Když bestiář, tak bestiář
Elementární částice (přehled):
Skupina Název částice Antičástice:
Částice pole: foton, není,
graviton, není,
Leptony: elektronové neutrino, elektronové antineutrino,
mionové neutrino, mionové antrineutrino,
elektron, pozitron,
mion, antimion.
Mezony: pion pí plus, pion pí mínus,
pion pí mínus, pion pí plus,
pion pí nula, sám sobě,
kaon Ká plus, Ká mínus,
kaon Ká nula, sám sobě,
éta meson, sám sobě.
Baryony dělíme na nukleony a hyperony.
Nukleony: proton, antiproton,
neutron, antineutron,
Hyperony:
Lambda, Lambda,
Sigma plus, Sigma mínus,
Sigma nula, sám sobě,
Sigma mínus, Sigma plus,
Ksí nula, Ksí nula,
Ksí mínus, Ksí plus,
Omega Mínus, Omega plus,...
Došla slova, ne částice.
Pokud někomu chybí souvislý text, je zde: http://www.curn.info/elem/elemcz.htm
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Tak tohle je nářez!
Arenga
Tak tohle je nářez!
:D
mila_jj
:D
Tak nevím, je to bestiář,
kytka
Tak nevím, je to bestiář, nebo řecký slabikář? :))
Asi kříženec obého...
Chrudoš Brkosl…
Asi kříženec obého...
Jo, fyzika obecně trpí
mila_jj
Jo, fyzika obecně trpí nedostatkem písmen, tak si vypůjčuje i ta řecká.
Řecký slabikář vypadá jinak:
ioannina
Řecký slabikář vypadá jinak: Homér je velký básník. Básně Homéra čteme rádi. Komu čest, Homérovi čest. Obdivujeme Homéra. Ó, Homére! O Homérovi ráno, v poledne i večer. Usínáme s Homérem. :-))
JJ, suprové drabble! Řekla bych, že formátování bylo delší než psaní samotné. :-)) Obzvláštní bestie jsou určitě ty potfory, co jsou protiklady samy sobě! To bych teda v temné uličce radši potkat nechtěla.
Umění spočívá v tom včas
mila_jj
Umění spočívá v tom včas uhnout. Pokud netrefí tebe a vletí si vzájemně do náruče, anihilují a temná ulička už není temná.
Hmm
gleti
Hmmm, ... a jak se v tom fyzikové vyznaj?
Někteří s přehledem, jiní
mila_jj
Někteří s přehledem, jiní horkotěžko.
Na úplně správnej bestiář to
Aveva
Na úplně správnej bestiář to ale má málo obrázků :o)
Tak to je přesnej komentář:))
HCHO
Tak to je přesnej komentář:)))))
To se můžu jen připojit. JJ - skvělej nápad :)
Díky. Já se polepším, až bude
mila_jj
Díky. Já se polepším, až bude možno vkládat i obrázky :) .
JJ, tohle je pro mne osobně
Regi
JJ, tohle je pro mne osobně ten pravý a nefalšovaný děsivý bestiář ;-)
Poslední věta mě rozesmála nahlas. :-D
Já se s částicemi kamarádím
mila_jj
Já se s částicemi kamarádím jen z nutnosti, takže pro mne taky.
Uááááááá! Ze všech bestiářů
Tora
Uááááááá! Ze všech bestiářů je tenhle nejděsivější! Sám sobě!
No to je taky záhada, co mi
mila_jj
No to je taky záhada, co mi vrtá hlavou, ale já si to dostuduju :) .
Tak my bychom si prosím pro
KaTužka
Děkuji za upozornění, stalo
mila_jj
Děkuji za upozornění, stalo se. Přeji hodně sil nejen do konce dubna.
Sám sobě… děsivé! ;)
Martian
Sám sobě… děsivé! ;)
Že jo?
mila_jj
Že jo?