Outlander

Obrázek uživatele Carmen

Cizinka ve vlastním světě

Fandom: 
Drabble: 

Byly chvíle - na přednáškách mezi listy poznámek, v obchodě za krabicemi s cereáliemi, v kině někde během střihu - kdy bylo skoro snadné představit si život, ve kterém se nepotkali. Život, ve kterém jejich časy utíkaly jako linky, které se nikdy nemohly protnout, místo aby se stočily ve smyčce k sobě navzdory všem logickým argumentům.
Ale ona si to představovat nechtěla. Čas, který je rozdělil, je předtím stihl spojit tak pevně, že to stejně nešlo. I když se nikdy neuvidí a zbyla jen anachronická vlákna vzpomínek vpletená do každého dne.

*
Když zjistila, že přežil, pochopila, že celé ty roky jen čekala.

Závěrečná poznámka: 

Zjednodušeně: ona se omylem přenese do minulosti a potká jeho, romantické fidli fidli, ona se těhotná přenese zpátky do budoucnosti, protože on jde prakticky na jistou smrt do bitvy, a pak se x let snaží žít normálně ve své současnosti. Než zjistí, že to tehdy přežil a vrátí se za ním. Ano, zní to jako příšerná slaďárna. :))

Obrázek uživatele Carmen

(Téměř) dokonalý plán

Fandom: 
Drabble: 

Odjakživa byla pečlivá. Uměla plánovat, sepisovat, chystat a organizovat jako málokdo. Pečlivě počítala každou kapku tinktury, když manžela tuhle píchalo, tamhle bodalo a na jazyku měl hořko. Měla přímo zázračné ruce a dobře se to vědělo.
Zrovna tak pečlivě počítala každou kapku, aby postupně manžela tuhle víc píchalo, tamhle víc bodalo a aby mu pelyněk zastřel chuť a on v jídle nic nepoznal
Geillis Duncanová vše pečlivě naplánovala i provedla.

Jenže měla přímo zázračné ruce a moc dobře se to vědělo. Když krajem zarezonovalo slovo "čarodějnice", úsměv jí poněkud pelyňkově zhořkl.
Poprvé něco z plánu zapomněla: hrát dostatečně zdrcenou vdovu.

Obrázek uživatele Ness

Mravenčí práce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

A/N: Pozor, obsahuje SPOILERY. Pokud neznáte, super knížky i seriál. A až se naučím to neviditené písmo pořádně vkládat podle návodu od úžasné Keneu, tak dodám nějaké vysvětlení i pro neznalce.

Drabble: 

Povzdechla si a promasírovala si zatuhlý krk, pak se znovu sehnula k hromadě lejster. Kde jen ten zatracený Skot může být?! Sám o sobě byl muž jejího života nepřehlédnutelný výškou a rudými vlasy, což ovšem není pro hledání v historických záznamech zrovna ideální. Doufala ale, že v záznamech po Cullodenu někde najde zmínku díky jeho charisma, které k němu táhlo lidi jako můry k plameni.
Claire bylo jasné, že hledat jehlu v kupce sena by bylo snazší, ale bylo jí jedno, kolik archů popsaných vybledlým nebo nerozluštitelným rukopisem budou muset ještě projít - teď, když ví, že přežil, Jamieho prostě najde.

-A A +A