Temná věž

Obrázek uživatele Maglynn

Výměna

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Varuji - spoiler!

Drabble: 

Dobře, pro Jakea to udělá - ne, že by vlastně měl na výběr - ale jak u všech Bohů ti lidé zvládají chodit po dvou? Trčí si takhle vysoko nad zemí, mávají ve vzduchu končetinami, které by jim větší službu prokázaly na zemi a diví se, že tak často padají.
Ochu si zamával rukou před očima. A ten zrak? Není divu, že ve tmě potřebovali přenosné ohně, aby něco viděli. A čich? O tom snad ani raději nemluvit.
Nejistě vykročil, široce rozkročený, v náručí se mu vrtěl brumlák.
Takhle vypadám? podivil se a hlava se mu z toho všeho zamotala ještě víc.

Obrázek uživatele Maglynn

Ochu

Fandom: 
Drabble: 

Jsem Ochu.
Kdysi jsem žil se smečkou, ale jako jeden z mála jsem nezapomněl mluvit a jak už to tak bývá, být jiný se trestá. A tak mě vyhnali.
Bál jsem se a byl jsem hladový.
Pak jsem ale potkal Chlapce a ty ostatní. Dali mi jíst. Milovali mě. A já miloval je.
Prošel jsem Středosvět, došel jsem dál, než kterýkoli jiný brumlák. Navštívil jsem i klíčový svět, ačkoli tam Chlapec ztratil život a já chuť žít. Šel jsem ale dál, přežil Dandela i odchod Ženy bez nohou.

Teď už můžu jít, Jake mě čeká na mýtině na konci stezky.

Muž, který zbyl

Fandom: 
Drabble: 

Oni ti věřili, pistolníku.
Němý chlapec sledoval muže kráčejícího mezi růžemi. Byly jich tu tisíce a v každém květu hořelo tisíc růží za tisíc světů. Miliony milionů světů - a všechny se otáčely na hřídeli Věže.
Oni ti věřili jako svému dinhovi.
Jdeš vpřed a neuhneš krokem. Voláš jejich jména; Cuthbertovo, Susanino. Voláš jméno Callahana, zabitého upíry. Jméno Eddieho, Jakea, Susannah. Dokonce i malého Ocha.
Ti všichni ti věřili a teď jsou mrtví, tisíce růží s tisíci slunci v rubínových útrobách tu září jako kapky krve a ty po nich šlapeš sám.
Oni ti věřili, pistolníku.
Ale to tys je zabil.

Jako Sklizňoví strašáci

Sledovala Eldreda Jonase pichlavýma očima.
Coral. Coral Thorinová. Stejná flundra jako ten její povedený bratříček. Proč jen dal přednost té vyschlé staré panně?
Kordélii Delgadovou, nepřiváděla k zuřivosti vyschlá krása Coral Thorinové, ale fakt, že ona sama musí být mnohem vyschlejší, když si ji bělovlasý Jonas nevybral.
O to víc nedokázala vystát jediný pohled na růžolící a vzkvétající mládí své neteře, nafoukané krasotinky Susan. Ta blonďatá nafrněná holka, jejíž život teprve začínal, jí jen připomínala, že její vlastní míza života dotekla ke konci.I Jonas jí dal najevo, že jako žena už skončila.
Je stará a vyschlá jako Sklizňoví strašáci

Fandom: 
Obrázek uživatele Witch

Poslední věrná

Nic už ho na tomhle všemi bohy prokletém světě nedrželo. Všichni jeho blízcí byli po smrti. I nejlepší přátelé, kteří kráčeli po Stezce po jeho boku skoro až do trpkého konce. Paprsky stále rychleji slábly, Věž se řítila ke konečné zkáze.
Ani tentokrát se mu nepodařilo to, co si kdysi předsevzal. Jeho život byl zbytečný. Všechno obětoval pro nic. Jediné, co mu zbylo, byla jeho zbraň. Ta ho nikdy nezklamala. Jeho věrná chladná přítelkyně.
Roland si přiložil hlaveň ke spánku a zavřel oči. S posledním hlubokým nádechem stiskl spoušť. Zbraň jen tiše cvakla. Zasekla se.
Ten život je fakt svině.

Fandom: 
Rok: 
2011

Kdo to v poušti zmizel, odkud šel a kam...

Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách. Jenže tentokrát si Pistolník pamatoval. Pamatoval si růže i stoupání do nekonečných pater Věže, pamatoval si hrůzu před ohořelým sloupem, pamatoval si je všechny. Susan, Jaka i Eddieho. Něco se pokazilo a on si pamatoval.
Vzpomínky v jeho hlavě bzučí, některé docela tiše, jiné řvou, klejí a hořekují.
Kulka určená Muži v černém se nakonec stane Pistolníkovým vysvobozením.
Večer se písek ochladí na snesitelnou teplotu a z úkrytů se pomalu vyplíží obyvatelé pouště. Na každého se dostane.
Po roce z Pistolníka nezbyde skoro nic.
Starý klobouk ve křoví.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Wolviecat

Temná věž

Pro Ioanninu, dopsáno na úplně poslední chvíli. Snad v tom nejsou chyby. A neumím vymýšlet názvy - ach jo.

-A A +A