Tohle bylo velmi těžké. Opatření na podporu porodnosti ve školním depozitáři? Poltergeisty mi profesor Daniel von Drak množit zakázal, takže vám poví alespoň něco o tabonech a jejich líhních.
Dobrý den, vážení studenti. Dnes pro vás mám unikátní příležitost prohloubit si znalosti z ornitologie. Pomůžete mi s katalogizací hrabavých ptáků.
Vidím, že nejste příliš nadšení. Tato taxonomická skupina však zahrnuje i jiné druhy než kura domácího. Slyšeli jste například o tabonech?
Tito ptáci mají unikátní způsob rozmnožování. Nestaví hnízda, ale budují si líhně z listů, trávy a hlíny. Samice do nich naklade vejce, samec pak přihrabováním či odhrabováním materiálu udržuje stálou teplotu. Tu zjišťuje pomocí čidla v zobáku. Takový inkubátor slouží i několika generacím ptáků.
Ne, nejedná se o opatření pro podporu porodnosti, nýbrž o příklad péče o mláďata.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Já mám kury ráda. A tihle
Esclarte
Já mám kury ráda. A tihle hrabaví ptáci jsou taky pozoruhodní.
Díky.
Profesor
:-)
"Ne, nejedná se..." - dobře
Faob
"Ne, nejedná se..." - dobře Ses z toho vykroutila! :-))) Strašně zaujalo to čidlo!
Díky.:-)
Profesor
Když mně se tihle ptáci prostě vybavili jako první. jinak v přírodě přímá opatření pro podporu porodnosti asi nejsou.
Hezký!
Peggy
Hezký!
Díky.
Profesor
:-)