Horáček a Pažout

Obrázek uživatele Rya

Horáček a Pažout

Postavy, soudím, netřeba představovat. Fandom by měl obsahovat všechny historky o Horáčkovi a Pažoutovi vzniklé v rámci DMD (první pochází už z 19. dubna 2013!)
Vyzývám proto autory (Blueberry Lady, ef77, Brygmi...), aby, je-li jim libo, tam svá drabblata přesunuly. Já tak rovněž postupně učiním a se.ida k tomu přiměji. Tak budeme mít chlapce pěkně pohromadě!
Obsahuje-li Vaše drabble také Macha a Šebestovou (případně Macha a Machovou), použijte prosím oba fandomy, tj. Mach a Šebestová i Horáček a Pažout.

Obrázek uživatele Rya

Jak dál seděli před chalupou a jedli kotlety

Úvodní poznámka: 

Navazuje na drabble Jak seděli před chalupou

Drabble: 

Koukněte na to, řekl zálibně Pažout, když narovnal kotlety na gril, to je úplná symfónie, jak tam syčí, pravý prasečí tanec, a Horáček povídal, pamatujete, do I. B jsem s váma nechodil, byl jsem jinde, nešlo mi čtení ani psaní a soudružka učitelka pořád, koukněte na Horáčka, děti, jak může být někdo tak hloupý, pomalý, nedovtipný, já se do školy těšil, jenže po dvou měsících jsem nesnášel ani tu úču, ani šprty, kterým všechno šlo jako po másle, a to se nezměnilo, takže mi na kamarádění zbyl jenom tady Pažout, a Pažout řekl, ale stěžovat si nemůžeš, tady máš kotletku!

Obrázek uživatele Rya

Jak seděli před chalupou

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 25 "Práce všeho druhu".

Drabble: 

Jednou seděli před chalupou, která patřila Machovým, ale Horáčkovi a Pažoutovi vlastně taky, protože tam udělali všechny práce (Mach se snažil leccos okoukat v hobbymarketech, ale kdo má obě ruce levé, v hobbymarketu šikovnost nekoupí), a Mach řekl, kluci, tolik toho umíte, jak to, že jste ve škole tak vyváděli, i při pracovkách to bylo k zbláznění, a Horáček odpověděl, třeba Pažout sklouzl na šikmou plochu, protože mu bábi četla Broučky, a Pažout přikývl, to je pravda, ale Broučkům už je dobře, a co se mě týče, pokračoval Horáček, to je na dlouhé vyprávění a koukejte, jaký nese Machová kotletky!

Závěrečná poznámka: 

Pokud by někoho zajímala souvislost mezi Pažoutovým asociálním vývojem a Karafiátovými Broučky, dozví se to z delšího (nedopsaného) textu Jak měnili literaturu. Část s Broučky je ucelený příběh v několika kapitolách, první nese název O Pažoutově existenciální vzpouře, panenské krvi a petrifikovaných zvířátkách a je zde, ostatní následují.
http://www.sosaci.net/node/34558

Obrázek uživatele Rya

Jak se Mach stal chalupářem

Drabble: 

Byl slunečný duben, ale platil zákaz vycházení, což Macha štvalo, načež řekl, koupím chalupu, na venkovský zahradě se nemusíme maskovat za bankovní lupiče, ale Horáček povídal, no ale Machu, budeš se muset maskovat za chalupáře, máš dvě vysoký školy, ale umíš se sekerou? Pilou? Šroubovákem?, a Mach se kasal, samolitr, uvidíte, a hned koupil roubenku ve Středohoří, další víkend tam zavezl kamarády a ukazoval, koukejte tu zeď, koukejte ten dřevník, koukejte tu střechu, moje práce, ale Horáček s Pažoutem řekli jenom, Sluchátko?, a sluchátko řeklo, ovšemže je to MOJE práce, a taky poslední, ať si to ten vejtaha dělá sám!

Obrázek uživatele Rya

Jak Pažout s Horáčkem zvyšovali porodnost

Drabble: 

V úterý měli jít Horáček s Pažoutem k Machům, ale nechtělo se jim, Pažout povídal, dyť jsme tam v sobotu večeřeli, a Horáček dodal, a v neděli hráli deskovky, ale včera, řekl Horáček, jsme tam nebyli, no jo, řekl Pažout, ale to měl Mach schůzi bytovýho družstva a Machová učí dálkaře, hele, Horáčku, poslední dobou nás Mach pořád zve, nejni to divný?, a Horáček řekl, nojo, jestli nemají nějakou krizi, jako manželskou, a Pažout řekl, už vim, Machová chce mít dítě a Mach ne, nechce s ní být sám, to bude vono! načež Horáček řekl, doma zůstanem a děcko bude!

Závěrečná poznámka: 

(Když se o tom o dva dny později prokecl Pažout před Machem, řekl Mach, vy mameluci, děcko bude, to už je hotový, ale trošku rizikový, takže doktor řekl, že teď pro sichr nic nesmíme, proto vás pořád zveme, abysme se nějak zabavili, a Pažout řekl, aháááá, tak my budeme chodit imrvére, což opravdu dělali, dokud se o osm měsíců později nenarodila malá Machová, což, jak pravil Mach, byl nejvyšší čas, protože dýl by to nikdo z nich nevydržel.)

Obrázek uživatele Rya

Jak byla neděle

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 17 Sázka na smrt

Poklidné nedělní BJB

Drabble: 

To bylo vsaď se, že zkrachujeme, potom dám na to krk, že mám něco horšího než rýmičku, potom tohle nepřežiju, když nám píchali uši, úplně se bojím, co přijde teď, Pažoute, jakej katastrofickej scénář máš na dnešek, řekl Horáček, ale Pažout labužnicky usrkl nedělní dopolední kávy a povídal, vsadím se s tebou o co chceš, Horáčku, že z tý kachny, co je v troubě, nezbude do večera ani ždibec, a Horáček se naoko děsil, vždyť má víc než tři kila, ale Pažout jen pokojně přikývl a dodal, a sázím se, že těch pět plzní, co jsou v lednici, padnou taky!

Obrázek uživatele Rya

Dak bděli zádět duší

Drabble: 

Aúúú, úpěl Pažout a držel se za pravé ucho, člověče, Horáčku, tys říkal, že na rýmu neumřu, ale na tohle určitě jo, moje ucho, aúúú, a Horáček zahuhňal, Pahoute, dyby si bdě dou dhýmou dedakazil, bhylo bhy lehčí dajít klíče od dauta, už je ale dám, jedeme, ale vtom se i Horáček chytil za ucho, pro změnu za levé, mdě daky dolí ducho, a Pažout řekl, vždyť tohle mají jenom haranti, ale doktor na pohotovosti povídal, kdepak, mívají to i dospělí, ale že takhle najednou oba, přece nejste dvojčata, a Horáček řekl, de, daše spojedí je mdohem duší, deda uší.

Obrázek uživatele Elrond

Cetka

Drabble: 

Pažout se nechal táhnout sestřenkou tu ke stánku s cukrovou vatou a tu zase dětskému kolotoči. Horáček se otráveně ploužil za nimi. Z donucení už musel absolvovat autodrom a řetízkáč. A taky sníst jednu cukrovou vatu, turecký med a mejdlíčko.
„Už půjdem," žadonil Horáček a pohledem prosil Pažouta.
„Já chci ještě štěstíčko." řekla Klára a táhla je ke stánku.
Oba si pod dohledem holčičky museli také zakoupit malé obálky.
Pažout vytáhl prstýnek a z legrace jej navlékl Horáčkovi na prst.
„Mění barvu podle nálady," vysvětlil stánkař. „Fialová znamená lásku. Nejspíš to moc nefunguje."
Horáček zrudl a Klárka se vědoucně zasmála.

Obrázek uživatele Brygmi

Hlavně zdravě

Drabble: 

To takhle přišel Horáček domů s tím, že Machovi se dali na zdravou stravu a že se jim lépe pracuje, chodí a vůbec všechno a co kdyby to s Pažoutem vyzkoušeli a Pažout na to, co je to vlastně ta zdravá strava a Horáček povídá, že třeba tá zelenina a ovoce a hlavně kopr, a Pažout se ptá, co řízek? načež Horáček, to nevím, přes Machovou by to neprošlo, ale můžeš být rád, že sis vzal mě, já ti to uznám a Pažout povídá, no, to bych byl rád i bez řízku a Horáčka to těšilo, ale pokoušet to nebude.

Obrázek uživatele Rya

Jak měl Pažout hospodářskou deprési

Úvodní poznámka: 

Na oslavu znovuotevření železářství :-)

Drabble: 

Horáčku, člověče, povídal Pažout, to bude ekonomickej držkopád, dyť neprodáváme kdovíkolik tejdnů, mám z toho deprési, tuhletu, hospodářskou, ale Horáček řekl, nic se nám nezkazí, a Pažout zamířil k lednici (aby se nic nezkazilo), načež se zachráněným pivem klesl do křesla, pořád mám deprési, a Horáček řekl, tak dělej něco užitečnýho, jenže co, namítl Pažout, když musíme mít zavříno, a Horáček odpověděl, třeba dělej roušky, ne, a Pažout zavrčel, z čeho asi, a Horáček povídá, máme ty růžový plyšový pouta, dají se takhle kolem uší a řetěz na pusu, čemuž se začal Pažout tak chechtat, že bylo rázem po deprési!

Závěrečná poznámka: 

Účastníky, které by zajímalo, proč mají Horáček s Pažoutem ve skladu několik krabic plných růžových plyšových pout, odkazuji na tato dávná drabblata:
http://www.sosaci.net/node/15822
http://www.sosaci.net/node/15925

Obrázek uživatele Rya

Jak měl Pažout rýmičku

Drabble: 

Já toho mám vážně dost, prohlásil Horáček, všude ponožky, a jak smrdí!, nádobí po celým bytě, postel věčně rozestlaná, co aspoň trochu vyvětrat, ale Pažout zaječel, néééé, víš, jak je mi mizerně, nejspíš umřu a ty tady řešíš ponožky, ale Horáček odpověděl, co bys umíral, máš obyčejnou rýmu, na rýmu se neumírá, načež Pažout povídal, člověče, Horáčku, aby to nebylo něco horšího, a Horáček zakoulel očima, nic ti není, rýma stejně není příznak, uvařím ti čaj, ale nehraj na mě umírání, nejsem tvoje manželka ani máma, a Pažout zachrchlal, to teda ne, kdybys byl ženská, byl bys na mě HODNĚJŠÍ!

Obrázek uživatele Rya

Část devatenáctá: Líčí velkou žranici a taktéž si všímá, kterak se vlkodlak a sluchátko shodují ve snaze o významovou přesnost

Úvodní poznámka: 

Omluva: nestíhám číst, komentovat, odpovídat na komentáře, vlastně ani psát... (aspoň ne před večerkou) (ano, v neděli mám přísnou večerku) (a byla už před devíti minutami!) (teď už před čtrnácti!). Doufám, že to všechno doženu na škole v přírodě, případně o prázdninách. Neopouštějte nás!

Varování: kanibalismus

Obrázek uživatele Rya

Část sedmnáctá: Krize

Úvodní poznámka: 

Varování: brutální vražda

Obrázek uživatele Elrond

Brigádnice Lenka

Úvodní poznámka: 

Ryo, půjčil jsem si fandom, tak doufám, že nevadí. :)

Drabble: 

Pažout s Horáčkem se vrátili domů z dovolené z Šumavy. Hned poté, co doma složili krosny, vedly jejich kroky do želežářství, kde je na ten týden zastupovala brigádnice Lenka. Říkali si, že pokud se osvědčí, mohla by v obchodě zůstavat častěji sama.
Lenka je přivítala s nadšeným úsměvem a podělila se s nimi o veselé historky, co se jí přihodily a předala jim seznam, co bude potřeba doobjednat.
Když Lenka po zavíračce opustila obchod, slíbili si, že už ji nikdy nenechají v obchodě samotnou a dali se do třídění šuplíku, ve kterém byly matky všech velikostí. Příště raději nechají zavřeno.

Obrázek uživatele Rya

Jak sluchátko nemělo poruchu

Drabble: 

Horáček a Pažout udělali učňovské zkoušky, měli velikou radost, smáli se jako šílení, a Pažout řekl, to se musí oslavit, a Horáček nato, to se ví, a tak oslavovali, hlavně rumem, tím s lodičkou, a když byla lahev prázdná, řekl Pažout, Hovášku, semizdá došáu um, a Horáček odpověděl, hahá, máue fuchátko, vle, a do sluchátka řekl, vum, a hnem, ale nic. Ráno úpěli do sluchátka, vodu, kafe, ibalgin, a sluchátko mělo všechno. Když se Pažout trochu zvetil, povídal sluchátku, včera jsem myslel, žes dosloužilo, co, únava materiálu? a sluchátko upjatě odpovědělo, jestli tady někdo trpěl únavou materiálu, tak já ne!

Obrázek uživatele Rya

Část patnáctá: Stručně o Horáčkovi, Karkulce a změně paradigmatu

Úvodní poznámka: 

Obávám se, že během dubna budou kapitoly velmi krátké...

Obrázek uživatele Rya

Část sedmá: Přesun erotického zájmu k náhradnímu objektu

Úvodní poznámka: 

Přesun erotického zájmu k náhradnímu objektu jako intervenční metoda řešení patologických vztahů v párové terapii

Obrázek uživatele Rya

Část šestá: Všechno, co Pažout potřebuje znát o sadomasochismu, se naučil v mateřské školce

Úvodní poznámka: 

Jsem doma, takže mám čas a napsala jsem dvě věty. Pardon.

Úryvek z Romea a Julie v textu opět v překladu J.J. Čejky

Obrázek uživatele Rya

Část třetí: Specifické subjektivní faktory a jejich vliv na estetický prožitek

Úvodní poznámka: 

Cokoliv v komentářích napíšete, může být použito, ať už proti postavám či v jejich prospěch.

Double. Když je tak hezky :-)

Stránky

-A A +A