DMD č. 19. pro 19. 4. 2018. Téma: Dcera svého otce

Obrázek uživatele Arenga

Umění, které se dědí s krví

Úvodní poznámka: 

Bez bodu - téma jsem nestíhala v řádném termínu a bodované jsem vložila do nedělního bonusu - nebodované ale nechám tady, abych nemátla ty, co bonus bodují. :-)

Navazuje na "Keriakt" (http://www.sosaci.net/node/31838).
Co je keriakt bylo vysvětleno v drabble "Stále ve tmě - či o kousek blíž?" (http://www.sosaci.net/node/30680).

Drabble: 

Avani se v následujících týdnech často dotýkala slepotisku, přemýšlela.
Vítr a dva meče… Jeden správně, druhý obrácený. Dokud nebudou mít další část složeného keriaktu, význam pochopit nedokáže.
Vzpomínala také na svého otce. Byl keriados, stejně jako strýc Caradoc, stejně jako její dva bratři. Ona sama… ačkoli umění kerantum neovládala, dokázala neomylně vycítit jeho stopy. V žilách jí totiž proudila keriadonská krev - krev nesoucí nadání. V jejím rodě to bylo vzdušné a vodní kerantum. Pokud tedy strýc vytvořil složený keriakt - čímž si byla naprosto jistá - a jedna jeho část nesla znak pro vítr, ta druhá určitě musí nést znak pro vodu!

Závěrečná poznámka: 

Pro vysvětlení:
Kerantum je ve své podstě magie, akorát se v příslušném prostředí nazývá jinak.
Keriados je pak ten, kdo toto umění ovládá. Jiným slovem bychom mohli říct, že čaroděj (ale tomu se osobně vyhýbám).

Obrázek uživatele TimeGirl

Poslední zakázka

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ drabble aneb po dlouhém týdnu se snažím dohnat, co jsem zameškala. Tady je ukázka z něčeho delšího z mé originální tvorby, na čem už pracuji delší dobu.

Drabble: 

Nepozorovaně vyklouzla z bytu. Na světle měsíce, který už byl téměř v úplňku, si ještě jednou zkontrolovala šaty. Byly bez jediné poskvrnky. Čistá práce. Trochu samolibě se usmála. Ještě pořád to měla v sobě. Přece jenom byla dcerou svého otce a ten jí dobře vychoval.

Přetáhla si kapuci přes hlavu. Začalo pršet. Typické počasí pro Souostroví. Asi by bylo nejlepší, odjet někam do tepla. Teď bude muset zmizet, zítra bude v kapitolu povyk a ona nechtěla přijít k újmě.

Zítra to začne. Bude totiž den, kdy naleznou Jamese Johnattana, jednoho ze slibných kandidátů na post "nejmoudřejšího z moudrých", mrtvého. Zavražděného.

Obrázek uživatele a.j.rimmer

Vzpomínka

Fandom: 
Drabble: 

Narodila se v pueblu na řece Rio Pecos. S ostatními dětmi se učila sbírat jedlé části rostlin, chytat ryby a uctivě poslouchat, když mluvili starší. Později se pak s ostatními ženami starala o oheň, vařila a vydělávala kůže. Když se ve vesnici objevili bílí lovci, nejprve je nenáviděla, pak si jich začala vážit a nakonec se do jednoho z nich zamilovala. Jejím snem bylo vydat se do velikého města bledých tváří a naučit se všem dovednostem, které umí bílá squaw. Zemřela kulkou z pušky zlatem posedlého a k lidem lhostejného lotra na pahorku Nuget's hill. Krásný den, dcera Dobrého slunce.

Obrázek uživatele Voldemort

Vitae necisque

Úvodní poznámka: 

drabble druhé, nesoutěžní

Drabble: 

Podobala se mu až nepříjemně. Dokonalá studentka, vysoce nadprůměrná čarodějka, šarmantní společnice, ambiciózní zaměstnankyně Ministerstva. Její hvězda stoupala zcela bez jeho přičinění, dalo by se snad říci jemu navzdory.
Osobně mu nevadila, což byl jeho nejvyšší stupeň lásky. Dokázal pominout rady, co trousila mezi mudlovské šmejdy, řeči, které zachytily stěny, myšlenky, které čítal, když hledal výzvu – její mysl byla dobře zapečetěná.
Stejně jako on dokázala jednat ve stínech. Vybrala si ale ty špatné. Ze země propašovala desítky „uprchlíků“.
„Zbav se Roweny,“ řekne své pravé ruce.
Moody rychle skryje překvapení. „Chápu dobře, že to má vypadat jako útok Řádu?“
„Chápeš dokonale.“

Závěrečná poznámka: 

Název vychází z tzv. ius vitae necisque (moc nad životem a smrtí), kterou v hodně starém římském právu disponoval otec rodiny (tedy pater familias).

Obrázek uživatele Envy

Rodinná podoba

Fandom: 
Drabble: 

"Teda táto, jako by ti ze zadku vypadla!" pronese známá o miminku.

"Koukněte kdo tu má dceru! Vypadá přesně jako ty, hned jsem ji poznal!" smějí se štamgasti na malou holčičku co došla pro tatínka.

"No páni, mamko, doteď jsem si myslela že je ta holka po tobě, ale vedle táty, vypadá daleko více jako on!" vyjádří se kolegyně o náctileté.

"Ty máš úsměv přesně jako maminka!" prohlásí babička. Úsměv a vnitřnosti, jak to tak vypadá.

"Jsi jako tvůj táta, oba jste strašní nerváci, kvůli všemu hned zvyšujete hlas! Co já s váma budu dělat!" zlobí se mamka, s láskou.

Obrázek uživatele Ghormoon

Nad lahví rumu

Úvodní poznámka: 

21. v sérii „Údolí Shatheků“ (viz proklik fandom), přímo navazuje na 18.

Drabble: 

Kapitán zkroušeně seděl za stolem a popíjel dnes už asi pátou lahev. Do stanu vstoupila Kira.

„Tati, už tu sedíš celý den a venku ti muži začínají panikařit. Musíme se připravit, kdyby na nás opravdu zaútočili ...“ naláhala Kira.

„Mi už je to všechno jedno. Zas se všechno akorát posere. Utečte a já tu zůstanu.“ odpověděl kapitán.

„Přece jim nenecháme celý tábor a vybavení jen pro nic za nic. Musíme zjistit kolik jich je a připravit se. Nemůžeme přece hned utéct.“

„Ale můžeme ...“

„Ty jsi hroznej srab. já snad ani nejsem tvoje dcera.“

„Jsi dcera svého otce, to ti musí stačit ...“

Obrázek uživatele Blanca

Hold Your Friends Close

Drabble: 

She went to the Professor ostensibly to discuss her next trip to Petra.
"I am bringing Eyal in," he responded, surprisingly. "I don't want you distracted from the Synergy project - with him here, you don't have to travel there."
She cursed.
The three father figures in her life didn't have much in common, but the one trait she shared with all of them was stubbornness.
She suspected that what ultimately drove her biological dad to disown her, was cunning - something the two others had in plenty, but he lacked.
She's going to need both to get out of this pickle.

Obrázek uživatele L.P.Hans

Kapitán Irenka

Drabble: 

Maminka seděla na lavičce u hřiště a pozorovala hrající si dítka. Na hřišti stála zbrusu nová atrakce – prolézačka ve tvaru lodi se spoustou lan a tyčí na šplhání. Drobná dívenka s papírovou čepicí vyšplhala až na samý vrchol a začala křičet z plných plic: „Napněte plachty, vy smrdutý škeble! Neberte zajatce! Zabte všechny krysy!“
Maminka zrudla v obličeji.
„Irenko! Pojď sem na moment!“
Dívenka poslušně přicupitala.
„Kdepak jsi k tomu přišla, kdo tě to naučil?“
„S tatínkem jsme si hráli, když jsi byla minulý týden za tetou Pavlínou.“
„Tak tatínek? A jak by se ti líbilo jet příště se mnou?“

Jablko nepadá daleko od stromu

Úvodní poznámka: 

V knihách se ukázalo, že Pán veškerého zla umí být občas docela vášnivý a s emocemi má krapet problém. A taky je to muž, tak proč by alespoň jednou nemohl trochu „ulítnout“.

Drabble: 

Opájel se mocí. Chtěl oslavovat. Ukázal prstem a ona šla. Bylo to rychlé, divoké, zahalené tajemstvím.

Nikdo neměl vědět, že ze spojení pána a věrné služebnice něco vzniklo. Když přinesl holčičku do úkrytu, měl s ní jiné plány, chtěl ji dát do sirotčince. Jenže bylo tolik práce. Takže děvčátko v sídle zůstalo.

Smrtijedi měli přísný zákaz se k děvčátku přibližovat, ovšem dívence s Voldemortovými kukadly se těžko odolávalo. Navíc… Červíček byl mizerná chůva.

Jednou otevřel černokněžník dveře „dětského“ pokoje. Snape stál nad postýlkou. Ručička se dotýkala jeho „tetování“. Holčička se usmála na příchozího. „Tata!“

Tehdy se lord Voldemort poprvé dojal.

Obrázek uživatele Owlicious

Maličká nitka v koberci

Fandom: 
Drabble: 

Přes svůj splín si všiml její nouze a přispěchal na pomoc.
Oplatila mu to tím, že ho vzala pod křídla své rodiny.
Chvíli trvalo, než se přiblížili a překonali počáteční rozpaky.
Pak zaplála láska, které se dostalo požehnání.
Čtyřicet let, během kterých je oba vychovávala poušť.
Ji učila pečovat... být oddanou ženou nejtiššího z mužů, oporou po dlouhém dni dřiny a toulání se za ovcemi.
Tou, která povzbudí, která hlídá jeho odpočinek.
I se dvěma syny se srdnatě vydává do nepřátelského Egypta, aby pokračovala ve svojí roli.
Rady jejího otce pomohly vystavět národ.
Její náruč pomohla udržet pohromadě jeho vůdce.

Generace

Drabble: 

Když byla Janička malá, často se na svého tatínka hněvala. Jeho vtípky jí přišly trapné a ten horror, když vtipkoval před spolužačkami! Nebo si povídal s televizí. Stačily závěrečné titulky a než se kdo nadál, tatínek z nich složil písničku. Trapnou! No a když si pořídili štěňátko, tak tatínek ho trápil, tahal ho za ocas a za uši!
---
Dnes už je Jana velká a má vlastní rodinu. A když přijedou na návštěvu za dědečkem, společně zhudební závěrečnou část kriminálky a vytahají šarpejovi všechny faldy.

A Janin syn? Nejspíš se taky na svou maminku hněvá. Má ale smůlu. Genům nikdo neuteče.

Obrázek uživatele Champbacca

Převlek a překvápko

Úvodní poznámka: 

(mezitím nad mrtvou kozou)

Drabble: 

Sotva Edvin vzhlédl od mrtvé kozy, spatřil dvě živé, tak akorát do ruky.
Jejich majitelka vypadala tak bledě a nezdravě, že vůbec nepochyboval o jejím původu, tasil Excalibur a šel jí ho vrazit mezi… no, žebra, přirozeně.
„Zadrž!“ houkla na něj a ve spěchu si sundavala umělé špičaté zuby. „Nejsem upír, jsem Dcera Piráta Kapitána, mistryně převleků...“
Dlouhý John se rozesmál, společně s Edvinem se tázavě podívali za sebe a zjistili, že místo zmíněného tam stojí podivné individuum v modrém obleku holčičích skautů.
„Tady žádný pirát není, jenom já, skautka,“ tvrdilo.
Přestrojený byl znamenitě, ovšem naznačenou příbuznost tím jenom potvrdil.

Závěrečná poznámka: 

A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Rozhovor v dřevěném pokoji

Úvodní poznámka: 

Zpátky do zóny flashbacků.

Drabble: 

Venku zuřila bouřka a v krbu středověce plápolala polena. Široká a vysoká místnost byla ze všech stran obložená dřevem. Jen jediná jiskřička...
„Mohu se k vám připojit?“ zeptala se Nora a vyrušila Karoline z pyromanských nálad. Sedla si naproti ní do křesla s majestátními opěradly.
„Často sedíte sama a zíráte do ohně?“
Ani se na ni nepodívala, přece ji zpražila zrakem. „Omlouvá vás, že nejste obyčejná vychovatelka. Otec je poslanec, že?“
„Řeční o emancipaci žen a pak mi vyčítá, že se emancipuji.“
„Podobáte se mu v něčem?“
Rádoby nevinně se usměje. „Také o některých věcech jenom mluvím. Například o mužích.“

Závěrečná poznámka: 

Kdyby Nora žila v současnosti, dodala by nejspíš if you know what i mean...

Obrázek uživatele Finde

Na dně

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

15+ sprosté slovo

Drabble: 

Tma!
Tma a bolest!
Tma, bolest a hlad!

A HNĚV! A ZLOST! A VZTEK!

Už několik dní trčela v kobce. Bolel ji každý sval od pádu, jak ji vhodili dovnitř. Hlady šilhala.

TAKHLE SE NECHAT NAPÁLIT!

Tohle všechno však bylo jen fyzické nepohodlí. To dokázala překonat. Učila se to od dětství. Respektive matka ji učila. Měla dělat čest svému otci, přestože ho nikdy nepoznala.

Teď všechny znalosti použije na to, aby se pomstila tomu zmrdovi Zmargodovi. Vůbec nepochybovala, že největšího a nejstaršího čaroděje všech dob porazí, protože znala všechny jeho slabiny. Matka ji s nimi seznámila, byl její biologický otec.

Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Geny a podnikání pohostinské

Drabble: 

"Nějaká další přání, pánové? Máme tu novou dávku utopenců!" praví Medvědička postavivši před štamgasty piva.
"Ne, jsem sytý. Ty jsi ale svůdkyně, Medvědičko!" odvětí Jimram.
"Ale pane Jimrame..."
"Myslel jsem samozřejmě v obchodním slova smyslu," uvádí to na pravou míru Jimram.
"Celej Méďa," okomentuje to Tadeáš.
"Co jiného čekat od jeho vlastní dcery," odpoví Jimram.
"Latiníci říkají, že otec je vždy nejistý..." zamudruje Lev.
"Kontroluj se, Lve," zarazí ho Jimram, "slyšet tě v kuchyni Medvědice, vylítne na tebe a dá ti přes hubu, ani nemrkneš!"
"Nebo ti přes ni dá Medvědička, nepochybně bude rázná po matce," doplňuje Jimramovo varování Tadeáš.

Obrázek uživatele Queen24

Kde je dvojcípá chlopeň

Fandom: 
Drabble: 

,,Tati?"
,,Ano?"
,,Kde je dvojcípá chlopeň?"
,,No v srdci snad ne?!"
,,Ježiš to vim taky... vlevo nebo vpravo?"
,,Vlevo!"
,,Určitě?"
,,Jistě."
,,Já mám ten nákres nějakej divnej..."
,,Ukaž."
Vezme tužku a několika tahy zasáhne do jejího sešitu.
,,Tady máš aortu. Levá síň... komora... krev je pumpována tudy..." Kreslí šipky.
,,No jo, ale to srdce dneska na pitevně bylo celý nějaký divný. Třeba tu levou komoru jsem tam vůbec takhle zřetelně neviděla!"
,,Jak to, že ne? Měli jste ho rozřízlý podélně?"
,,Jo. Od shora dolu."

Mamka bouchne do stolu. ,,Tak podívejte se, já bych se docela ráda v klidu najedla, ano?"

Závěrečná poznámka: 

Já jsem studentka Fakulty tropického zemědělství, toho času připravující se na zkoušku z Anatomie hospodářských zvířat.

Táta je doktor, vyučující na 1. lékařské fakultě UK.

A maminka, ta je z nás občas lehce na nervy... :D

Obrázek uživatele saasa

Jiná rodina

Fandom: 
Drabble: 

"Co si vlastně myslíš, že děláš?"

"To co vždycky! To, u čeho jsi mě poznala! Jak se po všech těch letech můžeš pořád ptát?"

"Možná, pane Tocovždycky, se za těch pár let pár věcí změnilo! Možná teď máme Bena! A možná by mu táta chyběl, až tě zase hodí do nějaké díry s karbonitem, zatímco mně by byl tvůj zmrzlý zadek už úplně ukradený!"

"Jak můžeš... snad bys... Luku! Podpoř mě tady!"

"Na to zapomeň, kamaráde, tohle vaše laškování škodí zdraví. Všech kolem. Což je důvod, proč teď půjdu vedle... meditovat. Kéž je Síla s vámi. S tebou obzvlášť, Hane."

Neviditelný fandom: 

Genealogie

Drabble: 

,,Jo, zábava právě teď měla přijít, kdybych ovšem nezapomněl plot-line!"
Povzdechl si najednou zadumaně Petr a zahleděl se do mapy svého
tak pečlivě piplaného fantasy světa.
Podrbal se na bradě ve svých řídkých vousech.

,,Syn svého otce, co?" Pousmála se trpce Lucka.
,,Tak to prr," bránil svou čest naškorpeně Petr,
,,takovej sklerotik jako on zase nejsem!
Zato ty jsi dcera svého otce, jen co je pravda.
Ve hře i v lásce prý toužíš mít vždy navrch. Inu, naše královna!"

Tomáš a Libor si již významně odkašlávali, čekajíce na svůj tah, když PJ zavelel přerušení hry. Krb dohasínal. Šlo se spát.

Medzi koštiaľmi

Fandom: 
Drabble: 

Stará hyena zňuchávala medzi starými koštiaľmi. Kly, rebrá... Kde je kúsok mäsa?
Spoza slonej lebky sa vynorili dva ohromné čierne tiene. Levy! Zvrieskla, keď ju samec pritlačil k zemi.
"Tati! Ideme po stopách tvojho detstva, spomínaš? Bol si malé levíča!"
Veľký lev sa zahanbene stiahol. "Avrr," zavrčal čo najnevinnejšie a opatrne plesol hyenu po nose.
"Nezabijete ma?" začudovala sa.
"Nie! Veď sme všetci ako jeden. Jeden strom, jeden tieň!"
"Ako slnce a zem!" zanôtil lev. Šelmy sa stratili, spievajúc.
Hyena bláznov prekvapene pozorovala.
Leví princ na sloňom cintoríne, spomenula si Šenzi náhle. A rozchechtala sa, ako to vedia len hyeny.

Mágova dcera

Fandom: 
Drabble: 

Osmý syn osmého syna se stane mágem, to ví na Zeměploše téměř každý. Bylo ale přísně střeženým tajemstvím, že osmý syn mága se stane magickým prazdrojem - mocným mágem, takovým, kteří existovali jen v počátcích samotné historie.

Faradon se ohlédl na budovu Neviditelné Univerzity a přísahal pomstu. Zplodí osm synů a ten poslední rozdrtí jejich arogantní řád napadrť.

Nocí se rozlehl křik novorozence, a jeho otec, bývalý mág, vedle něj položil hůl.
"Gratuluji, je to krásná holčička," hlesla čarodějka.

"Ohó, děvče se ale nemůže stát mágem!" zahlaholil Arcikancléř výsměšně.
"Myslíte?" odpověděla mladá dívka a její oči se rozzářily jako samotné hvězdy.

Obrázek uživatele akai

Rozhodnutí na jeden den

Drabble: 

Probudil se s třeštící hlavou; automaticky nahmatal vodu a prášek. Podle ticha v domě usoudil, že manželka už odešla do práce a děti ještě nevstaly.
Až po několika hodinách mu začal být klid podezřelý.
Holky nenašel v jejich pokojíčku.
Ani nikde jinde vevnitř.
S bušícím srdcem a tisíci různými scénáři v hlavě vyběhl na zahradu - kde si zatím dvě holčičky vplétaly jarní květiny do vlasů.
Jakmile si jej všimly, tichý hovor utichl.
Na jeho tváři se však objevil něžný úsměv, v srdci rozhodnutí vše napravit.
Další den se opět probudil s třeštící hlavou a planoucím vztekem.
Na sebe.
Na .

Závěrečná poznámka: 

Tak nějak si představuji otce Christiane F. A tak nějak mi připadá, že některé jeho vlastnosti ona dokonale zdědila...

Obrázek uživatele Fred

Otec své dcery

Drabble: 

Měl toho plnou hlavu. Nedokázal tomu uvěřit. V práci to je něco jiného, tam se to jednou stane každému, ale tohle bylo něco úplně jiného. Rodina stála mimo to všechno. Vřel v něm vzek, hlavně na sebe samotného. Zatkli jeho dceru a on ani nevěděl proč. Jakmile mu žena zavolala, vyrazil, jel rodinným autem, bez šoféra. Když vběhl do policejní budovy, nevšímal si udivených výrazů starých známých. Jeho dcera seděla na posteli v pokoji pro zadržené osoby, měla šrámy na rukou a jednu obzvlášť nepříjemnou na tváři. Matka stála bez výrazu u ní. "Urážel naší rodinu." Jeho oči upustily slzu.

Obrázek uživatele Melody Harkness

New trickster

Fandom: 
Drabble: 

Sam was really angry. His laptop was gone, his socks were missing and in his shampoo was a purple dye. The person who did it was lucky that it was food colour.
"Gabriel, come here now!"
"Hey Samkins, did you call?"
"Where are my laptop and my socks?"
"How should I know?"
To Sam surprise, Gabriel really looked shocked.
"If it wasn't you then who?"
"What are you talking about Sammy... oh no, I know who did it. Did you ever hear about "Like father, like daughter"?"
Sam just sighed and with defeat looked at Gabriel.
"Laila, come here, pronto!"

Obrázek uživatele Peggy Tail

Óda na playstationového krále

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Drabble: 

Hlavy nám horečně pracují
oči sem tam přeskakují
to je nám ale záhadou
vrtíme oba hlavou
jak jen dostat se dál
s naší postavou
občas se takhle zaseknem
jeden pak druhému odseknem
v tom přemýšlivém rozbouření
najít cestu snadné není
byla jsem hodně malá
když poprvé jsem si s playstationem hrála
objevovala ty kouzelné světy
a tátu nepustila od telky bez odvety
ten cvičil tak mou čerstvou mysl
vždycky v tom byl hlubší smysl
od logiky po akčňáky
a horory ty hrajem taky
však kdo by se s tatínkem bál
to jediné vždycky si přál
být těch her největší král

Závěrečná poznámka: 

Samozřejmě, že horory jsem začala hrát později :D A i tak spíš vůbec :D

Obrázek uživatele Akumakirei

Za humny drak

Fandom: 
Drabble: 

Krev jí tekla po rukou až k loktům. Jak se vůbec jmenuje? Nikdy ho neviděla, po tomhle ani nikdy neuvidí, a stejně tu jsou, kluk s mlíkem na bradě a malá bloncka, najednou tu jsou oba a ona nedokáže víc, než prázdně zírat na vojenské khaki, co už vůbec není khaki.
Proboha, je tak strašně červená!
„Zranění hrudníku, tlakový obvaz a hned na sál,“ křikl Hawkeye.
Jeho hlas ji donutil vzhlédnout. Snad způsob, jakým netrpělivě pohodil rameny, snad jen ten nesmlouvavý tón Margaret náhle připomněl otce.
Jednou to v armádě dotáhneš daleko, holčičko.
A ona se mohla nadechnout.
„Nosítka!“ zařvala.

Obrázek uživatele Owes

Mít to potěšení

Drabble: 

„Čili Voldemort usiluje o co nejrychlejší převzetí moci, jestli to chápu správně,“ ujišťoval se právě Lupin, když se z chodby u vstupních dveří ozvalo pronikavé zaječení, následované několika tupými ranami, dupáním a hrdelním výkřikem.
Do konferenční místnosti vjela na dětské plastové motorce holčička s rozevlátými tmavými vlasy, několikrát obkroužila stůl, Kingsleymu vyrazila z ruky šálek kávy, Snapeovi přejela nohu a smykem zabrzdila před Brumbálem.
Do konsternovaného ticha vpadla jakási žena, kterou nikdo neznal. Vteřinu za ní se objevil udýchaný Black.
„Omlouvám se, ale ta ženská tvrdí, že tohleto je moje dcera.“
„Zcela nepochybně,“ poznamenal Snape a mnul si pohmožděný nárt.

Obrázek uživatele wandrika

Solifúga

Úvodní poznámka: 

Dnes som nejako bez nápadu, tak pokračujeme v cykle Fun facts.

Drabble: 

Po horúcom piesku púšte uháňala Solifúga. Mala tučné článkovité brucho a hlavu so štyrmi obrovskými hryzadlami. Pieskovo sfarbenú kožu jej pokrývali ostré štetiny. Okrem ôsmich nôh bola vyzbrojená dlhými klepetami.
Zastavila sa v tieni, ktorý vrhal vojak pred bránou opevneného komplexu. Vojak náhle zdesene vyskočil, strhol si z pleca samopal, no potom sa dal na útek. Solifúga sa pustila za ním, nechcela prísť o taký dobrý tieň. Vojak vykríkol a zmizol za najbližšou dunou.
Starý Solifúg to všetko sledoval z medzery medzi dvoma kameňmi.
"To je moja dcérenka," pomyslel si. "Ja som ich tiež takto naháňal, keď som bol mladý..."

Závěrečná poznámka: 

Solifúgy googlia iba odvážni.
Tieto potvory sa hodne vyskytujú v púšti a neraz sa stalo, že vojakov na misiách v Iraku alebo v Afganistane vydesili k smrti.

Obrázek uživatele Erendis

Z tajného jednání vlády

Drabble: 

„Vážení ministři, chci s vámi projednat záležitost přímo strategického významu. O naší zemi se v zahraničí stále více šíří nejapná pomluva, že prý jsme země euroskeptická, že euroskeptické strany dostávají čím dál větší prostor ve veřejných funkcích, ba se s nimi jedná i o vládě. Tyto řeči musí skončit.
Navrhuji proto, abychom přijali nové opatření, které jednoznačně prokáže, že jsme evropštější než celý Brusel!
Jaké, ptáte se?
Každý ví, že Evropská unie dbá na politickou korektnost, na genderovou vyváženost zvláště. Proto předložíme novelu, podle které se společnosti v rámci koncernů nebudou již nazývat dceřinými a mateřskými, nýbrž dceřinými a otcovskými.“

Závěrečná poznámka: 

S fandomem jsem to možná přehnala, ale z výtvorů, které dokáží naši zákonodárci vytvořit z evropských předpisů (jež samy o sobě mají často k dokonalosti daleko), se nemůžu zbavit pocitu, že takhle nějak ta jednání probíhají.

Obrázek uživatele Sammael

Elysandova družina XIX: Rozená velitelka

Fandom: 
Drabble: 

Jaheira o svém původu a dětství v Tethyru nerada mluvila. „Můj otec býval generál a šlechtic u dvora krále Alemandera. To bylo předtím, než přišla ta revoluce.“ Zamračila se a vstala. „Musíme vyrazit.“
Začala organizovat družinu. „Ajantisi, ty půjdeš vepředu. Khalide, vezmi si luk a budeš jistit družinu ze zadní řady. Branwen, ty budeš vedle něj, potřebujeme tě jako podporu. Imonen! Slez z toho stromu, půjdeš s Elysandem uprostřed a budeš dávat pozor na pasti. Tak neflákám se! Pohyb, pohyb!“
Elysand jen zakroutil hlavou a zařadil se na určené místo. „Asi tuším, po kom zdědila ty organizační vlohy,“ pomyslel si.

Obrázek uživatele Tess

Brainstorming

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní.

Drabble: 

“Twenty five minutes. That’s all we need.”
“Who to send?”
“Osprey. She’s been there...”
“That’s why I WOULDN’T send her, Lynx.”
“They could be more relaxed around a girl.”
“You worked with her, Fox. Lion, you trained her for undercover. Any input?”
“She is... likeable. She can get to you.”
“Unwittignly. Still quite innocent. The charm wouldn’t work otherwise, but she knows she has it.”
“And she could kick their asses.”
“So proud of your trainee, Squirrel? Almost like a daughter you never had?”
“Shut up, Lynx.”
It’ll be Lynx’s call anyway. Coordinating a mission is not an easy job.

Stránky

-A A +A