Na trávě leží rosa. Žnec si píská. V pravidelném rytmu podsekává stébla a stonky. Na konci louky vytáhne brousek, namočí ho do stružky pod lesem a kosu přebrousí.
Když stoupající slunce vysuší všechnu rosu, sedne si žnec pod planou jabloň a spokojeně přehlíží pokosenou louku.
K polednímu přijdou dvě smějící se děvečky a schnoucí trávu obrátí. Než padne večerní rosa, přijdou ji zkopenčit. Ráno až rosa vyschne, zase seno rozhodí. Do tří dnů z louky zmizí.
Stébla, stonky, lístky a listy, které zbyly, jsou krátké, krčí se při zemi. Ale to důležité zůstává. Kořeny. A nic jim nebrání v růstu.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
To je vlastně docela
Rya
To je vlastně docela optimistické! A moc krásné! :-)
No dyť já furt říkám, že mám
Aveva
to je hezké, takové letní. A
Aries
to je hezké, takové letní. A líbí se mi slovo zkopenčit, to jsem neznala
No jo, to asi bude jedno z
Aveva
Hlásím, že zkopenčit jsem
strigga
Hlásím, že zkopenčit jsem taky neznala a pozitivní challenge je snad nejlepší nápad vůbec. :))
No, on takový Avevin Chrám,
Rya
No, on takový Avevin Chrám, to byl taky zážitek! :-) ale když je tedy dvojče letos pozitivní, možná si něco chrámového střihnu já! :-D
Po libosti sestro :o)
Aveva
Po libosti sestro :o)
(Ale kdybych chtěla bejt se svojí challengí jó hard core, tak si střihnu pozitivní Chrám ;o)
Pozitivní Chrám mi přijde
Rya
Pozitivní Chrám mi přijde jako oxymóron :-D
A nemohla bys být pozitivní i
strigga
A nemohla bys být pozitivní i u Chrámu? Tobě to jde hrozně dobře :D
Edit - no vida, Aveva mě předběhla. :D
Děkuju :o)
Aveva
To je krásně bukolické! A
Danae
Cha! A příští rok pampelišky
Arengil
Cha! A příští rok pampelišky zadusí celou louku :)