„Můj nejlepší kamarád je myšák,“ vyprávělo Sovátko strýčku sýčkovi. „A všichni moji příbuzní jsou masožravky!“
„Masožravci.“
„To taky. Masožravci a masožravky.“
„Trápí tě to?“
Sovátko vzdychlo. „Já vím, že to nemůže být jinak. Ale stejně.“
„Co kdyby bylo tvým nejlepším kamarádem kuře?“
„Kuřata...“
„Taky byla kdysi živá.“
„Ale aspoň jsem je nezabilo!“
„Ty žiješ jinak než ostatní sovy, Sovátko. Nesuď je příliš přísně.“
Sovátko vzdychlo podruhé.
„Nemůžu změnit svět.“
„Můžeš změnit malinkatý kousek světa. Ten, na který dosáhneš.“
„A to stačí?“
„Stačí. I když je svět veliký, skládá se ze samých malinkatých kousků.“
Sovátko poděkovalo strýčkovi a odletělo za myšákem.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Milé drabble. A líbí se mi
Aplír
Milé drabble. A líbí se mi myšlenka, že může změnit kousek světa, na který dosáhne.
Děkuji! :-)
se.id
Děkuji! :-)
To je tak krásné! A tak
Danae
To je tak krásné! A tak moudré! A krásné! A moudré!
No jo, sýček je takový mudřec
se.id
No jo, sýček je takový mudřec :-) Díky!
Úžasné sovátko :-D
Doktor
Úžasné sovátko :-D
Díky! :-)
se.id
Díky! :-)
hezké to je. A stane se
Aries
hezké to je. A stane se sovátko vegetariánkem?
Děkuji! Sovátko si myslí, že
se.id
Děkuji! Sovátko si myslí, že už vegetariánkem je, když nejí živé maso ;)
Awwww. Ňuchmyfňufyfňuf.
Carmen
Awwww. Ňuchmyfňufyfňuf. Sovátko je k uňuchmání.
Sovátko se pýří. Tedy vlastně
se.id
Sovátko se pýří. Tedy vlastně čepýří :-)
Sovátko děkuje :-)
se.id
Sovátko děkuje :-)
Chudáček sovátko, takový
P.M.d.A.
Chudáček sovátko, takový výčitky svědomí :-)
Ono je takové citlivé :-)
se.id
Ono je takové citlivé :-) Děkuji! :-)
To je roztomilý a moudrý.
Dangerous
To je roztomilý a moudrý.
Děkuji moc! :-)
se.id
Děkuji moc! :-)
:)
Erys
To je krásně milé :) A malinké kousíčky světa mi připomněly, co jsme používali jako jakési motto kroužkové činnosti (poskládané tedy z cizích moudrostí): Jsme schopní jen malých detailů. Jsou to ale malé detaily, co tvoří dokonalost velkých věcí.