Jolinda vytiahla z pece plech s koláčmi a pretrela si spotené čelo. Dnes vyšla ranná služba v kuchyni na ňu. Musela ešte navariť kašu a nakrájať syry skôr, než sa panstvo zobudí.
Do kuchyne vošiel bláznivý Pejo, mladík, čo vynášal popol a drhol podlahy. Nikdy nepovedal viac než dve súvislé slová a kuchárky si z neho beztrestne uťahovali. Jolinde to však nepripadalo správne.
„Nedáš si koláč?“ ponúkla.
„Bude mi potešením, milosťpani.“
Zaškeril sa, keď na neho ostala hľadieť s otvorenými ústami.
„Blázni nemusia do armády. Viem, že ty ma neprezradíš, Jolinda. Môžem sa u teba občas zastaviť na kus reči?“
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
To se mi líbí
Aries
To se mi líbí
To je hezké :)
mamut
To je hezké :)
Jé, hezký střípek příběhu.
Esclarte
Jé, hezký střípek příběhu.
To je pěkný! To by až chtělo
strigga
To je pěkný! To by až chtělo pokračování, třeba příští rok :)
Jé, to je skvělé! Inu, idiot
Kumiko
Jé, to je skvělé! Inu, idiot se často vydává za moudrého a mnohých moudrých se skrývá pod identitou idiota.
Víc chytrý než spousta
Tora
Víc chytrý než spousta ostatních
Ďakujem za všetky komentíky.
wandrika
Ďakujem za všetky komentíky. Ak bude vhodná téma, možno vymyslím aj pokračovanie :)