Kolikpak je dneska Megan? Myslím, že asi tak pět. Susan je někdy kamarádka a někdy taky ne. Je to dcera Ronalda Weasleyho jeho ženy Gabriely. Jak se dali tito dva dohromady si můžete přečíst v loňském drabblíku Rone?
Megan přibíhá od jezera celá umouněná a podrápaná.
„Poprala ses s hipogryfem?“ ptá se Severus, zatímco jí léčí škrábance.
„Ne,“ odsekne holčička, „se Susan. Smála se mi, že už umím číst.“
„To je ovšem pošetilé, nicméně kouzelníci se nechovají jako hejno běhnic. Své spory řeší civilizovaně. Neperou se!“
„Já vím, kouzelníci se proklínají,“ fňukne Megan. „Ale ty přece víš, že ještě nemám hůlku.“
„To jsem neměl na mysli, drahá dcero. Už v kolébce civilizace, Řecku, lidé řešili své rozepře pomocí rétoriky.“
Megan na něho zůstane zírat s otevřenou pusou.
„A tím myslíš co, tati?“
„Slova, Megan. Slova jsou ta zbraň.“
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Tak pravil Mistr na slovo
kytka
Tak pravil Mistr na slovo vzatý.
:-)
Po pravdě řečeno, v
KattyV
Po pravdě řečeno, v Severusových ústech jsou slova velmi mocnou zbraní. Skoro vražednou, z času na čas.
někdy kamarádka a někdy taky
Arenga
někdy kamarádka a někdy taky ne, to je tak výstižné pro přátelství malých holčiček (i když jsou kamarádky, ketré jsou vždycky kamarádky)
kouzelníci se proklínají + ale já ještě nemám hůlku, je dokonalý :-D
Obávám se, že momentálně je
KattyV
Obávám se, že momentálně je Susan opravdu někdy kamarádky a někdy taky ne. Jak to bude, až holky vyrostou? Kdoví?
Kouzelníci se proklínají je mé oblíbené potterovské úsloví, Megan ho určitě musela znát. Ale co má to chůdě dělat, když fakt ještě nemá hůlku. Na co ten táta myslí?
no, já to chápu, dcera má ve
Arenga
no, já to chápu, dcera má ve škole taky jednu holčičku, u níž, když o ní mluví, se vždycky musím zeptat, jak na tom spolu momentálně jsou, jestli kamarádí nebo ne :-)
Moc pěkné!
Faob
Ano, jsou. Zdvořile: za "nicméně" je myslím čárka zbytečná.
Díky moc, Za ocenění i
KattyV
Díky moc, Za ocenění i upozornění. Pryč s ní.:D
Slova jako zbraň - efektní a
Regi
Slova jako zbraň - efektní a efektivní. A Megan je učenlivá dcera svého otce. :-)
Já myslím, že na tuhle mocnou
KattyV
Já myslím, že na tuhle mocnou zbraň ještě nevěří. Ale ona na to časem přijde. Nebyla by dcerou svého otce, aby se ji nenaučila používat.
Ano, o slovech ví Severus víc
strigga
Ano, o slovech ví Severus víc než dost. Ale má pravdu. :)
No jo, ale Megan mu stejně
KattyV
No jo, ale Megan mu stejně moc nevěří.
Neúprosná dětská logika opět
Aries
Neúprosná dětská logika opět boduje :-)Proklíná se, jasně
Víš, jak ji štve, že to ještě
KattyV
Víš, jak ji štve, že to ještě neumí? A táta otravuje se slovíčky. :D
Dost dobré. Severus ví, o čem
Profesor
Dost dobré. Severus ví, o čem mluví.:-)
Kachna:-)
Díky, mňam. Udělala bych ji
KattyV
Díky, mňam. Udělala bych ji Megan k večeři, ale ona by mohlá křičet - Kachničku nééé, ty mám ráda.
Velmi... pedagogické! :-)
Rya
Velmi... pedagogické! :-)
Pro jednou se Severus
KattyV
Pro jednou se Severus pokusil o výchovu. Ono mu to nevydrží.
(^U^)
Gwen
Tohle je tak... tak... milé a úsměvné a pohodové...
Jestli to tak půjde dál, zase chytnu severytýdu. Já vím, není to špatná choroba, pokud jsou příznaky mírné a okolí tolerantní... ale já už jednu takovou mám. Co kdyby se popraly?
Ale to je docela heezká
KattyV
Ale to je docela heezká choroba. Trpím jí už léta :D
Ale jo, jenže když člověk
Gwen
Ale jo, jenže když člověk trpí i klonismem (Hvězdné války - Clone wars) a to poměrně těžkou formou... co ty dvě choroby udělají dohromady? A přežije to pacient, nebo se bude jen hloupě uculovat? A co na to ježek bez klece? A Jan Tleskač?
Třeba se následky vzájemně
KattyV
Třeba se následky vzájemně alespoň částečně vyruší. A bude z tebe celkem zdravý jedinec.
Asi dobře, že děti hůlky
Tora
Asi dobře, že děti hůlky nemaj. Kdoví co by pak přišlo večer na večeři do jednotlivýc domácností :).
Dvouhlavé chobotnice nejspíš.
KattyV
Dvouhlavé chobotnice nejspíš. :D
Káč!!
Piskor
Prostě Severus. Tak hezky to vysvětluje.... Aspoň že s Megan má vždycky trpělivost :-)
Však počkej, až přijde Megan
KattyV
Však počkej, až přijde Megan do puberty. Ona ho ta trpělivost přejde.
Jupí Megan! Těšim se na další
HCHO
Jupí Megan! Těšim se na další! (nestíhám dočítat, ale já se vrátím, to si nenechám ujít :)
Tahle už je čtvrtá a v
KattyV
Tahle už je čtvrtá a v počítači právě uzrává pátá, maková. Jsem ráda, že jsi ráda. :D
Kouzelnící se proklínají -
Martian
Kouzelnící se proklínají - malá se s tím rozhodně nepáře. :D
Od koho to jenom mohla slyšet
KattyV
Od koho to jenom mohla slyšet? Nad tím se budu muset ještě zamyslet. Že by Scorpius? (V mé realitě je to syn Draca a Ginny, takže se s Megan nepochybně potkává docela často.) Ech, to je nápad. Budu muset Scorpiuse přivést na scénu.