Božská komedie (Dante Alighieri)

Pekelné strategie

Fandom: 
Drabble: 

"Kterej blbec tohle vymyslil?" soptil Lucifer, až vyplivl Jidáše. "Tolik peněz! Celé peklo jsme renovovali! Najali výmluvného pohanského průvodce! Zvolili typického zákazníka středního věku a střední třídy. A četli jste tu jeho recenzi? Teď se všichni pekla budou bát a nikdo sem ani nepáchne."
"Mohu vás ubezpečit," koktal vystrašený démon, "že jeho recenze očistce a ráje jsou mnohem nudnější a mají mnohem menší počet čtenářů."
"Změníme strategii. Potřebuji člověka, který by je přesvědčil, že i když si budou užívat a provedou nějakou špinavost, nic se jim nestane a stejně se dostanou do nebe. Co třeba ten ... jak se jmenuje ... Goethe?"

„Já octnul jsem se v tmavém, pustém lese …“

Úvodní poznámka: 

náhrada za téma č. 2 Les náhod

Drabble: 

„V říši snů je oblast, které se říká Les náhod. Snící zde bloudí. Mezi kořeny stromů jsou náhodně skryty průchody do různých archetypálních světů. Když strážný anděl zjistí, že duše vešla do tohoto lesa, musí ji následovat přesně a opatrně, aby se náhle neocitl někde zcela jinde, než jeho svěřenec.
Pozor! Místo, kam se snící propadne, je skutečné – v tom je právě to největší nebezpečí ….“
Tuto pasáž z „Příručky strážných andělů. Jak neudělat ještě větší průser“ si vybavoval anděl Azirafal, zatímco smutně bloudil v největším archetypálním obchodě s dámským spodním prádlem. Snad si ten Dante nějak poradí i bez něj.

Závěrečná poznámka: 

Název je druhý verš Komedie ve Vrchlického překladu.
"Největší obchod se spodním prádlem" mám z Otce Teda, ale nevešlo se mi to už do fandomů.

Ve středu země

Drabble: 

„Žvýkali jste někdy čtrnáct dní starou ponožku? Vajgly z popelníku? Plesnivou brokolici?
Žvýkat zkaženou duši je mnohem horší.
Já to musím dělat přes sedm století. A rovnou trojitě.
A kolik jich je! Jidáš, Brutus a Cassius, to byl jen čajíček.
(Byl to blbej nápad, přivést nám sem tehdy tu blechu, která to napsala.)
Nejhůř chutnají fanatici.
Duše se asi pořád budou kazit, s tím ani peklo nic nenadělá.
Navrhuji: podporujte všechna učení o reinkarnaci!
Alespoň ti mizerové dostanou co proto v dalším životě a nebudou mi lézt do zubů.
(Strašně rád bych se také reinkarnoval, ale bez duše to nejde.)“

Závěrečná poznámka: 

Crowley odhodil svůj výtisk „Pekelného žáru“ a v duchu si poznamenal, že musí poslat šéfovi ty dobré bonbóny na špatný dech.

(ve 34. Zpěvu Pekla Dante píše o Luciferovi, který je zaražen do středu země a ve třech tlamách žvýká zmíněné tři pány. Po jeho kožichu pak s Vergiliem přelézají k protinožcům cestou do očistce.)

„Vstup jen na vlastní nebezpečí“

Drabble: 

„Tomu říkáte nápis na bráně ?!?“
Vergilius pokrčil rameny.
„Nezní to tak špatně“, obhajoval Crowley. „Lucifer má rád nicneříkající fráze. Navíc je z obliga, když mu sem vleze nějaký zvědavý anděl a zlomí si křídlo …“
„Co třeba „Kdo vchází mnou, nechť naděje se zhostí“?“
Crowley začinal tušit, že se to, co mu nejdříve přišlo jako dobrý nápad (poetoterapie by mohla znuděné hříšníky trochu pobavit) začíná zvrtávat. Tenhle ještě do pekla nevstrčil nos, a už reformuje. Za chvíli bude chtít, aby přikládali pod kotle a dělali „mulisy – mulisy“. Pochopil, proč ho šéf varoval, že sem toho Danta bere jen na vlastní nebezpečí.

Závěrečná poznámka: 

Citát v Bablerově překladu.

Obrázek uživatele Doktor

Dva výjevy z pekla

Drabble: 

Hned za branou Effrulu se rozprostírají Pole bolesti. Na nich jsou Zatracení mučeni na mnoho různých způsobů. Jejich utrpení je sklízeno jako obilí a zpracováváno v mlýně na jemný prášek, který pekelná šlechta užívá k povzbuzení smyslů.
Na dohled od Polí bolesti spatříš Les sebevrahů. Kdysi to byl jen malý remízek, dneska se jeho konce nedá dohlédnout. Tam si dávají schůzky zamilovaní démoni a lámou ze stromů větve. Je to velmi zábavné, protože z ulomených větví kapou krůpěje krve a postižený strom se otřásá a úpí až z hloubi kořenů.
Kdože to řekl, že je lepší umřít než se oženit?

Klepeta a rypáky

Úvodní poznámka: 

téma: klepeta

Drabble: 

Vrátil se vyčerpaný, v roztrhaném rouchu a nasáklý pekelnými výpary, které nepřebila ani rajská vůně. Dva dny spal, pak zasedl k práci. Náhodou stál u okna, když uslyšel hlas služky: „Prej v pekle! Černej jak satanáš, ale vsadim se, že byl v putyce a válel se ve stoce …“
Odkašlal si. Pronesl hrobovým hlasem: „Peklo, zpěv sedmý:

Ten, komu vládne kleveta
a přijde do ďáblových tlap
má v pekle velká klepeta
a dělá jimi ,klap, klap, klap.´
Pak naroste mu rypáček
ať je to bába, nebo chlap …“

Zaslechl vyjeknutí.
Tercina není špatná, pomyslel si, i když tohle tam samozřejmě dát nemůže.

-A A +A