Moje články

 • Obrázek uživatele sos

  SOSácká padesátka

  Máte dojem, že SOS už dlouho nespáchal nic nového? Že jsme usnuli na vavřínech (které ani nemáme) a už ani ty ceny za DMD nedáváme? No... tak trochu máte pravdu, ale přesto jsme letos v létě připadli na myšlenku a chystáme se ji uskutečnit. Podrobnosti najdete v článku.

 • Obrázek uživatele sos

  DMD e-kniha 2018

  Kolektiv tučňáků vám s velkou omluvou za zpoždění přináší letošní DMD e-knihu.
  Stahujte pro svou potřebu a potěšení zde:
  PDF
  EPUB
  MOBI

 • Obrázek uživatele sos

  Korespondenční dobročinný piknik

  Nemohli jste se zúčastnit pražského Dobročinného pikniku, ale přitom toužíte po některé z minulých DMD odměn a zároveň chcete přispět na dobrou věc? Máte možnost se zúčastnit Korespondenčního dobročinného pikniku!

  Jak na to?

 • Obrázek uživatele sos

  Dobročinný piknik je tu!

  Aktuálně: Děkujeme všem, kdo na komorní a velmi příjemný piknik dorazili! Na konto SOS dětských vesniček bylo vybráno 1640 korun! Pár fotek najdete zde.

  Protože počasí má být nečekaně příznivé, srdečně vás zveme na Dobročinný piknik do Letenských sadů!

  Zde se můžete setkat s milými lidmi blízkými DMD a také získat legendární zbytky věcných cen z let 2011-2016 za příspěvek pro vybranou charitativní organizaci, konkrétně pro SOS dětské vesničky. Nám tak uvolníte sklady, sobě uděláte radost a ještě přispějete na dobrou věc! (Podrobnosti o získání odměn níže.)

  Kdy: V sobotu 6. 10. 2018
  Místo: Letenské sady
  Místo srazu: Národní technické muzeum na Letné
  Čas srazu u Technického muzea: 14:00.
  Po srazení se zvolna přesuneme procházkou parkem na nejvhodnější místo. Křídovými šipkami budeme značit cestu pro ty, kdo přijdou později. Je pravděpodobně, že piknik se v pozdějších odpoledních hodinách přesune do nějakého blízkého restauračního zařízení.

 • Obrázek uživatele sos

  Dopisy Ježíškovi - 2018

  Zde můžete v komentářích vyslovit své přání a požádat Ježíška o vysněnou povídku. Než Ježíškovi napíšete, musíte se přihlásit (případně registrovat) a přečíst si Pravidla.
  Přihlašovací fáze skončí 21. 10. 2018 ve 24:00, proto s dopisem zbytečně neotálejte!

 • Obrázek uživatele sos

  Vánoční nadílka 2018 - Pravidla

  V obchodech už prodávají čokoládové Mikuláše, takže je nejvyšší čas vyhlásit letošní ročník Vánoční nadílky!

  1. fáze - dopis Ježíškovi (nebo třeba na severní pól, nebo kam chcete)

  17. 9. 2018 - 21. 10. 2018 (24:00)
  Ježíškovi můžete napsat pomocí komentářů k článku Dopisy Ježíškovi na našich stránkách. Vaše přání by mělo splňovat následující body:

 • Obrázek uživatele sos

  Dobročinný piknik přichází!

  Už léta se při organizování DMD pikniku ptáme, zda byste měli zájem o případné podzimní setkání. A letos jsme se ho konečně rozhodli uspořádat.
  Připravte se na podzimní Dobročinný piknik!
  Kdy: 6.10.2018
  Kde: v Praze - místo upřesníme podle počasí

 • Obrázek uživatele sos

  Letní dobročinnost 2018

  Vyhlašujeme Letní dobročinnost 2018, každoroční povídkovou challenge, kde můžete psaním i čtením konat dobré skutky!

  Pro podrobnosti čtěte dále a nemiňte neočekávaný dodatek na konci článku!

 • Obrázek uživatele sos

  Úpěvník 2018

  Nestíhali jste sledovat letošní úpěcí diskuze pod tématy?
  Trápí vás vědomí, že jste přišli o mnoho komentářových literárních skvostů?
  Teď máte jedinečnou možnost to napravit!
  Apatyka a Remi všechny poetické kousky místního folklóru sesbíraly a sestavily je pro vás do Úpěvníku 2018.
  Zde si ho můžete stáhnout v několika formátech:
  PDF
  MOBI
  EPUB

 • Obrázek uživatele sos

  Vybublané ikonky

  Milí účastníci DMD,
  týden před piknikem vám přinášíme první letošní odměny - ikonky.
  Ikonky může užívat každý, kdo v rámci DMD 2018 napsal alespoň sedm drabble.

 • Obrázek uživatele sos

  Dubnové seriály 2018

  Do tohoto tématu může každý autor, který během DMD 2018 psal příběh na pokračování, vložit odkaz na souhrnnou verzi svého seriálu. Čtenáři vám za toto ulehčení života budou jistě vděční :o)
  Může se jednat o odkaz na souhrnné uveřejnění na jiných stránkách (povídkový archiv, vlastní blog), nebo o odkaz na stažení textového souboru (například z uloz.to).
  Odkaz, ideálně s krátkým shrnutím povídky a případným varováním, vložte stejně jako vkládáte drabble.

  Za tento nápad děkujeme Eillen.

  Platné do: 
  31.5.2018
 • Obrázek uživatele sos

  E-kniha 2018

  E-kniha v zásadě funguje podobně jako Autorský výběr. Každá autorská identita do ní může zařadit jedno letošní drabble, ideálně takové, které pokládá za nejpovedenější nebo nejčtivější. Drabble se může, ale nemusí krýt s drabbletem zařazeným do Autorského výběru.
  JAK? Ke všem vašim drabblatům přibylo tlačítko “Zařadit do e-knihy”. Klikněte na něj u drabblete, které chcete do e-knihy zařadit.
  DO KDY? Vyberte a odklikněte své drabble do neděle 31. 5., 23:59. Co není odkliknuto, jako by nebylo.

 • Obrázek uživatele sos

  DMD piknik 2018

  Zveme vás na DMD piknik na Letnou!
  Prosíme, zapište do prezenční piknikové listiny, zda dorazíte, či ne.

  Kdy: V sobotu 2. 6. 2018
  Místo: Letná
  Místo srazu: Národní technické muzeum na Letné
  Čas srazu u Technického muzea: 14:00. Po srazení se zvolna přesuneme procházkou parkem na nejvhodnější místo. Křídovými šipkami budeme značit cestu pro ty, kdo přijdou později.

  (Čtěte dále.)

 • Obrázek uživatele sos

  Autorův výběr 2018

  Do tohoto tématu může každý autor, který se účastnil DMD 2018 (a který bude samozřejmě chtít), znovu vložit jedno jediné drabble, ke kterému má nejsilnější citový vztah, o kterém si myslí, že se mu opravdu povedlo, a které třeba čtenáři napoprvé nedocenili... zkrátka které by vážně stálo za to si připomenout. Může k němu připojit i poznámku, proč vybral právě toto atd.
  Jednak tak bude učiněno zadost naší přirozené sebepropagační touze a jednak by mohl vzniknout seznam opravdových skvostů, pojatý zase trošku z jiné strany :)

  K drabble prosím připište do poznámky i téma, na které bylo napsáno.
  Kromě fandomu daného drabble připojte také za čárku fandom Autorův výběr 2018.

  Za nápad na tento výběr patří věčný dík Rebelce, která jej vymyslela v roce 2012.

  Platné do: 
  31. 5. 2018
 • Obrázek uživatele sos

  Květen - měsíc deseti nej! 2018

  Jen několik málo neuvěřitelných a superschopnostmi nadaných osob dokáže přečíst v dubnu úplně všechna drabble. Nám ostatním zbývá květen, kdy můžeme číst a číst a nacházet další a další perly. A protože perly si zaslouží být vystaveny, je tu Květen, měsíc deseti nej! Takže jak na to:

  Kdokoli, kdo je na DMD zaregistrován, ať už se účastnil jako autor, komentátor nebo čtenář, může pro ostatní vytvořit svůj seznam deseti nej a klidně ho i drobet okomentovat. Deset nej nemusí znamenat jen „deset drabble, co se mi ze všech nejvíc líbila“, ale může se jednat i o mnohem užší nebo praštěnější výběry – „deset nejlepších drabble ve kterých se vyskytují osoby podměrečné výšky“, „deset drabble s padouchy“ atd. Očekává se, že v případě, že vymyslíte hodně inspirativní kriterium, ostatní se k vám připojí a nabídnou v komentářích své vlastní favority, kteří se kritéria tématu týkají.
  Svůj seznam vložte do tohoto tématu úplně stejně, jako byste vkládali drabble. V seznamu musí být vždy uveden autor, název drabblete a odkaz. V ideálním případě vložte název rovnou jako odkaz na drabble, do tagů <a href="www.adresadrabble.cz">název drabble</a> (detailní rozbor v komentáři). Seznam vložte do fandomu "DMD výběr 2018".
  Můžete vložit více seznamů „deseti nej“ než jeden, ale pokud to alespoň trochu půjde, snažte se, prosím, omezit na jeden výběr denně. Můžete také počet doporučovaných drabble číselně mírně omezit či naopak natáhnout, když to věci pomůže.

  Tak sem s nimi!

  Platné do: 
  31. 5. 2018
 • Obrázek uživatele sos

  Poděkování a pozvání

  Znejmilejší drabblisté, byl to s vámi úžasný duben!
  Devátý ročník DMD jsme si s vámi užili naplno. Děkujeme vám za vaši tvořivost, energii, noci, nápady, umění, nové světy, pot, krev, čtení, komentáře a povzbuzování, které jste do něho vrazili. Vy jste DMD, bez vás by byl duben o moc chudší!
  (Čtěte dále.)

 • Obrázek uživatele sos

  Třetí povbudivé povídání: Nakrmme se!

  Přežili jsme třetí týden, který opět dostál své pověsti a kromě několika řádně nasolených témat nás oblažil také hackerským útokem a půldenním výpadkem stránek. (Třikrát sláva paní adminové, která to zase nahodila!) Abychom čtvrtý týden nemleli z posledního či nedejbože úplně nevyhořeli, je nám třeba řádné posily. A tou bude kolektivní vykrmování!
  Nezřídka se totiž stává, že během DMD plotna až příliš často chladne a trouba se ani nezapíná (a taky koště stojí v koutě a přes okna není vidět, ale to počká) a to je samozřejmě při tak duševně vyčerpávající výzvě zásadní chyba!

  Naší výzvou tedy je: sdílejte s námi svůj oblíbený recept, který jste schopni vařit, péct, případně i umíchat i během DMD a který může být posilou a inspirací i pro ostatní. Můžete recept napsat či zkopírovat do komentáře, nebo jen dodat odkaz na nějaké místo na internetu, kde se již vyskytuje.

  Přiznáváme, že nepokrytou inspirací proto toto povzbudivé povídání je toto chutné diskuzní téma, které vzniklo při DMD 2016. Je-li váš milovaný recept už zveřejněn tam, klidně sem hoďte odkaz.

 • Obrázek uživatele sos

  Vyjádření k výpadku

  Jak si mnozí z vás všimli, byly naše stránky nepřístupné od cca 23:45 17.4. do 13:30 18.4. Jednalo se o následek hackerského útoku. Je pravděpodobné, že v důsledku nepřístupnosti stránek někteří z vás nestihli vložit svá drabble.
  Rozhodly jsme se, že situaci vyřešíme takto: Jak téma pro 17.4. - Bodláčí, tak téma pro 18.4. - Terno bude možné nahradit ve speciálním nedělním bonusu.

 • Obrázek uživatele sos

  Druhé povzbudivé povídání: Radost pohledět!

  Druhý týden za námi, před námi třetí, dle tradic DMD krizový, je načase trochu nabrat síly! Takže je tu druhé povzbudivé povídání s co nejmenším počtem slov (protože těch už máme za sebou tisíc, ba i půl druhého). V něm se společně vynasnažíme, aby naše oči spočinuly na něčem libějším a onačejším, než jsou souhlásky, samohlásky a interpunkce.

  Vložte tedy prosím do komentářů link na něco, na co je podle vás radost pohledět, a co by mohlo potěšit, inspirovat či povzbudit i někoho dalšího. Defaultní představa je „výtvarné dílo“, ale může se jednat také o fotografii (uměleckou či reportážní), kaligrafii, zdařilý bublinový graf, elegantní křivku šumu… Může se jednat o fan art, vaše vlastní dílo, něco, co souvisí s vaším fikčním světem, prostě téměř cokoli.

  Znáte-li autora a název díla, uveďte je, případně to nějak pojmenujte sami. Upozorněte prosím, bude-li se jednat o explicitní erotiku.
  Pojďme se kochat!

 • Obrázek uživatele sos

  První povzbudivé povídání: Hudební doping a Úpěvník!

  A je to tady! První týden za námi – a většina z nás pořád žije, na témata si stěžujeme málo a nevyspání si vymáhá daň zatím jen polehoučku… Ale bude hůř a síly do dalšího týdne je třeba a proto je tu opět První povzbudivé povídání. Bude opět komunitní! Bude mohutně inspirativní! A má poněkud nepatřičný název, letošní várka se totiž nese v heslu Dost bylo slov! Protože všem se nám už míhají písmenka před očima a potřebujeme možná doplnit šťávu z úplně jiného zdroje.

  A tak prosíme: podělte se prosím v komentářích o odkaz na jednu skladbu, píseň apod., která vás inspiruje (ne nutně k psaní), nakopává, konejší, naplňuje, prostě o hudební doping. Máte-li chuť, doplňte odkaz krátkým komentářem.

  Důkazem, že hudba a zpěv pomáhá během DMD přímo terapeuticky, budiž ÚPĚVNÍK, který shrnuje písňové a slovesné texty složené mnoha účastníky DMD během loňského ročníku v komentářích během úpění po dalším tématu. Za jeho sestavení z hlubin těchto stránek ze srdce děkujeme Remi a Apatyce, za převedení do e-knihového formátu děkujeme Julii! Stahujte do svého oblíbeného elektronického zařízení, ať máte munici pro chvíle trudomyslnosti!

  Úpěvník pdf
  Úpěvník mobi
  Úpěvník epub
  Úpěvník docx

 • Obrázek uživatele sos

  Organizační odbočka

  Milí návštěvníci sosáckých stránek,
  rády bychom vás požádaly, abyste si zkontrolovali, zda v nastavení účtu máte uvedený funkční a používaný mail.
  Aby to tak bylo je žádoucí ze dvou důvodů:
  1. Existuje možnost, že vás z nějakého důvodu budeme chtít kontaktovat. Nestává se to často, ale rády bychom tu možnost měly.
  2. Na stránkách si můžete nechat zaslat na mail nové heslo k účtu v případě, že to staré zapomenete. Tato možnost ovšem bez funkčního mailu ztrácí na užitečnosti.

 • Obrázek uživatele sos

  Než vypukne DMD 2018...

  Naši milí drabblisté, ostřílení i s dosud nevytaženými kolty, ještě dvakrát se vyspíme a začne to! 31. 3. ve večerních hodinách bude Týmem Bleskobrku vloženo první téma... a pak se zhruba měsíc moc nevyspíme. Těšíme se na to a na vás už od minulého května!

  Ještě než všechno vypukne, pár organizačních poznámek. Jste-li tu noví či neslouží-li vám paměť už tak dobře, pročtěte si prosím Pravidla, FAQ a také Návod na vložení drabble (přesunuli jsme tam mimo jiné informace o tom, jak zadávat fandomy). Uložte si na lištu také naši facebookovou stránku , může se vám hodit zejména v případě nějakých technických problémů s webem. Je veřejná, takže informace si přečtete, i když nemáte FB účet.

  Upozorňujeme na dvě podstatnější novinky v Pravidlech: Z logistických důvodů bude letošní cenou za 30 a více drabble (druhá) úžasná placka, nikoli úžasný tajemný dar (viz bod 2.3 Pravidel). Věříme, že tuto změnu přijmete s pochopením, máme toho letos na hrbu dost a raději napřeme síly do organizace samotného DMD než do organizace cen.
  Byl také upraven bod 1.5 Pravidel, který jednoznačně stanovuje, za jakých okolností je za drabble udělen bod, a že na případné nedostatky, co se týče počtu slov či rozpoznatelnosti tématu, bude autor drabble vždy upozorněn Týmem Bleskobrku v komentářích u drabble.

  Bruste pera, pište do zkušebních a dárkových témat, kontrolujte funkčnost stránek, upozorňujte na technické problémy a naspěte, co můžete! Na Bílou sobotu začínáme!

 • Obrázek uživatele sos

  Napište drabble a obdarujte Charlieho!

  Nalaďte se na psaní!
  V rámci tohoto tématu můžete obdarovat Charlieho, na kterého nezbyl dárek ve Vánoční nadílce 2017.
  Pro inspiraci si přečtěte Charlieho dopis Ježíškovi.
  A protože se jedná o dárek, klidně se rozepište, double drabble, tripple drabble, nic není problém když jde o to udělat obdarovanému radost :o)

  Platné do: 
  31.3.2018
 • Obrázek uživatele sos

  Napište drabble a obdarujte Blancu!

  Nalaďte se na psaní!
  V rámci tohoto tématu můžete obdarovat Blancu, na kterou nezbyl dárek ve Vánoční nadílce 2017.
  Pro inspiraci si přečtěte Blančin dopis Ježíškovi.
  A protože se jedná o dárek, klidně se rozepište, double drabble, tripple drabble, nic není problém když jde o to udělat obdarovanému radost :o)

  Platné do: 
  31.3.2018
 • Obrázek uživatele sos

  DMD - FAQ

  1. Jak se na vašich stránkách mohu zaregistrovat?
  Napište nám na sos.hp.ff@gmail.com mail, ve kterém uvedete přezdívku, pod kterou chcete na těchto stránkách vystupovat. Nejpozději do 24 hodin vám vytvoříme účet a zašleme přihlašovací údaje.

  2. Zapomněl jsem heslo, zkusil jsem si nechat zaslat nové, ale nic mi nepřišlo. Co mám dělat?
  Napřed zkontrolujte spamovou schránku. Pokud v ní nic není, napište nám na sos.hp.ff@gmail.com. Nastavíme vám nové heslo ručně.

 • Obrázek uživatele sos

  Téma č. 00 pro březen 2018: Utečeme z bublin!

  Testovací téma pro tento březen. Pískoviště, na kterém si můžete hrát, zkoušet a objevovat chyby (děkujeme, za jejich nahlášení!).

  Platné do: 
  31. 3. 2018 23:59
 • Obrázek uživatele sos

  DMD 2018 - propagace

  A tady najdete propagační bannery letošního ročníku.
  Šiřte je bez ostychu a těšte se, že vám přilákají tučnou úrodu komentářů ;o)

 • Obrázek uživatele sos

  Návod na vložení drabble

  1. Přihlaste se. Na horní liště uvidíte odkaz "Přidat obsah". Pokud na něj kliknete, otevře se před vámi menu. Klikněte na: “ Drabble 201X”.

  2. Dle následujících pokynů vyplňte jednotlivá pole:

  Název
  Název vašeho drabblu. Obsah tohoto pole se nepočítá do celkového množství sta slov. Název drabblu se rozhodně nemusí shodovat s názvem tématu.

 • Obrázek uživatele sos

  Pravidla DMD 2018

  Vyhlašujeme další ročník drabblovací challenge Duben Měsíc Drabble! Pročtěte si Pravidla, Návod na vložení drabble i FAQ, budou se hodit.
  Duben Měsíc Drabble (dále DMD) je multifandomová challenge pořádaná Společností pro osvětu spisovatelů (dále SOS) a Týmem Bleskobrku. Jejím cílem je vybičovat tvůrčí aktivitu účastníků a donutit je napsat tolik fanfiction drabble, kolik se do měsíce dubna vejde. Pravidla jsou následující:

 • Obrázek uživatele sos

  Dotazník o překladech fanfiction do češtiny a slovenštiny

  Protože akademických počinů na poli fanfiction není nikdy dost, s radostí s vámi sdílíme
  výzkumný dotazník o překladech fanfiction do češtiny a slovenštiny, jehož výsledky poslouží při zpracování diplomové práce na toto téma.
  Jestliže překládáte nebo jste překládali fanfiction do češtiny či slovenštiny, neváhejte a vyplňte jej; posloužíte tak dobré věci.
  Dotazník bude uzavřen 10. 3. 2018.

 • Obrázek uživatele sos

  Vánoční vkládání a koutek opozdilců

  Drazí Ježíškové,

  povídky nám utěšeně přibývají, ale přeje jen ještě nějaké chybí. Samozřejmě chápeme, že se leccos dokáže postavit do cesty jejich vzniku, ale přece jen si myslíme, že je záhodno obdarovaného poprosit o strpení. Můžete tak učinit v komentářích pod tímto článkem. Jen připomínáme, že obdarovaní nevědí, kdo jejich vysněnou povídku píše, zmiňte tedy prosím jejich přezdívku.
  A ještě jedna organizační prosba - v případě, že dárek (nebo jeho pokračování) vložíte později, prosíme vás o přátelské upozornění na mail sos.hp.ff@gmail.com.

  Hezké čtení!

 • Obrázek uživatele sos

  Dopisy Ježíškovi - 2017

  Zde můžete v komentářích vyslovit své přání a požádat Ježíška o vysněnou povídku. Než Ježíškovi napíšete, musíte se přihlásit (případně registrovat) a přečíst si Pravidla.
  Přihlašovací fáze skončí 23. 10. 2017 ve 24:00, proto s dopisem zbytečně neotálejte!

 • Obrázek uživatele sos

  Vánoční nadílka 2017 - pravidla

  V obchodech už prodávají čokoládové Mikuláše, takže je nejvyšší čas vyhlásit letošní ročník Vánoční nadílky!

 • Obrázek uživatele sos

  DMD e-kniha 2017 je tady!

  Už jste to nečekali, už jste na ni nevěřili, ale ona je přece jen tady. E-kniha z letošního DMD, a to hned v několika formátech a s krásnou obálkou, která je jako vždy dílem Ave.
  PDF
  MOBI
  EPUB

 • Obrázek uživatele sos

  Pravidla Letní dobročinnosti – verze 2017

  Vyhlašujeme Letní dobročinnost 2017, každoroční povídkovou challenge, kde můžete psaním i čtením fanfiction konat dobré skutky!

  Účastník si vybere jednu českou neziskovou organizaci, které je možné zaslat dárcovskou SMS (dále DMS). Jejich seznam najdete například zde: Dárcovská SMS
  V případě, že chce účastník podpořit neziskovou organizaci, která DMS neprovozuje, může si alternativně zjistit její číslo účtu.

  Napíše fanfiction z libovolného fandomu, která bude alespoň volně souviset s činností či problematikou, kterým se daná nezisková organizace věnuje. Může se jednat i o překlad, pokud možno s povolením od autora.
  Tuto původní či přeloženou povídku vloží na stránky SOS kdykoli do 31. 8. 2017, 18:00.

  Pro podrobnosti čtěte dále.

 • Obrázek uživatele sos

  DMD piknik 2017

  Zveme vás na DMD piknik na Letnou!
  Prosíme, zapište do prezenční piknikové listiny, zda dorazíte, či ne.

  Kdy: V sobotu 3. 6. 2017
  Místo: Letná
  Místo srazu: Národní technické muzeum na Letné
  Čas srazu u Technického muzea: 14:00. Po srazení se zvolna přesuneme procházkou parkem na nejvhodnější místo. Křídovými šipkami budeme značit cestu pro ty, kdo přijdou později.
  Občerstvení a spol.: Co si přinesete, to si sníte a vypijete a na to se také posadíte. My zajistíme plastikové kelímky, zbytek je na vás :) V blízkosti místa srazu se nachází stánek se základním občerstvením a toalety.
  Milý doprovod je vítán. Děti, které jejich rodiče zvládnou, jsou vítány. Slušně vychovaní psi jsou vítáni.

  Edit 30. 6. 2017 ohledně předání cen: Účastníkům, kterým jsme odměnu nemohli předat na pikniku či po někom poslat, se během prázdnin ozveme. Účastníkům, kteří si chtějí cenu převzit na FF v Chotěboři, jsme právě poslali mail. Jestli vám nic nedošlo, ozvěte se :)

  (Čtěte dále.)

 • Obrázek uživatele sos

  DMD 2017 - Řádně vykvašené ikonky

  Milí a trpěliví účastnící DMD,
  v okamžiku, kdy už jste se skoro vzdali naděje, konečně přinášíme první letošní odměny - ikonky!
  Omluvte prosím, s benevolencí sobě vlastní, dlouhou dodací lhůtu a jako omluvu přijměte banán, protože banány, ty to jistí :o)
  Ikonky může užívat každý, kdo v rámci DMD 2017 napsal alespoň sedm drabble. Naberte si dosytosti, zasloužíte si to!

 • Obrázek uživatele sos

  E-kniha 2017

  Milí účastníci DMD, jak jste již možná pochopili ze záhadného objevení se tlačítka, i letos chystáme E-knihu DMD, která bude obsahovat výběr z letošních drabblů, který si bude kdokoli moci stáhnout do svého mobilního zařízení a kochat se jím po zbytek roku.

 • Obrázek uživatele sos

  Autorův výběr 2017

  Do tohoto tématu může každý autor, který se účastnil DMD 2017 (a který bude samozřejmě chtít), znovu vložit jedno jediné drabble, ke kterému má nejsilnější citový vztah, o kterém si myslí, že se mu opravdu povedlo, a které třeba čtenáři napoprvé nedocenili... zkrátka které by vážně stálo za to si připomenout. Může k němu připojit i poznámku, proč vybral právě toto atd.
  Jednak tak bude učiněno zadost naší přirozené sebepropagační touze a jednak by mohl vzniknout seznam opravdových skvostů, pojatý zase trošku z jiné strany :)

  K drabble prosím připište do poznámky i téma, na které bylo napsáno.
  Kromě fandomu daného drabblete připojte také za čárku fandom Autorův výběr 2017.

  Za nápad na tento výběr patří věčný dík Rebelce, která nás do něj uvrtala v roce 2012.

  Platné do: 
  31. 5. 2017
 • Obrázek uživatele sos

  Květen - měsíc deseti nej! 2017 (a něco navíc)

  Milí účastníci DMD 2017, zase jste velkolepě zaváleli!
  Napsali jste dohromady téměř čtyři tisíce drabble (a to bodování ještě není u konce), a četli a komentovali jste o sto šest! Osmý ročník DMD byla prostě jízda, na kterou se nezapomíná, a po které se bude mnohým z nás (až se tedy aspoň tři dny v kuse vyspíme) až do příštího dubna stýskat.
  Napsali jste spoustu nových světů a zkrášlili spoustu starých, byly jste tvořiví, originální, vtipní a vzájemně jste se povzbuzovali, i když vás osobně třeba téma zrovna nenadchlo. Moc vám všem děkujeme, že jste letos, každý svým jedinečným způsobem, udělali DMD tím, čím bylo.
  (Čtěte dále.)

  Platné do: 
  31. 5. 2017

Stránky

-A A +A