Tentokrát drabble dle obrazu
Jaroslav Čermák: Žebrající rodina
https://youtu.be/654eJyq9bPQ
https://sbirky.ngprague.cz/dielo/CZE:NG.O_754/zoom
Již desetkrát přeříkal růženec. Klobouk stále ještě zeje prázdnotou. Už nemá sílu se ani modlit.
Není toho málo? Té bídy? Co žena zemřela na souchotě, jde to s nimi z kopce.
Jeho naděje zejí jak díry v chatrném oblečení. Život je trpký.
Maličký vysílením konečně usnul. Dcerka ho chlácholila. Únavou usnula také.
Dlouho se usedavý pláč rozléhal ulicí. Nikdo se nezastavil. Lidé je bez zájmu míjeli, nebo přidali do kroku pronásledováni výčitkami svědomí. Nikoho nesevřel soucit. Jen jemu se nářek prodíral do srdce. Neskutečně ho drásal. Měl co dělat, aby se k němu nepřidal. Ne, nesmí plakat, už kvůli dětem.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Výstižný popis.
Killman
Výstižný popis.
Díky. Snažila jsem se. :)
Aplír
Díky. Snažila jsem se. :)
svíravé
Aries
svíravé
Taky to tak vidím. Díky,
Aplír
Taky to tak vidím. Díky, Aries.
smutné moc
Tora
smutné moc
Dík.
Aplír
Já vím.
Opravdu smutný příběh.
mila_jj
Opravdu smutný příběh.
Je to tak. Díky.
Aplír
Je to tak. Díky.
Zajímavý obraz. Nejsem
Kitsune's Sun
Zajímavý obraz. Nejsem odborník, ale dívka s malým mi připadají namalovaní v klasičtějším stylu, kdežto muž s jeho propracovaným výrazem je opravdu jako živý. Skvěle jsi obraz vystihla.
Děkuju velmi
Aplír
Přemýšlela jsem, proč tak působí. Snad, že to děcko má takové barokní proporce a dívka s ním na klíně může podvědomě evokovat madonu. Navíc hlavní postava, ošlehaná životem, výborně vyjadřuje tu odpovědnost a bezvýchodnost, zatímco v kontrastu světlá pleť dětí jejich nevinnou bezstarostnost.
Ano, přesně jsi to vystihla.
Kitsune's Sun
Ano, přesně jsi to vystihla. Má to takovou tu baroknější podobu a kontrast světla ten stylový rozdíl dost zvýrazňuje. I celkově ty záhyby na šatech a tak dál. Zvláštní obraz. Skoro bych řekl, že ta kompozice měla být původně jiná.
Vůbec nejsi povrchní
Aplír
Vůbec nejsi povrchní pozorovatel, ale pozorný divák. Moc si toho cením.
Vrážel se mi tam nějak od
Faob
Vrážel se mi tam nějak od začátku Chaplinův Kid, tak jsem neviděl správně, ale obraz moc pěkný a dovyprávění mu dodalo tu správnou šťávu!!!
Děkuju mnohokrát za krásný
Aplír
Děkuju mnohokrát za krásný komentář.
Teda, je to popsané velmi
Kumiko
Teda, je to popsané velmi smutně, až to tomu obrazu dodává novou vrstvu.
Děkuju moc. Tvůj komentář
Aplír
Děkuju moc. Tvůj komentář dobře nasvětlil obraz.
Moc truchlivé.
Esclarte
Moc truchlivé.
Děkuju.
Aplír
Taky myslím.