Moje články

 • Mrtvé duše

  Fandom: 
  Drabble: 

  Důchodci už odvolili a líné dopoledne ve volební místnosti se změnilo v mrtvý klid. Taky přišly bouřkové mraky, které potopily celou místnost do šera.
  Otevřely se dveře a po podlaze se začal šířit prašný oblak následovaný několika nejistýma, šouravýma nohama, až před volební komisí stály tři vyschlé mrtvoly.
  „Kučera Tomáš,“ zasípalo jedno z těl, „manželka Kateřina, syn Petr, již plnoletý.“
  Předsedkyně komise vypadala, že jí vypadnou oči z důlků a snažila se tvářit, že tu není.
  „A omluvte prosím dědečka, že se tu tak válí, toho jsme nechali zpopelnit.“

  Mezitím na hřbitově vesele řádí místní nekromant s kopií seznamu voličů.

 • Démonův ozdravný pobyt

  Fandom: 
  Úvodní poznámka: 

  Odehrává se v době Pánvičkového Patulfa

  Drabble: 

  Biskup Laon seděl v teplém bahně a liboval si. Odjet na zimu do lázní byl geniální nápad biskupa Direma a Laon mu to řekl. Direm totiž seděl v blátě jenom kousek od něj. Oba nechávali teplo prostoupit bolavé klouby a říkali si jak je dobře, že jim jejich pozice a všechny ty neškodné úplatky umožnili si tento ozdravný pobyt dovolit.
  Laon se opřel a víceménně v koupeli usínal. Možná usnul úplně jelikož najednou byla všude tma. Otočil se na Direma aby vyjádřil svůj údiv, ale místo vedle něj bylo prázdné. Jediné co v té tmě zahlédl, byly zářivé kočičí oči.

 • Jahrinův úprk

  Fandom: 
  Drabble: 

  Jahrin je ostřílený mág, specialista na výrobu magických zbraní a mistr bojové magie. Stejně jako většina mágů, žije již velmi dlouho a jako velká část z nich, je tak trochu mimo.
  Mág, který se zblázní, je poměrně velký problém. Někdo Jahrinovy moci by dokázal napáchat paseku a proto se již před dlouhou dobou rozhodl Koncil arcimágů, že je třeba mágy na hraně šílenství včas odstranit. Obléhání Jahrinovy laboratoře pokračuje slibně a všichni se těší na teplou večeři.
  Jahrin má o celé věci jiné představy a podaří se mu prolomit blok, který brání v mezidimenzionálním cestování. Prchne. Přímo do dimenze temnoty.

 • Špatné rozhodnutí

  Fandom: 
  Drabble: 

  Matir byl učedníkem a chtěl se stát rytířem nebo mágem. Selhal. Mnozí s podobným talentem se uchýlili do klidných, pohodlných a hlavně výnosných zaměstnání. Matir si představoval něco podobného, ale místo toho potkal po letech Patulfa, přítele z mládí.
  Ve své neprozřetelnosti si Matir myslel, že jeho výnosným zaměstnáním bude žoldák ve společnosti Patulfa, když mu to zmíněný nabídnul. Matirova původní představa byla že sice nepůjde o povolání klidné, nebo pohodlné, ale zato bude zábavné a souhlasil. Spolu čelili mnohým nebezpečím: Trollům, skřetům, banditům, naštvaným zaměstnavatelům nebo dluhům. Největším nebezpečím ovšem vždy byli jeden druhému. Patulf omylem, Matir v sebeobraně.

-A A +A