Moje články

 • Obrázek uživatele Zayl

  Doma je doma

  Fandom: 
  Drabble: 

  Byl to zvláštní pocit, vracet se po takové době. Ze známých ohybů cesty se mu střídavě svíralo srdce a žaludek. Nikdo ho vítat nebude, uvědomil si náhle. Trochu zpomalil. Ano, nesmí si nic nalhávat. Nebudou rádi, že ho vidí. Ale... doma je přece jen doma. A život půjde dál. Jednou se možná vrátí do starých kolejí. Znovu přidal do kroku. S něhou přejížděl pohledem po známých polích. Už nebyl daleko.
  Náhle se zarazil. Zvláštní... Poznával tyhle stromy i travnatý svah. I tu vůni dobře znal. Tady to přece bylo... Tady to přece... Zmateně se rozhlížel a hledal, ale Lidice nenašel.

  Závěrečná poznámka: 

  Moc se těším na komentování vašich krásných stoslůvek! :)

  Neviditelný fandom: 
 • Obrázek uživatele Zayl

  Svítání na západě

  Fandom: 
  Úvodní poznámka: 

  Tak když to tu je - zkouška sirén. :) Zdravím.

  Drabble: 

  Byl jsem slepý, uvědomil si náhle tak jasně, jako že slunce zapadá na východě. Jak jsem mohl takto žít, zavřený ve světě svého domu, lhostejný a nevědomý k bídě všech kolem? Uvažoval, jak vůbec ospravedlnit vlastní existenci. Co vnesl do světa nového, jaký z něj měl svět užitek? Žádný, žádný, ach, já hlupák! skládal hlavu do dlaní a něco se v něm bolestivě lámalo.
  Když vstal, byl už pevně rozhodnut. Je načase splatit dluh. Pomoci těm, jež trpěli pro mé pohodlí, ochránit ty, kdo byli bez ochrany pro mou lenost.
  Být blázen v očích světa, ano, ale aspoň trochu žít.

  Závěrečná poznámka: 

  Těším se na vaše drabbly. :)

-A A +A