Kůň je jednou hříbětem...

Obrázek uživatele Ebženka

Fandom:Malá parafráze na Saturnina

Teta se divila, že dědeček na mne nezanevřel, pokládala to za stařeckou vrtkavost a podotkla, že kůň je jednou hříbětem a člověk dvakrát dítětem. Šel jsem tedy hrát s dědečkem šachy.
Teta Kateřina netuší, že zrovna ona toto přísloví vlastní osobností vyvrací. Málokdy jsem měl v životě příležitost potkat osobu, která by jednala méně dospěle než ona, a chovám ošklivé podezření, že fáze dětinského chování v jejím životě bude pouze jedna - od narození až do smrti.
Možná je to neskromné, ale sám sebe považuji za člověka dospělého, dětinského chování se snažím vyvarovat. Ostatně doktor Vlach o mně tvrdí, že se chovám jako starý suchar. Považuji to za kompliment.
Dědečkova hra je zkouškou pro mé nervy, jakkoliv nejsem dobrým hráčem. Byl jsem nucen jej upozornit, že provedl v jedné hře rošádu třikrát, pokaždé na jinou stranu. Nepřijal to dobře a uštědřil mi přednášku o svých šachových zkušenostech.

"Pánové, nerada ruším vaši šachovou disputaci, ale za chvíli se bude podávat večeře!" ozvalo se ode dveří, a nám se naskytl krásný výhled na neodolatelný úsměv slečny Barbory. Kdo by v takové chvíli pokračoval v hádce? A tak jsme sklapli šachovnici.

"Vypadají dospěle," pomyslela si slečna Barbora pobaveně, "ale hádají se jako malí kluci."

Fandom: 
Rok: 
2010
Komentáře (archiv): 

Ne, 2010-04-25 22:45 — Ebženka
Děkuju, ale...

Moc děkuju za pochvaly, ale když mně to tentokrát až tak dokonalé nepřijde, protože ten konec mi prostě nešel. Holt nejsem Jirotka, nejsem, no.

Ne, 2010-04-25 04:23 — Lejdynka
Moc líbí, znalost fandomu

Moc líbí, znalost fandomu nebyla ani nutná. Uvěřitelné, spisovatelsky krásně napsané, Lejdy spokojená.

So, 2010-04-24 23:55 — Kleio
Úžasné, skvělé, výborné. I po

Úžasné, skvělé, výborné. I po jazykové stránce celý kánon! *nadšená*

So, 2010-04-24 23:25 — Peggy
Saturnina miluju! Tleskám,

Saturnina miluju! Tleskám, moc se mi to líbí, fakt se Ti to povedlo :-)))

So, 2010-04-24 23:14 — ioannina
Perfektně jsi je trefila!

Perfektně jsi je trefila! Včetně krásnýho jazyka!
Barbora byla vždycky nejdospělejší...

So, 2010-04-24 22:56 — Profesor
Saturnin. Perfetní. Tenhle

Saturnin. Perfetní.
Tenhle fandom mne také napadl. Teta Kateřina je prostě charakter.

So, 2010-04-24 22:56 — Esclarte
Jo!

Přesně tohle mě taky napadlo, když se tu to téma objevilo. Ale už ne, jak to zpracovat. tohle se moc povedlo, je to opravdu přesně ve stylu předlohy.

-A A +A