Ať jsi kolouch nebo laň,
za dospělost platíš daň.
Zežloutnou ti zuby
a vypadnou z huby.
Vlasy šednou, taky řídnou,
kondičku máš náhle bídnou.
Bude z tebe bedna kytu,
za svou pojmeš senilitu.
Ten zlosyn německej věci ti schovává,
lékař se prognózy nejhorší obává.
Farmacie prsty mne si,
že na tobě pošmákne si.
K narozkám ti rakev sbijí,
pak tě pohřběj s nostalgií.
Vzmuž se muži, povstaň ženo,
nehnij, netlej, nejsi seno.
Do ruky popadni vidle či lopatu
a světu přísahej strašlivou odplatu.
Mladý duchem v starém trupu,
vivat umělému chrupu!
S vervou zvolá vetchý děd,
"uhni mladej, stáří vpřed!"
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Boží!!
Eurydiké
Prostě skvělé:-)
Díky :-)
Skřítě
Potěšilo... nějak mi to dneska nemyslelo, tak jsem ráda, že ta myšlenka přece jen někoho oslovila. Už mi bylo líto, jak ty chudáky důchodce v předchozích povídkách pořád tak haním, tak tohle mají na revanš :-)
Paráda!
Peggy
Paráda!
Je to paráda,
Skřítě
lehnout si na záda a číst... drabblík :-) s rukama za hlavou usínat s představou, že??? ...... :-)
Jo, každej je starej tak, jak
Tora
Jo, každej je starej tak, jak se cítí! Dobré!
Přesně!!!
Skřítě
Proč já na to vlastně používám sto slov? :-)
Ten poslední řádek! :-))
Regi
Ten poslední řádek! :-))
Ale bezva je celé drabble.
Díky :-)
Skřítě
Jsem ráda, že se líbí :-)
:D :D Pěkně!
Zuzka
:D :D Pěkně!
Snažím se :-)
Skřítě
Jen aby to vydrželo :-)
Jak to jen, sestruše, děláš..
Rebelka
Jak to jen, sestruše, děláš... ;) Parádní jako vždy.
Já ti ani nevím,
Skřítě
spíš mám pocit, že poslední dobou jen odškrtávám body programu s nijak valným efektem, těší mě, že ten pocit nesdílí i ostatní :-)
Super drabble:-)
Profesor
Super drabble:-)
Díky,
Skřítě
od skalních fanoušků si toho cením obzvlášť :-)
Ty mě úplně děsíš!
Esclarte
Ty mě úplně děsíš! Ale má to šťastnej konec.
My mladí duchem
Skřítě
nestárnem :-)
Kachna za ten optimistický
Chrudoš Brkosl…
Kachna za ten optimistický závěr.
Díky
Skřítě
Nemám ráda pesimistický přístup, jsem ráda, že je to z povídek patrné a že jimi někoho třeba příjemně naladím :-)
Opět opakuji, málokterá báseň
Smrtijedka
Opět opakuji, málokterá báseň mě chytne, ale téhle se to podařilo! Je super :D.
Díky :-)
Skřítě
To jsem ráda :-D