Dobročinnost 2010

Obrázek uživatele Danae

Tapetáři

Fandom: Doctor Who, epizoda Blink (3x10).
Přístupné: Bez omezení.
Poznámka: Double drabble, které jsem si chtěla už dlouho napsat, přestože neobsahuje zápletku a vlastně ani pointu. V podstatě bez spoilerů a asi nesrozumitelné pro ty, kdo tento díl neviděli. Shlédnutí moc doporučuju, jde o jednu z nejlepších epizod Doctora Who vůbec :)
Prohlášení: Doctor Who patří řádným držitelům práv.

Tato povídka podporuje organizaci Nový Prostor, která pomáhá lidem bez domova.
DMS ve tvaru „DMS NP“ posílejte na číslo 87 777. Cena SMS je 30 Kč.

Fandom: 
Obrázek uživatele Rebelka

Pojednání o kávě a špinavém nádobí

Fandom: Torchwood
Přístupnost: Kdo přežil Torchwood, zvládne tohle také. Od 12 let s přimhouřenýma očima.
Pár: Jack Harkness/opravdu velké množství vesmírné havěti všeho druhu
Slash: I meziplanetární.
Varování: A o tom všem se tam v podstatě jen mluví.
Shrnutí: Kdo by se po smrti nechtěl znovu setkat se svou životní láskou?
První poznámka: Dobrovolně přiznávám inspiraci úžasným (a vážně to tam nemám jen kvůli tomu, aby ses na mě, Julie, moc nezlobila ;o) ) Setkáním na začátku věčnosti.
Druhá poznámka: Děkuji své medvědí mamince Kleio za konzultaci, povzbuzení a opravení řady opravdu hnusných chyb.
Třetí poznámka: Tato povídka by ráda podpořila organizaci AIDS pomoc - provoz a rozšíření činnosti Domu světla. Pokud budete chtít, můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS AIDSPOMOC na číslo 87 777.
Prohlášení: Povídku jsem nenapsala za účelem finančního obohacení své maličkosti. Ianto patří Daviesovi. Jack patří Daviesovi. Frame patří Daviesovi. Moje je dvouhlavá holka a pár vesmírných slizek, bez kterých bych se klidně obešla.

Fandom: 
Obrázek uživatele Lunkvil

Potopa

Autor: nocookiesjustbooks
Překlad: Lunkvil
Fandom: Doctor Who
Přístupnost: bez omezení
Shrnutí: Donna (omylem) změní historii.
Prohlášení: Doctor Who patří (pokud si to správně pamatuju) BBC a tato povídka nebyla napsána ani přeložena za účelem zisku. Pokud se vám povídka bude líbit, můžete podpořit projekt Povodně 2010. SMS ve tvaru DMS POVODNE2010 pošlete na číslo 87777. Výtěžek bude použit na pomoc postiženým záplavami v květnu 2010.
Poznámka: Originál povídky najdete zde. Translated with permission. Thank you, nocookiesjustbooks!

Fandom: 
Obrázek uživatele Lejdynka

Co se skrývá ve slovech

název: Co se skrývá ve slovech
autor: Lejdynka
fandom: Torchwood
rating: myslím, že se to docela vejde do 12plus, a kdyby něco, tak dělejte, že to nevidíte
pár: Jack Harkness/Ianto Jones
žánr: slash, romantická komedie
shrnutí: Bylo nebylo, i stalo se jednou v jedné kanceláři, že Mr Harkness pozval svého podřízeného Mr Jonese na rande. O tom, jak jejich první romantická session probíhala, si můžete přečíst zde.
prohlášení: Ianto, Jack, Owen, Myfanwy, torchwoodská základna a first date patří Daviesovi (závidík). Nápad je můj a zpracování také (C).
vedlejší věnování: Rebelce, protože mě k tomuhle nápadu inspirovala vyzvídáním, kdy asi přestal Ianto Jackovi říkat pane. A Julii, protože může za to, že považuji větu Iantovo presso bylo lepší než sex za kánon.
poznámka: moc děkuji Rebelce za beta-read :o)
hlavní věnování: Tato povídka by ráda podpořila organizaci ZOO Ostrava, a to především kvůli této větě: Cílem projektu je zlepšení životních podmínek chovaných zvířat, z nichž mnohá žijí v nevyhovujících podmínkách starých expozic. Protože chudák Myfanwy se musí v té torchwoodské základně strašně trápit, a zlý, krutý a ošklivý Jack ji ještě nutí, aby se dívala na jeho avantýry.
Pokud budete chtít, můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZOOOV na číslo 87 777.

Fandom: 
Obrázek uživatele Lejdynka

Na konci vesmíru

název: Na konci vesmíru
autor: Lejdynka
fandom: Torchwood/Doctor Who
rating: já bych dala pro všechny, ale jsem paranoidní, takže 12plus
pár: Jack Harkness/?
žánr: pre-slash, komedie, decentní AU
shrnutí: Bylo nebylo, i stalo se jednou v baru Na konci vesmíru, že Jack Harkness truchlil po dalším z nevydařených vztahů a snažil se tam opít. A zčistajasna zaznamenal někoho, kdo mu ten nápad nepřímo vymluvil...
prohlášení: všechny postavy patří Daviesovi, stejně jako bar (ale název a barman jsou moji)
vedlejší věnování: opět Reb, protože pokládá velice, ale velice inspirativní otázky a píše poznámky, které si o zpracování přímo říkají
poznámka: ano, inspirovala jsem se jistou torchwoodovskou povídkou od jisté autorky, je to vidět, přiznávám se a vzdávám jí hold. Ianto.
hlavní věnování: Tato povídka by ráda podpořila organizaci Diecézní charita Brno, a to především kvůli této větě: Obsahem projektu je služba lidem, kteří jsou ohroženi sociálním vyloučením z důvodu postižení, ztráty zaměstnání, rodičovské dovolené, stáří, příslušnosti k národnostní menšině i jiné rasy aj. nebo s dostali do složité situace z důvodu nenadálých živelných pohrom či civilizačního neštěstí. Pardon, ale to prostě sedí. Myslete na Jacka.
Pokud budete chtít, můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS DCHB na číslo 87 777.

Obrázek uživatele Aveva

Před půlnocí

přístupnost: bez omezení
varování: Napsáno pod nátlakem!
shrnutí: Víceméně originální dvojité drabble na téma „před půlnocí“ (zadala Lunkvil, takže víte, kde si stěžovat), které má podpořit postavení školy v Africe (DMS AFRIKA na 87 777).
poznámka: Jo, původně jsem sice chtěla dodělat loňskou dobročinnost, ale zase mám krizi, tak snad časem :o)

Nepřátelé

fandom: obávám se, že žádný
rating: neomezený

Fandom: 
Obrázek uživatele Ebženka

Z ulity

Autor: Ebženka
Shrnutí: Marta má nudnou práci, nijak zvlášť milé kolegy a žádné vyhlídky na zlepšení. Ale někdy je štěstí být tak trochu pomalý... Inspirováno návštěvou Jeseníků.
Povídka je psána pro Podkrušnohorský zoopark Chomutov (to byste nevěřili, jak je těžké najít něco, co by alespoň okrajově souviselo!) odkaz: http://www.darcovskasms.cz/projekt-428/podkrusnohorsky-zoopark-chomutov.html tady si vpravo vyberete zvířátko a pošlete SMS jemu. Doporučuju DMS PZOO OBOJZIVELNICI - na číslo 87 777, cena 30 Kč. Na obojživelníky totiž všichni kašlou... (já taky)

Fandom: 
Obrázek uživatele ioannina

Mistr Mandaly, část druhá

Název: Mistr Mandaly
Autor: ioannina
Fandom:
Bjørkhallen

Shrnutí: S tím, že udělá chybu začátečník, všichni počítají, vědí, že je to normální, a jsou připravení to řešit. To, že udělá chybu mistr, nikdo nečeká. Proto je ten člověk přece mistr – že už nedělá chyby začátečníků.
Tak proč jsou naši mistři, ti, kterých si tak vážíme a vzhlížíme k nim, schopní zklamat v nejobyčejnějších lidských situacích?
Ayre Anderson, Gunnar Bergström, Hjalmar Baldwyn, Sigurd Holden a několik dalších.
Rating: 15+
Varování: smrt. Tahle část je drsnější než ta první.

Fandom: 
Obrázek uživatele ioannina

Mistr Mandaly

Název: Mistr Mandaly
Autor: ioannina
Fandom:
Bjørkhallen

Shrnutí: S tím, že udělá chybu začátečník, všichni počítají, vědí, že je to normální, a jsou připravení to řešit. To, že udělá chybu mistr, nikdo nečeká. Proto je ten člověk přece mistr – že už nedělá chyby začátečníků.
Tak proč jsou naši mistři, ti, kterých si tak vážíme a vzhlížíme k nim, schopní zklamat v nejobyčejnějších lidských situacích?
Ayre Anderson, Gunnar Bergström, Hjalmar Baldwyn, Sigurd Holden a několik dalších.
Rating: 15+
Varování: smrt.

Prohlášení: Bjørkhallen je sice můj, ale přesto místopřísežně prohlašuji, že z této povídky nemám ani vindru. S úctou přiznávám, že inspirační kořeny pro Paní vlků jsou jednak kniha Clarissy Pinkoly Estés: Ženy, které běhaly s vlky, jednak studie Roberta Gravese o Trojité bohyni (zejména předmluva k jeho Zlatému rounu).
Poděkování: Tarii a Sandriel za betaread a za úžasnou podporu, Veverce za trpělivé naslouchání a správná slova na správném místě.

Chtěla bych touto povídkou podporovat Linku bezpečí, kam se mohou obrátit děti a mladí lidi v obtížných životních situacích. Tvar dárcovské SMS zní DMS LINKABEZPECI a číslo, na které se posílá, je 87 777, cena jedné SMS je 30,- Kč.

Fandom: 
-A A +A