“Na hranici! Na hranici s ním!”
Středem vesnice se táhl dav, v jehož čele skupina statných nádeníků nesla muže v černém hábitu.
Vtom je zastavil rázný hlas: “Stát! Co se to tu děje?!” Cestu jim zastoupil pomenší muž v měšťanských šatech.
První z pacholků zašoupal nohama a spustil: “Tuž tohoto bychom rádi upálili, pane rychtáři.”
“Kdopak to je, snad jste nechytili nějakého černokněžníka?”
Pacholek si odplivl. “Fuj, no to tak. Oblízal chalupy a tvrdil, že je výběrčí daní.”
Do toho se ozval sám výběrčí: “Zdravím, rychtáři. Pořád ještě si ulíváte půlku desátku?”
Rychtář se zamyslel a pak vykřikl: “Na hranici!”
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Teda ten fakt nevěděl, kdy
strigga
Teda ten fakt nevěděl, kdy mlčet! :D
To nebylo moc taktické :)
Aries
To nebylo moc taktické :)
:D ten si teda naběhl.
Carmen
:D ten si teda naběhl.
Ajajaj! Jeden teda lepší než
Esclarte
Ajajaj! Jeden teda lepší než druhý. A tohle moc chytré nebylo, ale třeba teď dav zlynčuje rychtáře.