Moje články

 • Obrázek uživatele sos

  Ikonky

  Milí účastníci DMD,
  před zítřejším piknikem vám přinášíme první letošní odměny - ikonky.
  Ikonky může užívat každý, kdo v rámci DMD 2019 napsal alespoň sedm drabble.

 • Obrázek uživatele sos

  Čtvrté překvapení Padesátky

  Květen se už dotýká června, to znamená, že už byste mohli být dostatečně zotaveni ze souběhu Padesátky a DMD a připraveni na další překvapení ve svém rozjetém příběhu!

  Vaším úkolem pro 22. týden (od 27. 5.) bude vnést do vašeho vyprávění retrospektivu. Vaše chystaná kapitola by měla být napsána retrospektivně vzhledem k vaší poslední zveřejněné kapitole, její děj by se tedy měl odehrávat (kdykoli) dříve než děj poslední zveřejněné kapitoly. Už se těšíme na na všechny exkurzy do minulosti ;)

  Připomínáme, že v záhlaví je třeba uvést, že se jedná o kapitolu se čtvrtým překvapením.

 • Obrázek uživatele sos

  DMD piknik 2019

  Zveme vás na DMD piknik na Letnou!

  Kdy: V sobotu 15. 6. 2019
  Místo: Letná
  Místo srazu: Národní technické muzeum na Letné
  Čas srazu u Technického muzea: 14:00. Po srazení se zvolna přesuneme procházkou parkem na nejvhodnější místo. Křídovými šipkami budeme značit cestu pro ty, kdo přijdou později.

  Edit: Přidána Prezenční pikniková listina. Prosíme, zapište nám do ní, zda dorazíte či ne.

  (Čtěte dále.)

 • Obrázek uživatele sos

  Květen - měsíc deseti nej! 2019

  Jen několik málo neuvěřitelných a superschopnostmi nadaných osob dokáže přečíst v dubnu úplně všechna drabble. Nám ostatním zbývá květen, kdy můžeme číst a číst a nacházet další a další perly. A protože perly si zaslouží být vystaveny, je tu Květen, měsíc deseti nej! Takže jak na to:

  Kdokoli, kdo je na DMD zaregistrován, ať už se účastnil jako autor, komentátor nebo čtenář, může pro ostatní vytvořit svůj seznam deseti nej a klidně ho i drobet okomentovat. Deset nej nemusí znamenat jen „deset drabble, co se mi ze všech nejvíc líbila“, ale může se jednat i o mnohem užší nebo praštěnější výběry – „deset nejlepších drabble ve kterých se vyskytují osoby podměrečné výšky“, „deset drabble s padouchy“ atd. Očekává se, že v případě, že vymyslíte hodně inspirativní kriterium, ostatní se k vám připojí a nabídnou v komentářích své vlastní favority, kteří se kritéria tématu týkají.
  Svůj seznam vložte do tohoto tématu úplně stejně, jako byste vkládali drabble. V seznamu musí být vždy uveden autor, název drabblete a odkaz. V ideálním případě vložte název rovnou jako odkaz na drabble, do tagů <a href="www.adresadrabble.cz">název drabble</a> (detailní rozbor v komentáři). Seznam vložte do fandomu "DMD výběr 2019".
  Můžete vložit více seznamů „deseti nej“ než jeden, ale pokud to alespoň trochu půjde, snažte se, prosím, omezit na jeden výběr denně. Můžete také počet doporučovaných drabble číselně mírně omezit či naopak natáhnout, když to věci pomůže.

  Tak sem s nimi!

  Platné do: 
  31.5.2019
 • Obrázek uživatele sos

  Autorův výběr 2019

  Do tohoto tématu může každý autor, který se účastnil DMD 2019 (a který bude samozřejmě chtít), znovu vložit jedno jediné drabble, ke kterému má nejsilnější citový vztah, o kterém si myslí, že se mu opravdu povedlo, a které třeba čtenáři napoprvé nedocenili... zkrátka které by vážně stálo za to si připomenout. Může k němu připojit i poznámku, proč vybral právě toto atd.
  Jednak tak bude učiněno zadost naší přirozené sebepropagační touze a jednak by mohl vzniknout seznam opravdových skvostů, pojatý zase trošku z jiné strany :)

  K drabble prosím připište do poznámky i téma, na které bylo napsáno.
  Kromě fandomu daného drabble připojte také za čárku fandom Autorův výběr 2019.

  Za nápad na tento výběr patří věčný dík Rebelce, která jej vymyslela v roce 2012.

  Platné do: 
  31.5.2019
 • Obrázek uživatele sos

  Dubnové seriály 2019

  Do tohoto tématu může každý autor, který během DMD 2019 psal příběh na pokračování, vložit odkaz na souhrnnou verzi svého seriálu. Čtenáři vám za toto ulehčení života budou jistě vděční :o)
  Může se jednat o odkaz na souhrnné uveřejnění na jiných stránkách (povídkový archiv, vlastní blog), nebo o odkaz na stažení textového souboru (například z uloz.to).
  Odkaz, ideálně s krátkým shrnutím povídky a případným varováním, vložte stejně jako vkládáte drabble.

  Za tento nápad děkujeme Eillen.

  Platné do: 
  31.5.2019
 • Obrázek uživatele sos

  Čtvrté povzbudivé povídání... od Kleio!

  Cíl DMD je už skoro na dohled - a to bývají občas ty nejkrušnější poslední metry. Není nad to, když vás právě v takovou chvíli někdo občerství a povzbudí!
  Díky Kleio!

 • Obrázek uživatele sos

  Třetí povzbudivé povídání... od Lejdynky!

  Třetí sobota, třetí týden... Kdo by nepotřeboval novou energii? Naštěstí je tu Lejdynka a její povzbudivé povídání! Moc ti děkujeme!

 • Obrázek uživatele sos

  Druhé povzbudivé povídání... od Profesora!

  A je tu druhá sobota a s ní tolik potřebná povzbudivá slova od další šampionky, která již devětkrát vítězně prošla DMD!
  Mockrát děkujeme, Profesore!

 • Obrázek uživatele sos

  První povzbudivé povídání... od Tess!

  Milí zlatí, letos budou povzbudivá povídání jubilejně jedinečná! Požádaly jsme o ně totiž autorky frajerky, které již devětkrát absolvovaly DMD a devětkrát si vypsaly hlavní cenu. Kdo jiný by měl nás všechny povzbudit, že se to dá a že to dáme?
  Za první povzbudivé povídání ze srdce děkujeme Tess!

 • Obrázek uživatele sos

  Třetí překvapení je tady

  Tři měsíce uběhly jako voda.
  Hrdinové vašich příběhů přirostli čtenářům k srdci, smáli se s nimi i se o ně báli. Teď přišel čas zarýt se o trochu hlouběji do materie příběhu. Přišel čas na třetí Padesátkové překvapení!

  Vaším úkolem pro 14. týden (od 1.4.) bude odhalit temné tajemství. Zda se bude jednat o temné tajemství hlavního hrdiny, hlavního záporáka, nebo náhodného kolemjdoucího necháváme zcela na vás.
  Těšíme se, až si přečteme, jak jste se s třetím překvapivým úkolem vypořádali.

  Organizační poznámka: Prosíme účastníky, aby nezapomínali v záhlaví uvádět, že se jedná o kapitolu, ve které je splněn úkol třetího překvapení.

 • Obrázek uživatele sos

  Téma č. 00 pro zbyteček března 2019: Všechno je jinak!

  Testovací téma pro tento březen. Pískoviště, na kterém si můžete hrát, zkoušet a objevovat chyby (děkujeme, za jejich nahlášení!).
  A ještě poznámka, v DMD nastala jediná drobná změna a to náhlé zjevení se facebookových lajků. Kachny to nejsou, ale trochu fungují. Podmínkou ale je, že na počítači, kde se jej chystáte použít (nebo i na telefonu či tabletu), musíte být přihlášeni na Facebooku.
  Jinak ovšem nic jinak není (zatím ;-))

  Platné do: 
  31. 3. 2019
 • Obrázek uživatele sos

  DMD 2019 - propagace

  A tady najdete propagační bannery letošního ročníku.
  Šiřte je bez ostychu a těšte se, že vám přilákají tučnou úrodu komentářů ;o)

 • Obrázek uživatele sos

  Pravidla DMD 2019

  Vyhlašujeme další ročník drabblovací challenge Duben Měsíc Drabble! Pročtěte si Pravidla, Návod na vložení drabble i FAQ, budou se hodit.
  Duben Měsíc Drabble (dále DMD) je multifandomová challenge pořádaná Společností pro osvětu spisovatelů (dále SOS) a Týmem Bleskobrku. Jejím cílem je vybičovat tvůrčí aktivitu účastníků a donutit je napsat tolik drabble, kolik se do měsíce dubna vejde.
  Pravidla následují:

 • Obrázek uživatele sos

  Druhé překvapení, druhé povzbuzení

  Je úžasné, kolik vás přijalo padesátkovou výzvu a kolik příběhů se na našich stránkách rozvíjí. Jsme zvědaví, kam postavy doputují, a abychom jejich cestu ozvláštnili i pro vás, přinášíme druhý překvapivý úkol.

  Úkolem na únor je nebrat kapitoly jako nutný úmor a zúrodnit literární úhor: Zkrátka, použijte v této kapitole (pro většinu 8. kapitola) slovní hříčku. Může ji prohodit jedna z postav, může postavě problesknout hlavou nebo se objevit v popisu či v autorově komentáři. Je to jen na vás.

  Hodně štěstí a inspirace!

 • Obrázek uživatele sos

  První překvapení a návrat něčeho, co tak úplně nejsou kachny

  Je vás přes třicet! Ani jsme nečekali, že se sejde tolik trpělivých a vytrvalých autorů. Protože jsme to slíbili, přicházíme s prvním "překvapivým" úkolem, který ovlivní vaši další kapitolu (tedy tu, kterou máte napsat do příští neděle). Zároveň jsme se vám ho ale rozhodli i trochu osladit. Všimněte si, že pod jednotlivými kapitolami je ode dneška možnost udělit povídce facebookový lajk (mimochodem, když ji budete na fb sdílet, tak by se počet lajků měl synchronizovat). Uvažujte o nich prosím jako o vodní hladině, ve které se odráží modrá obloha a pod kterou se skrývá kachna.
  Úkol se v souvislosti výše uvedenou sociální sítí nabízel sám a je jím modrá barva. Chceme, abyste ji do následující kapitoly jakýmkoli jasně patrným způsobem zapracovali. Hodně štěstí!
  Edit: Tato kapitola (pro většinu 4.) musí obsahovat modrou barvu a musí být vložena v intervalu mezi 21. 1. a 3. 2. 2019. Kapitola po ní následující (5.) musí být a) vložena po předchozí (čtvrté) kapitole a zároveň b) vložena ve standardním týdenním intervalu počínaje pondělím 28. 1. 2019 a konče 3. 2. 2019.
  Edit 2: Lajkujte! Já potřebuji vědět, jestli to funguje!

 • Obrázek uživatele sos

  Bodová tabulka sosácké padesátky

  Milí účastníci Sosácké padesátky,
  abyste mohli komfortně sledovat kolik vás je a jak se vám daří dodržovat termíny přidávání dalších kapitol, rozhodla se pro vás Keneu vytvořit bodovací tabulku. Odkaz na ni je umístěn také v levém menu.
  Věříme, že mnozí z vás ji do konce roku zaplní celými padesáti body ;o)

 • Obrázek uživatele sos

  0. kapitola - SOSácká padesátka

 • Obrázek uživatele sos

  SOSácká padesátka - upravená pravidla

  V článku najdete verzi pravidel upravenou na základě vašich komentářů. Prosíme, pročtěte si je! Tedy samozřejmě jen v případě, že se chcete účastnit.

 • Obrázek uživatele sos

  Koutek pro opozdilce

  Termín pro vložení vánočních povídek už uplynul a jako (skoro) každý rok na některé z ježíšků zaútočily nejrůznější životní okolnosti, které jim zabránili ve včasném vložení dárku. Všichni to chápeme, všichni tomu rozumíme, ale přesto, prosím, věnujte cíli svého daru alespoň pár slov, aby věděl, že se na něj nezapomnělo úplně. příležitost k tomu máte v komentářích pod tímto oznámením.
  Přejeme hezký zbytek Vánoc!

 • Obrázek uživatele sos

  SOSácká padesátka

  Máte dojem, že SOS už dlouho nespáchal nic nového? Že jsme usnuli na vavřínech (které ani nemáme) a už ani ty ceny za DMD nedáváme? No... tak trochu máte pravdu, ale přesto jsme letos v létě připadli na myšlenku a chystáme se ji uskutečnit. Podrobnosti najdete v článku.

 • Obrázek uživatele sos

  DMD e-kniha 2018

  Kolektiv tučňáků vám s velkou omluvou za zpoždění přináší letošní DMD e-knihu.
  Stahujte pro svou potřebu a potěšení zde:
  PDF
  EPUB
  MOBI

 • Obrázek uživatele sos

  Korespondenční dobročinný piknik

  Nemohli jste se zúčastnit pražského Dobročinného pikniku, ale přitom toužíte po některé z minulých DMD odměn a zároveň chcete přispět na dobrou věc? Máte možnost se zúčastnit Korespondenčního dobročinného pikniku!

  Jak na to?

 • Obrázek uživatele sos

  Dobročinný piknik je tu!

  Aktuálně: Děkujeme všem, kdo na komorní a velmi příjemný piknik dorazili! Na konto SOS dětských vesniček bylo vybráno 1640 korun! Pár fotek najdete zde.

  Protože počasí má být nečekaně příznivé, srdečně vás zveme na Dobročinný piknik do Letenských sadů!

  Zde se můžete setkat s milými lidmi blízkými DMD a také získat legendární zbytky věcných cen z let 2011-2016 za příspěvek pro vybranou charitativní organizaci, konkrétně pro SOS dětské vesničky. Nám tak uvolníte sklady, sobě uděláte radost a ještě přispějete na dobrou věc! (Podrobnosti o získání odměn níže.)

  Kdy: V sobotu 6. 10. 2018
  Místo: Letenské sady
  Místo srazu: Národní technické muzeum na Letné
  Čas srazu u Technického muzea: 14:00.
  Po srazení se zvolna přesuneme procházkou parkem na nejvhodnější místo. Křídovými šipkami budeme značit cestu pro ty, kdo přijdou později. Je pravděpodobně, že piknik se v pozdějších odpoledních hodinách přesune do nějakého blízkého restauračního zařízení.

 • Obrázek uživatele sos

  Dopisy Ježíškovi - 2018

  Zde můžete v komentářích vyslovit své přání a požádat Ježíška o vysněnou povídku. Než Ježíškovi napíšete, musíte se přihlásit (případně registrovat) a přečíst si Pravidla.
  Přihlašovací fáze skončí 21. 10. 2018 ve 24:00, proto s dopisem zbytečně neotálejte!

 • Obrázek uživatele sos

  Vánoční nadílka 2018 - Pravidla

  V obchodech už prodávají čokoládové Mikuláše, takže je nejvyšší čas vyhlásit letošní ročník Vánoční nadílky!

  1. fáze - dopis Ježíškovi (nebo třeba na severní pól, nebo kam chcete)

  17. 9. 2018 - 21. 10. 2018 (24:00)
  Ježíškovi můžete napsat pomocí komentářů k článku Dopisy Ježíškovi na našich stránkách. Vaše přání by mělo splňovat následující body:

 • Obrázek uživatele sos

  Dobročinný piknik přichází!

  Už léta se při organizování DMD pikniku ptáme, zda byste měli zájem o případné podzimní setkání. A letos jsme se ho konečně rozhodli uspořádat.
  Připravte se na podzimní Dobročinný piknik!
  Kdy: 6.10.2018
  Kde: v Praze - místo upřesníme podle počasí

 • Obrázek uživatele sos

  Letní dobročinnost 2018

  Vyhlašujeme Letní dobročinnost 2018, každoroční povídkovou challenge, kde můžete psaním i čtením konat dobré skutky!

  Pro podrobnosti čtěte dále a nemiňte neočekávaný dodatek na konci článku!

 • Obrázek uživatele sos

  Úpěvník 2018

  Nestíhali jste sledovat letošní úpěcí diskuze pod tématy?
  Trápí vás vědomí, že jste přišli o mnoho komentářových literárních skvostů?
  Teď máte jedinečnou možnost to napravit!
  Apatyka a Remi všechny poetické kousky místního folklóru sesbíraly a sestavily je pro vás do Úpěvníku 2018.
  Zde si ho můžete stáhnout v několika formátech:
  PDF
  MOBI
  EPUB

 • Obrázek uživatele sos

  Vybublané ikonky

  Milí účastníci DMD,
  týden před piknikem vám přinášíme první letošní odměny - ikonky.
  Ikonky může užívat každý, kdo v rámci DMD 2018 napsal alespoň sedm drabble.

 • Obrázek uživatele sos

  Dubnové seriály 2018

  Do tohoto tématu může každý autor, který během DMD 2018 psal příběh na pokračování, vložit odkaz na souhrnnou verzi svého seriálu. Čtenáři vám za toto ulehčení života budou jistě vděční :o)
  Může se jednat o odkaz na souhrnné uveřejnění na jiných stránkách (povídkový archiv, vlastní blog), nebo o odkaz na stažení textového souboru (například z uloz.to).
  Odkaz, ideálně s krátkým shrnutím povídky a případným varováním, vložte stejně jako vkládáte drabble.

  Za tento nápad děkujeme Eillen.

  Platné do: 
  31.5.2018
 • Obrázek uživatele sos

  E-kniha 2018

  E-kniha v zásadě funguje podobně jako Autorský výběr. Každá autorská identita do ní může zařadit jedno letošní drabble, ideálně takové, které pokládá za nejpovedenější nebo nejčtivější. Drabble se může, ale nemusí krýt s drabbletem zařazeným do Autorského výběru.
  JAK? Ke všem vašim drabblatům přibylo tlačítko “Zařadit do e-knihy”. Klikněte na něj u drabblete, které chcete do e-knihy zařadit.
  DO KDY? Vyberte a odklikněte své drabble do neděle 31. 5., 23:59. Co není odkliknuto, jako by nebylo.

 • Obrázek uživatele sos

  DMD piknik 2018

  Zveme vás na DMD piknik na Letnou!
  Prosíme, zapište do prezenční piknikové listiny, zda dorazíte, či ne.

  Kdy: V sobotu 2. 6. 2018
  Místo: Letná
  Místo srazu: Národní technické muzeum na Letné
  Čas srazu u Technického muzea: 14:00. Po srazení se zvolna přesuneme procházkou parkem na nejvhodnější místo. Křídovými šipkami budeme značit cestu pro ty, kdo přijdou později.

  (Čtěte dále.)

 • Obrázek uživatele sos

  Autorův výběr 2018

  Do tohoto tématu může každý autor, který se účastnil DMD 2018 (a který bude samozřejmě chtít), znovu vložit jedno jediné drabble, ke kterému má nejsilnější citový vztah, o kterém si myslí, že se mu opravdu povedlo, a které třeba čtenáři napoprvé nedocenili... zkrátka které by vážně stálo za to si připomenout. Může k němu připojit i poznámku, proč vybral právě toto atd.
  Jednak tak bude učiněno zadost naší přirozené sebepropagační touze a jednak by mohl vzniknout seznam opravdových skvostů, pojatý zase trošku z jiné strany :)

  K drabble prosím připište do poznámky i téma, na které bylo napsáno.
  Kromě fandomu daného drabble připojte také za čárku fandom Autorův výběr 2018.

  Za nápad na tento výběr patří věčný dík Rebelce, která jej vymyslela v roce 2012.

  Platné do: 
  31. 5. 2018
 • Obrázek uživatele sos

  Květen - měsíc deseti nej! 2018

  Jen několik málo neuvěřitelných a superschopnostmi nadaných osob dokáže přečíst v dubnu úplně všechna drabble. Nám ostatním zbývá květen, kdy můžeme číst a číst a nacházet další a další perly. A protože perly si zaslouží být vystaveny, je tu Květen, měsíc deseti nej! Takže jak na to:

  Kdokoli, kdo je na DMD zaregistrován, ať už se účastnil jako autor, komentátor nebo čtenář, může pro ostatní vytvořit svůj seznam deseti nej a klidně ho i drobet okomentovat. Deset nej nemusí znamenat jen „deset drabble, co se mi ze všech nejvíc líbila“, ale může se jednat i o mnohem užší nebo praštěnější výběry – „deset nejlepších drabble ve kterých se vyskytují osoby podměrečné výšky“, „deset drabble s padouchy“ atd. Očekává se, že v případě, že vymyslíte hodně inspirativní kriterium, ostatní se k vám připojí a nabídnou v komentářích své vlastní favority, kteří se kritéria tématu týkají.
  Svůj seznam vložte do tohoto tématu úplně stejně, jako byste vkládali drabble. V seznamu musí být vždy uveden autor, název drabblete a odkaz. V ideálním případě vložte název rovnou jako odkaz na drabble, do tagů <a href="www.adresadrabble.cz">název drabble</a> (detailní rozbor v komentáři). Seznam vložte do fandomu "DMD výběr 2018".
  Můžete vložit více seznamů „deseti nej“ než jeden, ale pokud to alespoň trochu půjde, snažte se, prosím, omezit na jeden výběr denně. Můžete také počet doporučovaných drabble číselně mírně omezit či naopak natáhnout, když to věci pomůže.

  Tak sem s nimi!

  Platné do: 
  31. 5. 2018
 • Obrázek uživatele sos

  Poděkování a pozvání

  Znejmilejší drabblisté, byl to s vámi úžasný duben!
  Devátý ročník DMD jsme si s vámi užili naplno. Děkujeme vám za vaši tvořivost, energii, noci, nápady, umění, nové světy, pot, krev, čtení, komentáře a povzbuzování, které jste do něho vrazili. Vy jste DMD, bez vás by byl duben o moc chudší!
  (Čtěte dále.)

 • Obrázek uživatele sos

  Třetí povbudivé povídání: Nakrmme se!

  Přežili jsme třetí týden, který opět dostál své pověsti a kromě několika řádně nasolených témat nás oblažil také hackerským útokem a půldenním výpadkem stránek. (Třikrát sláva paní adminové, která to zase nahodila!) Abychom čtvrtý týden nemleli z posledního či nedejbože úplně nevyhořeli, je nám třeba řádné posily. A tou bude kolektivní vykrmování!
  Nezřídka se totiž stává, že během DMD plotna až příliš často chladne a trouba se ani nezapíná (a taky koště stojí v koutě a přes okna není vidět, ale to počká) a to je samozřejmě při tak duševně vyčerpávající výzvě zásadní chyba!

  Naší výzvou tedy je: sdílejte s námi svůj oblíbený recept, který jste schopni vařit, péct, případně i umíchat i během DMD a který může být posilou a inspirací i pro ostatní. Můžete recept napsat či zkopírovat do komentáře, nebo jen dodat odkaz na nějaké místo na internetu, kde se již vyskytuje.

  Přiznáváme, že nepokrytou inspirací proto toto povzbudivé povídání je toto chutné diskuzní téma, které vzniklo při DMD 2016. Je-li váš milovaný recept už zveřejněn tam, klidně sem hoďte odkaz.

 • Obrázek uživatele sos

  Vyjádření k výpadku

  Jak si mnozí z vás všimli, byly naše stránky nepřístupné od cca 23:45 17.4. do 13:30 18.4. Jednalo se o následek hackerského útoku. Je pravděpodobné, že v důsledku nepřístupnosti stránek někteří z vás nestihli vložit svá drabble.
  Rozhodly jsme se, že situaci vyřešíme takto: Jak téma pro 17.4. - Bodláčí, tak téma pro 18.4. - Terno bude možné nahradit ve speciálním nedělním bonusu.

 • Obrázek uživatele sos

  Druhé povzbudivé povídání: Radost pohledět!

  Druhý týden za námi, před námi třetí, dle tradic DMD krizový, je načase trochu nabrat síly! Takže je tu druhé povzbudivé povídání s co nejmenším počtem slov (protože těch už máme za sebou tisíc, ba i půl druhého). V něm se společně vynasnažíme, aby naše oči spočinuly na něčem libějším a onačejším, než jsou souhlásky, samohlásky a interpunkce.

  Vložte tedy prosím do komentářů link na něco, na co je podle vás radost pohledět, a co by mohlo potěšit, inspirovat či povzbudit i někoho dalšího. Defaultní představa je „výtvarné dílo“, ale může se jednat také o fotografii (uměleckou či reportážní), kaligrafii, zdařilý bublinový graf, elegantní křivku šumu… Může se jednat o fan art, vaše vlastní dílo, něco, co souvisí s vaším fikčním světem, prostě téměř cokoli.

  Znáte-li autora a název díla, uveďte je, případně to nějak pojmenujte sami. Upozorněte prosím, bude-li se jednat o explicitní erotiku.
  Pojďme se kochat!

 • Obrázek uživatele sos

  První povzbudivé povídání: Hudební doping a Úpěvník!

  A je to tady! První týden za námi – a většina z nás pořád žije, na témata si stěžujeme málo a nevyspání si vymáhá daň zatím jen polehoučku… Ale bude hůř a síly do dalšího týdne je třeba a proto je tu opět První povzbudivé povídání. Bude opět komunitní! Bude mohutně inspirativní! A má poněkud nepatřičný název, letošní várka se totiž nese v heslu Dost bylo slov! Protože všem se nám už míhají písmenka před očima a potřebujeme možná doplnit šťávu z úplně jiného zdroje.

  A tak prosíme: podělte se prosím v komentářích o odkaz na jednu skladbu, píseň apod., která vás inspiruje (ne nutně k psaní), nakopává, konejší, naplňuje, prostě o hudební doping. Máte-li chuť, doplňte odkaz krátkým komentářem.

  Důkazem, že hudba a zpěv pomáhá během DMD přímo terapeuticky, budiž ÚPĚVNÍK, který shrnuje písňové a slovesné texty složené mnoha účastníky DMD během loňského ročníku v komentářích během úpění po dalším tématu. Za jeho sestavení z hlubin těchto stránek ze srdce děkujeme Remi a Apatyce, za převedení do e-knihového formátu děkujeme Julii! Stahujte do svého oblíbeného elektronického zařízení, ať máte munici pro chvíle trudomyslnosti!

  Úpěvník pdf
  Úpěvník mobi
  Úpěvník epub
  Úpěvník docx

Stránky

-A A +A