Dobročinnost 2009

Obrázek uživatele ioannina

Snapeovy rozhovory

Summary: Snapeův pohled na dění v Bradavicích. 8 kratičkých dialogů pokrývajících časové rozmezí od Harryho prvního ročníku po závěrečnou bitvu.
Přístupné bez omezení. Žádné varování není nutné.
Disclaimer: všechny postavy a místa zde použité patří JKR.
A/N: Originál byl publikován v roce 2004. Autorem originálu je duj, lze jej nalézt na této adrese
Přeloženo se svolením autora / Translated with permission. Thank you, duj.
Díky Sandriel za betaread.

Ráda bych podpořila projekt Nepouštějme děti do slepé uličky. Dárcovskou SMS lze poslat ve tvaru DMS RATOLEST na číslo 87777. Získané finanční prostředky budou využity v souladu s posláním veřejné sbírky Nepouštějme děti do slepé uličky. Cena DMS je 30,- Kč, Ratolest Brno od Vás obdrží 27,- Kč.

Fandom: 
Obrázek uživatele Aveva

Velkým plyšovým medvědům se nestávají špatné věci 1

Název: Velkým plyšovým medvědům se nestávají špatné věci
Autor: Aveva
Přístupnost: od 12 let
Poznámka: Jak už to tak bývá, příběh, který jsem původně chtěla do dobročinnosti napsat, jsem napsat nezvládla, musí tedy dobročinnost vzít zavděk začátkem příběhu poněkud jiného. Prozatím jsou hotové tři strany a dokončení... bude, časem :o)
A kdyby si chtěl příběh vybrat, koho podpořit, vybral by si nejspíše projekt Zvíře v nouzi, podpořit lze dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI na telefonní číslo 87 777
Varování: Povídka není povídka, ale komiks vyvedený v pestrých barvách a kromě HP a špetky Budče obsahuje ještě odkazy na britské seriály Doctor Who a Torchwood. (Ale mám tak nějak dojem, že pro pochopení zápletky netřeba pochopit odkazy, ale pokud neznáte, neužijete si všechno.)
Shrnutí: Abych to tak trochu vysvětlila. Na začátku to byla jen suchá fakta o Torchwoodu–Prasinky. Pak se mi do toho dostal děj, příběh se z Británie přesunul do Budče a pak zase zpátky do Británie. A nakonec, zapomeňte na nějakou faktografickou hodnotu, je z toho příběh o chlapci, který tak docela nezapomněl.
Poděkování: Šíleným fanynkám Torchwoodu za tu polední snídani na Festivalu fantazie, kdy přišla na přetřes TA myšlenka, která mi byla přidělena ke zpracování a která pořád ještě leží v základech tohoto příběhu.
Prohlášení: Bradavice, přilehlé okolí a některé postavy patří Rowlingové, některé další rekvizity pak Russelu T. Davisovi a název jsem si vypůjčila od svého brášky. Ani jeden z nich o tom neví.

Obrázek uživatele Julie

Před budoucností - část 1.: Budeč soudící

Přidávám se ke skupině těch, kteří jsou sice dobročinní, ale nestihli dopsat. Přesto si ovšem troufám uvést zde první díl povídky, která začala vznikat po té, co jsem od Ave dostala nádherný a báječný komiks "Budoucnost".

Název: Před budoucností
Autor: Julie
Přístupnost: od 12ti let
Pár: Florenc/Gilda, vy je sice neznáte, ale jedná se o vzdělaného budečského mladíka a nezvedenou dívčinu ze světa vůkol
Varování: jedna z postav má pěkně proříznutou pusu
Shrnutí: Svět končí a na obloze jedna po druhé zhasínají hvězdy. Lidem zůstalo Poslední bezpečné útočiště. Inspirováno Aveviným komiksem „Budoucnost“.
Poznámka: Děkuji Danae za bleskový beta-read, který jsem nejspíš vůbec nezvládla zužitkovat. Touto povídkou bych chtěla podpořit organizaci Člověk v tísni a to konkrétně projekt SOS BARMA. Dárcovskou SMS ve tvaru DMS BARMA zašlete prosím na číslo 87 777.

Fandom: 
Obrázek uživatele Danae

Stvořeni jeden pro druhého

Autorka: Lone Butterfly
Překlad: Danae
Přístupné bez omezení
Pár: HG/SS
Varování: V povídce se vyskytují křesťanské motivy. A humor. Pospolu.
Shrnutí: Konverzace u nebeských bran mezi právě zesnulou, dávno zesnulým a archandělem Gabrielem.
Poznámka: Překlad povídky A Match Made In Heaven. Povídka vznikla před vydáním HP7, některá fakta tedy nejsou kompatibilní s kánonem. Autorka souhlasila s překladem a podporou vybrané organizace. Translated with permission. Thank you, Lone Butterfly!
Za betaread, který tomuto překladu zásadně zvedl úroveň, děkuju Alane.
Tato povídka (tradičně :) podporuje domácí hospic Cesta domů . 87 777 DMS CESTADOMU Cena DMS je 30 Kč.

Fandom: 
Obrázek uživatele Aveva

Velkým plyšovým medvědům se nestávají špatné věci 2

Když jsem loni v létě tvrdila, že ten příběh dokončím, myslela jsem to vážně. Jen to prostě bude trvat trošku delší dobu, než jsem si původně myslela.
Ale abyste věděli, že jsem ještě pořád nezapomněla (a protože mě Julie a KaTužka upomínaly) tak alespoň další dvě stránky.
Varování: Vypadá to možná trochu zmateně, ale fakt pro to mám důvody.

Obrázek uživatele Aveva

Velkým plyšovým medvědům se nestávají špatné věci 3

A protože druhá uveřejněná část mě nakopla k dalšímu tvoření, tak jsou tu další dvě stránky podivuhodně zamotaného příběhu.
Věnováno všem kdo čtou a nechápavě při tom kroutí hlavou ;o)

Obrázek uživatele Aveva

Velkým plyšovým medvědům se nestávají špatné věci 4

Vynechme obligátní výmluvy.
Dokončení příběhu je tady.
Pokud nepochopíte, porucha pravděpodobně není na vašem přijímači.
Promiň Ale.

-A A +A