Návod pro vložení povídky

Vložení povídky krok za krokem.

1. Registrace - v levém menu najdete po nápisem "Přihlášení" políčka, kde je možno vyplnit vaše jméno a heslo. Pokud jej nemáte, vytvořte si prosím nový účet. Bude to chtít jen email a jméno. Na zadanou emailovou adresu vám přijde velice ošklivé heslo, které použijete při prvním přihlášení. Pak už si ho můžete změnit pomocí odkazu "Můj účet", který se nyní již vyskytuje pod nadpisem s vaším jménem. V rámci vašeho účtu najdete nahoře uprostřed záložku "Upravit", tam si udělejte heslo. Pokud to na vás křičí cosi o bezpečnosti heslo v červeném rámečku, budete muset vymyslet něco sofistikovanějšího. Žlutý rámeček klidně ignorujte.

2. Uložení povídky - kousek pod nadpisem s vaším jménem je teď i odkaz "Vytvořit obsah". Pokud na něj kliknete, objeví se vám ve středu obrazovky seznam možných druhů obsahu (na základě vašich uživatelských oprávnění). Vyberte položku "Povídka".
Nyní musíte:

  • Respektovat pravidla uvedená v záhlaví
  • Vyplnit název.
  • Opatřit povídku vhodnými tagy (klíčovými slovy, někdy se jim říká i štítky) dle vašeho uvážení. Je jen jedno pravidlo - pokud vkládáte vícedílnou povídku, uveďte jako jeden z tagů název. Tagy se oddělují čárkami a v jejich rámci používejte diakritiku.
  • Zařadit povídku do správné kategorie - "Vánoční nadílka" nebo "Letní dobročinnost", případně "Duben měsíc drabble". Pozor, kategorie je povinná!
  • Vložte záhlaví - obsah dle vašeho uvážení. Asi tam nutně nemusí být autor a název. U Vánoční nadílky nezapomeňte třeba do poznámky uvést příjemce povídky! Poté stiskněte tlačítko "Oddělit upoutávku pod kursorem". Pokud později při kontrole náhledu zaznamenáte nějaké problémy, napište do perexu pouze pro koho povídka je a záhlaví vložte do textu.
  • Vložte obsah - pod formulářovým oknem máte povolené html tagy. Pod odkazem "Více informací o možnostech formátování" najdete popis jednotlivých značek. Pokud vám něco důležitého bude chybět, můžeme to ještě povolit.
  • Zkontrolujte náhled. Pozor na perex!
  • Pokud je vše v pořádku, klikněte na tlačítko uložit.
  • Odešlete text povídky také (pro jistotu) na adresu sos.hp.ff (zavináč) gmail.com.

Neděste se, pokud se povídka neobjeví na hlavní stránce. Bude tam teprve až ji schválí někdo z administrátorů.

Pokud jste tak ještě neučinili, podívejte se prosím i na Pravidla Vánoční nadílky či Letní dobročinnosti. Relevantní termíny najdete v Kalendáři.