Předchází http://www.sosaci.net/node/40032 - Probuzení
Okupace, to slovo se Bětce jako ozvěna rozléhá v hlavě. Učila se o německé okupaci.
Z učebnic a vyprávění ví, že to bylo hrozné, ale nezažila to. Neví, co čekat. Má se bát? Ve vsi se život zdá beze změny. Kombajny vyjely do polí, léto má stále příchuť prázdnin.
„Nemluvte, neslyším,“ chraptí děda po operaci hrtanu. Drzé mouchy mu na čele sosáky debužírují pot. Z televize doléhají vzrušené hlasy. Vyzývají k obraně. Děda nervózně poposedává. Chtěl by se zapojit. Má sice schovanou starou četnickou šavli, ale jít s ní proti tankům? Je nemocný, doprava nefunguje, auto nemá, Praha je daleko.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
vynikající
Aries
vynikající
Děkuji.
Aplír
Děkuji.
Šavle by nepomohla, to kdyby
Killman
Šavle by nepomohla, to kdyby tak měl panzerfaust...
No, právě. :(
Aplír
No, právě. :(
i druhý kousek skvělý!
Arenga
i druhý kousek skvělý!
Jsem ráda, že i ten se líbí.
Aplír
Jsem ráda, že i ten se líbí. Díky.
Zase velice silný střípek.
Esclarte
Zase velice silný střípek. Takový prostý a přitom je v něm toho tolik.
Dík za hezký komentář.
Aplír
Dík za hezký komentář.
Těžké téma sis zvolila, ale
Faob
Těžké téma sis zvolila, ale jsem vlastně hrozně rád, že právě Ty: když už něco třeba nebude sedět (já to taky nezažil!), tak se to skryje za krásným jazykem. A tak to má být. Nakonec je literatura pravdivější než pravda.
Díky moc za komentář. Jen na
Aplír
Díky moc za komentář. Jen na okraj - já jsem to zažila. :) Celý fandom je hodně autobiografický.
Faux pas. Na moji obhajobu:
Faob
Faux pas. Na moji obhajobu: píšeš strašně mladistvě, s energií a elánem, který třeba mně už schází.
To nic. To mi polichotilo. :D
Aplír
To nic. To mi polichotilo. :D
O faux pas by šlo, kdybys mi hádal nejmíň 2x tolik, než mi je. :)
A ten mladistvý elán? To bude tím, že vzpomínky jsou tak mladé, nebo staré jako byli ti, když je právě prožívali. A mimochodem, na Tvém psaní není vůbec patrné, že by Ti scházela energie. Píšeš hodně a přitom výborně.
To je mistrně vystižená scéna
Rya
To je mistrně vystižená scéna.
Děkuju moc. Ani nevíš, jak
Aplír
Děkuju moc. Ani nevíš, jak moc mne Tvůj komentář těší.
Ta atmosféra je popsaná
Esti Vera
Ta atmosféra je popsaná skvěle, úplně to před sebou vidím.
To jsem moc ráda. Děkuju.
Aplír
To jsem moc ráda. Děkuju.
Páni, to je hodně silné a
Lee
Páni, to je hodně silné a přitom tak ze života. (Já vím, že to je ze života, ovšem u událostí, které se zapsaly do historie, je to pro mě stejně tak trochu objevné...)
Díky za komentář. Mám to taky
Aplír
Díky za komentář. Mám to taky tak. Je to zajímavé, že většina lidí objevuje víc v minulosti než v přítomnosti, snad že přítomnost je záhy minuilost, ale jen někteří chtějí objevovat, co slíbil Bůh do budoucnosti.
Ach jo, ta bezmoc...
Regi
Ach jo, ta bezmoc...
Tak. Bezmoc je nejhorší.
Aplír
Tak. Bezmoc je nejhorší.
Díky.