Pro Aries, protože mě s tím minulým za inspiraci Budčí nekopla do zadku, ale hlavně protože jsem jí nikdy nic nevěnovala, a přitom bez liščích komentíků a lišáckých drabblat by to pro mě nebylo DMD :)
Souvisí s tímhle mozkovým, ale jen přesvědčením, že Celetná je prostě děsně magická budova.
Prodejní automaty jsou zde převážně mudlovské, některé s přídavným zařízením k výrobě snazších lektvarů (životabudiče, "obluzováky").
Jedna z nejstarších budovních legend ovšem vypráví o takzvané "Mizející truhle". V 18. století ji anonymní student popsal jako "truhlici karakteru podivného, jako by tovar měl v ní býti, však prázdná zdá se docela a patřiti ji na rozličných místech možno".
Moderní věda pokládá truhlici za tzv. anachronický objekt: předpokládá se, že jde o skutečný automat z 21. století, jehož výskyt o tři století dříve však zůstává neobjasněn, stejně jako druhá část legendy, pravící zlověstně: Až její čas nadejde, vše živé v sebe pohltí.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Dost dobré drabble. Trošku
Profesor
Dost dobré drabble. Trošku mrazivé, hodně vtipné.
To mě moc těší, díky!
strigga
To mě moc těší, díky!
Úplně Celetnou vidím.
Faob
Paráda.
Díky moc! Já ji mám taky před
strigga
Díky moc! Já ji mám taky před očima, po včerejší historce našeho vyučujícího psychologie obzvlášť.
Tak nevím, jestli se mám bát
P.M.d.A.
Tak nevím, jestli se mám bát nebo smát :-)
Smát, dokud je čas! ;)
strigga
Smát, dokud je čas! ;)
Žere prachy, co? :D Mě jednou
Tenny
Žere prachy, co? :D Mě jednou automat na Palachovce sežral celou dvacku.
Btw, kdy mi konečně napíšeš na tom FB? :D
Ježkovoči, já se omlouvám! :D
strigga
Ježkovoči, já se omlouvám! :D Já na to úplně zapomněla. Tohle byl dost náročnej týden, ono prostě tenhle semestr přijdu domů většinou pak mezi osmou a jedenáctou večer a jsem totálně mimo, nechápu tu Nifredil, jak to zvládá :D dneska, jakmile se dostanu k plčítači, fakt! :D A díky za připomenutí!
Děkuji, děkuji!
Aries
To je tak skvělý, nadšeník obrovský!
Jé, to jsem ráda, já děkuju!
strigga
Jé, to jsem ráda, já děkuju! Budeč je děsně inspirativní :)
Tam to musí být úžasné :-)
Rya
Tam to musí být úžasné :-) skvělé drabble.
Ta budova je jedna z mála
strigga
Ta budova je jedna z mála věcí, co se mi na studiu ještě neznechutily :D děkuju moc. :)
A nemůže von to bejt takovej
Julie
A nemůže von to bejt takovej ten ibliobox, co se do něj vracej knížky? Bydlíval ve třetím patře a tvářil se výhružně.
Bezva drabble, akorát mi teď ta Celetná nějak chybí.
Já si říkám, že tam asi budu
strigga
Já si říkám, že tam asi budu potajmu chodit ještě spoustu let potom, co ukončím studium. Přirostla jsem k té budově!
A kdoví! Ona moderní věda nemá moc z čeho vycházet, protože koncem 20. století zmínky zmizely. Je tedy pravděpodobné, že objekt, ať už je to cokoli, už se těm dnešním velice podobá :)
To je TARDIS, určitě! :D
Scully
To je TARDIS, určitě! :D
Takže říkáš, že jsem k tomu
strigga
Takže říkáš, že jsem k tomu psaní ten soundtrack z Doctora poslouchat neměla, jo.. :D ta se taky nacpe všude, potvora! :D
Celetná si tohle drabble
Danae
Jé, to je tedy pocta! A třeba
strigga
Jé, to je tedy pocta! A třeba jo, když se vyskytne nějaké to téma :)
To je výborné!
Terda
To je výborné!
Díky moc!
strigga
Díky moc!
Trošku toho mrazení, ale my
Lee
Trošku toho mrazení, ale my se jen tak nedáme!
Je to skvělé! :)
Jasněže ne! My přežijem
strigga
Jasněže ne! My přežijem všechno! :D Díky!
Tak to zní pořádně zlověstně!
neviathiel
Tak to zní pořádně zlověstně!
To je parádní!
kytka
To je parádní!