Království ostrovů

Obrázek uživatele Tess

Rozcestník všech drabblat do roku 2014 včetně.
Všichni víme, že neexistuje magie, co by stála za řeč. Myslím tím ve skutečném světě.
A je pro to dobrý důvod.
Magie je totiž pro pozemské organismy vysoce toxická. Takže když se nečekaně uvolnila zpoza bariér, které ji udržovaly uzamknutou miliony let, nastaly opravdu vážné problémy. Civilizace, jak ji známe, zanikla.
Naštěstí nejsou magií prosycené všechny oblasti rovnoměrně. Několika enklávám se podařilo přežít první nápor i následující roky chaosu. Stále existují i po desítkách let, osamělé, obklopené životu nebezpečnými Zónami, křehké.
A lidé zůstávají lidmi. Vždycky tu bude někdo, kdo touží po moci, po bohatství. Je jedno, jak malé je království, nikdy není špatné být králem.
A ještě je tu jeden problém. Lidé sice zůstávají lidmi... ale ne všichni.
(Drabblata zahrnují období od roku nula po léta 200+)

Komentáře

Obrázek uživatele Blueberry Lady

Ty Téss? Právě jsi mi tou upoutávkou zase spustila v hlavě chuť položit otázku, na níž získávám dvě různé odpovědi. Existuje rok nula nebo ne? Pokud bereme nulu jako pomyslný počátek, není cokoliv poté rok jedna? Nebo se první rok bere jako nula?
Jinak doufám, Gloria žehnej, že tvůj blok se díky záplavě kachen odblokne!

Pokud se budem bavit o klasickém křasťanském datování, tak je 31.12 roku 1 před našim letopočtem a pak 1.1. roku 1 našeho letopočtu. Ale třeba v astronomickém zase už existuje (protože neexistence roku nula dělá bordel v počítání.)

Obrázek uživatele Blueberry Lady

To konečně dává smysl. Díky.

Obrázek uživatele Tess

Já se osobně domnívám, že rok nula existuje a má právě nulovou délku. Je to jakýsi záhadný bod, který je počátkem. Okamžitě na něj navazuje další rok, jenž je rokem jedna... a jehož délka je rovna nebo menší celému roku, podle toho v kterém datu proběhl rok jedna.
Tak, a teďka jsem to určitě zamotala eště víc...

Obrázek uživatele Danae

Hurá, Království ostrovů je tady!
Obrázek uživatele Tess

To je radosti :) To jsem ráda. Pokusím se nezklamat :)

-A A +A