Už jsem se bála, že mi letos ta biologie nějak nejde. Sedm dnů bez jediného sbírkového drabble mne silně znepokojilo. Naštěstí mi napomohlo téma.
Nabízím šíření semen pomocí větru a přivolávám květinové téma.:-)
Dobrý den, vážení studenti, vítám vás opět ve svém depozitáři. Dlouho jste zde nebyli. Těší mne, že se již cítíte dobře.
Rád bych vás dnes požádal o pomoc se shromážděním pomůcek pro téma anemochorie neboli šíření semen větrem. Nalezneme je v uličkách čtrnáct a patnáct.
Jak vypadá plod, který se šíří pomocí větru? Obyčejně mívá orgán sloužící podobně jako padák. Může to být chmýří jako u pampelišky, křídlo jako plody javorů či drobná křidélka březové nažky.
Vítr pomáhá rovněž stepním běžcům, jak se říká rostlinám, které se po dozrání utrhnou a vítr je honí po plání. Jmenovitě například katránu tatarskému.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Komentáře Drabble 2026 (8)
pěkná přednáška
Aries
pěkná přednáška
Děkuji.
Profesor
Moc.:-)
Po poušti běhaj stepní běžci…
Tora
Po poušti běhaj stepní běžci, u nás občas schodoví běžci (když se nashromáždí víc chlupů do chuchvalce - ne že bych nevysávala, ale občas se to stane :), zvlášť v dubnu...)
:-)))
Profesor
Děkuji za komentář. My mívali chlupové běžce, když jsme měli bernského salašnického psa; nádherné zvíře. Na koleji mi občas běhali topoloví běžci. U kolejí totiž rostly topoly černé.
Moc hezká přednáška,…
Esclarte
Moc hezká přednáška, potěšila mě.
Děkuji.
Profesor
:-)
Stepní běžci ...
Renard
jsou neuvěřitelní v tom, že i když je čekáte, tak mají onu kouzelnou vlastnost se vynořit ve vašem zorném uhlu ve chvíli kdy je vůbec nečekáte :D
Děkuji.
Profesor
Jakožto spousta jiných věcí. Třeba motýli nebo děti.;-)