DMD 2010

Obrázek uživatele Danae

Odměny byly předány!

Téma: 

Na setkání autorů a přátel DMD nakonec do Stromovky dorazila zhruba dvacítka účastníků a strávila velmi příjemné povídací, pojídací a seznamovací odpoledne. Mnozí vážili dalekou cestu z odlehlých koutů naší vlasti, často s sebou přivážejíce nesmírně chutné kulinářské výrobky. Odměny byly slavnostně předány za pečlivé Galadionovy foto- a videodokumentace.

V pokročilejší části odpoledne pak došlo dokonce na experimentální hromadnou tvorbu, ze které vznikla tři drabble sepsaná poněkud netradiční formou. Každý autor totiž mohl k drabble připsat pět slov, přičemž z předchozího textu viděl jen pět slov svého předchůdce. Dadaisti, surrealisti, psychoterapeutové, asociativní šílenci a členové spolku na ochranu zvířat by z našich výtvorů určitě (ne)měli radost. Můžete si je přečíst i vy ;)

---

Zlatoslav Lockhart se dnes bojí...

Zlatoslav Lockhart se dnes bojí, že se jeho podvody provalí. Doufal, že k tomu nedojde, ale protože byl velmi zvrhlý, neobtěžoval se zbytečným sváděním. Přitáhl si ho k sobě, vytáhl z kapsy nůž a zapíchl paní Norrisovou. "Konečně," zasyčel.
Mrtvolu rozsekal na malinké kousíčky. Některé poschovával, jiné uvařil, a dal je do komory odležet. Pověsil je vedle těla pana Smrtě spícího v koutě s koťátkem. Vzbudil budík příliš brzy, chudák to nepřežilo a zdechlo. Musel ho zakopat pod jabloní a potom v žalu utekl a nikdo ho víc nespatřil - když odjížděl do západu slunce, ruku v ruce s milovaným.

Moodyho skleněné oko...

Moodyho skleněné oko žbluňklo hlasitě do skleničky s bílým vínem. Nasypal jed z rubínového prstenu do jeho polévky, potom si tiše oddechl. Nepřišel. Ředitel nedorazil.
Přišel však někdo mnohem horší. V růžové košili (krajkové) vypadal jako malý, zženštilý nedorostlý slon. Slon, co má rád jahodové máslo na hlavě, co taje, skrývá v sobě velké jinotaje. A mystérium jediného převáží nekonečno, neboj se rozpustit své ego. V té záplavě různorodých identit se cítí ztracený a osamělý. Protože už se mu začalo chtít plakat, ale věděl, že nesmí projevit své skutečné city. Bude to pro něj velice dobré, navštívit hřbitov o půlnoci...

Snape a paní Norrisová...

Snape a paní Norrisová na sebe narazili o půlnoci u Komnaty nejvyšší potřeby a stejně jako vždycky doufali, že tráva na kterou šlápnou, uvadá, až se rozpadne v mnoho malých modravých míčků, se může státi zajícovou smrtí. Pakliže třikrát ozve se zvon, je nutno třikrát vyskočit zvesela, přitom dostat pořádně do těla. Ale přece už není nejmladší! Takže stále trval na tom, aby se vrátili na zříceninu a strávili tam vášnivou noc.
Ráno se probudil jako první. Vykřikl: "Já jsem neplodný! Naštěstí!"
"Ach Bože!" zaštkala nešťastně Hermiona. "Myslíte, že Brumbál by dokázal někdy v životě pohladit kočku?"

---

Všem účastníkům děkujeme za krásné odpoledne (zvlášť těm, co se mezi nás odvážili poprvé!) a všem, co se dostavit nemohli, slibujeme, že se brzo ozveme a domluvíme na alternativním předání odměn.

Rok: 
2010
Obrázek uživatele Danae

Kdy a kde vám předáme odměny? 2. díl

Téma: 

Upřesňujeme čas a místo setkání autorů a přátel DMD na kterém budou také předány odměny těm, kdo si je vypsali.
Kdy: V sobotu 12. 6. 2010
Místo: Stromovka
Místo srazu: Planetarium ve Stromovce (Štefánikova hvězdárna)
Čas srazu u Planetaria: 14:00. Po srazení se zvolna přesuneme procházkou parkem na nejvhodnější místo.

Důvody:
Stromovka je krásný park, pejsci mají na značné části jeho plochy možnost volného pohybu, viz mapa. U bývalé Šlechtovy restaurace se nachází stánek s občerstvením, kde lze doplnit zásoby

Co sebou:
Cokoli, co chcete jíst a pít. Zajistíme plastikové kelímky, zbytek je na vás ;)

Možné změny:
Jsou vyhrazeny. Bude-li například zhruba dva dny dopředu jasné, že celá sobota proprší, pokusíme se zarezervovat nějaký alternativní suchý prostor pod střechou.

Jinak se zdá, že všichni již mají doprovod k Planetáriu zařízený, jestiže je tu stále někdo, kdo netrefí, nechť se urychleně ozve.

Rok: 
2010
Obrázek uživatele sos

Kdy a kde vám předáme odměny?

Téma: 

Jestli dobře počítáme, celkem 27 účastníků si vysloužilo svým nasazením v DMD placku, či dokonce placku i tajemný šílený dar. To už si zaslouží trochu rachotu, takže vám navrhujeme následující:

- Sraz účastníků DMD v sobotu 12. 6. v Praze. Konal by se v odpoledních hodinách na nějakém příjemném přírodním prostranství a šlo by o akci piknikového typu. Jsou na ni zváni všichni autoři, komentátoři a čtenáři DMD bez ohledu na to, kolik drabble napsali. Účastníkům se čtrnácti a více drabbly by byly při této příležitosti předány odměny.

- Těm, kteří by se pražského srazu nemohli zúčastnit, ale plánují přijet na Festival fantazie v Chotěboři na začátku července, můžeme odměny předat tam, ať už individuálně či hromadně.

- Účastníkům, kteří nemohou využít ani jedné možnosti, bychom pak odměny zaslali poštou.

Napište nám prosím do komentářů, která forma předání vám nejvíce vyhovuje a zda byste se předběžně chtěli a mohli zúčastnit pražského srazu. Podle toho naplánujeme další postup :)

Edit 8. 5.: Neostýchejte se nám v komentářích navrhovat místa v Praze vhodná ke konání akce piknikového typu, kam by mohli i pejsci.

Rok: 
2010
Obrázek uživatele sos

Poděkování a první odměny

Téma: 

Na prvním místě děkujeme vám, ó úžasně tvořivé a talentované autorky a autoři! Když nás poprvé napadla myšlenka Dubnu měsíce drabble, ani ve snu jsme nedoufaly v tak úchvatnou, bohatou, inspirativní akci, plnou radosti z tvorby a upřímného povzbuzování (a taky trochy toho šílenství, které dubnem provívá). Vy jste z této challenge udělali třicetidenní svátek, druhé Vánoce a prasečí hody. Moc vám za to děkujeme!

Na druhém místě děkujeme hlavním organizátorkám Nifredil a KaTužce. Věrné své pověsti jste odvedly neuvěřitelně kvalitní a profesionální práci a zároveň jste osvědčily i pružnost a radostného ducha, které jsou při šílené akci tohoto typu nezbytné. Za hodiny strávené na DMD vám moc děkujeme - svou vděčnost vám snad budeme moci dosvědčit i jinak než slovy, i když stále jen velmi symbolicky.

A děkujeme také Avevě, která se zcela nezištně ujala tvorby fandomového seznamu drabblat. Díky ní jsme mohli s vyvalenýma očima sledovat, jak širokého záběru jsme všichni schopni. Ona má také na svědomí grafickou úpravu vašich současných i budoucích odměn. Její tvořivosti budiž sláva!
Ovšem nemyslete si, že tím to končí! Během dneška či zítřka se vám svěříme s dalšími plány - zůstaňte na příjmu!

První odměny vás čekají již tady - Aveva vytvořila čtrnáct ikonek a dva bannery, kterých může užívat každý, kdo v DMD napsal alespoň sedm drabble. Jako bonus najdete na konci i ikonku patnáctou, která je naopak určena těm, kdo se nezúčastnili letos - ale příští rok to určite napraví ;) Vyberte si, jaké se vám nejvíc líbí, a noste je na svém webové prostoru s hrdostí. Zasloužíte si je!

Rok: 
2010
-A A +A