uživatele Rya

Část devatenáctá: Líčí velkou žranici a taktéž si všímá, kterak se vlkodlak a sluchátko shodují ve snaze o významovou přesnost

Úvodní poznámka: 

Omluva: nestíhám číst, komentovat, odpovídat na komentáře, vlastně ani psát... (aspoň ne před večerkou) (ano, v neděli mám přísnou večerku) (a byla už před devíti minutami!) (teď už před čtrnácti!). Doufám, že to všechno doženu na škole v přírodě, případně o prázdninách. Neopouštějte nás!

Varování: kanibalismus

Obrázek uživatele Rya

Část sedmnáctá: Krize

Úvodní poznámka: 

Varování: brutální vražda

Obrázek uživatele Elrond

Brigádnice Lenka

Úvodní poznámka: 

Ryo, půjčil jsem si fandom, tak doufám, že nevadí. :)

Drabble: 

Pažout s Horáčkem se vrátili domů z dovolené z Šumavy. Hned poté, co doma složili krosny, vedly jejich kroky do želežářství, kde je na ten týden zastupovala brigádnice Lenka. Říkali si, že pokud se osvědčí, mohla by v obchodě zůstavat častěji sama.
Lenka je přivítala s nadšeným úsměvem a podělila se s nimi o veselé historky, co se jí přihodily a předala jim seznam, co bude potřeba doobjednat.
Když Lenka po zavíračce opustila obchod, slíbili si, že už ji nikdy nenechají v obchodě samotnou a dali se do třídění šuplíku, ve kterém byly matky všech velikostí. Příště raději nechají zavřeno.

Obrázek uživatele Rya

Jak sluchátko nemělo poruchu

Drabble: 

Horáček a Pažout udělali učňovské zkoušky, měli velikou radost, smáli se jako šílení, a Pažout řekl, to se musí oslavit, a Horáček nato, to se ví, a tak oslavovali, hlavně rumem, tím s lodičkou, a když byla lahev prázdná, řekl Pažout, Hovášku, semizdá došáu um, a Horáček odpověděl, hahá, máue fuchátko, vle, a do sluchátka řekl, vum, a hnem, ale nic. Ráno úpěli do sluchátka, vodu, kafe, ibalgin, a sluchátko mělo všechno. Když se Pažout trochu zvetil, povídal sluchátku, včera jsem myslel, žes dosloužilo, co, únava materiálu? a sluchátko upjatě odpovědělo, jestli tady někdo trpěl únavou materiálu, tak já ne!

Obrázek uživatele Rya

Část patnáctá: Stručně o Horáčkovi, Karkulce a změně paradigmatu

Úvodní poznámka: 

Obávám se, že během dubna budou kapitoly velmi krátké...

Obrázek uživatele Rya

Část sedmá: Přesun erotického zájmu k náhradnímu objektu

Úvodní poznámka: 

Přesun erotického zájmu k náhradnímu objektu jako intervenční metoda řešení patologických vztahů v párové terapii

Obrázek uživatele Rya

Část šestá: Všechno, co Pažout potřebuje znát o sadomasochismu, se naučil v mateřské školce

Úvodní poznámka: 

Jsem doma, takže mám čas a napsala jsem dvě věty. Pardon.

Úryvek z Romea a Julie v textu opět v překladu J.J. Čejky

Obrázek uživatele Rya

Část třetí: Specifické subjektivní faktory a jejich vliv na estetický prožitek

Úvodní poznámka: 

Cokoliv v komentářích napíšete, může být použito, ať už proti postavám či v jejich prospěch.

Double. Když je tak hezky :-)

Obrázek uživatele Rya

Jak byli v Antarktidě

Drabble: 

Jednou se v osmé B. učili o Antarktidě, Machovi se to moc líbilo, ó jé, to bych chtěl, pozorovat v Antarktidě tučňáky císařské, a Šebestová povídala, co nám brání, vytáhla sluchátko, řekla, do Antarktidy, prosím, ale zrovna šli kolem Pažout s Horáčkem, Horáček chtěl Šebestovou zatahat za vlasy, a jak ji držel a Pažout zase (kdovíproč) držel Horáčka, vcuclo je sluchátko do Antarktidy všechny, přistáli zrovna na záda jednoho tučňáka císařského, naštěstí to by vzrostlý samec a navíc stál na sněhové závěji, jinak by byl chudák tučňák placatý, takhle jenom tučňácky nadával, ať z něj všichni slezou, a to fofrem!

Obrázek uživatele Rya

Jak utekli z bublin

Úvodní poznámka: 

První myšlenka, no... :-)
A ahoj všichni!

Drabble: 

Tohle, pravil Pažout, byl od Machů pošahaný nápad, věnovat nám tudlecten, jak se to jmenuje, wellness pobyt, řekl Horáček, wellness, zavrčel Pažout, jenže já se necítím well, ale nowell, andrstenduješ?, protože jestli mi zas někdo bude chtít poskytnout uvolňující masáž, tak ho praštím, nejsem zvědavej na to, aby mě někdo cizí ošahával, a Horáček zamyšleně přitakal, já taky nechci, aby na tebe někdo cizí sahal, a Pažout povídal, i když tahleta vířivka není zas tak špatná, pěkně bublá, tu bych koupil domů, a Horáček zasněně opakoval, domů!, a tak vylezli a vrátili se do Prahy, aby si pořídili vlastní vířivku.

Obrázek uživatele Rya

Jak nepřekovali

Úvodní poznámka: 

Pro případ práce s kovem mám ještě druhou zálohu :-)

Drabble: 

Prali jsme se s Novotným Karlem a paní učitelka řekla, ať překováme meče v pluhy, povídal malý zákazník, a Horáček se zeptal, nebereš všechno moc doslova?, ale vůbec ne, řekl klučina, do slova se nic brát nedá, není to batoh ani síťovka, a jestli nevíte, co je pluh, tak já myslím, že něco jako veverka, a Pažout povídal, víš, od čeho je odvozeno slovo železářství?, a kluk správně řekl, že od železa, a překovat?, od pře, mínil kluk, ale pak se dohodli, že od kovu, ale tohle, řekl Horáček, je umělohmotná napodobenina meče z Hvězdnej válek, to na veverku nepřekováme.

Obrázek uživatele Erys

Študentíci

Úvodní poznámka: 

Mám pocit, že by si tihle dva zasloužili lepší zpracování, než je rozumně možné za patnáct minut do půlnoci. Ale ta myšlenka, jakkoliv neúplná a nejasná, nechce dát pokoj.

Drabble: 

Když zvonil budík, ptal se Pažout Horáčka, opravdu musíme vstávat, a ten mu povídal, musíme, tak vstávej. Potom se nasnídali a vyrazili, cesta jim ubíhala pěkně, a pak potkali takového klučinu, který stál vyděšeně před silnicí, tak se ho ptali, co se děje, a on jim povídá, že se bojí přejít, tak na sebe jenom koukli a pomohli mu přes silnici, a pak s ním šli ještě dál a on se ptal, kam jdou. Tak mu to pověděli, že jdou na univerzitu třetího věku, do takové školy pro velké, že se kdysi málo učili a pak jim to bylo líto.

Obrázek uživatele Rya

Školní projekt

Fandom: 
Drabble: 

Tazatel 1: Dobrý den!
Dotazovaný: Čauvajs, děcka!
Tazatel 2: My jsme žáci ze 7.B...
Dotazovaný: Jojo, v 7.B, to byly časy!
Tazatel 2: ... děláme takovej školní projekt.
Dotazovaný: Chudáci! Ve škole furt otravujou, co?
Tazatel 1: Ani ne. Můžeme se zeptat, žijete s někým?
Dotazovaný: Jasně.
Tazatel 2: A kdyby vám to nevadilo, můžeme se zeptat, jak jste si manželku vybral?
Tazatel 1: Nebo tu... panterku.
Tazatel 2: Partnerku, vole!
Dotazovaný: No...
Tazatel 1: Mohl byste nám říct svý kriteriéra dokonalý ženy?
Tazatel 2: Kritéria!
Dotazovaný: Ehmmm...
Tazatel 2: Sim vás, nejdřív jméno...aspoň křestní...
Dotazovaný (zmateně): Pažout.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Rya

Superchopnost učitele Kolícka

Drabble: 

Za léta, co učím, vyprávěl učitel Kolícko, jsem byl na tolika lyžařských výcvicích, že se mi vyvinula taková schopnost vnímat všechno přes zeď, líbání, muchlování a tak, jenomže naposled byla ta moje schopnost celá zmatená, vzbudila mě, já rozespalý vyjdu na chodbu, tam u sebe dvě postavy, já na ně, teď mi vysvětlíte, co tady děláte! oni úplně nadskočili, a nebyl to zamilovaný páreček, nýbrž Pažout s Horáčkem, musel jsem se sám sobě smát, jak jsem zapomněl, že jel jen obor zámečník, samí chlapci, tak jsem řekl, pokračujte, hoši, a šel jsem spát.
A pokračovali? zeptal se zvědavě učitel Mrázek.

Obrázek uživatele Iantouch

Jak bojovali proti systému

Drabble: 

Horáček a Pažout stáli zoufale nad novou EET pokladnou v železářství, Horáček se rozčiloval, že ten krám zapálí a Pažout nevěděl, jestli myslí kasu nebo železářství, ale ani jedno se mu nelíbilo, krčil rameny a koukal na Horáčka, jak zuří. A pak najednou Horáček vykřikl, Mám to, když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo! a hnal se k regálu. Pažout se ho snažil zadržet a povídá, prosím tě, Horáčku, žijeme v jednadvacátém století, chovej se trochu rozumně, existují civilizovanější způsoby, načež Horáček vykřikl, že si teda vezme sbíječku. A Pažout hlesl, že spíš myslel, že jako příště půjdou k volbám.

Závěrečná poznámka: 

EET počítám jako jedno slovo, protože mi přijde dostatečně ustálené. (Tedy jako slovní spojení, nikoliv systém.)

Stránky

-A A +A