Strážce pevnosti Rozrog si prohlédl příchozí muže. Nebyli ozbrojeni, ale něco se mu na nich nepozdávalo.
„Cíl cesty?“ zeptal se.
„Verden. Hledáme práci.“
Strážce by nilfgaardský přízvuk poznal kdekoli. A tihle jej měli, ačkoli se to snažili skrývat. Poslední dobou se země špehy jenom hemžila.
„Jestli umíte kácet stromy, práci najdete snadno,“ řekl. Věděl, že neodmítnou. Dávalo jim to záminku zůstat a čmuchat kolem.
„Ale není to nic pro pověrčivé lidi,“ dodal. „V tom lese jsou prý kdejaké nestvůry...“
„S tím si poradíme,“ ušklíbli se.
„Pak jděte támhletudy,“ ukázal na zarostlou stezku.
A sledoval, jak míří k prastarým hvozdům Brokilonu.
Pre neznalých fandomu dodám, že v Brokilone žili dryády a tie zastrelili každého, kto sa k ich lesu čo len priblížil.
A Rozrog je meno pevnosti, nie toho strážcu :)
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Parádní. A zaklínačská
Aries
Parádní. A zaklínačská škodolibost z toho přímo čiší
Hahahaaa :D jen ať hezky jdou
Queen24
Hahahaaa :D jen ať hezky jdou po stezce...
To je tak nečestné... A
Giles Rigby
To je tak nečestné... A kanonické;)
Špióni porušili jedno
Erendis
Špióni porušili jedno základní pravidlo - než jdu někam čmuchat, něco si o tom místě zjistím. Asi už se nepoučí...
Fikané řešení. :)
Martian
Fikané řešení. :)
Ďakujem za všetky komentíky :
wandrika
Ďakujem za všetky komentíky :)
Tak se na ně musí. Moc hezké.
Kleio
Tak se na ně musí. Moc hezké.
No to je ovšem velmi
Saphira
No to je ovšem velmi škodolibé :)