Domů
Společnost pro osvětu spisovatelů

Hlavní navigace

  • O nás
  • Diskuse
  • Autoři
  • Fandomy
  • Filtrování
  • Podpořte nás
  • Přihlásit se (opens in new tab)
Skočit na příspěvky ↓

Drobečková navigace

  • Domů
  • Publikum

Informace

Pokud si chcete zřídit uživatelský účet, napište nám prosím na sos.hp.ff (zavináč) gmail.com. V mailu prosím uveďte zejména to, pod jakou přezdívkou u nás chcete vystupovat!

Uživatelské menu

  • Oblíbené povídky z Padesátky
  • Přihlásit se

Nový obsah

  • Chytrému napověz – Terda
Více novinek

DMD

  • FAQ
  • Pravidla
  • Návod na přidání drabble (opens in new tab)
  • 2026
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • 2024
    • Témata
    • Body za drabble (opens in new tab)
    • E-kniha
  • Starší ročníky
    • 2023
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2022
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2021
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2020
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2019
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2018
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha (opens in new tab)
    • 2017
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2016
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2015
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2014
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
      • E-kniha
    • 2013
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2012
      • Témata
      • Body za drabble (opens in new tab)
    • 2010

Bingo

  • 2026 Tropické bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Vylosované tropy
  • 2024 Klišé bingo
    • Pravidla (opens in new tab)
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Vylosovaná klišé
  • 2014 Klišé bingo
    • Pravidla
    • Povídky
    • Účastníci Binga (opens in new tab)
    • Bingo! (opens in new tab)
    • Doporučení

Letní dobročinnost

  • Pravidla
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • Starší ročníky
    • 2022
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
    • 2016
    • 2015
    • 2014
    • 2013
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Poezim

  • Pravidla (opens in new tab)
  • 2025
    • Témata
    • Básně

Vánoční nadílka

  • Pravidla
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • Starší ročníky
    • 2021
    • 2020
    • 2019
    • 2018
    • 2017
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2016
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2015
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2014
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2013
      • Dopisy Ježíškovi
    • 2012
    • 2011
    • 2010
    • 2009
    • 2008

Padesátka

  • Pravidla
  • 2025
  • 2023
    • Bodovací tabulka 2023 (opens in new tab)
  • 2021
    • Bodovací tabulka 2021 (opens in new tab)
  • 2019
    • Bodovací tabulka 2019 (opens in new tab)
    • Upoutávky

Ostatní

  • Články
  • Překladatelova rukavice (archiv) (opens in new tab)

Drupal-web.cz - tvorba a migrace webů v Drupalu. Katecheze. Kniha jízd. Sborová kancelář. Místa reformace.

Publikum

Profile picture for user Šmelda
Od Šmelda | Út, 3. 04. 2018 - 16:13
Ze života

Dějepisný seminář na základní škole. Stojím před tabulí a povídám o heraldice. Míří na mě jeden mrzutý pohled neohlášeného hospitujícího, jeden povzbudivý od učitelky a čtyři prázdné od zombie deváťáků.
"A proč mají Hrabišici asi ve znaku hrábě?"
Ticho.
Vrhám pohled na žákyni, o které vím, že je chytrá.
"Protože maj ve méně hrabání?"
"Jasně!" zvolám a pustím na promítačku ach tak příliš složitý znak Berlína.
"Všichni máte němčinu, čeho by tohle mohl být znak?"
Cvrčci cvrkají.
"Co je tohle za zviřátko?"
Třídou proletí keř hnaný větrem.
"Třikrát tři je?"
Jednomu ze zombíků ukápne slina.
"...devět, a kdo bručí je?"

DMD č. 3. pro 3. 4. 2018. Téma: Tři krát tři

ach tak ze života

Profile picture for user Aries

Aries

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

ach tak ze života

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Těžký život pedagoga.

Profile picture for user Nathanel

Nathanel

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Těžký život pedagoga. Soucítím s tebou.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

:D Tohle je náhodou fajn.

Profile picture for user Peggy Tail

Peggy Tail

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

:D Tohle je náhodou fajn. Narozdíl od toho, co ve škole poslouchám já.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Tak jim to odpust, zombíkům,

Profile picture for user Wolviecat

Wolviecat

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Tak jim to odpust, zombíkům, základka je náročná na mozek

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Když oni to maj zombíci taky

Profile picture for user Aveva

Aveva

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Když oni to maj zombíci taky těžký, nebylo zrovna po obědě, že by se jim krev místo do mozku nahrnula do žaludku? ;o)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Bohužel byli před obědem a

Profile picture for user Šmelda

Šmelda

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Bohužel byli před obědem a byla to sedmá hodina. Ale prý jsou takoví vždy:)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Když oni to maj zombíci taky by Aveva

sedmou hodinu před obědem už

Profile picture for user Aries

Aries

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

sedmou hodinu před obědem už by mě asi nevzrušil ani erb Bradavic. Pamatuju si ty rozvrhy na základce do dvou, kdy se na oběd mohlo až potom, poslední hodinu jsem už nedokázala myslet na nic jinýho, než jakej mám příšernej hlad

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Bohužel byli před obědem a by Šmelda

Znak bradavic jsem jim nedal.

Profile picture for user Šmelda

Šmelda

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Znak bradavic jsem jim nedal. Dal jsem jim znak Nebelvíru, ale nepoznali ho. Stejně jako Starky, Gondor a Českou republiku.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to sedmou hodinu před obědem už by Aries

No tak, ale že nemají

Profile picture for user Aveva

Aveva

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

No tak, ale že nemají literární rozhled, z toho je neodmlouvá ani ta sedmá hodina :o)

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Znak bradavic jsem jim nedal. by Šmelda

to teda ne

Profile picture for user Aries

Aries

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

to teda ne

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to No tak, ale že nemají by Aveva

Tak tenhle komentář je drsný!

Profile picture for user Arenga

Arenga

8 let 1 měsíc zpět
Trvalý odkaz

Tak tenhle komentář je drsný! Starkove, Gondor... Dejme tomu, ale Českou republiku? V devítce, studenti dějepisného semináře? No kurník. Moje dcera poznala státní znak, když jí bylo pět. Ale chápu, že vzhledem k povolání matky to není běžný vzorek ;-) mimochodem, památná historka je, když ve třech letech viděla znak s českým lvem a nadšeně vykřikla "Peugeot!" :-D
Původně jsem ale chtěla napsat, že ach tak složitý znak Berlína pobavil :-D

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

In reply to Znak bradavic jsem jim nedal. by Šmelda

No teda... nevím, jestli se

Profile picture for user Tora

Tora

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

No teda... nevím, jestli se mám smát nebo plakat teda.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Poněkud mě znepokojuje vědomí

Profile picture for user Azereth

Azereth

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Poněkud mě znepokojuje vědomí, že na vysoké je situace v některých hodinách velice podobná.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit

Ono je hrozně těžký se nesmát

Profile picture for user Kleio

Kleio

8 let 2 měsíců zpět
Trvalý odkaz

Ono je hrozně těžký se nesmát. Keř, zombíci, cvrčci... A než se člověk naděje, vykládá látku olejomalbeě. Stokrát s tím budeš chtít praštit, ale pak bude stačit hrozbě málo, abys našel důvod zůstat.
Je to perfektní drabble.

  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
  • Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit