Domů
Společnost pro osvětu spisovatelů

Hlavní navigace

  • O nás
  • Diskuse
  • Autoři
  • Fandomy
  • Filtrování
  • Podpořte nás
  • Přihlásit se (opens in new tab)
Skočit na příspěvky ↓

Drobečková navigace

  • Domů
  • Předtucha

Informace

Pokud si chcete zřídit uživatelský účet, napište nám prosím na sos.hp.ff (zavináč) gmail.com. V mailu prosím uveďte zejména to, pod jakou přezdívkou u nás chcete vystupovat!

Uživatelské menu

  • Oblíbené povídky z Padesátky
  • Přihlásit se

Nový obsah

  • Chytrému napověz – Terda
Více novinek

DMD

  • FAQ
  • Pravidla
  • Návod na přidání drabble (opens in new tab)
  • 2026
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • 2024
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • Starší ročníky
    • 2023
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2022
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2021
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2020
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2019
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2018
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha (opens in new tab)
    • 2017
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2016
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2015
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2014
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2013
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2012
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2010

Bingo

  • 2026 Tropické bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Vylosované tropy
  • 2024 Klišé bingo
    • Pravidla (opens in new tab)
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Vylosovaná klišé
  • 2014 Klišé bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Bingo! (opens in new tab)
    • Doporučení

Letní dobročinnost

  • Pravidla
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • Starší ročníky
    • 2022
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
    • 2016
    • 2015
    • 2014
    • 2013
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Poezim

  • Pravidla (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Básně

Vánoční nadílka

  • Pravidla
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • Starší ročníky
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2016
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2015
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2014
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2013
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Padesátka

  • Pravidla
  • 2025
  • 2023
    • Bodovací tabulka 2023 (opens in new tab)
  • 2021
    • Bodovací tabulka 2021 (opens in new tab)
  • 2019
    • Bodovací tabulka 2019 (opens in new tab)
    • Upoutávky

Ostatní

  • Články
  • Překladatelova rukavice (archiv) (opens in new tab)

Drupal-web.cz - tvorba a migrace webů v Drupalu. Katecheze. Kniha jízd. Sborová kancelář. Místa reformace.

Předtucha

Profile picture for user angie77
Od angie77 | Ne, 3. 04. 2011 - 21:09
DMD č. 4. pro 4. 4. 2011. Téma: Poslední výstřel

Dnes zemře…
Jak to mohl vědět? Věděl… Byl dítě přírody…
Nebyl přehnaně pověrčivý. Dychtil po vzdělání a západní vzdělanost se nesnášela s „pohanskými rituály“…
Vychovaný v duchu starých tradic, v dospívání ovlivněný svým učitelem.
Zrádce pro jedny, naivka pro druhé.
Ale… našly se výjimky… Lidé, kterým na něm záleželo. A jemu záleželo na nich. Tak, že byl připravený pro ně položit život. Kdykoli, bez váhání…
Dnes zemře…
Měl strach?
Ne… ano!
Nebál se smrti.
Bál se o své blízké.
Dnes zemře…
Když zazněl osudný výstřel, jeho oči spočinuly na tom, kdo mu byl nejbližší.
„Můj bratře… Nevzdávej se… Žij dál…“
AN: Vím, že je to strašně patetické... Takovým věcem se obvykle snažím vyhýbat, ale tentokrát, jakmile jsem viděla téma, bylo mi jasné, že to musí být o "Rudém gentlemanovi" :-)

Vinnetou
2011

Ne, 2011-04-03 21:12 — Kleio

Konečně někdo, kdo toho
Konečně někdo, kdo toho Vinnetoua napsal, už jsem myslela, že se nedočkám. A je fuk, že je to patetické, to k tomuhle fandomu myslím i docela patří. :)

Pro psaní komentářů se přihlašte
Ne, 2011-04-03 21:32 — angie77

Asi patří...
Já jsem se docela divila, že tu ještě nic z tohohle fandomu nebylo, když to téma k tomu přímo svádí... Asi si každý řekl, že by to bylo moc okatý:-)

Pro psaní komentářů se přihlašte
Ne, 2011-04-03 21:33 — Aries

Jo, Kleio to napsala docela
Jo, Kleio to napsala docela přesně.

Pro psaní komentářů se přihlašte
Ne, 2011-04-03 21:24 — Peggy

Vinnetou je můj hrdina
Vinnetou je můj hrdina dětských let, má platonická láska. Sama bych o něm právě proto nepsala. Jsem ráda, že se tady díky Tobě objevil.

Pro psaní komentářů se přihlašte
Ne, 2011-04-03 21:34 — angie77

Můj taky:-)
Ale píše se o něm teda pekelně, tolik patosu už jsem dlouho nesplácala...

Pro psaní komentářů se přihlašte
Ne, 2011-04-03 21:41 — Rebelka

Myslím, že ten patos k tomu
Myslím, že ten patos k tomu patří. Co já se u toho posledního dílu naplakala... Líbilo se mi to.

Pro psaní komentářů se přihlašte
Ne, 2011-04-03 21:57 — angie77

Díky
Ráda bych si někdy přečetla, jak o něm někdo napíše bez patosu... Jo, já u toho posledního dílu řvala jako želva... I teď, když jsem si k tomu začala nostalgicky prohlížet fotky na webu, tak to na mě padlo...

Pro psaní komentářů se přihlašte
Ne, 2011-04-03 21:59 — Peggy

Já brečela jak želva u filmu
Já brečela jak želva u filmu i u knížky a to, prosím, opakovaně. A kdybych se teď dívala na film nebo četla knížku, budu řvát zase :-o

Pro psaní komentářů se přihlašte
Ne, 2011-04-03 22:26 — angie77

No,
tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama :-) Z Vinnetoua asi nikdy nevyrostu...

Pro psaní komentářů se přihlašte
Ne, 2011-04-03 23:02 — Lejdynka

*nemusí, nemusíííí* Nicméně
*nemusí, nemusíííí*
Nicméně se ti to moc povedlo, takže jen tak dobře! ;)

Pro psaní komentářů se přihlašte
Po, 2011-04-04 10:33 — angie77

Jasně, že nemusí...
Ale pro mě to byla jednoznačná volba:-)

Pro psaní komentářů se přihlašte
Po, 2011-04-04 07:26 — Witch

Patos nepatos, moc krásné to bylo...
Rozhodně nejsi ani zdaleka jediná, kdo Vinnetoua obrečel, angie... I když jsem tyhle úžasné filmy viděla už nesčetněkrát, u Posledního výstřelu jsem vždycky naměkko. Děkuju moc, že jsi o něm napsala, opravdu to sem patří. Taky jsem nad tím uvažovala, ale nakonec jsem dala přednost svému oblíbenému pistolníkovi. :)

Pro psaní komentářů se přihlašte
Po, 2011-04-04 10:32 — angie77

Další fanoušek Rudého gentlemana:-)
Jsem fakt ráda, že tu nejsem jediný šílenec, který má tyhle filmy tak oblíbené.

Pro psaní komentářů se přihlašte
Po, 2011-04-04 10:01 — Arn Dair

Ja si rikala, kde ze je ten
Ja si rikala, kde ze je ten Vinnetou. To tema se mu primo nabizelo. Krasne. Zaleskly se mi oci.

Pro psaní komentářů se přihlašte
Po, 2011-04-04 10:30 — angie77

Arn, díky!
Jojo, nabízelo... Doufám, že ho ještě někdo napíše, ráda bych si přečetla i jiné zpracování:-)

Pro psaní komentářů se přihlašte
St, 2011-04-06 23:37 — Profesor

Oh, Vinnetou. Možná je to
Oh, Vinnetou.
Možná je to patetické, ale to nic nemění na tom, že je to krásné. Já Vinnetoua obrečela, a to jsem velký cynik.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit