Připadala jsem si jak malé dítě v cukrárně s neomezenou konzumací dortíků. Nadšeně jsem zkoumala všechny ty dobroty a nemohla se rozhodnout, do které se pustit dřív.
Časů hojnosti bylo třeba využít. Hltala jsem, co mi síly stačily.
Trvalo dlouho, než jsem se cítila sytá.
Jenomže i potom mi někdo neustále podsouval další a další pochutiny.
Jíst jsem nechtěla, ale nemohla jsem přestat.
Bylo mi zle a mé listy začaly uvadat. Teprve tehdy si můj pán uvědomil, že něco není v pořádku.
Ale už bylo pozdě.
Za tolik masa, za tak levnou kořist, jsem já, královna masožravek, zaplatila vysokou cenu.
Mucholapka podivná, patřící do čeledi rosnatkovitých, je nejspíš nejznámější masožravkou. Stala se také oblíbenou pokojovou rostlinou. Na pěstování je poměrně nenáročná. Jedno z mála úskalí spočívá v tom, že se nesmí "překrmovat", k čemuž samozřejmě řada lidí tíhne. Pokud se se to s podáváním hmyzu přežene, může dojít k přemnožení hnilobných bakterií a v důsledku toho k uhynutí listů nebo i celé rostliny.
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Moc hezké.
Faob
A já zase o chlup chytřejší. Nepřecpávat masožravky, to si musím zapamatovat! Díky!
Chudák kytička:-)
Profesor
Chudák kytička:-)
Pěkné! Neobvykle pojaté.
Aplír
Pěkné! Neobvykle pojaté. Všeho moc škodí z pohledu masožravky.
Ach, chuděrka. :)
strigga
Ach, chuděrka. :)
Moc pěkné, jako všechny tvoje
Esclarte
Moc pěkné, jako všechny tvoje botanické jinotaje. Chudák překrmená kytka.
Super drabblík. Kamarád je
mila_jj
Super drabblík. Kamarád je pěstoval a tvrdil, že je lepší je nekrmit vůbec než překrmovat. Jak si tu čtu, měl pravdu.
Ach. Tak možná proto... Ona
Sophie
Ach. Tak možná proto... Ona si tak nějak žrala sama. Měla přístup k dost hmyzu. Chudák moje malá.