Pravidla Vánoční nadílky - verze 2011

Nikdo nechce rozpačitě hledat slova, až se zima zeptá, co dělal na podzim. Proto vyhlašujeme (letos ještě dříve než loni!) čtvrté kolo multifandomové Vánoční nadílky! Pravidla jsou již dobře známá:

1. fáze - dopis Ježíškovi (nebo třeba na severní pól, nebo kam chcete)

21. 9. 2011 - 17. 10. 2011 (24:00)
Ježíškovi můžete napsat pomocí komentářů k článku Dopisy Ježíškovi na našich stránkách. Vaše přání by mělo splňovat následující body:

  • Jakou povídku chcete - můžete uvést i více námětů a nechat autora, aby si vybral. Jedno z vašich přání musí vycházet z fandomu Harryho Pottera, s kterým jsou obeznámeni všichni účastníci nadílky. V rámci rozšíření témat Vánoční nadílky můžete ve svém druhém a dalším přání žádat fanfiction založenou na jakémkoli dalším fandomu. (Rozumně zvažte, nakolik je váš oblíbený fandom znám. Logicky platí, že čím populárnější fikční svět, tím větší šance, že vám někdo něco napíše.) Specifikujte, co od povídky chcete - téma, žánr, postavy... Klidně napište i proč povídku chcete a co od ní očekáváte. Zase na druhou stranu, zbytečně Ježíška nespoutávejte. Dejte mu nápad a nechte ho, ať vás překvapí.
  • Jakou povídku nechcete - cokoli, co by vám opravdu vadilo a pokazilo by vám to dárek. Pokud opravdu nemůžete číst slash, napište to tam! Pokud lezete po zdi, kdykoli se objeví Draco Malfoy, varujte Ježíška! Ehm... pokud je vám méně než osmnáct let, zkuste se o tom
    nenápadně zmínit.
  • Nemusíte uvádět svou emailovou adresu, pokud stále používáte tu, co jste zadali při registraci. V opačném případě nám ji nějak sdělte.

Opakujeme, že si můžete zažádat o více povídek (ať mají potenciální autoři z čeho vybírat), ale můžeme vám zaručit (pokud se nic nepokazí) pouze jednu.
Použijte odpovídající formu. Neříká se "Ježíšku, dělej" ale "Ježíšku, prosím mohl bys?" Nedožadujte se povídky o konkrétní délce. To že vy stíháte do vánoc napsat třísvazkový román, neznamená, že to zvládne i Ježíšek.
Zdá se vám to příliš krásné? Tušíte skrytý háček? Samozřejmě máte pravdu, protože účastí v této fázi (respektive napsáním dopisu Ježíškovi) se zavazujete též k účasti ve fázích dalších.

2. fáze

18. 10. 2011 ZMĚNA! (20:00) - 23. 10. 2011 (24:00)
Blahopřeji, v této fázi se stáváte Ježíškem. Co to znamená? Projdete si přání ostatních a vyberete si osobu, kterou chcete obdarovat (pozor, vybíráte si osobu, nikoli téma!). Jedno z přání této osoby pak splníte (překvapivě tím, že napíšete onu vymodlenou povídku). Zapište si prosím za uši (a taky do diáře a na malý žlutý papírek, který si nalepíte na monitor), že je vaší povinností vybrat si alespoň jednu osobu. Proč? Protože máme tržní ekonomiku a když nic nedáte, nic nedostanete (ani uhlí! Uhlí je drahé!). Samozřejmě, pokud se budete cítit štědře a budete-li vánočně naladěni, můžete napsat povídek víc. Horní limit neexistuje, ovšem v této fázi se zavazujete splnit alespoň jedno z přání vybrané osoby!

Příjemce daru si zarezervujete tak, že nám v určeném termínu zašlete mailem na sos.hp.ff@gmail.com jméno vámi vybraného obdarovaného a také jméno jednoho náhradníka (ten vám bude přidělen v případě, že v okamžiku doručení mailu nebude již první příjemce daru volný). Jméno vašeho vyvoleného vám vždy potvrdíme mailem.
Platí striktní pravidlo, že kdo dřív přijde, ten dřív mele - ve speciálním tématu budeme průběžně škrtat jména zamluvených, abyste věděli, koho si ještě můžete vybrat. Výběr je nevratný a neměnný. Příjemce nebude až do rozbalení dárku vědět, kdo a co mu píše (překvapení je hezká věc, ne?). Pokud neprovedete rezervaci do uvedeného data (do půlnoci, počítá se datum a čas uvedený v hlavičce emailu), bude vám někdo přidělen. V případě, že jste se nezúčastnili fáze první, a přesto chcete některou z povídek napsat, určitě tak učiňte, ale nezabírejte si žádnou osobu. Nezbylo by pak na oficiální účastníky.

3. fáze

do 25. 12. 2011 (12:00 - poledne)
Fáze nejtěžší. V tomto momentě je třeba skutečně napsat dárkovou povídku.
Svůj dárek byste měli na tyto stránky vložit do 25. 12. do poledne. Pokud opravdu nestíháte, dejte nám alespoň vědět o tom, že žijete a že píšete v komentářích u článku k tomu určenému. Upozorňujeme, že pokud někdo povídku vůbec nezašle (jako že se to už stalo), bude mít jeho IP adresa až do 30. dubna 2012 zakázán přístup na sosácké stránky - takže na DMD si může nechat zajít chuť.

Pokud jste tak ještě neučinili, podívejte se prosím i na návod pro vložení povídky.
Otázky a připomínky piště prosím rovnou do komentářů.

Komentáře

Hm, tak jsem prošvihla termín

Hm, tak jsem prošvihla termín pro vyslovení přání.
Takže kdybyste potřebovali nahrádníka za některého Ježíška, který - nedej Bože - z nějakého vážného důvodu odpadne, můžete mi dát vědět.

Díky moc za nabídku, možná se

Díky moc za nabídku, možná se bude moc hodit!

A když se ti bude chtít někoho obdarovat jen tak, že tě nějaké přání inspiruje, tak je to samozřejmě možné. Jen asi nedostaneš nic na oplátku :)