Mašinka Tomáš

Obrázek uživatele Voldemort

Jak mohlo přátelství skončit dřív, než začalo

Úvodní poznámka: 

Self-insert Rabastana Lestrange do fandomu. Po pár kapitolách by samozřejmě vyšlo najevo, že sebe píše trochu jako Garyho Stua.

Drabble: 

Nadešel den technické údržby sodorských lokomotiv.
Tomáš vjel do depa, kde na něj čekal technik Rabastan. Na ostrov dorazil nedávno, ale už se prokázal být platným členem týmu, když Gordonovi vyčistil brzdy. Šlo o drobnost, ale brzdy největší a nejrychlejší lokomotivy pracovaly proti nejsilnější setrvačnosti.
Na prohlídku Tomáše se Rabastan těšil ze všeho nejvíc. Chtěl se ho na tolik věcí zeptat a spřátelit se s ním, ale Tomáš ani nezapískal na pozdrav. Udělal snad něco špatně? Nechce se s ním Tomáš kamarádit? Rabastan mlčky prováděl kontrolu, dokud nezjistil, že Tomáš má píšťalu zanesenou nečistotami a docela nefunkční. Ulevilo se mu.

Cirkus na Sodore

Úvodní poznámka: 

Za tento nápad vďačím Štefíkovi, ktorý mi pri nedostatku inšpirácie pravidelne radí, aby som napísala drabble o ťave na bruslích a Dieselovi 10.
A je to prosím strašná ptákovina :D

Drabble: 

Na ostrov Sodor prišiel cirkus. Hlavnou hviezdou bola ťava, ktorá jazdila na kolieskových korčuliach. Mašinky tiež chceli vidieť predstavenie, ale do šapitó sa všetky nezmestili, takže sa cirkusanti rozhodli usporiadať jedno predstavenie aj vonku. Vrchol programu bola opäť ťava, ktorá mala predviesť jazdu z Tidmouthu do Knapfordu a publikum mohlo tipovať, za akú dobu to zládne. Diesel 10 navrhol, že by bolo zábavnejšie, keby ťava mohla s niekým pretekať, a hneď sa ponúkol ako pretekár. Diesel 10 mal lepší čas, lenže potom sa prišlo na to, že podvádzal, takže bol diskvalifikovaný a za trest musel odohrať jedno predstavenie namiesto ťavy.

Sodorská železnice

Drabble: 

Železniční společnost ostrova Sodor. Nezávislá na British railways. Ředitelem je sir Topham Klobouk, známý spíš jako Tlustý přednosta (viz heslo Tlustý přednosta). Na ostrově se nachází širokorozchodné i úzkokolejové trati. Za úzkokolejku zodpovídá pan Percival, řečený Hubený přednosta. Majetkem Sodorské železnice je několik parních a dieselových lokomotiv (viz lokomotivy).
Zlé jazyky tvrdí, že sodorská železnice patří k nejztrátovějším na světě. Důvodem je značná nespolehlivost lokomotiv, které náklad nezřídka cestou z nedbalosti poškodí nebo doručí jinam, než bylo zapotřebí. Znepokojivě často rovněž způsobují zmatek a zpoždění.
Přes všechny zjevné nedostatky nicméně Tlustý přednosta dostal od náměstka ministra cenu za služby dopravě.

Vdova a lokomotiva

Drabble: 

"Tomáši, včera jsi celé odpoledne nebyl k nalezení. Všechnu tvoji práci museli udělat Edward a Percy."
"Já vím, pane. Omlouvám se, pane. Ale vdova Klobouková mě požádala..."
"Já vím, Tomáši. Ale přednostou jsem tady já, ne moje matka. Nemůže vyřadit jednu moji lokomotivu z provozu, kdykoli si zamane. Co s tebou vůbec pořád provádí?"
"Noo... Vdova Klobouková říkala, že potřebuje legraci a vzrušení a laškování, a taky má ráda, když jedu hodně rychle, to potom nadskakuje na sedadle a vydává zvuky..."
"Ehm, děkuji, Tomáši, to stačí..." Tlustý přednosta prudce zrudnul. Ale co naplat, jeho matka už je velmi dlouho vdovou...

Závěrečná poznámka: 

A tady máte jednu vdovu Kloboukovou: http://m.youtube.com/watch?v=kkEiCHuDKYI

Percy, pošta a...

Úvodní poznámka: 

Pozor, obsahuje mašinky a slash

Drabble: 

Percy byl moc rád, že se Gator vrátil na ostrov. Rozuměli si opravdu moc dobře, Percy se dokonce občas přistihl, že Gatora skoro považuje za bližšího přítele než Tomáše. Teď byli spolu sami v jednom tmavém opuštěném depu. Tiskli se k sobě nárazníky, Percy se cítil, jako by celý žhnul, jeho písty se vzrušeně chvěly a přál si dotýkat se Gatora ještě těsněji...

Depem se rozlilo světlo žárovky. Ve dveřích stál Tlustý přednosta.
"Tak tady jsi, Percy... Je potřeba rozvézt poštu!"

Percy spokojeně bafal. S Gatorem to bylo moc pěkné. Pak mu blesklo hlavou, jestlipak něco takového dělají i lidi...

Tomáš veze perlivé limonády

Úvodní poznámka: 

Věnováno všem, co někdy měli s tímhle veledílem lidského génia co do činění :-)

Drabble: 

Tomáš jednou dostal za úkol dovézt dětem na piknik perlivé limonády. Jel rychle, vagóny se natřásaly, a z limonád začaly odletovat zátky. Vydávalo to moc legrační zvuk. Tomášovi se moc líbil, takže schválně jel oklikou, po hodně hrbolatých kolejích, aby si ten legrační zvuk užil co nejvíc. Báječně se bavil.
Ale když přišel do cíle, Tlustý přednosta se nebavil.
"Tomáši! Všechny zátky jsou pryč a limonády vytekly! Musíš okamžitě jet pro nové, aby děti měly co pít! Způsobil jsi zmatek, zpoždění a manko za čtyři tisíce!"
Tomáš se cítil hrozně.
Přednosta taky. Lokomotivě ty prachy asi těžko ztrhne z platu.

-A A +A