Harry Potter

Obrázek uživatele Queen24

Dneska v noci

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Trochu neplánovaně, není to sice můj obvyklý fandom, ale tak nějak jsem tu scénu prostě najednou měla před očima :)

Drabble: 

Poslední paprsky ozařovaly rozlehlé školní pozemky, když trojice vyšla z hájenky a zamířila k hradu. ,,Myslíte, že to klapne?" Zapochyboval Ron. ,,Samozřejmě, že ano," pohodila Hermiona hlavou. ,,Pokud se bude každý držet svého úkolu." ,,No, spíš aby nás Umbridgová nevyhmátla dřív než-" ,,Hagrid má pravdu," přerušil ho Harry. ,,Budu to muset udělat rychle."

Chodba byla potemnělá a tichá. Bylo těsně před půlnocí. ,,Tady se rozdělíme," zašeptal Harry. ,,Hlavně zkuste udržet paniku co nejdýl. Potřebuju získat čas."

O pár minut později se hradem rozlehly ohlušující rány a chodby zahalil hustý dým...

Šokovaná Dolores Umbridgová rozrazila dveře svého kabinetu a vystřelila ven.

Obrázek uživatele Regi

Válečná porada

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Jak jsem psala v úvodním nedrabblíku z 31. 3., pokusím se letos v dubnu dokončit loňskou padesátkovou povídku Cesty k sobě. Co tedy potřebujete vědět, abyste se neztratili, pokud si předchozích třicet kapitolek nepamatujete?
Lenka se od dětství přátelila s o tři roky starším Rolfem Scamanderem, vnukem Mloka Scamandera. Zatímco Lenka studovala v Bradavicích, Rolf po absolvování Krásnohůlek pokračoval ve studiu v Americe, a do války proti Vodemortovi se nezapojil. O Lenčin život, ani o její úspěchy jako malířky, v té době nejevil moc zájem, přesto ji po návratu do Británie požádal o ruku a stal se ministrem kouzel. Zdá se vám to divné? Oprávněně. Rolf totiž používá k ovlivňování okolí speciální lektvar podávaný ve víně, případně šperky s rudými kameny s podobnými účinky. Jeden z nich, prsten, věnoval Lence.
Lenka si díky tomu, že jej náhodně sundala, uvědomila, jak moc je Rolf soustředěný pouze na sebe, a rozešla se s ním. Rolf se jí však mstí a způsobí, že Lenka po návratu z malířských studií ve Španělsku nemá žádné zakázky. Na pomoc jí přispěchá George ve spolupráci s magickým portrétem Freda (který Lenka namalovala), a bystrozor Ron. Dvojčatům dojde, že Rolf používá víno k ovlivňování okolí, a Ron se postará o to, aby získali jeho vzorek a ověřili si, že mají pravdu.
Proč se vlastně George vrhá tak ochotně do akce – zachraňme Lenku a pomstěme se ministrovi? Tuhle pravdu tuší pouze jeho bratr Fred. Uhodnete to vy?

Drabble: 

Seděli v kanceláři nad obchodem. Ron, Hermiona, Lenka, George. Namalovaný Fred.
„Co s tím budeme dělat?“ zeptala se věcně Hermiona, když všichni domluvili. Byla jediná, pro kterou byly všechny ty šokující informace novinkou. Nepřiznala by to, ale drobný náznak paniky se jí v hlase přece jen zachvěl.
Lenka se na ni mlčky usmála. Fred se ušklíbl.
Ron ji poplácal po ruce. „Ten chlap je pořádně nebezpečný. Nesmíme na to zapomenout, ať budeme dělat cokoli.“
„A dřív, než cokoli uděláme, musíme o Scamanderovi zjistit všechno, co se zjistit dá,“ přikývnul souhlasně George. „V Krásnohůlkách, u Lenčina táty, ale hlavně v Americe.“

Obrázek uživatele Esti Vera

Těžký život postav

Fandom: 
Drabble: 

„Chtěla bych nějakou seriózní rubriku, prosím. Jsem tady už tolik let. Sport, umění, cokoliv. Já už to nezvládám.“
Její nadřízená nevěřícně zavrtěla hlavou. „Jak nezvládáš? Jsi v tom skvělá! Ten bulvár to celé posouvá kupředu. Každým článkem provokuješ, zvládneš pobavit i rozpoutat paniku, zachovat ji i ukončit. Nálada poloviny lidí tady závisí jenom na tom, jak píšeš. Potřebuju tě tu.“
„Nechci to dělat. Už mě to nebaví...“

„Dobře. Kolik chceš přidat?“
„Já promerlina nechci přidat! Chci dělat seriózní práci a konečně přestat být hlavní potvorou téhle knihy!“
„Rito, zklidni! Tady rozhoduju já,“ okřikla ji Rowlingová a šla psát další kapitolu.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele KattyV

Panika na WC

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Střet se socialistickou realitou může být pro britskou kouzelnici náročný. Minerva byla ve stavu paniky poměrně dlouho. Nakonec si zvykne, ale ještě ne.

Drabble: 

Praha roku 1967 byla šedivá, asi jako Londýn těsně po válce. A pořád něco nebylo.
Darjeeling… no dobře, Češi si na čaj nepotrpí, pomeranče prý budou na Vánoce, OK. Ale když jsem na toaletě narazila na pečlivě nastříhané útržky Rudého práva, propadla jsem panice.
Ovšemže jsem to neměla dělat, má báječná bytná nebyla kouzelnice, ale proměnit ty tuhé kousky v hebký toaletní papír, byla hračka.
Bohužel se to doneslo k mistru Haroldovi.
„V Británii nemáte zákon o utajení? Že jste v Tuzexu sehnala toaletní papír, tomu se snad dá uvěřit,“ hřímal. „Ale že má kytičky a voní? Tomu neuvěří nikdo.“

Závěrečná poznámka: 

Nikdy jste nepřemýšleli o tom, kdo vymyslel ten toaleťák s kytičkama?

Obrázek uživatele Regi

Nedrabblík o jedné hříšnici a o tom, co to vlastně došlo.

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Ne, tohleto vážně nemá sto slov ;-)

Drabble: 

Celé loňské jaro jsem jako vyprané prádlo pečlivě věšela na padesátkovou šňůru Cesty k sobě. Pěkně a pravidelně, jednu kapitolku za druhou. Lenka Láskorádová procházela školními lety, i prázdninami s tatínkem, strejdou Scamanderem, a Rolfim. Učila se kouzlit i malovat. Zvládla dokonce umění magického portrétu. Jako dospělá se pokusila dětské přátelství přetavit v dospělý vztah s Rolfem Scamanderem. Neklaplo to…
Psala jsem a psala a pak mi najednou něco došlo. Kolíčky na připnutí další kapitolky? Ne. Nějak mi zmizel volný čas, a i když jsem slibovala dokončení příběhu, slib jsem zatím nesplnila. No, zabijte mě.
Třicátá kapitola holt zůstala poslední.
Naštěstí je tady nový (dubnový) košík s kolíčky. Je jich dost, něco přes třicet. Tohle je příležitost!
Ještě jsem nikdy nezkoušela psát v dubnu ucelený příběh. Až letos. Pokusím se navázat tam, kde jsem loni přestala, a dokončit Cesty k sobě - padesátkovou povídku o Lence Láskorádové. Snad se mi to povede.
Hagrid mi určitě odpustí, ostatně není vyloučeno, že se někdy někde kolem mihne.

Závěrečná poznámka: 

Moc ráda vás zase všechny "vidím"! :-)

Obrázek uživatele KattyV

Zatrolené kolíčky

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Před nějakou dobou jsem napsala příběh života Minervy McGonagallové od útlého dětství až do věku velmi zralého. (Pokud byste si ho chtěli přečíst najdete ho zde.) Při psaní jsem ale jeden rok vynechala. Rok, který Minerva stráví studiem přeměňování v Praze. Napravím to tedy letos.
Je září 1967, Minerva má třicet čtyři let a čekají ji nelehké časy. Mistr Harold má totiž poněkud zvrácený smysl pro humor. A to není jediná vada jeho charakteru.
Z Harryho Pottera nepotřebujete znát téměř nic. Stačí vědět, že existují kouzla. A to přece víme všichni, ne?

Drabble: 

Na studium v Praze jsem se zodpovědně připravovala. Dokonce i ten podivný jazyk jsem do jisté míry zvládla. Jenže když mi mistr Harold, pověstný svými rozmary, česky (a velmi zlomyslně) nařídil: „Sežeňte kolíčky,“ nebyla jsem si jistá, co vlastně chce.
V obchodě samozřejmě anglicky neuměli. Pracně jsem vysoukala ono slovo, tak, jak jsem si ho zapamatovala. Dodala jsem, že by měl být small, ale zřejmě nepochopili, protože nabízený předmět mi připadal poněkud velký. No co, použiji deferzo. Pro jistotu jsem jich koupila dvacet.
Mistr se zašklebil: „Asi si procvičíte přeměňování. Protože s miniaturními sázecími kolíky mi těžko pověsíte vyprané prádlo.“

Závěrečná poznámka: 

Kouzlo deferzo způsobí okamžité zmenšení předmětu.

Obrázek uživatele Remi

Legendární

Obdarovaný: 
Carmen
Fandom: 

Milá Carmen,
přeju Ti ty nejkrásnější Vánoce, brzké uzdravení a spoustu pohody. :)
Doufám, že se Ti povídka aspoň trošku zalíbí a třeba vykouzlí úsměv.
Šťastné, veselé a legendární!

Remi

Varování: množství blbých vtipů a narážek odpovídá době napsání... heh
Shrnutí: Sirius plánuje Legendární Vánoce. Remus má rýmičku a James je jelen.
SOUNDRTRACK: Prosím prosím pusťte si písničku! Ideálně na smyčku!

Obrázek uživatele Owes

Sami doma

Obdarovaný: 
Remi
Fandom: 

Milá Remi,

doufám, že nebudeš zklamaná skutečností, že jsem si Tě letos opět vybral já. Měl jsem nezvladatelnou chuť napsat wolfstar a Ty jsi byla tím nejpříhodnějším obdarovaným.
Přeji Ti krásné prožití vánočních svátků a do nového roku co nejvíce smíchu a radosti.

Owes

Obrázek uživatele Urrsari

Jazero - kapitolka 1

Obdarovaný: 
Jackie Decker
Fandom: 

Shrnutí: Je to Luna a Neville, kto sa premiestnia k jazeru, kde lord Voldemort ukryl jeden zo svojich horcruxov, nie Harry a Dumbledore. Čo bude inak, a zostane vôbec niečo rovnaké?

Pár: Luna Lovegood & Neville Longbottom
Přístupnost: Bez obmedzení (zatiaľ)
Varování: Zatiaľ neaplikovateľné
Prohlášení: Poviedka nebola napísaná za účelom zisku. Postavy a miesta v poviedke patria JK Rowlingovej.

Poznámka: Vzhľadom na to, že poviedka bude pomerne dlhá, budem ju vkladať po malých častiach. Dnes ochutnávka. Šťastné a veselé, a nech Ti to píše aj v roku 2020!

Obrázek uživatele Esti Vera

Magie života

Obyčejný život jednoho obyčejného kouzelníka, nebo taky výjimečné dobrodružství jedné výjimečné postavy. To asi záleží na úhlu pohledu...

Šestnáct na sebe navazujících drabblat

Fandom: Harry Potter
Přístupnost: Bez omezení
Prohlášení: Autorská práva na některé reálie a postavy použité v příběhu vlastní J. K. Rowlingová. Příběh nevznikl za účelem finančního zisku. Nemám v úmyslu porušit autorská práva či ochrannou známku.

Obrázek uživatele Regi

OMLUVA

Povídka: 
Fandom: 
Obrázek uživatele Regi

30. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Konec předchozí kapitoly:
George přikývl. „Jo, souhlasím. Sednem si na to večer. Já teď taky musím dolů do obchodu.“
Lenka se natáhla pro tašku s malířskými potřebami. „Takže večer. Já se zatím pustím do opravy tvého portrétu, Frede.“ Pak se ale usmála a zavolala na odcházejícího Rona. „Nemohl bys přivést i Hermionu, pokud bude mít čas? Řekla bych, že nám může být v téhle věci docela užitečná.“

Obrázek uživatele Regi

29. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Konec minulé kapitoly:
Lenka těkala očima z jednoho na druhého i třetího, jak se snažila pochopit, o čem to všichni mluví. Něco jí ale říkalo, že už to vlastně ví. Že už to ví dlouho a že stačí, když zachytí jen malý kousíček…
„Kluci, to o čem mluvíte… ráda bych se toho napila.“

Obrázek uživatele Regi

28. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Obrázek uživatele Regi

27. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Konec předchozí kapitoly:
Když Ron od ministra odcházel, nebylo po nějaké nervozitě, ať už skutečné nebo předstírané, ani památky. Spokojeně se usmíval. Ve své kanceláři se převlékl do náhradního hábitu. Ten politý opatrně složil a pečlivě zabalil do úhledného balíčku. George už na něj ve své laboratoři netrpělivě čeká. Plán vyšel na výbornou. Tajemství ministerského vína zanedlouho přestane být tajemstvím.

A v této kapitole se pečlivě půlí.

Obrázek uživatele Regi

26. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Konec předchozí kapitoly:
„Jo, můj živý bratr nějak ožil, co?“ zubil se Fred.
George se zašklebil „Možná že ožil. Ale teď končí sranda. Někdo tady musí mít rozum. Rone, pojď se mnou do laborky, naliju ti panáka. Nechtěj vědět, co v tom sajrajtu je. Tohle ti řeknem někdy později. I to, proč a odkud ho máme. Zatím ti musí stačit, že se pak můžeš v klidu napít toho ministerského vína.“

Obrázek uživatele Regi

25. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Předchozí kapitola, ve které Ron Weasley dostane dopis od svého bratra George, byla zveřejněna včera odpoledne, ale ve skutečnosti mezi ní a tou dnešní uběhlo jen několik vteřin.

Obrázek uživatele Regi

24. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Poznámka pro neznalé kánonu: Dvojčata George a (namalovaný) Fred mají mladšího bráchu Rona.

Obrázek uživatele Regi

23. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Minule namalovaný Fred osaměl po odchodu Lenky a pak i Molly. Teď pokračujeme přesně tam, kde jsme minule přestali.

Obrázek uživatele Regi

21. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Vzpomínáte, na jaké zakázce Lenka momentálně pracuje? (Několik ilustrací vrahouna Koby do jakési pochybné knížky.) Žádnou radost z ní ale nemá.
V minulé kapitole se rozloučila s Molly a namalovaným Fredem poté, co jim dovyprávěla svůj příběh.
Tato kapitola je trošku zvláštní. Zabloudili do ní totiž vetřelci, kteří se takhle objevili už v několika povídkách. A kdoví, kdy se vrátí do své vlastní. Možná by po nich jejich autorka měla vyhlásit celopadesátkové pátrání.

Obrázek uživatele gleti

Vlčata

Drabble: 

Harry bral svou kmotrovskou roli vážně. Kdykoli mu to bystrozorské povinnosti dovolovaly, našel si chvilku, aby se Teddymu Lupinovi věnoval. Dokonce mu v domě na Grimmauldově náměstí zřídil přespávací pokojíček plný autíček, panáčků a plyšových zvířátek. Speciálně dvě z nich, šedobílá vlčata, měl Teddy nejraději. Snad mu připomínaly jeho osud sirotka.

Zrovna dnes měl chlapec přespat u kmotra. Krb zeleně zaplápolal, ale místo aby z něj vystoupil Teddy s babičkou, vykoukla pouze Andromeda.
„Harry, omlouvám se, ale Teddy nepřijde, má horečku,“ oznámila.
Z dálky se ozval dětský hlásek: „Harry, řekni vlkům, že jsem doma a že hrát si budem příště.“

Závěrečná poznámka: 

původně téma:
Řekni vlkům, že jsem doma

Obrázek uživatele Regi

20. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

V minulé kapitole se Lenka rozešla s Rolfem Scamanderem. Teď se vracíme do kanceláře nad obchodem George Weasleyho, kde začalo její vyprávění o malování, a dětském kamarádství s bývalým snoubencem a současným ministrem kouzel.

Obrázek uživatele nettiex

Ale hanbu tvého srdce

Úvodní poznámka: 

Téma Můj nejlepší přítel zrcadlo

Drabble: 

Prsty si pohrávaly s látkou zakrývající magický artefakt, který měl v úmyslu prostudovat.
„Koho tam vidíš?“ ozvalo se za ním.
Nejmocnějšímu čaroději své generace se stáhlo hrdlo.
„Přišel sem si promluvit o studentech, co mi minulý týden udělali z hospody kůlničku na dříví. Ale nechci tě okrádat o čas s tvým drahocenným… přítelem,“ pokračoval mladší bratr nemilosrdně.
„Aberforthe,“ začal Albus.
„Jeho nebo ji?!“
Mlčel. Aberforth vztekle hodil kus pergamenu na zem a vyrazil z místnosti.
„Neměl jsem odvahu se podívat,“ přiznal učitel prázdnému kabinetu.
Jaký člověk by toužil vidět svou zesnulou sestřičku méně než jednoho z jejích vrahů?

Strhl závěs.

Závěrečná poznámka: 

Tenhle rok jsem chtěla věnovat Albusovi a Gellertovi, pak jsem ale při psaní zjistila, že tak nějak samovolně tíhnu spíš k Aberforthovi. Nenapsala jsem zdaleka všechno, co jsem chtěla - ale přes všechnu nespokojenost, kterou vůči sobě cítím, tu jsou věci, se kterými spokojena jsem. Tohle drabblátko je jednou z nich. :)

Obrázek uživatele Regi

19. Cesty k sobě

Povídka: 
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

I když se to nezdá, posledních několik kapitol se odehrálo v jednom dni, bezprostředně po sobě. Lenka v noci nemohla usnout, dopoledne se na verandě trápila s „neposlušným“ obrazem, seděla s Rolfem u oběda a pak si společně prohlíželi plány oprav londýnského domu. Rolf neustále mluvil a mluvil. Pak Lenku letmo políbil na tvář a zmizel ve své pracovně.

Obrázek uživatele Regi

Poklidný večer u Hagridů

Úvodní poznámka: 

Uvědomila jsem si, že jsem začala mít dost ráda Olympu. Těch důvodů je více, ale jedním z nich jsou její výchovné metody. Ukázat jsem je mohla díky tématu: Mezi šesti očima.

Drabble: 

Byl čas večeře. Olympa rozvážně nalévala polévku.
Hagrid bezradně těkal očima mezi třemi prázdnými židlemi, na kterých obvykle sedávala jejich trojčata, Puklík, Kuklík a Dudlinka, a dveřmi, za kterými se ozývaly duté rány a trojhlasý řev. „Já bysem už děcka zavolal k jídlu. Nevíš, proč tam dělají takovej kravál?“
„Samozřřejmě vím, a volat je rrozhodně nebudeme. Zase se strrašlivě poprrali kvůli nějakému hrroznému nesmyslu. Nedalo se to rrozsoudit. Tak jsem je zavřřela do pokoje a řřekla, že je ven nepustím dřřív, dokud si nesednou, a v klidu si o tom svém prroblému neprromluví. I kdyby měli jít spát bez večeřře.

Závěrečná poznámka: 

Navíc mi další téma: Rozděl (se) a panuj, přihrála možnost ukázat, jak jsou Olympiny výchovné metody efektivní. Můžete se o tom přesvědčit.

Obrázek uživatele Iantouch

Počestné paničky godrikodolské

Úvodní poznámka: 

Letos jsem psal seriál. Osmnáctiletý Albus Brumbál, jeho trápení, velká letní láska a naivní plánování revoluce pro vyšší dobro. S občasnými výlety do (nepříliš vzdálené) budoucnosti či minulosti dle toho, co témata zavelela .

Protože jsem nakonec spíš veselá kopa než tragik, vybral jsem ze všech tohle drabble, u kterého jsem se fakt bavil. Tak doufám, že vám taky vykouzlí úsměv na tváři.

Psáno na téma "Zmatek matek".

(A když nebudu moc líný, zkompletuju to do Dubnových seriálů.)

Drabble: 

Představte si Godrikův Důl. Vesnice na konci světa. Hostinec, kostel se hřbitovem, pošta, několik krámků. Každý čtvrtek whist, o sobotách kriket. Genetický potenciál stojatého rybníčku.

„Ubohá paní Brumbálová! Ale ten mladý pan Albus! To by byla partie pro naši Elektru!“
„Věděla jste, že dostal cenu na konferenci v Káhiře?“
„A co ten pan Gellert, co je na návštěvě u Baty Bagshotové?“
„Je její synovec, že?“
„Naše Imelda na něm může oči nechat!“
„Slyšela jsem, že studoval v zahraničí.“

Albus s Gellertem prochází po náměstí. Drží se za ruku. Políbí se.

„No toto!“
„Skandál!“

„A ten mladý pan Aberforth někoho má?“

Obrázek uživatele Remi

Tak zase příště

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tímto se s vámi loučím. Děkuju za krásnej měsíc, bylo to vážně úžasný. :)

Drabble: 

Stíny se prodlužovaly, jak se slunce blížilo k obzoru. Sirius se opřel o okenní rám a zamyšleně pozoroval krajinu.
„Nechce se mi odjíždět,“ přerušil ticho po chvíli.
„To říkáš každej rok,“ pousmál se Remus, ale přestal s balením věcí a přešel k oknu taky.
„A každej rok je to pravda.“ Všude vládl nezvyklý klid. Hezky se na to dívalo.
„Dáš si čokoládu?“
Čokoláda, řešení všech problémů,“ ušklíbl se Sirius.
„A ne, snad?“ opáčil Remus. Naposled se podíval ven. „Taky mi to tu bude chybět.“
Dole na nádvoří se začaly ozývat hlasy.
Zůstali u okna. Jenom o chvilku, malinkou chvilinku dýl.

Obrázek uživatele Brygmi

Rodinná pouta

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Poslední letošní drabble! Díky všem, kteří četli, komentovali a hlavně sami psali. A všem organizátorům, samozřejmě! Teď ještě dočíst všechna témata a příští rok snad naviděnou.

Drabble: 

Petunie byla vyčerpaná. Dudleyho samozřejmě milovala, ale mateřství bylo náročnější než předpokládala. Navíc Vernon chodil z práce pozdě a očekával uklizenou domácnost.

Otevřela dveře a nechápala.
Dítě. Proč by někdo nechal dítě před cizím domem?
Přečetla přiložený dopis.
Vykřikla.
Lily. Její sestra je mrtvá?
Vernon přiběhl a Petunie mu mlčky podala list papíru. Sama vzala dítě do náruče a začala s ním pohupovat.

„Počkat, to se jako máme postarat o děcko z toho jejich spolku?" zamračil se Vernon.

„Děcko mojí sestry."

Nebylo třeba o tom uvažovat. Podělí se o domov, sestřina syna vychová.

Dvě děti. Proboha, jak zvládne dvě děti?

Obrázek uživatele Keneu

Napřed se poděl, pak si vládni svým časem dle libosti

Úvodní poznámka: 

BJB

Drabble: 

Krejčovství Kingsman přislíbilo Deadpoolovi množstevní slevu a expresní náhradu za oblečení zničené při superhrdinování. Nemůžou být všude.
Deadpool se s Aberforthem Brumbálem podělil o několik historek, které potěšily Abeho cynickou duši.
Aberforth dal Buckymu výtisk své příručky o kozách.
Bucky se rozdělil s Davidem Helfgottem o wakandskou obřadní rostlinku, která nemá žádné vedlejší účinky.
David punkové nutrii předal své rozsáhlé hudební znalosti a zkušenosti.
Ta věnovala Červené Karkulce svoji oblíbenou mixtape, což Karkulku ovlivnilo natolik, že si začala barvit vlasy na červeno.
O zbytek barvy se podělila s králem Kazisvětem, který se s nikým dělit nechtěl, a tak jen vládl.

Stránky

-A A +A