O nás

Obrázek uživatele sos

Kdo jsme?

Jsme skupina osob, které fanfiction rády čtou i píší - a zároveň nás fanfiction zajímá jako literární, kulturní i komunitní fenomén.

Co konkrétně děláme?

Snažíme se shromažďovat užitečné zdroje informací o fanfiction a do určité míry i o tvůrčím psaní vůbec - jak ve formě originálních článků, tak překladů (samozřejmě se svolením autorů). Čas od času vás také odkážeme na další zajímavé komunity nebo zdroje. Více se dozvíte v článcích.

Organizujeme tři pravidelné povídkové soutěže/challenge/přehlídky – Duben měsíc drabble, Letní dobročinnost a Vánoční nadílku. Zaštiťovali jsme překladatelskou challenge Překladatelova rukavice. Pokud máte nápad na soutěž, challenge nebo na jakoukoli jinou formu přátelského povídkového klání, ozvěte se. Pokud se nám váš projekt bude líbit, rádi vás ve vašich záměrech podpoříme.

Co neděláme?

Nejsme povídkový archiv. S výjimkou výše uvedených případů nepřijímáme a nevystavujeme žádné povídky.

Nejsme výhradními autory zde zveřejňovaných článků. Autorem se může stát kdokoli, kdo napíše zajímavý a přínosný článek o fanfiction nebo tvůrčím psaní.

Nejsme beta-read. Pokud jste napsali povídku a chcete, aby si ji někdo před zveřejněním přečetl a řekl vám, co je dobře a co špatně, můžete oslovit třeba tyto zkušené betareadery.

Nejsme autoritou ve věci pravidel pravopisu a jazyka všeobecně. Pokud nevíte, jak se co píše, zkuste třeba Jazykovou příručku ÚJČ.

Kdo jsou v současné době činné sosačky?

V abecedním pořadí jde o Aluzi, Avevu, Birute, Danae, Keneu, Metamorfozu a Slečnu Zuzanu.

Jak nás můžete kontaktovat?

Pošlete nám mail na sos.hp.ff zavináč gmail.com.
Navštivte nás na facebooku.

Komentáře

Obrázek uživatele King Kong

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat kde najdu témata DMD2015? V sekci DMD u dřívějších ročníků je rok a u něj se po rozkliknutí zobrazuje podmenu i s tématy, u roku 2015 mi to nejde.
Děkuji

Obrázek uživatele Danae SOS

Ahoj, už jsou tam :)
Obrázek uživatele Kraken

Kde si mohu vytvořit nový účet?

Obrázek uživatele Danae

Zašli nám mail se žádostí a novým autorským jménem. Účet založíme a zašleme přihlašovací údaje.
-A A +A