Alfréd a Benedikt

Obrázek uživatele Teja

Lajka za to nemůže

Drabble: 

Když Alfréd přišel domů z nákupu, byl celý promoklý. Vůbec nečekal, že se z tak krásného počasí vyklube takový slejvák. "Ještě, že jsem nechal Lajku doma. Musel bych jí zase sprchovat." pomyslel si.
Pak to ale uviděl, no a taky ucítil. Hnědá hromádka na podlaze. "Lajko! Proč sis neštěkla jako vždycky? Vždyť je Benedikt doma, otevřel by ti. Žádám vysvětlení." koukal na huňatého bílého psa schovaného pod stolem. Lajka začala s výmluvným kňučením vylézat z pod stolu. Svýma velkýma psíma očima se na páníčka podívala a pak se rozběhla do vedlejší místnosti. Tam ležel Benedikt rozvalený na gauči a spal.

Obrázek uživatele Teja

Psí radost

Drabble: 

Benedikt zase jednou vzal Felixe na procházku. Ten z toho byl celý šťastný a nadšený, poskakoval, pobíhal sem tam a šťastně se na svého páníčka díval.
Tak šli parkem a psík skočil do kaluže, prošel snad všemi keři, hopsnul do stoky.
Pronásledoval holuby a vesele štěkal na ostatní. Když přišli domů, byli oba celí od bláta.
Benedikt nejdřív chtěl Felixovi vynadat, že je zmáčel a ušpinil, ale když se na něj pes zadíval a on uviděl ty tmavé upřímné roztomilé psí oči, musel mu to prominout. Felix měl prostě velké srdce byl a za to, že měl malý mozek nemohl.

Závěrečná poznámka: 

Snad jsem psí nadšení popsala dostatečně, jsem totiž skrz na skrz kočičí člověk :D

Obrázek uživatele Teja

Workoholik

Drabble: 

Zase byl na posteli sám. Bylo mu jasné, že Alfréd teď ještě sedí v obýváku s noťasem a leje jedno kafe za druhým. Vyšel z ložnice. Jediné světlo v tmavém pokoji byl laptop, který ozařoval Alfrédovu spící tvář. A ta zase vrhala strašidelné stíny na zeď za ním. "Ty jsi usnul? Pojď si lehnout, budou tě bolet záda." zašeptal mu jemně do ucha. Alfréd sebou škubnul. Benedikt si ho prohlížel. Dlouze se na něj koukal. Každý kousek jeho obličeje znal nazpaměť. To bylo totiž to jediné, co jeho přítele probudilo. "Nezírej na mě." zabručel Alfréd a odebral se do postele.

Obrázek uživatele Teja

Boj o holý život

Drabble: 

Skrčil se za nízkou zídkou. Teď mu šlo o život. Vzal si svou laserovou zbraň a opatrně vykoukl zpoza úkrytu. Nikde nikdo. Že by se před ním schovali? Myslel, že ho budou hledat. Ještě před chvílí ho totiž jeho nepřátelé chtěli zabít. Rozhodl se vyčkat. Klečel a občas kontroloval dění na plácku před ním. A pak to uviděl. Obrovská fialová příšera se spoustou chapadel a zbraní v ruce (kde se tam ty ruce sakra vzaly?) Bum, bum, bum, bum, bum, bum, bum. Vypálila než stačil cokoli udělat. Zemřel.

Tyjo, to je blbej konec. Pomyslel si Alfréd a začal odstavec přepisovat.

Závěrečná poznámka: 

Aneb, když hlavní hrdina omylem umře už v půlce knížky

Obrázek uživatele Teja

Zase

Drabble: 

Tak to se jim zase moc nepovedlo. Ráno se probudili a bolela je hlava jako nikdy dřív. Potili rum, slzeli rum. Ještě horší to bylo, když objevili na svých mobilech videa z včerejší noci.

- Alfréd si na hlavu sypal ovesné vločky, povídal o škodlivosti alkoholu a zapíjel to rumem.
- Oba stáli na jedné židli, postavené na stole a kreslili na strop logo tuzemáku. (Nemůžete se divit, že jim to moc nešlo)
- Benedikt svlečený do půl těla běhal kolečka okolo Alfréda, spícího na zemi s flaškou rumu v ruce a řval, že jsou námořníci.

"Ach jo." začal Benedikt připravovat na česnečku.

Závěrečná poznámka: 

Moc spokojená se svým výtvorem nejsem, ale bodík je bodík :)

Obrázek uživatele Aziz

Alfrédovy trable s protagonistou

Úvodní poznámka: 

Mě tak baví psát Alfrédovy art blocky...

Drabble: 

Alfrédovo frustrované zaskučení slyšel Benedikt i přes zeď. Očekávaje další tvůrčí krizi se vydal do bytu svého přítele.
"Můžu s něčím pomoct?"
Alfréd se na něj zmučeně podíval, pak se jeho obličej rozjasnil. "Kdy byl někdo z tvojí rodiny totálně nekůl?"
Benedikt už byl na podivné otázky kvůli inspiraci zvyklý, takže ani neváhal a odpověděl: "Můj brácha. Celou pubertu byl hroznej drsňák, kožený bundy a motorovej olej. Teď nosí kravatu a pracuje v kanceláři."
"Hezký," pokýval hlavou Alfréd. "To mi připomíná ségřinu emo éru. Radši zapomenout."
"Proč se vůbec ptáš?"
Alfréd se usmál. "Chci protagonistovy nekůl příbuzné napsat co nejvěrohodněji."

Obrázek uživatele Teja

Benediktovy špatné vtipy

Drabble: 

"Benedikte, kde jsi, pomoz mi, prosím. Já už nevím jak dál. Já mám krizi!" Alfréd seděl rozvalený v křesílku na jejich společné malé zahrádce a nervózně ustkával kafe. "Středního věku?" zazubil se oslovený.
"Pff. Potřebuju. Svůj. Počítač."
"Nojo, neměl sis ho nechávat u sestry. Kdybys nebyl takovej workoholik a nebral sis ho s sebou, tak ho tu teď máš." prohodil klidně Benedikt a posadil se vedle něj.
"Já nejsem žádnej workoholik! Jen musím dopsat tu blbou arabskou pohádku."
"Nedáš si gin? Na uklidnění." popíchnul ho Benedikt.
"Ty!" a to už se Alfréd usmíval. Benediktovy špatné vtipy miloval ze všeho nejvíc.

Závěrečná poznámka: 

No, upřímně nevím, jestli je to k tématu :)

Obrázek uživatele Aziz

Problémy sci-fi spisovatelů

Úvodní poznámka: 

Varování: vzhledem k tomu, na co Alfréd na konci myslí, tak aspoň 12+

Drabble: 

Bylo osm ráno. Benedikt otevřel francouzské dveře, aby dovnitř pustil Alfréda, který hned začal něco o tom, že píše důležitou scénu knihy a potřebuje pomoc.
Benedikt si udělal kafe.
Seděli nad tím až do oběda.

"Opravdu potřebuješ, aby měl ten stroj zkratku D.Ž.I.N.?" zeptal se Ben svého přítele.
"Jo," zahučel Alfréd tvrdohlavě.
"Vždyť je to jen kvůli jednomu hloupýmu vtipu o tři kapitoly dál!"
Alfréd nasadil psí oči. Něco, co asi pochytil od Lajky. Nebo naopak?
Benedikt si povzdechl. "Dobře, tak co... Definitivně Ženský Integrovaný Nástroj?"
Alfréd mu nemohl říct, jako co to vyznělo. "To radši ne."

Obrázek uživatele Teja

Jak Alfréd nezhubl

Drabble: 

Jednou se Alfréd odtrhl od počítače a kouknul se do zrcadla. "Ty, Benedikte, nezdá se ti, že jsem nějak ztloustl?" zeptal se. "No, asi ne." odpověděl Ben - nemohl mu říct "Freddie, ty jsi tlustej jak prase," že? (S jeho životním stylem kafe, práce, fast food, práce, kafe, Benedikt, kafe, práce, práce, tomu tak ale docela bylo.) "Možná bych mohl zkusit nějakou dietu." ignoroval Benediktovu odpověď Alfréd a začal googlit. "Co třeba paleo? To zní zajímavě...Počkat, to je nějaká dieta pro paleontology? Kde jíš šutry s otiskama? Tak do toho nejdu."

A tak zůstal Alfréd s hamburgery od vedle navždy.

Závěrečná poznámka: 

Snad se vejdu do tématu:)

Obrázek uživatele Teja

Flétnička

Drabble: 

"Ty, Freddie, hraješ vůbec na nějakej nástroj?" zeptal se Benedikt svého přítele. "Ne." odpověděl Alfréd a dál ťukal do klávesnice. "Vážně?" rozhodl se ho Benedikt trošku poškádlit. Ve skutečnosti ho ale jen chtěl odtrhnout od počítače."Možná chvíli na flétnu, ale to skoro každý." "Flétničku jo? Taková ta malinkatá, pisklavá...zobcovka? To je roztomilý. Ty si byl vždycky můj malej Freddie." Přišel k němu blíž, zaklapl noťas a pohladil ho po tváři. "Moje květinka." Alfréd se zvedl a zalezl do pokoje. Po pěti minutách přišel s obrovskou tyčí v ruce. "Ne zobcová. Kontrabasová." A zahrál tón podobný zvuku přicházejícího tornáda.

Závěrečná poznámka: 

Alfréd to nerad přiznává, protože se za to tak trochu stydí.
Ta flétna je prostě masakr. http://flauto-dolce.wz.cz/pictures/contrabas.jpg

-A A +A