Bingo

Obrázek uživatele neviathiel

Pár příjemných překvapení

Tento výběr je osobní a ve stylu "co mě cvrnklo do oka". V Klišé Bingo se letos objevila spousta zajímavých povídek, které si zaslouží doporučit, a protože se Letní dobročinnost opravdu vydařila, bude tento výběr rebelský.
Pořadí povídek je náhodné.

Obrázek uživatele sos

Bingo/DMD podzimní setkání - čas a místo

Edit 17. 9. 2015: Sraz se bude konat v sobotu 3. 10. od 14:00 v osvědčené restauraci Skanzen u Florence. Podrobnosti dále.

Datum bylo vybráno hlasováním. Skanzen u Florence je osvědčený podnik, kde už proběhlo několik setkání potterwebu, kde je personál zvyklý skoro na všechno a kde mají dobré jídlo a dobré pití. Místnost, v které máme rezervovaná místa, je nekuřácká, kuřáky prosíme o pokuřování na zahrádce nebo na baru.

Sraz se koná od 14:00, Bingo si zahrajeme zřejmě kolem 16:00 hodiny (kdyby to někomu z vás nevyhovovalo, ozvěte se v komentářích, domluvíme se). Zarezervováno je 20 míst (podle hlasujících v doodlu + nějaká rezerva).
Vítán bude kdokoliv, kdo Bingo/DMD psal, četl, komentoval či podporoval. Jestliže o vás ale zatím nevíme a chcete s námi pobýt dýl než na skok, ozvěte se v komentářích, ať v případě nutnosti obstaráme další židle.
Chcete-li, abychom vám na sraz donesli dlužné DMD odměny, pošlete nám prosím mail a připomeňte se.

Obrázek uživatele Champbacca

Osm nejméně hrozných, která nikdo nechtěl

Ono to pořád trošku smrdí*, ale když už jsem si to povolení vysomroval, tak ho nenechám jen tak ležet, žáno. Následuje tedy osm odkazů na osm počinů, které se v zájmu úspor nikdy nedočkaly odkázání.

(* polehčující okolností mi snad budiž fakt, že jsou to všechno drabbly (navíc psané na téma buď v rámci shakespearovského července 2014 nebo, ehm, pokleslejšího června téhož roku), takže jejich přečtení a zapomenutí trvá dohromady přibližně dvanáct vteřin)

Obrázek uživatele Danae

Třikrát klišé bingo z Harryho Pottera

Fandom Harryho Pottera rozhodně nebyl v Klišé bingu opomíjen. Asi proto, že je to pro řadu z nás fandom rodný, kde se vyznáme jako doma a kde je lehké sáhnout po nápadu. Následující tři povídky, které mě potěšily, případně pobavily, spojuje právě on.

Obrázek uživatele sos

Výběry z Klišé binga - a pár zábavných čísel

Září je měsíc věnovaný čtení, komentování a doporučování Bingo povídek!
Povídky, co se vám obzvlášť líbí, můžete na našich stránkách během září doporučit i ostatním.

- Výběr nemusí mít žádné sjednocovací kritérium (ale může, kupříkladu fandom nebo konkrétní klišé nebo...) a může obsahovat libovolné množství povídek, klidně i jednu jedinou.
- Výběr by měl obsahovat přímý odkaz na danou povídku/povídky, klišé, které povídka splňuje, a pár doporučujících slov.
- Výběrů můžete vytvořit více, platí pouze pravidlo, že jedna osoba může vložit jen jeden výběr denně.
- Výběr na naše stránky vložíte přes Přidat obsah > Doporučení (zaškrtněte Bingo).
- Výběry se zobrazí na hlavní stránce.
Všechny Bingo povídky naleznete zde.

A přidáváme pár zábavných bingo čísel, které pro vás připravila Analytická Ave!

Zde najdete graf, který přehledně ukazuje, jak přibývaly bingo povídky v průběhu roku. Některé údaje nepřekvapí, některé možná ano.

Ave také zjistila, která z bingo klišé zůstala po celou dobu opomenuta - je jich pouhých osm: ztráta smyslu, závislost, uvězněn mezi realitami, sérum pravdy, roboti a androidi, karanténa, hurt/comfort, fobie. Takže si některé z nich můžete přát třeba k Vánocům ;)

Vzhůru do Bingo výběrů!

Obrázek uživatele sos

Uzavíráme Klišé bingo!

Úderem včerejší půlnoci byla zakončena historicky nejdelší challenge, která kdy byla na sosácích uspořádána: Sosácké Klišé bingo!
Challenge běžela od 7. června 2014 do 31. srpna 2015. Úkolem účastníků bylo psát fanfiction povídky na zadaná klišé témata ideálně tak, aby si ve své klišé tabulce mohli vybarvit sloupec, řádek či úhlopříčku, neboli BINGO!

V rámci challenge vzniklo 119 povídek.
Klasické bingo získalo dvanáct účastníků: Champbacca (který si rovnou zadrabblil kompletně celou tabulku), Iantouch, neviathiel (která dala rovnou binga dvě), Rya, Gwen, Kleio, Birute, Danae, Profesor, L.P.Hans, Dangerous a Elrond.
Rebelské bingo získali čtyři účastníci: Simbacca (opět plnou tabulku), neviathiel, Polda a Polda a Terda.
Dalších osm účastníků napsalo v rámci Klišé binga alespoň jednu povídku (ale obvykle více!). V abecedním pořadí jsou to: Aveva, Aziz, Bilkis, Estriel, Lyta, Mariella, Owes a Wolviecat.

Gratulujeme všem úspěšným bingistům!
Gratulujeme všem, v nichž bingo zažehlo nápad, který nenechali ležet ladem!
Jestliže jste splnili bingo nebo napsali bingo povídku a nevidíte zde své jméno, urychleně nám napište, napravíme to.

Ale tím to samozřejmě nekončí! Jsme totiž přesvědčeni, že 119 povídek si zaslouží náležitou pozornost, kterou jsme jim z mnoha důvodů v uplynulém roce věnovat nemohli.
Proto budiž září Měsícem čtení a výběrů z binga a budiž uspořádáno podzimní Bingo/DMD setkání! (Čtěte dále.)

-A A +A