Aldorma

Obrázek uživatele Eillen

Aldorma

Aldorma.
Středověké království, ve kterém namísto bohů uctívá lid sedm dračích rodů. Nebývalo tomu však vždy. Dříve byla tato země ležící uprostřed kontinentu Novia součástí Tristenolského království. A v dobách ještě vzdálenějších jej obývali barbarské kmeny.

Je to svět plný příběhů o hrdinech i zbabělcích, ženách i mužích, lásce i nenávisti.
Je to svět, který se nachází na vzdálené planetě uprostřed hvězdných dálav, na místě o kterém si můžeme nechat pouze zdát.

Není to dokonalý svět. Je to však místo, kam můžete vstoupit a nechat se unášet vírem tamního života.

http://aldorma.cz - nové stránky, který by do budoucna měly sloužit jako taková wikipedie Aldormy (případně i dalších království na kontinentu Novia)

http://aldorma.hys.cz - původní povídkové stránky - postupně dojde k jejich zrušení a obsahu bude přesunut

Fandom: 

5. Jiná představa

Fandom: 

4. Příprava

Fandom: 

3. Ples

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Minulý týden jsem řešila spoustu věcí a tak jsem si tři minuty před nedělní půlnocí uvědomila, že jsem nic nepřidala. No co už, jeden týden jsem si zbytečně vyplýtvala. Mít o půl hodiny víc, tak bych se zvedla a něco sepsala. Tento týden bohužel vytížení zůstalo a do toho ještě udeřila nemoc, takže úplně "ideální" podmínky pro psaní. Ale snad to nějak zvládnu.

2. Dětství

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Vkládám až v neděli, neboť jsem doufala, že bude víc času a možností psát. Ale děti zase onemocněly a v sobotu jsem měla srazík s Eillen a plánovala jinou povídku - fakt šest hodin intenzivního plánování a asi pátá verze událostí a přijde mi, že si to furt dělá, co chce.

1. Risa

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Původně jsem měla v plánu psát každý týden jednu stránku. Dokonce jsem našla i postavu, o které jsem chtěla psát. Jenže pak jsem přečetla úvodní drabble a měla chuť se na to vykašlat. Absolutně to nezapadalo do mé představy. Takže jsem celý týden přemýšlela, jak to pojmout. Eillen mě nakopla, ale psaní jsem párkrát zkusila a vzdala. Sedla jsem si k tomu i dnes, ale z jedné stránky je pouze drabble. Ale co, i to je začátek. Tak uvidíme, jak mi to půjde dál.

Spojeni strachem

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Odehrává se po plese

Drabble: 

Když Leona v průběhu plesu potratila, rozhostilo se všude okolo ticho. Nikdo netušil, co říct, jak se zachovat. Ačkoliv Creagan a Michael na sebe byli naštvaní, teď je oba tížilo, co se přihodilo. Oba dva čekali, až jim léčitel přijde říct, jak to vypadá.

"Bude máma v pořádku? Co když umře? Nechci přijít o mámu," začal najednou šílet Michael.
"Doufám, že bude. Jen bude potřebovat čas a pochopení," odpověděl mu Creagan.
"Myslíš, že se tak stalo kvůli mě, že jsem Vás neposlechnul?"
"Mišáčku, ty za to nemůžeš. Nevím, proč se jí to děje. Asi draci nechtějí, abychom spolu měli dítě."

Závěrečná poznámka: 

A už je tu i konec května a zase 10 měsíců čekání na další DMD. A za dva dny je piknik :-).

Rozloučení

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tak a je to tady. Poslední letošní DMD drabble. Nakonec jsem po včerejším záseku chytla inspiraci a povedlo se tohle. Můj plán byl zkusit napsat všechny drabble na moji chystanou povídku Drahokam srdce, což se podařilo. Sice to nebyl úplně příběh na pokračování, ale spíš volně zpracovaná drabble, ale i tak se mi příběh začal hezky rýsovat.

Drabble: 

Měla jsem pocit, že můj čas v Aldormě se chýlí ke konci. Byla jsem tu už rok a půl a právě probíhaly přípravy na vánoce. Bylo mi smutno, neboť jsem se cítila rozpolcená. Nepatřila jsem tu. Michael s Lucií si užívali prvního těhotenství, Leona byla také těhotná. Frundor mi řekl, že tentokrát to už dobře dopadne, takže ačkoliv měla pochopitelný strach, tak se snažila si to i užívat.

A Damián? Byl mi blízko jako nikdo jiný, ale právě proto jsem věděla, že se nebudu umět rozloučit. Se mnou odejde zákon, že nebude milovat jinou. Snad bude šťastný a jednou zapomene.

Závěrečná poznámka: 

Jestli mi Leona věřila nebo ne, to je těžké říct, ale rozhodně tomu věřit chtěla.

Jestli vás Aldorma zaujala, máme na FB stránky o ní a další informace najdete i na www.aldorma.cz. A uvidíme, co přinese příští DMD - už mám v hlavě nápad na pokračovací povídku z pozdější doby.

Bizoní tesák

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Uff, dalo to zabrat a to mi kdysi básnění šlo samo. Ale když má člověk málo času a ještě strach, že se mu vzbudí dítě, které mělo dneska zranění (prokouslý ret, odřená brada), tak je to věru adrenalin. Vévodský rod Branganů (o Adamarovi píše Eillen) má ve znaku bizona nebo býka a tak jsem si vymyslela jeden jejich regiment.

Drabble: 

Když nejsi zbrklý muž
a umíš používat svůj nůž,
můžeš krájet, bodat, řezat,
důležité je nikdy se nedat.

Košili, kalhoty a k nim pásek,
do velkých dálav, bez krásných lásek,
ten kdo se nebojí, ať s námi jde,
cink, korbel v hospodě, bratr ti naleje.

Najez se levně a sladce spi,
my jsme ti muži, sveřepí,
budem zem bránit, do skonání,
odvážně se bít, až do stmívání.

Až všechny v bitvě porazíme,
a slávu velkou přineseme,
budeme hnízdnit, jak krásní ptáci,
milovat ženy a možná taky práci.

Když jsi teď už slavný muž,
poznej krásu žen a schovej svůj nůž.

Závěrečná poznámka: 

Kdyby Vás Aldorma zaujala, tak se můžete mrknout na www.aldorma.cz.

Barbaři

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Dneska byl náročný den a tak má stoslůvka je trošku odpočinková. Ale uteklo to nějak moc rychle.

Drabble: 

Když jsem cestovala Aldormou, zjistila jsem, že se začíná objevovat víc dobrodruhů a cestovatelů, kteří se snažili obchodovat s novým a exkluzivním zbožím. Někteří z nich byli relativně nenápadní a snadno splynuli s davem. U jiných bylo na první pohled jasné, že jsou jiní. Jeden tetovaný muž v hostinci vyprávěl hostům příběhy ze svých cest.

Bylo to jako poslouchat příběhy od Karla Maye o indiánech. Tento muž chvíli žil mezi barbary a jejich způsob života připomínal naše indiány. I to tetování měl na počest činů, které mezi nimi předvedl. Byl to znak hrdinství i toho, že ho přijali mezi sebe.

Obrázek uživatele Eillen

Po patnácti letech

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

PŘEDCHOZÍ ČÁST http://sosaci.net/node/32671

Drabble: 

Pohřební mše již dávno skončila a opatovo tělo bylo odneseno na hřbitov.

Adamar v kapli mlčky klečel. Vzdával úctu muži, kterého nakonec nazýval přítelem.

"Smím se připojit?" ozval se mužský hlas po jeho levici.

"Jistě, vaše veličenstvo," odpověděl.
Král poklekl.

"Přišel jste oznámit, kdo bude novým opatem?" zeptal se Adamar klidným hlasem.

"Pokud jsem byl dobře seznámen, volba již proběhla," podotkl král.

"A vy ji hodláte potvrdit?" odfrkl si Adamar.

"Klášterní volba platí a bude platit i po mém odchodu. Já reprezentuji jen světský zákon," pronesl král pevným hlasem. "Opate Brangane, gratuluji k vaší volbě. Nechť jsou vám draci nakloněni."

Závěrečná poznámka: 

Chtěla bych tímto všem věrným (ale i příležitostným) čtenářům poděkovat. Vaše komentáře mě utvrdili v tom, že příběh Adamara Brangana má smysl sepsat a že jeho postava je schopna utáhnout děj. Jakmile dokončím korekce románu Dračí srdce (na který byla již podepsána smlouva na vydání e-booku) a následně dopíšu Dračí právo (na které právě tento příběh přímo navazuje), dám se do rozepisování stoslůvek, které budou sloužit jako takový základ pro kapitoly.

Pokud vás Aldorma zaujala, nebo víte o někom, komu by se náš fantaskní svět líbil, můžete nás sledovat na stránkách http://aldorma.cz a facebooku https://www.facebook.com/kingdomofaldorma/ Momentálně jsme ve fázi, kdy má nakladatelství o náš svět zájem a pročítá naše texty. Podle výsledků revizí je možné, že nejen Nepoznané proroctví od Jackie Decker, ale i Dračí srdce bude vydáno nejen jako e-book, ale i v pevné vazbě (nebo spíš tedy paperback).

Držte nám proto palce. Vždyť i díky DMD stále píšeme!

Obrázek uživatele Eillen

Úcta barbarů

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

PŘEDCHOZÍ ČÁST http://sosaci.net/node/32537

Drabble: 

Split slib, který dal léčiteli, bylo těžké. Věděl, že v Aldormě i Tristenolu by se na něj dívali skrz prsty. I v Tezárii by byl jeho život složitý. Snad jen v Theosu by jej přivítali s otevřenou náručí.

Chvíli nad Theosem uvažoval. Ale pak museli zasáhnout draci. Putoval Karaminskou vrchovinou aniž by znal cíl své cesty, když narazil na kmen barbarů. Bál se, že přijde o život, ale oni jej ignorovali. Měli větší problém než jednoho cizince. Jejich šamanka bojovala o život.

Nezaváhal ani na vteřinu. Zachránil ji.
S prvním tetováním našel nový domov.
Stal se jedním z nich - Barbarem.

Závěrečná poznámka: 

Příslušnost ke kmeni barbarů se dává na odiv tetováním na krku muže. Barbaři mezi sebe nepouští cizince - navíc z Aldormy nebo Tristenolu, kterým stále nemohou odpustit, že jim zabrali jejich zem a při té příležitosti spoustu kmenů pobili. Přesto však jsou to muži cti a záchranou šamanky si u nich může získat úctu kdokoliv. Pokud jej poté náčelník se šamankou uznají za sobě rovné, má možnost se přidat k jejich klanu.

Modrý drak

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Frundor je modrý drak, který přivedl do Aldormy vyvolenou a po ní ještě další tři dívky z našeho světa (Barboru, Martinu a Evu).

Drabble: 

"Frundore, mohl bys mi prosím říct, proč jsi mě tady přivedl?" zkusila jsem se ho zeptat, když jsem byla jednou sama.

"A co když řeknu ne?" ozvalo se mi najednou v hlavě.

"Tak to mě nepotěšíš. Jenže s tím asi moc neudělám. Myslím, že na to stejně není těžké přijít."

"A proč se mě teda ptáš, když to zvládneš zjistit," odvětil pobaveně.

"No a co když se mýlím, co když se snažím zbytečně a svou energií plýtvám špatným směrem."

"Možná můžeš pomoci ty, možná někdo může pomoci tobě. Je více důvodů, které vedlo k tomu, že se naše cesty proťaly."

Závěrečná poznámka: 

Občas člověk zjistí, že i cesta je cíl.

Obrázek uživatele Eillen

Počátky příměří(?)

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

PŘEDCHOZÍ ČÁST: http://sosaci.net/node/32429

Drabble: 

Adamar z opatovy pracovny zamířil rovnou do nemocničního křídla.

"Vypadáte překvapeně," podotkl léčitel.

"Opat přednesl nabídku míru," pronesl Adamar a posadil se.

"Měl byste jej přijmout," prohlásil léčitel pevným hlasem. Adamarovi došlo, že jde o příkaz.

"Co když o příměří nestojím?" zeptal se poťouchle.

"Zapomínáte, že i poté, co budou čtyři mniši rozvezeni do různých koutů Novie, zůstane tu jeden, co ví o vaši spoluúčasti v oné tajné skupině," připomněl mu léčitel.

"Ach, to by byl opat překvapen," zasmál se Adamar. "Mohu vám jen prozradit, že jsem uvažoval o jeho sesazení. Nakonec jsem přišel s mnohem ambicioznějším plánem," prohlásil Adamar.

Obrázek uživatele Eillen

Projev vděku

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

PŘEDCHOZÍ ČÁST http://sosaci.net/node/32317

Drabble: 

Léčitel s Adamarem se zvedli, aby opustili opatovu pracovnu.

„Adamare, mohl bych s vámi mluvit o samotě?“ ozval se opat. Adamar se zarazil. Léčitel odešel.

„Chtěl bych vám projevit vděk za záchranu svého života,“ pronesl opat. „Příkazy, které jsem dostal, stále platí. Veškerou poštu pro vás musím spálit. Vaše žena vám nepřestala psát. Každý úplněk přichází jeden dopis. Nabízím vám možnost jej před spálením přečíst.“

Adamar překvapeně zamrkal. Poprvé v životě netušil jak reagovat.

„Od toku informací jste byl odříznut více než rok. Nemusíte to brát jako nabídku smíru. Stále mne můžete nenávidět,“ dodal opat a podal Adamarovi zapečetěný dopis.

Rozdíly

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tohle téma prostě nejde použít jinak.

Drabble: 

Když jsem byla doma, bylo jen málo dnů, které bych netrávila online na počítači. Patřilo to k mému životu a nejspíš bych o sobě mohla říct, že jsem byla závislá.

V Aldormě neznali elektřinu a počítač pro ně byl nejspíš hudbou budoucnosti. Ale tady mi to nechybělo. Užívala jsem si dnů, které jsem trávila venku, rozhovorů, které jsem vedla i lidí a zvířat. Ačkoliv se lidi museli ohánět, aby se uživili a život zde byl skromný, rozhodně nebyl tak hektický, jak jsem ho znala já.

Život bez připojení i jiných moderních vynálezů byl relaxací pro duši, když jsem neřešila obživu.

Závěrečná poznámka: 

A občas je to rozumné udělat i v naší době.

Ve stájích

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Psáno jednou rukou. Inspirace přišla právě když na mně usnulo dítě.

Drabble: 

Jednou jsem čekala na Damiána ve stájích a zálibně si prohlížela krásného, plnokrevného koně. Úplně mi učaroval. Přiblížila jsem se k němu, abych ho pohladila, když se ozvalo zakašlání.

"To bych nedělal. Kouše. Dej si na něj pozor," varoval mě Damián.
"Když on je tak krásný,"odvětila jsem ještě omámená koníkovýma očima.
"Ano, je krásný, ale ještě potřebuje pořádný výcvik," dodal Damián.

Po chvíli mi přivedl osedlanou kobylku Bouři.

"Chtěla ses projet, že?"
"Přemýšlela jsem nad tím. Potřebovala bych si vyčistit hlavu."
"Dneska s tebou nemůžu, čeká mě spousta práce. Ale řekl jsem Jackovi, aby tě doprovodil, ať se neztratíš."

Obrázek uživatele Eillen

Schůzka u opata

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

PŘEDCHOZÍ ČÁST http://sosaci.net/node/32208

Drabble: 

„O tom, že byl předchozí opat zavražděn, jsem nepochyboval,“ pronesl opat znaveně. „Jen jsem čekal, že to byl akt jednotlivce. Adamare, jste si jist?“

„Hayden mi nabídl, abych se přidal k němu a jeho skupině. Sešli jsme se v knihovně. Bylo jich tam šest,“ zopakoval Adamar, co již jednou řekl. „Znal jsem Haydena z vyprávění jeho otce. Pes, který štěká, ale nekouše. Jeho nabídku jsem odmítl.“

„Nedával jste dobrý pozor. Tenhle pes kousat uměl,“ podotkl léčitel.

„Předpokládám, že rulík měl být trestem za mé odmítnutí,“ souhlasil Adamar.

„Dobrá. Zbylé čtyři bratry rozešleme do jiných klášterů,“ rozhodl opat a ukončil schůzku.

Závěrečná poznámka: 

Ptáte ae, proč léčitel Adamara podpořil a neřekl, že i on byl členem té tajné skupiny? Když bude téma milostivo, tak se to zítra dozvíte.

Projížďky

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Jo ježdění na koni, to je něco, po čem se mi velmi stýská, tak aspoň v Aldormě můžu jezdit ostošest.

Drabble: 

Po mém příjezdu na Wildaran jsem zjistila, že tady mají skvělé koně a když se domluvím, můžu si některého z nich vzít na projížďku. Nejprve jsem tam chodila jen kvůli koním, ale pak jsem potkala Damiána, který zde pracoval a důvody mých návštěv se trošku změnily.

Protože si většina laiků si myslí, že jezdit na koni je vlastně jen sedět na zadku a nechat se vozit, dostávala jsem zpočátku mírné kobylky a doprovod nějakého pomocníka. Když Damián zjistil, že už mám zkušenosti s ježděním, rád nachystal temperamentnější koně a vyjel si se mnou na projížďku.

A já jsem se zamilovala.

Obrázek uživatele Eillen

Rozloučení

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

PŘEDCHOZÍ ČÁST http://sosaci.net/node/32085

Drabble: 

„Po zbytek života si budu vyčítat, že jsem tě nezastavil,“ povzdechl si léčitel.

„Vy? Vy jste to věděl?“ vydechl překvapeně bývalý učedník.

„Tušil. Jak jinak by mohl mít bratr Hayden schovaný rulík v truhle v nemocničním křídle?“ pokrčil léčitel rameny.

„Nejvíc mne mrzí, že jsem vás zklamal,“ zašeptal mladík.

„Jestli to chceš odčinit, snaž se nežít jako poustevník. Máš mé znalosti, dokážeš si ve světě vydobýt uznání,“ odpověděl léčitel.

„S tímhle?“ dotkl se mladý muž jizvy. „Nemám šanci.“

„Právě proto! Bude ti připomínat, že nechceš být sobcem sedícím na zadku.“

Ani jeden netušil co víc říct. Mlčky se navždy rozloučili.

Proroctví

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Celá Aldorma vznikla na základě jednoho proroctví. Ale tohle proroctví bohužel ovlivňuje lidi i dlouho po tom, co se jeho znění naplní. Michael ztratil maminku hned při svém narození a i když ji nakonec získal v nové manželce svého otce, nikdy se přes svou ztrátu zcela nedostal.

Drabble: 

Víš, Michaeli, nikdo z nás si většinou nevybírá, jak a kde se narodí a zemře. A ty i tvá máma jste měli takový osud. U nás se říká, že jen smrt a daně jsou jisté. Možná tě její smrt mrzí, možná si ji vyčítáš a možná ji obviňuješ.

Ale nic to nemění na tom, že i ona platí daň za svou smrt. Vědět, že mám dítě, ale už ho nikdy neuvidím, je pro matku opravdu kruté.

Vím s jistotou, že tě miluje natolik, že kdyby měla možnost vybrat si osud, že by raději byla s tebou než umřít při porodu.

Obrázek uživatele Eillen

Nabídka mlčenlivosti

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

PŘEDCHOZÍ ČÁST http://sosaci.net/node/31976

Drabble: 

„Stálo to za všechny ty peníze?“ zeptal se léčitel Adamara, když mu převazoval ruce. „Vše mi řekl,“ dodal a kývl směrem k posteli, kde spal jeho, teď již bývalý, učeň.

„Nebyl to můj plán,“ podotkl Adamar tiše.

„Přesto jste se rád zapojil. Je jednodušší okrádat o peníze klášter, že?“ popíchl jej léčitel. „Vím o všem, ale jsem ochoten mlčet,“ pokračoval léčitel ve svém proslovu. „Dva mrtví, jeden nadějný život zničený, mnoho jizev na těle a duši bratří. Myslím, že je to dostatečná daň.“

„Budu potřebovat vaši pomoc,“ podotkl Adamar. „Bude nutné přesvědčit opata o přesunu jistých bratří do různých klášterů.“

Závěrečná poznámka: 

Léčitelův bývalý pomocník se sice sám odsoudil. Léčitel si však prosadil, že bude v nemocničním křídle do doby, než se mu zahojí rána od kovového dračího spáru. To jen pro vysvětlení, co tam ten kluk ušatá stále dělá.

Uznání

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Můj pobyt v Aldormě mi pomůže dostat se z milostného zklamání a já pochopím, že láska může čekat kdekoliv. I v jiném světě, i v jiným formách.

Drabble: 

Každý z nás ty slova rád slyší, ale málokdy má to štěstí, aby se tak stalo. Bohužel však s nimi i my šetříme. Přitom není složité říct druhému, jak mu to sluší, jak je šikovný, a že ho máme rádi.

Celá má duše prahla po uznání a láskyplných slovíčkách. Byla jsem rozbolavěná a přitom v hloubi sebe sama jsem věděla, že po tom toužím. Damián to říkal celým svým srdcem, nebyla v tom žádná faleš ani hra, prostě krásně slovy pohladil a já mu byla vděčná. A snažila jsem se, abych i já rozdávala slova uznání, když to bylo možné.

Obrázek uživatele Eillen

Potrestání

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

PŘEDCHOZÍ ČÁST http://sosaci.net/node/31745

Drabble: 

Život se pozvolna vrátil do starých kolejí. Avšak léčitelův pomocník stále mlčky trpěl. Viditelné jizvy na rukou a tváří bratří mu nedali spát. Nakonec to nedokázal snést. Na ranní mši vystoupil. Poklekl před sedmero dračích soch.

„Doznávám se ke svým hříchům. Já, nehodný služebník dračí, nemám právo žít v těchto zdech poté, co jsem způsobil bolest bratrům. Nevymlouvám se. Za své činy mohu pouze já sám. Nežádám o odpuštění! Mojí povinností je trpět!“

S posledními slovy roztrhl kutnu.
Kaple se ponořila do ticha.
Mniši v šoku přihlíželi, jak muž bere do rukou rozžhavený dračí spár a přikládá jej k tváři.

Závěrečná poznámka: 

Tresty v dračí církvi bývají adekvátní tomu, co hříšník provedl. Někdy může dojít i k vyloučení z církve. Takové osobě je roztržena kutna a rozhaveným dračím spárem vypálena jizva táhnoucí se od krku přes celou tvář až k čelu. Takový člověk poté žije na okraji společnosti nebo jako poustevník, protože i když veřejně není známo jeho provinění, bere se, že musel udělat něco děsivého, když za to byl vyloučen z církve. Léčitelův pomocník (taky bych mu už mohla vymyslet jméno) je prvním známým dračím mnichem, který sám sebe takto odsoudil. Bohužel ve chvíli, kdy roztrhl vlastní kutnu, nebylo již cesty zpět.

Spojeni strachem

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Na plese se přihodí i další podstatná událost.

Drabble: 

Když Leona v průběhu plesu potratila, rozhostilo se všude okolo ticho. Nikdo netušil, co říct, jak se zachovat. Ačkoliv Creagan a Michael na sebe byli naštvaní, teď je oba tížilo, co se přihodilo. Oba dva čekali, až jim léčitel přijde říct, jak to vypadá.

"Bude máma v pořádku? Co když umře? Nechci přijít o mámu," začal najednou šílet Michael.
"Doufám, že bude. Jen bude potřebovat čas a pochopení," odpověděl mu Creagan.
"Myslíš, že se tak stalo kvůli mě, že jsem Vás neposlechnul?"
"Mišáčku, ty za to nemůžeš. Nevím, proč se jí to děje. Asi draci nechtějí, abychom spolu měli dítě."

Obrázek uživatele Eillen

Hořký dozvuk pomsty

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

PŘEDCHOZÍ ČÁST http://sosaci.net/node/31676

Za název děkuji mardom (letos mi ty názvy vážně nejdou)

Drabble: 

Léčitelův učeň začal litovat činu, který provedl. Původně mělo jít jen o menší požár, kterým by zakryl útěk bratra Haydena. Ale po jeho smrti se ho zmocnila zuřivost. Chtěl se pomstít opatovi za rozsudek, který nad jeho přítelem vynesl. Netušil, že byl Hayden ušetřen mnohem většího utrpení.

Jenže když teď pozoroval následky svých činů, pochopil, že chyboval. Viděl bratry, jak pracují na opravách konventu nedbaje na bolest z popálenin, které nedávno utržili.

Život v klášteře se vracel do normálu. Nikdo se ani slůvkem nezmiňoval o neštěstí, které je postihlo.

Jen ohořelé kameny byly připomínkou děsivé noci.
Ony a jeho svědomí.

Ples

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma: Terno

Díky Eillen za nápad. Ples má být v Drahokamu taky moc důležitý. Ono kde jinde se mají hrát mocenské hry než na takových akcích.

Drabble: 

Na ples, který byl pořádán Creaganem a Leonou, jsem se moc netěšila. Neumím totiž tančit, a to ani tance, které se tančí u nás, natož Aldormské. Sice jsem se zúčastnila výuky spolu s Lucií, ale kroky se mi stejně pletly. Jenže bylo to diplomaticky nutné.

Když mě k tanci vyzval vévoda Kuvelt, aby ze mě tahal informace, pomyslela jsem si, že jsem teda vyhrála terno. Takovej slizkej, úlisnej chlap, který pohrdá ženami, ale lichotil mi, jako bych byla královna.

Škodolibě jsem byla ráda, když jsem tanec popletla a šlápla mu na nohu. Sice jsem se omluvila, ale pobavilo mě to.

Závěrečná poznámka: 

Vzhledem k tomu, že mi vložení tohoto drabblu nezabránil výpadek stránek, ale moje drahé děti, které sice usnuly brzo, ale neustále se budily, tak nevkládám do speciálního bonusu, ale do tohoto.

V odloučení

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

A tady se lehce můj příběh kříží s Eilleniným příběhem Ve stínu klášterních zdí. Nekrolog si totiž ještě za svého života píše manželka Adamara, který je za svůj prohřešek proti králi přemístěn do konce svého života v kláštěře, bez kontaktu s vnějším světem. A vzhledem k tomu, že Charlotta umírá v roce, kdy se dostanu do Aldormy, vzbudí její smrt reakci i ve Wildaranu.

Drabble: 

Možná jsem byla jen zrnkem písku v běhu času, pro mnohé pouhou loutkou svého muže. Leč co se zdá být zjevnou pravdou, tak nemusí být vždycky tak. Pro blaho mnohých stála jsem stranou, přesto oporou svému muži byla jsem. On vládnul rukou tvrdou, mnoho chyb jistě udělal, však jeho trest a naše odloučení, těžko zvládnout mohla jsem. Snad měla jsem být ráznější a víc prosit krále o odpuštění než jako muzikant stranou stát, však stalo se a já s tou chybou, do své smrti musím se užírat. Jsem pouhá žena, manželka i matka, Charlotta Branganová, co prosí Draky o milost.

Závěrečná poznámka: 

Ačkoliv téma úplně nezapadá do mého příběhu, snažila jsem se s tím nějak aspoň časově popasovat. Nějak jsou ty bonusy opravdu bonusové.

Zase čas na lásku

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Damián je postava, která má v rámci Drahokamu své obrovské místo, ale v rámci DMD ještě nedostal možnost přispět do děje. Až doteď.

Drabble: 

Damián byl člověk, který přesně věděl, kdy něco říct, a kdy být naopak zticha. Ani nevím, jak se to stalo, ale najednou jsem se vedle něj cítila spokojeně a uvolněně. Ačkoliv jsem si ještě nedávno říkala, že chlapům už nebudu věřit, tak s ním jsem na to zcela zapomněla. Odteď jsem byla optimistka a říkala jsem si, že možná jednou najdu někoho, s kým budu zase šťastná. Jenže Damián to být nemohl. Byl přesně takový, jakého bych si přála partnera, ale on žil v Aldormě a já v Česku. Tak jsem byla ráda za každou chvíli, kterou jsme spolu prožili.

Obrázek uživatele Eillen

Léčitelův pomocník

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

PŘEDCHOZÍ ČÁST http://sosaci.net/node/31546

Drabble: 

Celou noc s léčitelem ošetřoval zraněné. Ve chvíli, kdy jej opat poslal pro Adamara, pocítil strach.

Ne, nemůže přeci tušit, že jsem zapálil knihovnu, pomyslel a došel pro vévodu a cestou vymýšlel jak to udělat, aby mohl být jejich rozhovoru přítomen. Nakonec stačilo říct, že oběma potřebuje převázat obvazy.

"Proč jste mne zachraňoval?" zeptal se opat.

"Chtěl jít léčitel, ale toho bylo potřeba jinde," vysvětloval Adamar. "Navíc, jen draci vědí, koho by zvolili za příštího opata, kdybyste zemřel."

"Jedna zapomenutá svíce v knihovně a já vám odteď budu navždy dlužen," zašeptal opat.

Léčitelův pomocník se uklidnil. Nikdy na něho nepřijdou.

Stránky

-A A +A