Ještě jedno - ten nápad mě prostě praštil do hlavy.
Mladý výhonek vládnoucí dynastie se po otcově smrti ujal svého dědictví. Poslušné davy nejprve teatrálně oplakaly smrt původního vládce a poté neméně teatrálně jásaly nad tím, že se vládcův syn stal nejmocnějším a nejvýše postaveným mužem země.
Nový vládce si užíval svého postavení. Nikdo jeho nárok na vládu nezpochybňoval, přesto bylo třeba jeho postavení upevnit. Zejména strýc byl synovci velmi nápomocen.
Sotva třicetiletého vladaře však brzy začalo unavovat, jak na každém kroku o strýce zakopával. Strýc řídil ekonomiku i obranu. Synovec na strýčka narážel při každém rozhodnutí. Usoudil, že více strýce už nesnese.
A tak dal Kim Čong-un strýce popravit.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
au
Keneu
dost dobré
Díky!
Peggy
Díky!
Taky docela hrozná záležitost
Esclarte
Taky docela hrozná záležitost. Zvlášť jestli je pravda, jak toho strýce oddělali.
Kam se hrabě středověk, viď?
Peggy
Kam se hrabě středověk, viď? Brrr...
Díky za komentář :-)