Dějepisný seminář na základní škole. Stojím před tabulí a povídám o heraldice. Míří na mě jeden mrzutý pohled neohlášeného hospitujícího, jeden povzbudivý od učitelky a čtyři prázdné od zombie deváťáků.
"A proč mají Hrabišici asi ve znaku hrábě?"
Ticho.
Vrhám pohled na žákyni, o které vím, že je chytrá.
"Protože maj ve méně hrabání?"
"Jasně!" zvolám a pustím na promítačku ach tak příliš složitý znak Berlína.
"Všichni máte němčinu, čeho by tohle mohl být znak?"
Cvrčci cvrkají.
"Co je tohle za zviřátko?"
Třídou proletí keř hnaný větrem.
"Třikrát tři je?"
Jednomu ze zombíků ukápne slina.
"...devět, a kdo bručí je?"
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
ach tak ze života
Aries
ach tak ze života
Těžký život pedagoga.
Nathanel
Těžký život pedagoga. Soucítím s tebou.
:D Tohle je náhodou fajn.
Peggy Tail
:D Tohle je náhodou fajn. Narozdíl od toho, co ve škole poslouchám já.
Tak jim to odpust, zombíkům,
Wolviecat
Tak jim to odpust, zombíkům, základka je náročná na mozek
Když oni to maj zombíci taky
Aveva
Když oni to maj zombíci taky těžký, nebylo zrovna po obědě, že by se jim krev místo do mozku nahrnula do žaludku? ;o)
Bohužel byli před obědem a
Šmelda
Bohužel byli před obědem a byla to sedmá hodina. Ale prý jsou takoví vždy:)
sedmou hodinu před obědem už
Aries
sedmou hodinu před obědem už by mě asi nevzrušil ani erb Bradavic. Pamatuju si ty rozvrhy na základce do dvou, kdy se na oběd mohlo až potom, poslední hodinu jsem už nedokázala myslet na nic jinýho, než jakej mám příšernej hlad
Znak bradavic jsem jim nedal.
Šmelda
Znak bradavic jsem jim nedal. Dal jsem jim znak Nebelvíru, ale nepoznali ho. Stejně jako Starky, Gondor a Českou republiku.
No tak, ale že nemají
Aveva
No tak, ale že nemají literární rozhled, z toho je neodmlouvá ani ta sedmá hodina :o)
to teda ne
Aries
to teda ne
Tak tenhle komentář je drsný!
Arenga
Tak tenhle komentář je drsný! Starkove, Gondor... Dejme tomu, ale Českou republiku? V devítce, studenti dějepisného semináře? No kurník. Moje dcera poznala státní znak, když jí bylo pět. Ale chápu, že vzhledem k povolání matky to není běžný vzorek ;-) mimochodem, památná historka je, když ve třech letech viděla znak s českým lvem a nadšeně vykřikla "Peugeot!" :-D
Původně jsem ale chtěla napsat, že ach tak složitý znak Berlína pobavil :-D
No teda... nevím, jestli se
Tora
No teda... nevím, jestli se mám smát nebo plakat teda.
Poněkud mě znepokojuje vědomí
Azereth
Poněkud mě znepokojuje vědomí, že na vysoké je situace v některých hodinách velice podobná.
Ono je hrozně těžký se nesmát
Kleio
Ono je hrozně těžký se nesmát. Keř, zombíci, cvrčci... A než se člověk naděje, vykládá látku olejomalbeě. Stokrát s tím budeš chtít praštit, ale pak bude stačit hrozbě málo, abys našel důvod zůstat.
Je to perfektní drabble.