Tmavě hnědé vlasy, módně nakadeřené, spadají těsně pod ramena. Velké uhrančivé oči mají barvu hořké čokolády a lemují je řídké řasy (jejich úpravou vždycky stráví hromadu času). Naopak husté obočí stačí jen mírně upravovat, aby dodržovalo přesné oblouky. Rty docela ujdou – ani úzké, ani odulé. Ale ten nos... Jednoznačně příliš výrazný, byť alespoň rovný, a připomínající ptačí zobák nebo špičku sklapnutého deštníku. Jedním slovem hrůza.
Zírá na sebe o zrcadla, váhá, zda se líčit. Nakonec se rozhodne jen pro drobnou úpravu očí. Na cokoli jiného je příliš unavená (a ten svůj frňák by stejně neschovala); kromě toho ji nečeká žádná milostná schůzka, jen další hodina baletu. Jen. Zavrtí hlavou – je žačkou baletní školy Mariinského divadla, bydlí v Petrohradě, může se věnovat svému milovanému tanci. To rozhodně není jen.
***
Stojí na břehu Něvy, nepřítomný pohled upřený kamsi na hladinu. Vlasy si stáhla, jednou rukou bezděčně přidržuje klobouk. Od vody vždycky fouká. Je unavená, celé tělo ji bolí. Ale ve třídě je nejlepší. A to rozhodně není jen. Přemýšlí, zda půjde domů, posedět do čajovny, nebo tady ještě chvilku zůstane. Ptáci nad hlavou krouží složité choreografie, lidé za zády pletou chaotické uzly pohybu. Možná by se mohla na chvilku posadit na lavičku…
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Ta druhá část - to je tak
kytka
Ta druhá část - to je tak ruské! Hodně se mi líbí "chaotické uzly pohybu".
Děkuji, sama si moc užívám
Apatyka
Děkuji, sama si moc užívám tohle období, poslední roky carského Ruska (z pohledu šlechty a spol, samozřejmě) se mi hrozně dobře píšou :)
Přesně jak říká kytka. Taky
Aries
Přesně jak říká kytka. Taky se mi to moc líbí
Děkuju :)
Apatyka
Děkuju :)
Mně se zase líbí ptačí
Aplír
Mně se zase líbí ptačí choreografie. :)
Díky :)
Apatyka
Díky :)
Přečteno, líbí se mi, jak je
Lomeril
Přečteno, líbí se mi, jak je to poetické :)
Díky. Uvidíme jak dlouho
Apatyka
Díky. Uvidíme jak dlouho poetika vydrží... (ale doufám, že dlouho, baví mě ji psát) :)
Ach jo, já se z těch tvých
Esti Vera
Ach jo, já se z těch tvých náznaků v komentářích začínám fakt bát, co bude dál :D
Poetice rozhodně taky fandím, tak snad si ji ještě chvilku užijeme.
Já nic! To všechno historie!
Apatyka
Já nic! To všechno historie!
Ale poetiku můžu zatím slíbit; minimálně v příští a nejspíš i přespříští kapitole bude rozhodně. A vůbec bude asi lyrično převládat, pokud to půjde :)
Trochu mě děsí poslední věta.
neviathiel
Trochu mě děsí poslední věta.
Mým cílem je vyděsit v každé
Apatyka
Mým cílem je vyděsit v každé kapitole náhodného čtenáře naprosto nevinnou větou :D
Jen houšť :)
neviathiel
Jen houšť :)