Upevnění pozice

Obrázek uživatele Eillen
Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Předchozí část http://sosaci.net/node/30489

Drabble: 

Adamar se kromě vedení tajné skupiny snažil upevnit svoje postavení v klášteře. Nebylo to těžké. Dokázal poznat, jak se chovat k mnichům. Ke každému měl jiný přístup a postupně si je dokázal skoro všechny naklonit.

Samozřejmě, bylo pár mnichů, kteří mu otevřeně dávali najevo svoji nechuť nad jeho přítomností v klášteře. I pro ně však měl vždy připravený úsměv a slova porozumění.

Adamar si byl vědom, že jej opat pozoruje. Nikdy však proti němu nezakročil. Tohle byla vysoká politika klášterního typu a oba dva byli prvotřídními hráči. A protože opat upustil od brojení proti Adamarovi, nastal v klášteře napohled klid.

Komentáře

Obrázek uživatele ioannina

Má důstojného soupeře. Uvidíme.

Obrázek uživatele Eillen

Oba jsou si důstojnými soupeři.

Obrázek uživatele Faob

schyluje se k bouři! Na intrikánech je nejzajímavější, že se v určitou chvíli tak zamotají do svých sítí, že s realitou ztratí kontakt. Alespoň v to věřím... Na začátku však bývají milí, chápaví a usměvaví, jak velmi dobře popisuješ.

Obrázek uživatele Eillen

Musím se přiznat, že sama už netuším, jak se příběh vyvine. Zatím si dělá co sám chce a já mu dávám volnou ruku. Ono to u příběhů někdy bývá to nejlepší, co se dá udělat. Jsem ale ráda, že se mi podařilo napsat tu počáteční fázi intrikánů a manipulátorů :-)

Vypadá to, že si vede dobře.

Obrázek uživatele Eillen

Snaží se :-)

Obrázek uživatele Martian

To zní skoro jako ticho před bouří…

-A A +A